Schiedamse Boys heeft ambitieuze plannen DEZE WEEK IN SCHIEDAM GESLAAGDEN vakantie-veiligheidsmaatregelen De gemeentepolitie werkt weer vlijtig met „vakantiefolders" als deze. Deze blikvangers „Huis uit... deur sluiten met aan de keerzijde de „goede wenken" - wordt weer verspreid over de diverse balies bij stadhuis, banken, postkantoren e.d. om de mensen nog eens te wijzen op wat ze doen ot laten moeten als ze de huisdeur voor enige weken vakantie achter zich dichttrekken. Een handeling die nog altijd vrij achteloos, dus zonder de nodige voorzorgsmaatregelen pleegt te worden gedaan. Kleine en grote attiches als hierboven afgedrukt waarschuwen tegen een dergelijke houding die velen bij hun thuiskomst onaangenaam opbreekt. Verder onzerzijds nog een vrijblijvend, maar wel goede tip. Kent u de mogelijkheid, dat de PTT tegen een geringe vergoeding gedurende uw vakantieperiode uw post zolang onder zich houdt? 1 en volk brievenbus, vaak van buitenaf te signaleren, betekent ook aan een vingerwijzing naar uw afwezigheid. En zo'n uitgelezen afwezigheid maakt juist de dief... HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 20 VRIJDAG 29 JUNI 1973 voorkeur in een lager elftal uit te mogen komen. Daardoor krijgt de jeugdaangevuld met spelers die overschrijving aangevraagd hebben naar Schiedamse Boys de kans om zich komend seizoen te manifes teren. Op welk plan dat zal gebeuren valt nog moeilijk te voorspellen. Hand having lijkt voorlopig de wens van de leiding van Schiedamse Boys. Misschien een wat behoudend stand punt, maar gezien de onervarenheid van de ploeg wellicht toch niet zo onverstandig. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat Schiedamse Boys niet op een hoge plaats gokt. Juist met oog daarop worden voordat de compe titie begint een groot aantal oefen wedstrijden gespeeld die van de praktisch nieuwe ploeg een hechte eenheid moeten maken. Het moge duidelijk zijn. Schiedamse Boys heeft ambitieuze plannen voor de toekomst. Wanneer ook in de praktijk blijkt dat alle commissies naast elkaar en niet langs elkaar leven moet deze club binnen korte tijd uitgroeien tot een modelvereni ging! De prestaties komen dan vanzelf wel! Majorie Mastwijk, Boudewijn Molen dijk, Petra van Mourik, Lettie Noorlander, Jan Riper, Joke Salari, Caroline van Santen, Peter Selter, Marja Vermeij, Ingrid Visser, Gab Willems, Ellie de Wit, Jos Woer- meijer, Peter van Stijn, Jarl de Lange slaag- De kantine van de Schiedamse Boys waar heel wat plannetjes worden uitgebroed. Voor het m.a.v.o.-4 examen den de volgende kandidaten: Carly Algra, Kosta Antoniou, Leo- nie Arbon Kai Bevington, Marian Bomas, Cora Bouman, José Bouwer, Deborah Braat, Annetta Broers, Peggy Brust, Karei van der Bijl, Emmy Bijloo, Joke Christen, Chris- tien Douma, Rob van Duppen, Anjo v. Duijvenbode, Nelly van Elk, Chris Erwich, Bob Fischer, Maija Frenay, Ingrid van Giessen, Adrie de Gids,' Bad de Gids, Martin van Gogh, Mark Grootendorst, Bob van den Heerik, Ronald Helmisch, Trudie Heusdens, Willy de Hoop, Ronald Klein, Lena Klinge, Rob Koffijberg, Rob Kok, -,™0, Rob ia; u i i j Jacco de Kok, Maija Koppenhagen, Weinig schokkende sportzaken deze reis. Zeker op regionaal gebied is d< Peter Kooiman, Ronald Kornfeld, komkommertijd ingetreden. Slechts de watersporten en de typischi Rob van der Kraan, Ad van der zomersporten als cricket, tennis en honkbal komen de komende weken no| ^aref .Hans Mars, Hans Maij, Ma- aan hun trekken. Daarom begin ik ditmaal eens met i namelijk de Tour de France. LUC WCIVCI1 IIU1 ma- een international, fljk| Mehef, Danny Molendijk, Jo- gebeurtenis, die zich, voor een gedeelte, toch dicht bij huis voltrekt MuiRv'Jk>, A:stnd de Niet, Ben In een periode waarin de meeste voetbalverenigingen opgelucht adem halen omdat gedurende enkele weken eens aan wat anders gedacht kan worden dan