Ontspanning op de arbeidsmarkt Nieuwe Waterweg-N zet voorzichtig door 2 Contactlenzen DEZE WEEK IN Waarheen Overheid van Schiedam? Ij burgerlijke h-^Htand AD POLS SCHIEDAM schrijvende lezers zeggen er t hunne van Afscheid van schoolhoofd G. A. H. M. Poels SCHIEDAM ZEGELS 1 i i L J HET NIEUWE STADSBlAD - PAG. 12 - WOENSDAG 13 JUNI 1973 PSP «S Een beeld uit de cricketwed strijd tussen Hermes DVS en ACC, waaromtrent meer in onze sportrubriek. Wil van Wijk (rechts) van Hermes DVS bowlt op Nederlands elftalspeler Rik- se, die de bal echter mist. Wicketkeeper Ton Stouthandel heeft geen enkele moeite zijn werk naar behoren op te knappen. Het Sportpraatje begint ditmaal met een vermanend woordje aan het adres van de heren cricketers. Jaar in jaar uit klagen zij gedurende de zomermaanden steen en been dat de publiciteitsmedia in hun kolommen te weinig aandacht besteden aan de King of Games. Gedeeltelijk juiste kritiek overigens omdat inderdaad weinig aandacht aan het cricketen besteed wordt. Juist daarom doet het enigszins merkwaardig aan indien een fotograaf wordt ontvangen op de manier zoals Eerste Pinksterdag bij Hermes DVS—ACC het geval was. Zowel de batsmen van ACC als het fieldingteam van Hermes maakten er namelijk geen geheim van dat onze fotograaf eigenlijk nauwelijks welkom was, omdat hij de concentratie in het veld zou verstoren. Het lijkt me dat Hermes DVS en ACC met hun houding weinig gevoel voor public-relations aan de dag hebben gelegd. Op deze manier wordt het in ieder geval wel onaantrekkelijk om een plaatje te laten maken van een cricketwed strijd! Goed, na deze minder vriendelijke woorden over naar de wedstrijd zelf. Een weinig plezierig duel overigens omdat ACC en Hermes DVS elkaar bepaald onvriendelijk tegemoet tra den. Vooral de Amsterdammers blonken uit door gedrag dat beslist niet op een cricketveld thuishoort. Ook Hermes liet zich overigens niet onbetuigd. Bij het verlaten van het veld toonden enkele Hermes-spelers (namen noemen zullen we dit keer niet), niet over de ware cricketgeest te beschikken. Hermes werd in het belangrijke duel tegen ACC overigens afgedroogd. Via een produktie van slechts tachtig runs (waarvan Verburgh veertig) zat Hermes al snel aan de kant. ACC had totaal geen moeite dit totaal voor het verlies van slechts drie wickets te passeren. Daarbij overigens geholpen door het erbar melijk zwakke veldwerk van Her mes. We blijven nog even bij Hermes DVS. Niet langer bij het cricket, maar bij het voetbal. De pupillen van oefenmeester Henk Nebbeling traden Tweede Pinksterdag in de halve finale van de districtsbeker aan tegen DBGC uit Oude Tonge. Op papier een te kloppen tegenstander, hetgeen in de praktijk echter lelijk tegen viel. Met een 3-2 nederlaag werd Hermes de poort naar de finale versperd. Waterpolo. De dames van SZC gaan onverdroten door met winnen. Ditmaal werd Katwijk het slacht offer van de scoringsdrift van de Schiedamse dames. SZC zegevierde met 7-3. Minder goed verging het de SZC-heren. Met 10-5 werd verloren van CWP. Als excuus kan SZC echter aanvoeren dat de ploeg zwaar gehandicapt in het water dook, omdat de ploeg maar liefst vijf invallers telde. Honkbal. Een nederlaag en een overwinning voor Schiedam. De eerste wedstrijd tegen Robur Apel doorn leverde een onnodige 6-4 nederlaag op. De tweede echter een verdiende 3-1 triomf. Beide teams blijven door deze resultaten de eerste plaats op de ranglijst delen. geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U