RANDSTADEDITIESTALENTENJACHT: De trofee van de Randstad-edities was voor „The Cliftons" SPANNING VOLGORDE PRIJSUITREIKING Een dubbel talent won de ster-titel gesteld, met kleinere bekers en fraai gemonteerde medailles voor de overige finalisten. Allen kregen ook een medaille-aan-lint van Organi satiebureau Jacques Senf. Voor elke deelnemer aan de Talentenjacht had Randstad Edities een herinnerings vaantje. Het was overigens voor tie Randstad Edities dubbel feest, want bij hun gezelschap bevond zich de' heer Mudde, die deze dag het feit vierde dat hij 50 jaar in dienst van dit bedrijf was. Een uitstekende om geving om dit feest te vieren, dit feestelijke Reinvoorde met al die bloemen en cadeaus! Dan volgde de bekendmaking van de volgorde met als hoogtepunt het uitreiken van de TROFEE door directeur Bakker. Alle finalisten stonden toen al op het podium, beladen met eretekenen en geschenken, het was een prachtig gezicht en een fraai einde van onze grote Randstad Edities Talenten- jach t. Het was een zeer geslaagd toernooi, daarover zijn allen, Randstad Edities en Organisatiebureau Jacques Senf, het eens, een toernooi, dat beslist om herhaling vraagt. Maar dat zal nog wel eventjes duren, een derge lijke opzet en uitwerking kan maar niet om de paar maanden gebeuren, al is het nog zo leuk. Even bijkomen! NAN VAN DER VELDEN Dat is-em dan, de Randstad Edities Talentenjachtcup. Hier nog in handen van Randstad- direkteur Bakker die het ge vaarte vervolgens zou overhan digen aan de Cliftons uit Delft, het prijswinnende bandparodis- tenduo van deze talentenjacht. Rechts juryvoorzitster Nan van der Velden. De grote beker van de Randstad Edities Talentenjacht is terecht gekomen in Delft, de stad waar de naamgever van dit grootse gebeuren domicilie houdt. Tijdens de opwindende finale, die vrijdagavond in Party centrum Reinvoorde in Rijswijk plaatsvond, hebben twee jon gens uit de oude Prinsenstad met een modern nummer, pa rodie, de ster-titel behaald. In een schitterend met bloemen versierd Partycentrum Reinvoorde, geheel bezet met verwachtingsvolle bezoekers, moest de jury de tien finalisten op een rijtje gaan zetten. Hans Peters van de VAR A-televisie, Theo van der Hoek (Paul Acket), Jan Corduwener (Phonogram), Dick Dijkstra, acteur. Hans Braun van Culturele Zaken Rijswijk. Gonnie Ninaber (van organisatiebureau Jacquet Senf), Herman Batelaan, befaamd coach van poptalent en zangers (in de plaats van zieke Jacques) en ik hadden de niet eenvoudige taak om de talenten van deze uitgezochte finalisten te beoor delen. Alleen Gonnie en ik kenden de candidaten en wij waren ontzettend benieuwd of onze prognose uit zou komen en de nieuwe" finale juryleden tot dezelfde eindconclusie zou komen in hun puntenwaarde ring. Helemaal is het niet uitge komen, maar in grote lijnen wel: hun beoordeling was uiteraard ge heel vak-technisch en er kan dus grote waarde aan worden gehecht. Na een optreden van alle finalisten, dat gelukkig geheel zonder stoor nissen verliep, trok de jury zich terug om de rangschikking vast te stellen. Het publiek vermaakte zich ondertussen best met de uitstekende muziek van Wim van de Meeberg, Ted Bouwman, Leo Mulder die samen met Frans Poptie dat be faamde orkest vormen. Boven werd, na enig praten over persoonlijke waardering en beroeps kansen de rangorde vastgesteld, die er als volgt uitziet: 1. The Cliftons uit Delft: 67 pnt. 2. Vera van Bijsterveld, Den Haag: 61 1/2 pnt. 3. Lotus, Den Haag: 60 1/2 pnt. 4. Tilbury, Rijswijk: 59 pnt. 5. Blue Signal, Hoek van Holland: 56 1/2 pnt. 6. Sara Kooien, Rotterdam: 56 pnt. 7. Tosca Pijpers, Den Haag: 54 1/2 pnt. 8. Les