aan King Soccer, werkt Schiedamse Boys al weer hard naar het komende seizoen toe. Een seizoen dat boordevol vertrouwen tegemoet gezien wordt omdat Schiedamse Boys in ieder geval op het organisatorische vlak de afgelopen weken de puntjes op de i heeft gezet. hnkele weken geleden namelijk hield Schiedamse Boys de jaarlijkse ledenvergadering, waar koppen met spijkers geslagen werden. In totaal 32 leden, een vergaderrecord", bogen zich over de problemen van Schiedamse Boys. Deden dat niet alleen met woorden, maar bleken tevens bereid zich in de toekomst ook daadwerkelijk in te zetten voor hun vereniging. Het gevolg daarvan is dat Schiedamse Boys zo lang zamerhand uitgroeit tot een perfect geleide vereniging, met tal van commissies. Het hoofdbestuur ziet er na die vergadering als volgt uit: voorzitters J. van Geene, Rozenburgsestraat 32 (26.20.01) en J. van Geene sr, Groen van Prinstererlaan 81 (70.11.86). Secretariaat: J. J. P. Klein, Schuttersveld 22 en W. Speijer, Bachplein 366. Penning meesters: J. Vermeegen, Willem Pastoorstraat 36 en J. Blom, Dr. Kuiperlaan 65. Daarnaast werden enkele commissies gevormd. Dat zijn: een commissie voor de terreinen en de opstallen (contactman L. Lemmen, Volta straat 13), een wedstrijdsecretariaat (contactman J. van der Burgg, Galilei'straat 18), een junioren commissie (contactman P. van Tricht, Oosterstraat 5), een propa ganda- en feestcommissie (contact man D. van Beek, Potgieterstraat 25), een commissie die de financiën in de gaten houdt (contactman K. Vlausing, Oleanderstraat 186, Maas sluis) en een commissie dames- trimmen (contactman L. van der Linden. Goeman Borgesiuslaan 81) Een indrukwekkend aantal com missies, waaraan in totaal zo'n kleine zeventig man hun krachten aan zullen geven. Het kan dus niet anders of alle interne zaken bij Schiedamse Boys lopen in de toe komst op rolletjes. Ook op het technische vlak zijn er enkele wijzigingen. De leiding van Schiedamse Boys, dat vorig jaar op een haar na promotie naar de eerste klasse van de R.V.B. miste, hanteert het gezegde wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Met oog daarop maakte trainer A. Bocckom een pas terug. Komend seizoen heeft hij de leiding bij de junioren en niet langer bij de senioren. Als hoofdtrainer is aangetrokken M. Stolzmann. NIEUWE OOGST Schiedamse Boys opereert komend seizoen met een eerste elftal dat voornamelijk zal bestaan uit jonge spelers. Enkele routiniers hebben namelijk de wens te kennen gegeven het wat kalmer aan te doen en bij Deze wielerkrachtmeting gaat mor gen, zoals iedere sportliefhebber weet, in Scheveningen van start met een tijdrit over zeven kilometer kilometer. Daarna volgt zondag de eerste etappe met een rit van Scheveningen naar Rotterdam en een van Rotterdam naar Sint Niklaas in België. De Tour belooft dit jaar een spannend spektakel te worden. Hetgeen dan te danken is aan het niet starten van het Belgische fenomeen Eddy Merckx, die na overwinningen in de Ronde van Spanje en in de Ronde van Italië van zijn (Italiaanse) werkgever vrijaf heeft gekregen voor de Tour. De Tour is daardoor in waarde gedevalueerd, maar is er aan de andere kant wel bepaald aantrekke lijker op geworden, omdat nu een handvol kwalitatief iets minder sterke renners de kans krijgen zich aan het slot van het festijn in Parijs te laten huldigen. Een uitgesproken favoriet aanwijzen is een hachelijke zaak. In theorie lijkt de Spanjaard Louis Ocana de beste papieren te hebben, maar het verleden leert dat deze klimgeit vaak op het beslissende moment (meestal door pech) net niet die rol kan vertolken als die waar hij kwa klasse recht op heeft. Daarom zou het mij eerlijk gezegd verbazen indien Ocana de komende Ronde van Frankrijk wint, al lijkt het parkoers, met zijn vele bergtoppen, geknipt voor een renner met zijn kwaliteiten. De strijd zal vermoedelijk