Kwartfinale nummer drie in de Randstadeditiestal enten j acht Proggeza gaat op reis en zingt in Grote Kerk U kunt nog altijd bij ons terecht zo vloog De Postduif Maandagmiddag vergadering Kamer van Koophandel Menu v. d. week Weer tien kwartfinalekandida ten hebben op de afgelopen zonnige zondagmiddag een gooi gedaan naar een plaatsje in de halve finale. Een ronde met veel zangers en zangeressen waarvan verschillende werden begeleid door onze onvolpre zen Wim van de Meeberg, een man die we allemaal zo lang zamerhand als de grote winnaar (buiten mededinging) gaan be schouwen. Een ronde ook met heel veel talent, dat zo sterk genuanceerd was, dat er met hele kleine pun tonverschillen moest worden gerekend. LAATSTE KWARTFINALE Honing-varié Caramelrijst HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 34 - WOENSDAG 23 MEI 1973 Op de vierde plaats bijvoorbeeld kwamen drie mensen met hetzelfde aantal punten: de volgende in de rij had maar één half puntje minder, toch viel hij af, zo gaat dat nu eenmaal met een accurate puntentel ling. Omdat de juryleden de vorige keer gemerkt hadden, dat er enig onbehagen over de waardering be stond en er een paar aanwezigen niet geheel overtuigd waren van de objektiviteit van de jury, werden er nu twee mensen uit het publiek bij de telling ,,in het kleine kamertje" gelaten. Zij konden dan zelf zien en horen hoe de jury, na de punten te hebben toegekend, alleen nog maar een toelichting geeft over het hoe en waarom. Zij - „de getuigen" - hoorden aan de hand van de opgelezen cijfers, dat er bij de jury een grote eensgezind heid bestaat wat de beoordeling betreft; in het enkele geval van een groter verschil wordt dit uit en te na toegelicht, maar het verandert niets aan het uiteindelijk resultaat. De getuigen waren overtuigd! Omdat er dus drie kandidaten met hetzelfde aantal punten eindigden en dat geen bezwaar werd gevonden, gaan er dus uit deze derde kwart finale 6 mensen naar de halve finale. Eerlijk is eerlijk en deze drie moeten dan maar flink aan hun optreden poetsen en wrijven, dan zien we wel wie van hun blijft (of niet natuur lijk, alles is mogelijk, dat hebben we in deze boeiende jacht al meer ondervonden). Wie zijn deze drie: Peter Riemens uit Den Haag, die een heleboel Tito Schipa in zijn stem doet, met sukses, fijn om naar te luisteren. Hij moet wel iets minder pathos gebruiken, dat hoeft bij deze stemsoort niet, die is al interessant genoeg. Juassara uit Rio de Janeiro, winnares van een voorronde, was dus nu één van de drie, die een vierde plaats delen. Dat kwam omdat haar optreden welis waar evengoed was, maar dat enor me Zuid-Amerikaanse vuur miste, dat ze eerder toonde. Die eerste keer was het zo spontaan omdat ze zelf niet in de gaten had, waarom het nu precies ging en ze zich dus helemaal gaf. Nu had zé het door en kwamen de zenuwen een rol spelen. Enfin, we zien wel, alles went, ook voor lussara. John Soer uit Rijswijk, met zijn „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM' Korte Dam 5 Schiedam Telefoon 2647 81 Hoe gaat het met alle examen- klanten"? In veel huishoudens heerst momenteel een min of meer gespannen sfeer. Probeert u daar zoveel mogelijk aan te ontkomen, ook al valt dat vaak héél moeilijk! Wanneer de examens eenmaal •begonnen zijn, is er tóch niets meer aan te veranderen. Hebben de kinderen hard er voor gewerkt, dan is het te hopen dat hun werken met succes bekroond ztrl worden. Hebben ze het niet gedaan (hard werken), dan kunt u er toch óók niets meer aan veranderen, 't Enige is: hopen, dat ze ontzaglijk veel geluk zullen hebben en er tóch door komen! Voor de examen-mensen moet u voor een zo prettig, ontspannen mogelijke sfeer in huis proberen te zorgen. Geef ze een extra kopje koffie en probeer er op te letten, dat ze op tijd naar bed gaan. Een van de grote minpunten is overver moeidheid. Met een examen moet je fris en uitgerust je bed uitko men, dat is al 50 procent gewon nen! In elk geval wensen wij alle examen slachtoffers" van harte het allerbeste en véél succes! En alle moeders véél sterkte om de rust in huis te handhaven! Hebt