Boksen. In het Westduitse Juüch boksten de gebroeders Ton en Dolf Krijgsman. Ton maakte in zijn partij tegen Hammers, derde op de Duitse ranglijst, korte metten met zijn tegenstander. Broer Dolf kwam tegen de Turkse kampioen Ceylan niet verder dan onbeslist. Een uitslag waar eigenlijk niemand vrede mee had omdat Krijgsman zich duidelijk de betere bokser toonde. Zwemmen. In het Italiaanse Bolzano kwam Ruud Pijper tijdens de herenzwem-interland Italië Nederland tot enkele opvallende verrichtingen. Op de beide vlinder slagnummers slaagde hij er voor de eerste maal in nationaal kampioen Arnold Rood van Het IJ uit Amsterdam voor te blijven. Ook clubgenoot René van der Kuil liet van zich horen. Hij won de 1500 meter vrije slag en eindigde als derde op de 400 meter. in 'thart van schiedam TELEFOON 26.39.31 Tenslotte nog even voetbal. Naast Bakkes, Van Duppen, Vor- stenbos, Kurtovic en Arie Brouwer van Sparta weet Hermes DVS zijn selectie-groep volgend jaar ook uit gebreid met Cock Hoogeveen van VDL. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Hoogeveen een contract bij AZ'67 in Alkmaar zou tekenen. Hij heeft daar echter vanaf gezien en heeft besloten zich als lid van Hermes aan te melden. Het bijna negentigjarige Hermes heeft zich in de transfer periode'duidelijk versterkt. Het geen met het oog op het komende jubileumjaar een plezierige zaak is. Rest de vraag wat dit allemaal heeft gekost. Voor buitenstaanders valt het immers nauwelijks te geloven dat deze jongens bij Hermes komen voetballen omdat zij daar zo'n leuke bar hebben... AD INTERIM „Van verschillende kanten is er steeds weer op gewezen, dat de overheid niet voorop moet gaan met de prijsverhogingen, hieraan schenkt men in Schiedam geen aandacht. Voor mij werden de grafrechten van f 40,- per jaar verhoogd tot f 900,— voor 10 jaar, in percentage uitge drukt 125 pet., ineens te betalen. De reinigingsrechten werden sinds april/mei 1971 met 150 pet. ver hoogd. Ook de belasting op de waterverontreiniging is sinds aug./- sept. 1971 nu al met 100 pet. verhoogd. Ook de heffing op het drinkwater, wat een eerste vereiste is voor de bevolking, werd weer eens verhoogd, hetgeen het gevolg is van de afkoop van het watercontract. De burgerij betaalt wel. De overheid heeft toch tot taak dat de bevolking in een leefbaar klimaat verkeert. Heeft men al eens gekeken hoe de kaaimuren in de omgeving van de Wilhelminahaven door stookolie ver ontreinigd zijn? Weten B. W. van Schiedam, dat sinds het vorig jaar de in de omgeving van het Beatrixpark ge vestigde industrieën, het water der mate verontreinigd hebben, dat al VOOGD'S NAAIMACHINEHUIS alle bekende merken Zig-Zag machines vanaf 249,— tot 1149,— Reparaties aan alle merken Hoogstraat 10 Tel. 26.97.37 Schiedam GEBOREN E. J. H. M. van Eijck-Brands, z.; J. P. Huiskens-van Mil, z.; K. V. C. Schoenmakers-van Henten, z.; P. Kaat-Schaper, d.; M. Reinders-Ver- wiel, z.; P. J. Magnée-Vermaas, z.; A. Born-Spaans, d.; J. van Pijlen-Polder dijk, z.; J. H. van de Lande-van den Boogert, d.; R. van der Valk-Bunte, z.; P. Terwiel-de Vroom, d.; N. Yavuz-Göke, d.; B. Brongers-Lugt, z.; J. van Dijkhuizen-Mulder, z.; H. Smit-Verholen, d.; B. G. P. van der Heijden-van Noordt, z.; T. Soete- man-Slabbekoorn, d.; P. W. Op- schoor-Donkersloot, z.; P. S. R. van Hooff-van Zeil, z.; F. G. Reumer- Anbeek, z.; P. W. M. Antonissen-van Zeist, z.; M. M. Roosloot-de Bruijn, z.; H. A. J. van