Route openbaar vervoer in Schiedam en Vlaardingen dit jaarop de helling Geslaagd BC0T 19.95 CENTRAAL PUNT STATION SCHIEDAM HENGEL burgerlijke h^Htand V.b.b.A. Met een cadeau b'j juwelier Boot slaagt U ook Bijna vakantie MODIEUZE POSITIEKLEDING modehuis JUWELIER Autorijschool Aad van Leeuwen BROERSVEST 19 HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 8 - WOENSDAG 27 JUNI 1973 Als de R.E.T. zijn zin krijgt wordt het lijnennet van het openbaar vervoer in de steden Schiedam en Vlaardingen drastisch gewijzigd. Centraal punt in Schiedam voor het lijnennet wordt het station Schiedam-Rotterdam west waarvan de bussen zullen rijden naar alle delen van Schiedam en Vlaardingen. Nieuw wordt in ieder geval de buslijn 52, die van het station Schiedam-Rotterdam west via de Singel, het Emmaplein de Broers- vest, de Koemarkt en de Gerrit Verboonstraat, de Oranjestraat, de Nieuwe Haven en de Nieuwe Dam- laan naar Groenoord rijdt. Via Groenoord, het ligt in de bedoeling dat deze bus 52 ook de Schiedamse muziekpleinen, zoals het Bach-, Sibelius-, Schubert-, Grieg-, Liszt- en Chopinplein zullen aandoen, gaat het dan naar Vlaar dingen, waar de route zal gaan over de Europaboulevard naar het Holy- ziekenhuis. Buslijn 53, op dit ogenblik de buslijn die Groenoord met het stadscentrum verbindt, krijgt ook een andere route. Deze gaat van Kethel (Tuindorp) via Groenoord naar de BK-laan, doet vervolgens het stadscentrum en het station Schie- dam-Rotterdam west aan en rijdt dan door het zuidelijk stadsgedeelte van Schiedam de Gorzen. Dit heeft dan tot gevolg dat de huidige buslijn 55 Schiedam station Rotterdam west-Schiedam zuid zal worden opgeheven en ook de doortrekking van buslijn 53 naar Kethel kerk zal vervallen, aangezien het reizigers aanbod op het laatste gedeelte van de rit, dus van Kethel Tuindorp naar Kethel, vrijwel minimaal is. Ook de huidige buslijn 57, die rijdt vanaf het Schiedamse Emmaplein via de Broersvest, de BK-laan, het station Vlaardingen oost naar het Holy-ziekenhuis zal dan worden opgeheven. Ook ligt het in de bedoeling dat buslijn 54, een ringlijn die rijdt van het station Schiedam- Rotterdam west naar Schiedam Nieuwland, een kleine routewijzi ging zal ondergaan; de hoofdroute van deze bus wordt echter gehand haafd. Buslijn 59, de huidige lijn die het Schiedams stadscentrum verbindt met Vlaardingen en daar zijn eind punt heeft bij het station Vlaar dingen centrum, blijft onverkort gehandhaafd. Wel wordt het Schie damse eindpunt verlegd, namelijk naar het station Schiedam-Rotter dam west. Aan buslijn 56, de lijn Vlaardingen Holy Vlaardingen west, zal niet worden getornd. Wanneer deze belangrijke route wijzigingen van het openbaar ver voer zullen ingaan is nog niet bekend. Er is op dit ogenblik druk overleg tussen de gemeentebesturen van Rotterdam, Schiedam en Vlaar dingen. De R.E.T. hoopt overigens dat een en ander nog dit jaar zijn beslag zal krijgen. Vlotte jurkjes en tuniekpakken, inet veel bewegingsvrijheid. aanmerkelijk méér in opmerkelijke mode BROERSVEST 111 SCHIEDAM TEL 010 - 26 74 16 DENDERTAGAVOND TOT 9 UUR GEOPEND Het is met naams-afkortingen als met goocheltrucs: als je het wéét is er niets aan, als je het NIET weet kom je er haast nooit achter. V.b.b.A., om het konijn maar meteen uit de hoed te halen, betekent: Vereniging ter behartiging van de belangen van Astma-patiënten. Het belangrijkste van deze vereniging vind ik dat de patiënten ZELF elkaar willen helpen. Je kunt natuurlijk altijd wel ,,een beroep op de Overheid" doen, voortdurend bij een huisarts of specialist in de wachtkamer zitten, de béste methode om ergens van te genezen lijkt mij hier moet ik wel even nadrukkelijk stellen dat ik op dit gebied een volkomen léék ben de beste methode is ALTIJD zélf de zaak aanpakken. Wat deze vereniging precies wil is het volgende: alle mensen samen brengen, die last hebben van astma, chronische