BALLY 1 Zoldertheater In de Teerstoof 140 gemeente ambtenaren hielden geanimeerde Prov. Bondsdag in Schiedam DEZE WEEK IN SCHIEDAM Blij met het nieuwe clubhuis dat nu komen gaat, maar nogal teleurgesteld over 't huidige subsidiebeleid IzEgels Bij "Handifïks" fiks je het handig P.V. Schiedam Goedkeuringen van G.S. SCHIEDAM BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U schoenen een lust om op te lopen van Dalen Nieuwstraat 12 HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 14 - WOENSDAG 23 MEI 1973 vervolg van pag. 8. Zaterdag is bij Martinit. alles in aktie om het jeugdtournooi goed te doen verlopen. Vanaf tien uur is er de hele dag voetbal te zien bij de rood-witten. Morgenavond vergadert Martinit in de wielerbaan-kantine, aanvang acht uur. De weekbrief van DRZ heeft een nieuw jasje gekregen en ik moet zeggen dat het jasje wat mij betreft een „net pak is geworden in vergelijking met de vorige weekbrief. Doorgaan zo, DRZ! HBSS organiseert op Hemel vaartsdag een groot pupiilentour- nooi waaraan Exc.'20, PPSC, RKWIK en HBSS deelnemen. Aan vang 9.00 uur. Volgend seizoen zal HBSS een andere grensrechter hebben, want Henny Bollen heeft te kennen gegeven i.v.m. de verjonging die men bij HBSS rond het eerste elftal wil doorvoeren te stoppen met grens rechteren. Negen jaar lang heeft Bollen de vlag gehanteerd en dat is een hele ruk. U weet allemaal wel dat grensrechteren een minder pret tig baantje kan zijn, maar Henny Bollen deed het toch maar. Wat Hgnny nu gaat doen? Och, wie weet bij een andere vereniging grensrech teren, maar dat wachten we maar af. A.s. zaterdag wordt om 12.00 uur bij HBSS de halve finale verwerkt van het NVPTT-tournooi met deelnemers als: Amsterdam, Hoorn, Den Haag, Venlo, Oss en twee Zeeuwse afgevaardigden. Excelsior heeft in de cricket kompetitie van ACC verloren. Excel sior was voor 89 runs all out. Zondag a.s. wordt op het DWS-complex gespeeld voor de Nationale 1 1-handbal-kampioen schappen. Vrijdag meer daarover. Tenslotte dit. De vakanties na deren en de sportrubriek zal dus zoals dat ieder jaar het geval is dan eens door deze en dan eens door die worden geschreven. Trouwens, zo gaat dat ook wel buiten de vakanties en het is daarom dat u Jan Sportief maar moet zien als „ieder een die de sportrubriek schrijft", wie dat ook is. Maar wat ik er wel mee wil zeggen is, dat het niet uitgesloten is dat er in de komende weken mogelijk wel eens iets vergeten kan worden (een uitslagje of zo) en dat u daar dan niet boos om moet worden. We doen allemaal ons best ook „wij van de krant" om u zo volledig mogelijk van alles en nog wat op de hoogte te houden, maar dat er in de vakantieweken weieens iets verkeerd zal gaan is een zaak, waaraan bijna niet te ontkomen valt. Werkt u ook mee? JAN SPORTIEF Spirit, de Schiedamse hockey en cricketclub is bijzonder blij dat die eerste paal voor het nieuwe clubhuis nu eindelijk de grond in gestampt kon worden, maar helemaal tevreden is men nog niet, zoals in het bijbeho rende „eerste paal-verhaal" dui delijk doorklinkt... geven veel meèr VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties ert W NAALDWIJK: Molenstraat^ DELFT: Wiinhaven 18. SCHIEDAM: Broersvest 33B Aan de Schie 40 (vlak bij het oude stadhuis) opent het bekende lood gieters be drijf J. Th. v.d. Moezel een spiksplinternieuwe speciaalzaak in „doe het zelf artikelen". Een grote overzichtelijke ruimte van pl.m. 200 vierkante