gaan tussen de Fransen Mare Thevenet, Cyrille Giumard, de Spanjaard José ge- de (hachelijke) voorspelling mag wagen als volgt uit zien: 1. Zoetemelk, 2. Thevenet, 3. Fuente, 4. Guimard, 5. Ocana. Over ruim drie weken zal blijken hoe ver ik er met deze voorspelling naast zit. Mocht er inderdaad niets van kloppen dan hoop ik wel een aantal cynische brieven te mogen ontvangen. Zelf zal ik ze overigens niet beantwoor den omdat ik dan met mijn gatje in de zon hoop te zitten. Werk aan de winkel dus voor de enige echte JAN SPORTIEF. Over naar het plaatselijke beuren. In het clubblad van honkbalvereniging Schiedam staat een stukje naar aanleiding van de moeilijkheden rond de wedstrijd VUC Schiedam van afgelopen weekeinde. Dat stukje, waar ik me geheel bij aansluit, luidt als volgt: „Afgelopen zondag was het mis. Enkele spelers en diverse mensen uit het publiek hebben zich niet gedra gen zoals het behoort. Dat is heel erg spijtig en niet in overeenstem ming met de geest van het honkbal- spel en met de geest, die wij in „Schiedam" voorstaan. Hier zijn geen excuses voor, geen enkel. Het bestuur hoopt dat een ieder die zondag jl. tijdens de wedstrijd tegen VUC in de fout ging, dit nu terdege zal beseffen. Het bestuur hoopt samen met u allen te waken voor ongeregeldheden, zoals die zich afgelopen zondag hebben voor gedaan. voltrekt Norder, Ronald Overgoor, Bert Peter Overheul, Oscar de Pauw, Raymond Pieter, Dik van der Pluym, Margie Pondaag, Yvonne van Reeuwijk, Gerrie Roza, Rob van der Stel, Rob van Steijn, Marjan Stolk, Gerrie van Stuivenberg, Eric Tolle naar, Henny de Veld, Ernst Ver beek, Tineke Verbeet, Scarlett Ver del, Jan Verdoorn, Pieter Verheugd, Pim Visser, Anneke van Vliet, Nico Voormeeren, Fred van Wagtendonk, Berry Wasman, Petra Wesdorp! Greta Wetsteijn, Helga Weijgertze, Jannie de Wit, Jeanne Zuidgeest, Martin Rolvers. ZIJ SLAAGDEN Van de 138 leerlingen die hebben deelgenomen aan de examens van de Technische School aan de Mgr. Nolenslaan 3 te Schiedam zijn er 124 geslaagd, 8 afgewezen en 6 kandidaten moeten herexamen doen. Metaal P.stroom A. Boot, R. v.d. Heide, H. v.d. Heuvel, C. v.d. Hoeven, R. v.d. Hoeven, J. Jurgens, R. van Leeuwen, J. Leeuwensteyn, J. Meyer, R. Meyer, C. Meyer, B. van Pelt, M. Poot, R. Rorijs, L. Sprong, R. de Veld, A. van Wieringen, R. Zon neveld. Metaal T.stroomm (P. en T.- diploma) H. den Boer, J. Fontijne, H. Muurlink, E. Olyslager, P. Wasman. Cyrille Giumard, de Spanjaard José Lrieket. Excelsior gaat een druk J Manuel Fuente en onze landgenoot weekend tegemoet. ZNaterdag speelt Schilderen P.stroom Joop Zoetemelk. Waarbij ik Zoete- caPtaln Wl1 yan Gelderen met zijn R Bonte, J. Dettmeyer, R. Koop- Joop Zoetemelk. Waarbij ik Zoete melk als de beste kanshebber tip. Dat klassement gaat er als ik een Nog even en de vakanties staan weer voor de deur. Veelal blijft uw woning gedurende deze tijd 'onbe heerd' achter. Teneinde zoveel mogelijk de kans op 'ongewenst' bezoek in uw woning tijdens uw afwezigheid te be perken, geven wij u hierbij een aantal praktische Sluit ramen en deuren goed af; denk daarbij ook aan w.c.-raampjes, bovenlichten, e.d. Doe de buitendeur op het nachtslot; laat aan de binnen zijde van de deuren geen sleutels in het slot zitten. Laat geen geld of kostbaarheden in uw woning achter. Deponeer ze in een kluis of geef ze in bewaring bij familie of kennissen. Sluit kasten, bureauladen, e.d. niet af; braakschade aan meubilair kan aanzienlijk zijn. Laat niet door briefjes op raam of deur blijken, dat u voor kortere of langere tijd afwezig bent. Sluit de overgordijnen niet; haal de planten niet uit de vensterbanken zorg er voor, dat de brievenbus niet vol met post komt te zitten. Dit zijn namelijk ook aanwij zingen voor uw afwezigheid. Deel familie en kennissen mee, dat u met vakantie bent; geef hun uw vakantie-adres