Emden-van Geene, z.; S. Jongepier-Versluijs, z.; D. T. Rijzinga-Bol, d. ONDERTROUWD J. de Bel, 22 jr. en C. M. Hers bach, 20 jr.; S. Bergman, 41 jr. en M. M. F. M. Olthuis, 24 jr.; R. van Bezouwen, 25 jr. en C. Breedveld, 21 jr.; J. den Hartog, 20 jr. en H. A. Druppers, 17 jr.; J. A. van der Heiden, 22 jr. en C. van Dijken, 22 jr.; J. L. van der Mark, 22 jr. en V. W. H. M. van der Vliet, 23 jr.; D. P. van Meurs, 24 jr. en M. H. van Raaij, 20 jr.; P. A. M. Nadorp, 27 jr. en C. Schotting, 26 jr.; A. L. G. Ouwe- neel, 24 jr. en J. A. Huijzer, 21 jr.; F. Ram, 25 jr. en H. M. Krooswijk, 26 jr.; A. A. Sas, 26 jr. en W. J. J. van Krugten, 29 jr.; P. H. Schippers, 21 jr. en C. M. E. de Swart, 20 jr.; A. A. Snijer, 25 jr. en J. Bakker, 19 jr.; J. J. M. Verbeek en C. H. M. Combrink, 22 jr.; N. G. P. J. Walraven, 22 jr. en H. C. van der Raaf, 19 jr.; H. J. W. Wassenberg, 27 jr. en J. E. M. Hoogstraten, 24 jr. GEHUWD P. F. Green, 21 jr. en K. R. Notenboom, 23 jr.; J. Jordaan, 27 jr. en T. J. van der Pol, 45 jr.; A. van Rixoort, 31 jr. en M. van der Kraan, 24 jr.; C. A. de Bakker, 24 jr. en A. E. Been, 22 jr.; W. A. M. Boiler, 22 jr. en S. Krol, 19 jr.; P. J. Ritstier, 22 jr. en M. W. Schenk, 21 jr.; J. P. van Seters, 25 jr. en M. A. van Essen, 26 jr.; A. A. F. van Steenoven, 21 jr. en A. T. Russcher, 20 jr.; D. C. C. Doejaaren, 22 jr. en M. M. Boele, 22 jr.; M. C. van der Linde, 31 jr. en K. P. Poot, 30 jr.; L. Moldovan, 29 jr. en I. S. Vermeulen, 26 jr.; L. Bootsma, 23 jr. en C. W. Herwig; J. A. H. van Nielen, 19 jr. en C. Schopenhouwer, 17 jr.; A. J. Ramos en M. C. Niël, 38 jr.; C. M. Donks, 53 jr. en A. M. G. Weymans, 37 jr.; R. Sopar, 20 jr. en W. F. Weeda, 19 jr.; R. B. Trompper, 24 jr. en A. J. C. Arkesteijn, 21 jr.; F. H. Dolleman, 21 jr. en A. E. Jonkman, 21 jr.; A. van der Draaij, 30jr. en M. A. de Bie, 23 jr.; R. van den Bos, 22 jr. en M. Wensveen, 19 jr.; C. van der Burg, 21 jr. en P. Klootwijk, 21 jr.; P. van der Ster, 23 jr. en M. E. C. Slegt, 19 jr. OVERLEDEN C. J. Magielse, man (79), geh. gew. met G. Ton; D. de Bruijn, man (59), geh. met B. G. J. Smit; C. A. Niehot, man (77), geh. gew. met J. C. Neuteboom; A. M. van der Toorn, man (68), geh. met A. Poerstamper; M. Veraart, man (75), geh. met H. A. van Nielen; J. C. van den Hoek, vr. (78), geh. met P. H. Buijtenhek; R. van der Meer, man (83), geh. gew. met J. H. Voogd; C. van Loon, vr. (52), geh. met A. van Wage- ningen; M. T. J. Heijdeman, vr. (62), geh. gew. met H. L. Schouten; M. H. Kouwenhoven, man (85), geh. gew. met A. M. S. Alofs; M. A. Koetsenruijter, vr. (81), geh. gew. met W. J. A. Schippers; A. J. Poolman, man (66), geh. met E. J. M. Rebers; C. H. L. van Veen, man (51), geh. met K. van 't Hof; J. Bergkotte, man (56), geh. met D. J. A. van Witsen; J. van der Toorn, man (65), geh. met G. A. Onderde- linden; E. A. M. Pinke, vr. (82), geh. gew. met B. F. R. van Dorp; M. A. Smit, vr. (81), geh. gew. met J. A. van den Akker. het levend organisme uit dat water verdween en massale vissterfte op trad en zich nog steeds laat gelden? Is het B. W. bekend, dat elders in den lande drinkwater gratis verstrekt wordt? Voor de huur van in het door mij bewoonde perceel vanwege de Gemeente geplaatste geiser moet ik ineens f 0,85 per 2 maanden meer betalen, ondanks het feit dat de huur reeds verschillende malen dè kostprijs is overschreden. Als men in Schiedam met deze waanzinnige prijsverhogingen door gaat, wordt de stad onbewoonbaar en