mtr. is omgetoverd tot een waar paradijs voor de Doe-het-zel- ver, waar alles, van tegel tot gekleurd bad, en alles maar dan ook alles hier tussenin overzichtelijk is opgesteld. Handig is ook dat de cliënt die een pijp wil buigen of draad wil snijden, steeds gebruik kan maken van de eigen werkplaats van deze firma, die tevens met alle voorlichting gereed staat. Vrijdag a.s. is het zover; dan wordt dit dorado voor de man in klusjeswerk geopend. P.V. Schiedam verzond voor een wedvlucht vanuit Survilliers, 340 km., tweehonderdvijftig duiven. Begunstigd door een Z.O.-wind maakte de eerste duiven een snel heid van 90 km. per uur. De eerste 25 prijzen; 1 J. Schoen makers; 2, 10, 15, 17 A. Suttorp; 3, 18 Th. Stieber; 4, 19, 22 Jo Westerholt; 5, 7, 24 J. Triel; 6, 8, 11,13 Jack Doejaaren; 9, 16, 21 C. van Leeuwen; 12, 23 J. Mieloo; 14 A. de Lange; 20 F., de Wit; 25 Jan Doejaaren. Los 5.40 uur, eerste duif 9.24.19, laatste 9.52.00. Aanstaande donderdag inkorvën Corbeil. Zaterdag 26 mei 14.30 uur: Poppentheater Dierenlantijn „Lotje de Kangeroe toegang f 2,50. Zaterdag 26 mei 21.00 uur: Kabaret Zonder Filter toegang f 4,50. Telefonische reserveringen maandag t/m vrijdag van 9.00-17.00 uur. Tel. 010-266000. Zaterdag 26 mei, 14.30 uur: Poppentheater Dierenlantijn: „Lotje, de Kangeroe" toegang f 2,50. Lotje is een kangeroe uit het dierenpark in Emmen. Na zijn geboorte is de moeder gestorven. Lotje is toen verder met de fles groot gebracht. Deze unieke geschiedenis van de kangeroe Lotje is voor poppenspeler Jos de inspiratie geweest voor het verhaal dat hij zaterdagmiddag in het Zoldertheater in de Teerstoof gaat brengen. Lotje heeft het in het verhaal niet zo naar zijn zin in het dierenpark. Hij verlangt naar kangeroeland en gaat dan ook op reis. Onderweg ontmoet hij een heks en een tovervogel die hem willen vangen. Maar uiteindelijk komt hij toch op de boot naar kangeroeland. Een storm onderweg doet hem besluiten terug te gaan naar het dierenpark waar het toch eigenlijk niet zo slecht was. Iedereen is blij dat hij weer terug is en dat moet natuurlijk met een groot feest gevierd worden. Zaterdag 26 mei, 21.00 uur: Kabaret Zonder Filter toegang f 4,50. Kabaret Zonder Filter is een kabaretgroep uit Tilburg en is opgericht in januari 1970. Het won prijzen op studentenkabaretfestivals en kreeg bekendheid door optredens voor TV (Drieluik, Cabaretaria, Brandpunt). In oktober 1972 kwam het voor de eerste maal in Schiedam en het was een enorm sukses. Na de voorstelling riepen de spelers uit We moeten nog eens naar Schiedam komen". En op 26 mei, de laatste zaterdagavond van dit seizoen, komen zij inderdaad weer in het Zoldertheater in de Teerstoof te Schiedam. De teksten en de muziek zijn van henzelf. Kabaret Zonder Filter bestaat uit: Joost van Eijkeren en diens broer Piet, Guido de Wijs (broer van Ivo de Wijs), Pim de Kort (drummer) en Frans van Hoek (pianist). Rond 140 gemeenteambtenaren uit Zuid-Holland met hun dames heb ben deelgenomen aan de geslaagde Provinciale Bondsdag van het dis trict Zuid-Holland van de Neder landse Bond van Gemeente-Ambte naren die zaterdag jl. in Schiedam is gehouden en waarbij de afd. Schie dam A.B.v.G.A. optrad als gast vrouw. Het gloednieuwe en dominerend hoge Stadskantoor, trots van de gemeenteambtenaren en tevens de reden dat de Bondsdag in Schiedam gehouden kon worden, was uiter aard de plaats van ontvangst van de gasten. In de feestelijk