bronchitis, hooikoorts of overgevoelige luchtwegen; de belangen van hen en ons, ieder en GEZAMENLIJK behartigen; eigen lot in handen nemen en samen ontdekken hoe dat kan; onze afhankelijkheid van dokters en verpleegsters, maatschappelijk werksters, sociale diensten e.a. omzetten in gesprekken over en weer van mens tot mens; hen, die medisch of sociaal voor ons en de onzen moeten zorgen, brengen tot overleg en teamwork onder elkaar en met ons. Zij hebben om dit te bereiken een heel plan samengesteld. Eén van de belangrijkste onderdelen daarvan lijkt me „Gespreksgroepen van astmatici". Niet om samen klagend te leuteren over probleempjes zus en moeilijkheden zo, maar een methode van groeps-fdiscussiej-the- rapie. (Je kunt het ook: „Groeps-psycho-therapie" noemen). Wie daar méér van wil weten kan in Schiedam contact opnemen met: de heer en mevrouw Ebbinge-Wubben, Bachplein 544, tel. 701033; of bij de heer T. Hoek, B. K. laan 210a, tel. 263546; ook bij mevrouw I. M. van Latenstein-Binkhorst, Damlaan 30, tel. 701108. Misschien is zo 'n contactje een éérste stap op de weg naar genezing. SEBASTIAAN «se Het busstation bij het N.S. station Schiedam/Rotterdam-West binnenkort eind- en beginpunt van alle buslijnen in Schiedam en van Schiedam naar Vlaardingen. w „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- N GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM Korte Dam 5 Schiedam Telefoon 2647 81 WIJ GEVEN K.E.S.-ZEGELS Meester horlogemaker Dr. Wibautplein 15 Telefoon 706905 Ruime parkeergelegenheid 's Maandags gesloten. Donderdag avond koopavond Bijna vakantie! Hebt u alles ervoor klaar? Nog 2 dagen en dan hebt u al uw kroost thuis, met alle genoegen èn alle moeilijkheden ervan. Maar wanneer u al van te voren voor alles wat gezorgd hebt, zal het best lukken. U hebt een lijstje gemaakt van alle noodzake lijk mee te nemen dingen, pakt rustig in en streept op de lijst door, wat al in de koffers zit. Het geeft altijd een rustig gevoel, van niets te vergeten te kunnen hebben. Uit eindelijk moet er aan zovéél gedacht worden, dat het geen wonder is, wanneer er thuis wat achter zou blijven! En wanneer dan alles ingepakt is, in koffers of, wat prettig is om in de au to bak te laden, in plastic zakken, dan komt het afsluiten van het huis. Is de hoofdkraan van het gas afgesloten; is de kraan van de wasautomaat dicht; zijn alle lich ten uit; zijn de planten goed verzorgd? Allemaal belangrijke za ken, die de aandacht vragen. Vergeet u hier vooral niets van! Dan gaat het op naar de trein of naar de auto. Hebt u uw fiets op tijd verzonden wanneer u die meeneemt naar uw vakantie adres? Wat u vooral ook niet mag vergeten is: uw vakantie-adres achterlaten bij familie en/of vrien den. Wanneer u per auto gaat, laat u dan uw autonummer achter plus de kleur en het merk van de wagen. Mocht u onverhoopt opge roepen moeten worden, dan zijn deze gegevens uiterst belangrijk. Is uw reisverzekering in orde, de groene kaart en alles wat u speciaal voor de,auto nodig hebt'' Het kan uw vakantie een stuk aangenamer mak' n. wanneer deze zaken per fect geregeld zijn. Een kleine moeite, die u véél verdriet en kosten kan besparen. Dan is het zover, dat u op weg kunt gaan. Mensen met een auto: rijdt u s.v.p. héél voorzichtig? Denkt om uw mede-verkeersgenoten en laat iedereen (voor zover het aan u ligt) gezond op zijn of haar plaats van bestemming aankomen. Rijdt met overleg, haal niet in! U hebt vakantie en dus alle tijd! Haast u uit den boze. Wij wensen u een héél prettige vakantie toe, waarvan u uitgerust weer terugkeert, met nieuwe moed om aan de slag te gaan. Ons kantoor is dicht t/m 15 augustus. Donderdag 16 augustus en vrijdag 1 7 augustus zijn we weer op kantoor te vinden. Doet u ons een plezier en komt u dan bij ons, om u op te geven voor een cursus. We hebben cursussen in: naaien, kneepjes van het vak (voor de meer ervaren naaisters onder u), bloem