Tweede halve finale met spanning om te snijden DE FINALISTEN ZIJN BEKEND Vrijdagavond: de grote finale van de Randstad talentenjacht Weg werkzaamheden in de Tuinlaan TROFEE FINALE PRIJS DE FINALISTEN: HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 24 - WOENSDAG 13 JUNI 1P73 l Allemaal naar de grote finale van vrijdagavond: v.l.n.r. Tosca Pijpers, omringd door de Swing Paraders, dan in het wit Vera van Bijsterveld, Sara Kooien, Janine Land en de jongens van Tilbury. 1. Lotus, Rijswijk. 2. Sara Kooien, Rotterdam. 3. Tosca Pijpers, Den Haag. 4. John Soer, Rijswijk. S. Blue Signal, Hoek van Holland. 6. Les Cantharis, Noordwijk. 7. Janine Land, Rotterdam. 8. Tilbury, Rijswijk. 9. Vera van Bijsterveld, Den Haag. 10. De Cliftons, Delft. De jury wordt anders samengesteld: er zullen een paar mensen uit de amusementswereld in plaatsnemen, want er zou best eens een platen contract of een TV-optreden in kunnen zitten. Voor wie? Dat weten we niet en daar kunnen we geen zinnig woord over zeggen. Dat behoeven niet eens de winnaars te zijn, zei Gonnie Ninaber, de vak vrouw van het organisatiebureau Senf, voor een plaat of een optreden kunnen weer heel andere maatstaven worden aangelegd. Laten we dat dan maar eerst eens afwachten, wij, de jury en het altijd zeer trouw aanwezig geweest zijnde publiek, zijn uiterst benieuwd! De finale-jury: Jan Cordu wener, hoofd afdeling Artists Promotion van Phonogram; Peter Koele wijn, producer van dezelfde maatschappij; Hans Peters, producer/regisseur Vara-televisie; Theo van der Hoek, medewerker Organisatiebureau Acket; Hans Braun, secretaris van de Culturele Commissie Gemeente Rijs wijk; Nan van der Velden, Randstad Edities; Gonnie Ninaber, organisa trice Randstad Edities Talenten jacht; Jacques Senf, directeur Orga nisatiebureau Jacques Senf. John Duymel bedankte de juryleden Carlo Wolf Mad. van der Velden en Henri Seriese voor hun trouwe en vastberaden medewerking: zij heb ben een belangrijk aandeel in de jurering gehad en mede aan hen is het te danken, dat we een finale van een dergelijke klasse hebben. We hebben een Randstad Edities Talentenjacht georganiseerd, een jacht naar de titel Randstad-ster, met als beloning de Randstad Edities-beker! Al deze maanden hebben we eigenlijk nooit over prijzen gesproken, wij niet en de candidaten niet en een paar weken geleden kwamen we samen tot de realisatie, hoe ontzettend serieus deze hele jacht eigenlijk is geweest. Een oprecht verlangen naar de Ster-titel moet al deze deelnemers gedreven hebben, een verlangen naar de TROFEE. We hebben, dat is wel duidelijk, geen prijzenjacht gehou den, maar er zijn natuurlijk wel een aantal beloningen, een stel aardige artikelen, beschikbaar gesteld door een aantal meelevende middenstan ders van merendeels Rijswijkse huize. Agfa Gevaert stelt een Agfamatic kamera ter beschikking; het Licht- centrum in de Bogaard geeft een moderne wandlamp; de firma Van Willige komt met een dubbele barbecue; grammofoonplatenhandel H. van der Horst geeft 10 platen- bonnen; boekhandel Paagman 10 boekenbonnen; firma Richter uit Den Haag een glasservies; firma Richters Dranken natuurlijk met enig gebotteld genot; Groenten- handel Schoenmaker een fruitmand; bloemenhandel Acacia boeketten; firma Wijnand Freeke drie taarten met opschrift; Laurens Sigaretten- fabriek voor alle finalisten een slof sigaretten. De Trofee, de Randstad Edities beker, zal worden uitgereikt door Rijswijks burgemeester drs. A. Bo- gaardt, een feit, waar we allemaal erg blij mee zijn. Elke finalist krijgt verder een herinnering van het organisatiebureau Jacques Senf. Het zal een avond vol spanning