u, moeders, nog een avondje of middag over om op een cursus te komen, dan bent u van harte welkomU kunt nog juist even een leuk jurkje voor de vakantie maken (dan bent u er meteen eens even uit, uit die zenuwentoe stand" thuis! Of nog een bloem schikcursus op dinsdagmiddag of maandagavond. Nu dubbel leuk, omdat de bloemen al zo veel goecfkoper worden. Ook voor de volgende cursussen kunt u zich altijd bij ons opgeven, dat zijn naaien, kneepjes van het vak (voor meer ervaren naaisters onder u), bloemschikken, uiterlijke verzorging, creatief handwerken, macramé, gast- en gastvrouw/heer, karweitjes in huis, Indisch koken, fijne keuken, wandkleden en voor de dames onder u, die onze cursus wandkleden gevolgd hebben, start, bij voldoende deelname, in septem ber ook een begeleidingscursus wandkleden lx per 4 weken. Verder kunt u bij ons terecht voor consumenten-informatie over alle huishoudelijke apparaten, gordij nen, vloerbedekking, enz., enz. Ook op het gebied van de finan ciën, een afdeling, die steeds belangrijker wordt. Ons kantoor is open van dinsdag t/m vrijdag, van 9.30-12 uur, tel. 264781. giro 716115. Tot ziens op Korte Dam 5 en véél geluk en sterkte voor allemaal! warme bariton, was er net als de vorige keer weer nét bij. Ook hier moet gewreven en gepoetst worden om een glanzende voordracht te krijgen. Nummer drie: Sara Kooien uit Rotterdam ook al een rondewinna res. Zo'n stem hebben en dan zo onzeker zijn, dat begrijpen we niet. Een jazz-zangeres van formaat, die er zelf niet genoeg in gelooft. Zelfvertrouwen, Sara. De Voorburgse Jolie Nuy zong drie zigeunerliederen en plaatste zich daarmee als nummer twee. Vakwerk van een technisch goed geschoolde sopraan. Nummer één: de Giftons uit Delft. Gevraagd aan het publiek, wie zij zagen als winnaars, riep men een parig ,,de laatsten" nog vóór wij de winnaars van deze kwartfinale be kendmaakten. En dat waren ze ook met een hoge score. Wat deze amateur-parodisten op het podium staan te maken, grenst aan het beste professionalisme. Iedereen zit te brullen en te gieren of ze nu willen of niet. Grandioos Dan komt de laatste kwartfinale, zondag 27 mei a.s. met de volgende kandidaten: 1. Blue Signal, beatgroep Hoek van Holland, 2. Mevr. S. Burger, Rotterdam, zang, 3. Gina Corelle, Italiaanse zang, Zoetermeer, 4. Tosca Pijpers, jazz-zangeres. Den Haag, Zo vloog De Postduif vanuit Com- piegne met 320 duiven. Eerste duif 10.47 uur, laatste duif 1 2.06 uur. A. Smits 16, 20. P. van Os en Co. 2. J. den Koster 3, 4, 19. G. Muller 5. A. v.d. Grijp en Co. 7. W. Poelman 8, 16. H. v.d. Kant 9, 1 5. H. Blonde 10. T. Boon 1 1. D. C. Bakker 1 2. L. Toutijn 1 3. A. Sanstra 1 7. A. Heusbroek 1 8. K. Loopik 21. W. v.d. Hoeven 22 J. J. Vis 23; 24. W. Eging 25. Donderdag a.s. inkorven voor Corbeil van 18.00 tot 19.30 uur. Klokken aanslaan 20.00 uur. Maandagmiddag om twee uur begint de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas in het gebouw aan de Hoflaan 47 te Vlaardingen. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Notulen van de vergadering van 5 april 1973. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Benoeming van een hoofdinge land-plaatsvervanger van het Hoog heemraadschap van Delfland in de vacature ir. C. Oorthuys. 6. Benoeming van de heer N. van Weizen in de commissie voor de Drank- en Horecawet. 7. Winkelsluitingszaken. 8. Bespreking van het verzoek van het gemeentebestuur van Schiedam om het standpunt van de Kamer te geven inzake de vestiging van een zelfbedieningswarenhuis van Albert Heyn in die gemeente. 9. Rekening der Kamer over 1972. 10. Rondvraag. Woensdag: harde eieren, spinazie, gebakken aardappelen, caramelrijst. Donderdag: tomatensoep met kaas, bloemkool, saucijsjes, aardappelen. Vrijdag: stokvisschotel, rijst, mos terdsaus, beschuit met bessesap. Zaterdag: minestrone met knoflook brood. 