schikken, uiterlijke verzorging, cre atief handwerken, macramé, gast en gastvrouw /heer, karweitjes in huis, Indisch koken, fijne keuken, combinatie-cursus (handenarbeidj- wandkleden of tekenen), wand kleden en voor de dames onder u, die onze cursus wandkleden ge volgd hebben, start bij voldoende deelname een begeleidingscursus wandkleden lx per 4 weken. Mocht u in de vakantie ineens het idee krijgen om u aan te melden, dan kunt u opbellen op no. 263633 tussen 17 en 11 uur: dan willen wij u graag noteren. Nogmaals, prettige vakantie en vooral: behouden thuiskomst Vergeet al uw zorgen en kom fijn uitgerust weer terug, maar vergeet ons niet en kom ons in september met uw aanwezigheid op onze cursussen verrassen GEBOREN B. Vogelezang-Moewis, z.; C. van den Enden-den Boer, d.; M. Oztas- Balaban, d.; L. C. Goudappel-van der Vlugt, d.A. Hartingsveld-Ger- lagh, d.; J. H. Mersch-Ottolini, z.; C. A. C. van Soest-van den Donk, d.; A. de Kok-Dissevelt, z.; J. Goudriaan- Bredius, d.; H. P. Drop-van Vliet, z.; F. R. Smit-Klootwijk, z.; J. W. den Engelsman-van der Hooft, z.; J. J. W. A. Beijsens-Vonken, z.; J. H. Brugman-Ruijs, d.; ONDERTROUWD G. P. Dekker, 26 jr. en A. J. Bekker, 18 jr.; A. G. A. Frenaij, 26 jr. en S. A. H. Sprong, 22 jr.; M. L. L. van der Heiden, 22 jr. en M. J. E. Engering, 20 jr.; T. J. de Jong, 25 jr. en E. Lathouwers, 20 jr.; J. van der Keur, 29 jr. en J. Moret, 24 jr.P. W. van Klaveren, 21 jr. en J. W. M. de Vette, 19 jr.; A. J. Meeder, 23 jr. en 1. H. H. Hordijk, 21 jr.; J. C. P. de Regt, 20 jr. en G, Mastenbroek, 21 jr.; W. E. Suiker, 35 jr. en J. Manneke, 21 jr.; J. van der Velden, 41 jr. en C. J. W. Zimmerman, 27 jr.; N. J. Verkerk, 26 jr. en P. E. Stentler, 23 jr.; R. A. van der Wel, 29 jr. en C. van den Bouwhuijsen, 25 jr.; G. A. van der Windt, 21 jr. en G. Mantel, 20 jr. GEHUWD N. W. C. van Rijswyk, 23 jr. en G. M. W. Christen, 24 jr.; J. van der Kruk, 24 jr. en A. G. Konst, 21 jr.; E. de Boer, 29 jr. en M. van Willegen, 26 jr.; T. Uittenbogaard, 24 jr. en I. van der Most, 19 jr.; F. van den Boogaard, 23 jr. en J. C. Maltha, 23 jr.W. Wenteler, 28 jr. en P. B. den Ouden, 26 jr.; F. A. J. Eenhuizen, 23 jr. en J. A. A. M. van den Bosch, 21 jr.; P. Heuser, 22 jr. en W. A. Stroober, 21 jr.; S. Bergman, 41 jr. en M. M. F. M. Olthuis, 24 jr.J. A. van der Heiden, 22 jr. en C. van Dijken, 22 jr.; A. Meulstee, 22 jr. en T. E. J. M. Hersbach, 22 jr.; J. Breuer, 23 jr. en C. W. M. Heggelman, 20jr.;H. Boas, 26 jr. en M. C. M. Iping, 23 jr.; H. J. W. Wassenberg, 27 jr. en J. E. M. Hoogstraten, 24 jr.; H. A. Meerhof, 22 jr. en J. Oudshoorn, 23 jr.A. A. Snijder, 25 jr. en J. Bakker. 19 jr.; A. A. Sas, 26 ir. en W J. J. van Krugten, 29 jr.; W Broeren, 23 jr. en A. Rip, 21 jr.; J. de Bel, 22 jr. en C. M Hersbach, 20 jr.; J. P. van LEST IN VOLKSWAGEN 14.50 per heel uur. Steeds dezelfde instructeur. met VAMOR-diploma. Telefoon 26.41.74—26.55.78. Diejen, 22 jr. en E. F. de Jong, 19 jr.; P. K. Notenboom, 21 jr. en D. Nijhof, 21 jr. OVERLEDEN J W. Zwiep, 5 jr., ongehuwd; W. J. Rijndorp, 37 jr., geh. met M. Laros; S. Bijl, 87 jr., geh. gew. met J. M. van den Berg; N. G. van Beusichem, 68 jr., geh. gew. met P. P. Kreuk; C. H. M. de la Beij, 84 jr., geh. gew. met H. J. Prins; J. P. de Smit, 66 jr., geh. gew. met M. C. Trom; W. Noordhoek, 76 jr., geh. met G. Dijkstra; T. Hoenderkamp, 92 jr., geh. gew. met M. Meurs; H. van der Mark, 80 jr., geh. met J. M. Roetman; H. C. van der Knaap, 71 jr., geh. met G. Broeren; J. Bleker, 80 jr., geh. met A. Ritsema; J. M. C. van der Hidde, 76 jr., geh. met A. K. Beekman; M. Voogt, 76 jr., geh. met H. Overman; C. J. Boer, 72 jr., geh. met S. van Opbergen; B. van den Berg, 77 jr., geh. gew. met H. W. de Vries. 4-delige HOLGLAS INSTEEK lengte 5 meter, spotprijs, alléén deze week Scheidam Telefoon 26.28.51 Donderdag-avond koop-avond

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 8