worden en wie weet komt er een toekomstig radio- of TV-talent uit de bus! Dus op naar Partycentrum Rein- voorde, vrijdagavond 8 uur: er zijn nog kaarten te verkrijgen. Vooruitlopende op bestratings-werk zaamheden in de Tuinlaan en rond het Plein Eendracht zullen de Gemeentelijke Technische Bedrijven zo mogelijk nog deze week beginnen met het vernieuwen van de gas- en waterleidingen in die straten. De bewoners en/of huiseigenaren zijn op de hoogte gesteld van de gang van zaken. Het gaat om het vernieuwen van de hoofdleidingen van gas en water en tevens van de dienstleidingen van die hoofdleiding naar de woningen. Als gebruikelijk bij zulke werkzaam heden zullen ook de aansluitingen in de woningen worden gecontroleerd. De G.T.B. streven er naar de bewoners zo min mogelijk overlast te bezorgen, doch het is onvermij delijk dat er sleuven gegraven zullen worden in de weg. Deze sleuven zullen zo veel mogelijk 's avonds weer tijdelijk worden dichtgeblokt, wat gedurende de weekeinden en de vakantieperiode zeker het geval is. Bij de grotere en diepe sleuven zal dat echter niet altijd mogelijk zijn. Het verkeer dient rekening te houden met enige hinder. Dit geldt weer in het bijzonder het vracht verkeer van en naar de bedrijven in de Tuinlaan, dat rekening moet houden met afsluitingen en veran dering van inrij-richting. Dit zal met borden worden aangegeven. Verwacht wordt dat werk aan de leidingen 2a 3 maanden zal vergen. In een later stadium, nadat de bodem weer wat gezet is, volgt de herbestrating. Een allervertederendst plaatje. Gistermorgen om kwart over zeven trok deze oude schuit door het (vieze) water in de Lange Haven. Bij het zien van een dergelijk rustgevend vaar tuig vraag je je af of deze manier van voortbewegen niet een stuk prettiger is dan het rijden in een auto... Het is gebeurd: een 120 candi daten zijn in onze Randstad Edities Talentenjacht op het podium geweest en allemaal zijn ze beoordeeld en gejureerd. Zondagmiddag om drie uur zijn de laatste elf halve finalisten aangetreden en hieruit zijn weer de besten gekozen. Het was een bijzonder spannende aangelegenheid, omdat de vorige week geen beslissingen zijn gevallen (met uitzondering voor de twee eersten, die een zo hoge score hadden, dat wij zonder de minste gewetenswroeging als finalisten op de lijst zetten). Het zou aan de tellingen van de tweede halve finale liggen om te zien, hoe de finale er uit zou zien. En aangezien de deelnemers weer van de beste klasse waren, had de jury een warme en afmattende taak, zowel lichamelijk als geestelijk. Het viel niet mee en we hebben ver schrikkelijk goed opgelet en alle kwalificaties als presentatie, muzika liteit, originaliteit behoorlijk mee laten spelen. Goed, niet langer gewacht en de winnaars genoemd, van deze ronde dan. Nummer één werd Haagse Vera van Bijsterveld met 53 punten; de tweede en gedeelde plaats was voor Sara Kooien uit Rotterdam en de folkgroup Tilbury uit Rijswijk, met 49 1/2 punt. Sopraan Janine Land uit Rotterdam haalde 46 1/2 punt, en een derde plaats. Deze middag bracht ook Tosca Pijpers naar het rijtje finalewinnaars met 45 punten. John Soer, Les Cantharis en Blue Signal moeten de scoreborden met argusogen bekeken hebben, want het zou aan de puntentellingen liggen of ze in de finale kwamen. Zij zullen een zucht van verlichting hebben geslaakt, want hun 45 1/2 punt bleef gelden en zij komen vrijdagavond als kanshebbers voor de Ster-titel naar Partycentrum Reinvoorde. Tilbury, de Rijswijkse groep die' zoveel folk in zijn muziek doet en die hoog in de halve finale geëindigd is.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 24