zullen nog meerderen wegtrekken of laat men de verschillende indus trieën aan één en ander, tot ontheffing van de bevolking, be talen? F. G. de Vletter, Burg. van Haarenlaan 1368, Schiedam. Leerkrachten en bestuur Oudervere niging bieden de heer G. A. H. M. Poels een receptie aan bij zijn afscheid als hoofd van de Mgr. Bekkersschool te Schiedam. De receptie zal plaats vinden in Boerderij „Landvreugd", Sweelinck- singel 7 te Schiedam op zaterdag 23 juni van 15.00 tot 17.00 uur. Uit het maandelijks overzicht van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieu we Waterweg Noord blijkt dat de lichte ontspanning op de arbeids markt zich door blijft zetten. Evenals in de vorige maand nam ook in deze maand de geregistreerde arbeidsreserve bij de mannen en vrouwen, nu zelfs in iets versterkte mate, af. Het aanbod bij de mannen daalde met 133 tot 1281 en dat bij de vrouwen met 24 tot 281. De geregistreerde arbeidsreserve bij de mannen is nu nog slechts 20 hoger dan in de overeenkomstige maand in 1972; bij de vrouwen is dit echter relatief nog veel hoger (plus 62). De mutaties in het aanbod mannen kwamen in verscheidene beroeps groepen voor; behoudens een enkele geringe toename, gaven de meeste beroepsgroepen een vermindering te zien, waarvan de voornaamste wa ren: metaal (- 29), burgerlijke en utiliteitsbouw (- 19), handels- en kantoorpersoneel 14), horeca- personeel (- 10), alsmede de groep mindergeschikten (- 13). Bij de vrouwen nam deze groep echter iets toe (plus 6); vermindering vond onder meer plaats bij het kantoor personeel 26), handelspersoneel (- 7) en huishoudelijk personeel C- 5). Het aanbod van reeds in Nederland verblijvende, werkloze buitenlandse werknemers, dat in bovenstaande cijfers is inbegrepen, verminderde verhoudingsgewijs eveneens aanzien lijk (van 57 tot 27; mei'72: 83). De geregistreerde vraag naar per soneel bleef zich op ongeveer hetzelfde niveau bewegen. De vraag naar mannelijke arbeidskrachten ver minderde met 8 tot 1118 en die voor vrouwelijke krachten nam toe met 30 tot 416. De mutaties waren uiteraard ^gering en betroffen bij de mannen onder meer niet-varend transport personeel (—15), horeca personeel (-4), metaal (plus 23) en bouw (plus 2). Bij de vrouwen betroffen het o.m. een stijging bij de vraag naar kantoorpersoneel (plus 38) en han delspersoneel (plus 9) en een daling bij overige beroepsgroepen 18). Niettegenstaande de daling van het aanbod (totaal 157 is 9 pet.) kan, mede gezien de geringe totaalstijging van de vraag, zeker nog niet gesproken worden van een grote verbetering van de arbeidsmarkt situatie. Vakantiewerkers Reeds verscheide jaren verleent het G.A.B. zijn bemiddeling voor va kantiewerk (tijdelijk werk voor scholieren en studenten). Nu de Werkwinkel is geopend, houdt de betreffende ambtenaar met ingang van heden hiervoor 's morgens zit ting in de Werkwinkel te Schiedam en 's middags op het arbeidsbureau te Vlaardingen. Bemiddeling L.T.S.-ers Zoals al eerder is medegedeeld, zal op één dag een centrale bemiddeling plaatsvinden voor de schoolverlaters van de 5 Lagere Technische Scholen in dit gebied. Deze dag is nu vastgesteld op vrijdag 22 juni a.s. in de zaal „Harmonie" te Vlaardingen. Versscheidene werkgevers hebben reeds medegedeeld aan deze dag te willen deelnemen. i Smetanalaan 6, Schiedam Telefoon 70.13.03 (bij winkelcentrum) „De Ketel") Vraagt naar de unieke garantie

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 12