1 sinaasappel vloeibare honing vier niet te grote appels 1 liter vanillevla Pers de sinaasappel uit en voeg een gelijke hoeveelheid vloeibare honing aan het sap toe. Rasp op een middelgrove rasp de appelen en roer deze door het sausje van sinaasappel sap en honing. Dien het nu verkre gen moes apart of laag om laag met de vanillevla op. caramel van 100 gr. suiker en 1/4 liter water 1 liter rijstepap 2 eetlepels gehakte cashewnoten 2 eetlepels gemalen hazelnoten Maak caramel door 1/4 liter water en 100 gr. suiker zo lang te koken tot de massa bruin en dik wordt. Vermeng de koude rijstepap met de noten. Roer de caramel erdoor en verdeel de pap over glazen schaaltjes of giet de caramel over de rijstepap. Het is welhaast traditie geworden dat de Christelijke koorvereniging Progeza naast haar aktiviteiten op het gebied van koorzang in ziekenhuizen, bejaardencentra en in kerkdiensten, zich éénmaal per jaar presenteert aan een breder publiek. Dit jaar geeft zij samen met het jeugdkoor Jong Progeza een uitvoe ring in de Grote Kerk te Vlaardingen op vrijdag 1 juni onder het motto: Junifestival". Het belooft dan ook een echt zangfestijn te worden. Onder leiding van dirigent Henk de Jong, die nagenoeg alle muziek en teksten schreef of bewerkte, wordt een programma gebracht dat vóór de pauze uit frivole zang bestaat, terwijl na de pauze geestelijke liederen ten gehoren zullen worden gebracht. Tijdens de pauze wordt aan iedere bezoeker een verversing aangeboden. Met enige trots mag Progeza zich met ruim 165 leden het grootste koor van Vlaardingen noemen. Samen met Jong Progeza, dat uit plm. 100 jeugdigen bestaat, zal er dus een indrukwekkend gezelschap zanglustigen voor de bezoekers staan opgesteld. De begeleiding wordt weer verzorgd door Piet George Klootwijk, orgel en Ingrid Muilwijk, piano. De toegangsprijs bedraagt f 2,50. Kaar ten zijn, behalve bij de leden, te verkrijgen bij de heren W. C. Struijs, Van Leeuwenhoekstraat 40, tel. 341230, J. H. W. Mulder, Koolmees straat 5, tel. 345408 en T. Dukel, Lijsterlaan 37, tel. 350989. Het is voor Progeza wel een bijzonder drukke tijd, want op donderdag 24 mei houdt zij haar jaarlijkse reisje waarbij in twee bejaardentehuizen t.w. de Klinken berg te Ede en Zuiderheide te Hilversum een zanguitvoering voor de bewoners wordt gegeven. Beide tehuizen waren reeds bij vorige gelegenheden het reisdoel. Blijkens de nieuwe uitnodigingen is het toen kennelijk zeer gewaardeerd. Het enthousiasme van Progeza's leden staat borg voor een fijne herhaling. Graaf Floris V leest opnieuw de proclamatie voor waarbij Vlaardingen stadsrechten wordt vcrieend. Burgemeester Heusdens houdt deze procla matie stevig vast, want het origineel is nooit gevonden. Talentenjacht: de winnaars in het lentezonnetje met v.l.n.r. één Clifton, Jolie Nuy, Peter Riemens, Sara Kooien en de andere Clifton. Zittend, hele-, maal gelukkig, Juassara. Kwark is een licht verteerbaar en eiwitrijk voedingsmiddel. Het eiwit in kwark is uitgesproken goedkoop, namelijk bijna 2 cent per gr. eiwit 1 gram eiwit uit doorregen runderla ppen kost 5 cent, 1 gram eiwit uit ei ca. 3 1/2 cent). Aan de compacte consistentie en enigszins zure smaak van kwark kan worden tegemoet gekomen door hem luchtig te kloppen met bijvoorbeeld een scheu tje limonadesiroop of uitgeperste sinaasappel of door er stijfgeslagen eiwit door te scheppen. Kwark kan ook bij wat meer hartige gerechten dienst doen zoals in sla, dipsausen of voorgerechten door er gedroogde of verse kruiden aan toe te voegen. Zondag: gevuld tomaatje, roastbeef, peultjes, nieuwe aardappelen, room ijs met aardbeien. Maandag: champignonomelet, sla, rijst, tomatensaus, yoghurtvla. Dinsdag: gevulde paprika's met gehakt, aardappelpuree, honing varie. 5. Nicolaas Robert Huke, jonge zanger uit Rijswijk, 6. Janine Land, sopraan, Rotterdam, 7. Jungle groep uit Vlaardingen, 8. G. Magni, tenore italiano, Schie dam, 9. Hélène Arkesteijn, zang, Delft. 10. Peter de Rooze, tenor uit Leidschendam, 11. Changing Church, koor, Rotter dam. Een waarlijke randstad-ronde en zo te zien een goede en zeer gevarieer de, waarbij het weer niet gemakke lijk zal zijn de besten te kiezen Publiek is zeer welkom tegen beta ling van twee gulden, aanvang 3 uur 's middags, plaats Partycentrum Reinvoorde in Rijswijk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 34