met bonds- vlaggen en bloemen versierde recrea tieruimte heeft afdelingsvoorzitter J. J. Ch. Kloos de collega's welkom geheten. Burgemeester H. Roelf- sema, die vergezeld was van mevr. Roelfsema en gemeentesecretaris mr. M. J. Blok, heeft de gasten namens het gemeentebestuur ont vangen en daarbij de hoop uitge sproken dat de Schiedamse ambte naren de trots op hun werkgebouw op de collega's zouden willen overdragen. Later zou de provinciaal-voorzitter van de N.B.v.G.A., burgemeester A. J. M. Derksen van Geervliet, beves tigen dat het een heel mooi gebouw is „maar dat hij er niet zou willen werken". Maar grondig voorgelicht door ir. R. van Bogerijen, adj .-direc teur van Gemeentewerken en door de heer J. C. Putter hebben de ambtenaren na een rondgang door het gebouw zich zelf een oordeel kunnen vormen. De meesten bleken geïmponeerd te zijn. De lunch met apperatief vooraf, is genoten in het café-restaurant „Europoort" aan de Maasboulevard, waar het riante uitzicht op Nieuwe Maas en de Rotterdamse havens de gasten heeft kunnen boeien. Dat was zeker ook het geval bij het bezoek daarna aan de Dok- en Werf Mij Wilton Fijenoord, wat voor een goed deel was te danken aan de uitstekende begeleiding en interes sante toelichting door de als rond leiders optredende leden van het werf-personeel. De enorme tanker, in twee naast elkaar gelegen helften in aanbouw, het villa-grote gat in een tanker, ontstaan door een ontploffing, de gigantische staal plaatsnijmachine en de even gewel dige wals om die platen te buigen, waren, evenals de beelden van het gigantische dok 8 hoogtepunten in het bezoek aan Werf Wilton Fije noord. Daarna gingen twee bussen gasten naar het Stedelijk Museum, waar directeur J. Paalman met twee assistenten de ambtenaren heeft rondgeleid door de tentoonstellings zalen, terwijl ook het orgelconcert in de aula kon worden bijgewoond. Het slot was een bezoek aan het Nationaal Gedistilleerd Museum in de kelderruimten, waar dank zij de medewerking van Lucas Bols N.V. het Schiedamse vocht rijkelijk vloeide. Met de derde bus werd een rondrit door de stad Schiedam gemaakt langs de vele opmerkelijke plekjes. Een onvoorzien hoogtepunt in de rit ontstond toen de lange bus op de smalle Lange Haven dreigde te blijven steken. Door zijn stuurmans kunst kwam de buschauffeur toch uit de perikelen en werd de held van de rit. Het druilerige weer heeft zich aan het vastgestelde schema gehou den. Precies op tijd brak de zon weer door, zodat de gasten een wandeling in het zon-overgoten Prinses Beatrixpark hebben kunnen maken. De koele pils en het versierde ijsje in het hernieuwde paviljoen De Ketel zijn zéér goed gevallen. Tot slot zijn de Bondsleden nog voor het afscheidskopje koffie in het Stadskantoor bijeen geweest. Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland hebben de goedkeu ring verleend aan de volgende besluiten van de gemeenteraad van Schiedam, waarbij een krediet is gevoteerd. f 180.000 voor de aanleg van een specifiek trainingsveld in het sport park Harga. f 25.000 voor aanschaf van materialen voor de dienst van Gemeentewerken. f 25.000 ten behoeve van het overnemen van particuliere c.v.-in- stallaties in gemeentewoningen, wanneer de bewoner het pand verlaat. voor de aankoop van de volgende panden: Breedstraat 1, 3, 5, 7 en 9.; Laan 44 a-b; Schiedamseweg 28; perceel met opstal Noordeinde 26-28.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 14