en zorg er voor, dat zij in geval van nood in uw wonipg kunnen. Wend u voor nadere inlichtingen tot de afdeling voor lichting van de gemeentepolitie. prettige vakantie en behouden thuiskomst BUREAU VOORLICHTING GEMEENTEPOLITIE Een goeie VAKANTIETIP captain wu van uelderen met zijn mannen in de derde ronde van de knock-out uit tegen Victoria, terwijl voor zondag de competitie-wedstrijd tegen ACC op het programma staat. Victoria moet een overwinning op kunnen leveren, de strijd tegen ACC daarentegen zal vermoedelijk wel in een nederlaag voor Excelsior ein digen. Tenzij de wonderen nog altijd de wereld niet uit zijn... Schiedamse Boys heeft een spe ciale afdeling damestrimmen in het leven geroepen. Dames die interesse hebben in het groepsgewijs trimmen kunnen contact opnemen met de heer L. van der Linden, Goeman Borgesiusstraat 81, telefoon 71.11.68. Cricket. Hermes DVS, dat in de competitie enigszins teleurstelt is de komende weken vrij. Ook voor de knock-oud-competitie komt Hermes voorlopig niet in de wei. De derde ronde, in Den Haag tegen De Krekels is namelijk gepland voor zaterdag 21 juli. Komende maandag vertrekken overigens drie Hermes- leden naar Denemarken om daar met het Nederlands jeugdelftal een tiendaagse trip te maken. Het drietal is: Hennie van Wijk, Eddy Schilper- oord en Paul de Roos. Veel succes! We blijven nog even bij Hermes. In het jongste clubblad staan de eindstanden van het seniorenvoet bal. We lezen daar uit dat geen van de negen ploegen met de rode lantaarn het seizoen afgesloten heeft. Daarentegen slaagden zowel het vierde en het achtste elftal erin de competitie als kampioen af te sluiten. AD INTERIM de leer- Zwijger- slaagden ZIJ SLAAGDEN Hieronder de namen van lingen van de Willem de school voor MAVO die voor de examens Mavo-3 en -4: Aletta van Batenburg, Richard van Beek, Alberdien Boes, Karin van den Brand, Johnny Capitain, Jacob v. Dorp, Sylvia Harte, Huib Heijna, Margo Hollink, Rosalind Hooge- woning, Richard v.d. Horst, Bert Kloosterman, Irma Krommenhoek, manschap. R. v.d. Kooi, J. Krabben dam, D. Schaap, M. Schlebaum, M. van Veen. Schilderen T.stroom P. Zuyderwijk. Timmeren P.stroom M. v.d. Berg, F. Brussé, R. Schaap, G. Weber. 1 afgewezen, 2 her examen. Meubelmaken P.stroom R. Assmus, A. Baas (praktijk), A. van Gogh, J. v.d. Heiden, C. van Krugten, T. Laport, H. Meyer, M. Morra (praktijk), F. de Ruyter, J. Schemkes, C. Slingerland, N. Slin gerland, B. Spoel, A. Zegers. Meubelmaken T.stroom (P. en T.- diploma) G. Beckers. Electro P.stroom R. Asmus, A. Hagen, G. de Kok, H. Kremer (P. en T.), W. Looman, E. v.d. Most, G. Mulder, P. Nefkens (P. en T.), K. Plugge, J. de Regt, E. de Ruyter. 1 afgewezen, 1 herexamen. Electro T.stroom A. Breddels (P. en T.), P. Gastelaars (P. en T.), W. Hoppe, M. Knegt, A. Meerburg (P. en T.), R. vanMeurs, R. v.d. Pijl, J. Stolk (P. en T.), J. Wentink (P. en T.). 1 afgewezen, 2 herexamen. Motorvoertuigen P.stroom L. Bergkotte, B. Ellinghaus, R. de Nijs, E. Smith, F. Soomer, G. v.d. Vlies, J. de Zeeuw. 1 herexamen. Motorvoertuigen T.stroom (P. en T.-diploma) J. Fontijne, E. Scharloo. Metaal I.T.O. R. v.d. Berg, J. van Bezooyen, D. v.d. Bosch, C. Dubbelt, R. van Ekeren, C. Fennema, F. Hofstede, J. Ruiter, R. Siegersma, P. van Weelie, A. Zwanenburg, R. Boeree, A. Breddels, J. Broer, J. Coster, R. Grootjes, J. Hünd, G. Kleyheeg, F. Mosselman, G. Spee, P. Tuitel. 1 afgewezen. Schilderen I.T.O. H. Bouwmeester, A. Broeren, B. de Jong, R. de Jong, R. de Jong, L. Kamp, J. van Leeuwen, W. Wijgerse, C. de Bruyn, M. Hilversum, A. Reygersberg. 2 afgewezen. Timmeren I.T.O. J. Asselberg, F. Bergsma, B. v.d. Bos, J. Groenheide, H. Huizer, R. Knook, R. Lansbergen, K. v.d. Nol, F. Plaggenborg, J. Schell, G. Son- neveld, G. van Unnik, M. Versteeg. 2 afgewezen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 20