Cantharis, Noordwijk: 54 pnt. 9. Janine Land, Rotterdam: 52 1/2 pnt. 10. John Soer, Rijswijk: 49 1/2 pnt. Nog even een paar kanttekeningen van de jury en we beginnen bij John, die een goede bariton heeft, maar er technisch nog heel veel aan moet doen. Nu weten we, dat hij dat ook serieus van plan is. Als hij doorzet, zien we 'een toekomstige musical zanger in hem. Janine Land is gewoon een prettige sopraan met een uitstekende voor dracht, meer kan je er niet van zeggen. Les Cantharis zijn technisch zeer gaaf: er moet eigenlijk alleen wat meer „soul" in, als je het zo zou kunnen zeggen. Tosca en Sara zijn beiden formi dabel qua stem, zij missen alleen een uitgekiend repertoire (volgens de vakmensen, die ook in originaliteit talent zien). Blue Signal drijft voornamelijk op de lead-zanger, die de eigen teksten opvallend goed brengt. Gevoel voor theater heeft Tilbury, een groep die bijzonder in de smaak viel van Herman Batelaan. En dat zijn ze dan; onze finalisten in de Randstad Edi ties Talentenjacht, na de prijs uitreiking. Met de Randstadcup en de blommen het winnende Delftse duo, de Cliftons. Maar alle finalisten mochten zich deze avond als winnaars be schouwen na zoveel voorron des, kwartfinales en halve fi nales doorstaan te hebben... Lotus is goed, uitstekend zelfs, een groep met toekomst; een bewijsje hiervan was de snelle aftocht na het optreden, zij moesten „live" in de opening van het Holland-festival in de Rotterdamse Doelen. Vera is Vera, een meisje dat weet wat ze zingt en hoe ze haar prachtige stem gebruiken moet. Alleen jammer, dat ze bij een band-opname van Nelson Riddle wil zingen. Goed, big-bandmuziek kan haar bijzonder liggen, maar zo'n tape klinkt versterkt toch altijd wat blikkerig. Over de Cliftons kunnen we kort zijn: zij hebben het'weer gemaakt, het was een puntgave act, door Clé Lammens en Eric Kenens perfect getimed gebracht. Zelfs de grammo foonman Jan Corduwener, die toch voornamelijk op geluid afgaat, zag hen als winnaars. We zullen nog wel meer van hen zien en horen, want Hans Peters heeft ze in portefeuille genomen en als er een leuk zomers showgebeuren voor TV op stapel staat, kan hij ze gebruiken. „Niet bij een Groot Uur U", zei hij „maar bijvoorbeeld in Zo maar een zomer avond". We wachten af! De groepen, alle drie, zijn interes sant genoeg voor alle vakjuryleden om nader bekeken te worden, op beter terrein dan vrijdagavond, wat Randstadredactrice en juryvoorzitster Nan van der Velden maakt (goede) tweede prijswinnares in de Randstad Edities Talentenjacht, zangeres Vera van Bijsterveld, gelukkig met een cupje. BEKERS VAANTJES etc. voor de RANDSTAD TALENTENJACH zijn geleverd door: MEDAILLEHUIS CONFURIUS Ruilstraat 54 R'dam - Tel. 010-23.03.02 de technische voorzieningen betreft. Theo van der Hoek en Jan Cordu wener willen binnenkort een studio auditie arrangeren, Herman Batelaan zal de supervisie hebben. Bovendien heeft de laatste een oogje op Vera laten vallen: binnen twee jaar maak ik daar een sensatie van, zei hij. Door de hele avond liep als een rode draad het weer zeer snedige confe rence-commentaar van de Markies van Reinvoorde, John Duymel, de man die bij deze hele talentenjacht een belangrijke rol heeft gespeeld. Hij kondigde, ondersteund door een touch van het orkest, de grote prijsuitreiking aan, waarop de heer H. A. J. van der Drift, directeur van de Randstad Edities, een woordje sprak tot alle aanwezigen en in het hijzonder tot de finalisten en de organisatoren. De directie van Randstad Edities had, grote verrassing, een reuzen- k^Vqq! *1= Stpr-Trofee beschikbaar

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 16