Nieuws van onze werven Uitslag loterij |l burgerlijke K^Htand Rijn - Schelde -Verolme 1 Verkeerscommissie vergadert niet DAM| BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U HET NIEUWE STADSBLAD PAG 16 WOENSDAG 11 JULI 1973 l'-»V JWUi' 1 :H Zes jonge vaklieden van Wilton Fijenoord gaan een maand werken op werven in de industriestreek rond Liverpool in Engeland, zo lezen we in het maandblad van bovenge noemde werf. Waarom gebeurt dit, vraagt u zich misschien af. Er zijn een aantal goede redenen voor, teneerste vriendschapsbanden aan knopen, een ander volk, een ander land beter leren kennen dan alleen maar uit een boekje. De Engelse taal krijgt men beter onder de knie en men kan met de Engelse jongelui van gedachten wisselen. Hun pro blemen leren kennen. Na de aansluiting van Engeland vorig jaar bij de EEG, realiseerde de afdeling Vorming en Opleiding van W.F. de mogelijkheid dit plan te realiseren. Hetgeen inhoudt, dat contacten werden gezocht en gevon den in Liverpool en de Stichting hiervoor opgericht, zich bezig houdt met een technische vakopleiding in de streek rond Liverpool genaamd de Merseyside. Heel graag wilde de training Council een uitwisseling met jeugdige vak lieden realiseren, hetgeen dan nu werkelijkheid gaat worden. Een zestal jongelui, in 1972 geslaagd voor hun Bemeteldiploma, gaan een maand in Liverpool werken en verblijven bij Engelse gastgezinnen, waarvan de zoon naar Holland komt en bij W.F. gaat werken. Zij worden op hun beurt gehuisvest bij hun Schiedamse collega's. Het interes sante hiervan is wel dat de jongelui zowel in hun vrije tijd als ook in werktijd contact met elkaar hebben. Van de 5-daagse werkweek wordt er vier dagen gewerkt, terwijl de vrijdag besteed zal worden aan excursies. De programma's hiervoor zijn al bijna rond en zijn de moeite waard. De Engelse gasten worden op zondagavond 19 augustus a.s. in Hoek van Holland verwacht, waarna op maandagmorgen, na een intro- duktie en rondleiding op de werf de tewerkstelling in de produktie plaats heeft. De Engelse jongeren verlaten op zaterdag 15 september ons land weer. Vergezeld door 6 Schiedamse collega's, te weten Bob Bongers, pijpen bewerker, Jan Stad, scheéps- metaalbewerkers, Ary van Toor, draaier, Daan van der Schild, plaat werker, Ruud Schouten, bank werker, Jan van Geenen, scheeps- beschieter en mr. Aspinall, de training Director van de Merseyside. Op vrijdag 1 juni werd een ontmoe ting georganiseerd met deze direc teur en zijn vrouw en konden d? jongens hun vragen stellen. Onnodig te zeggen dat beide partijen met belangstelling naar deze uitwisseling uitzien. En de Schiedamse werf in Liverpool menigmaal het onderwerp van gesprek zal zijn. Tot slot een fraaie omslagfoto van het juni-blad: een reparatie aan Mammoetroer, hetgeen in de ma chinefabriek gebeurde. Het ging hier om de zeer grote afmetingen van dit roer, dat bij de tanker „Clavigo" behoort van 140.653 wdt. Met een hoogte van 10,5 meter, een lengte van 7,15 meter en een gewicht van 63 ton was het nog maar net mogelijk het roer naar binnen te krijgen. „Alle zeilen" moesten ook bijgezet worden wat het hijsver mogen betreft. Een groots karwei werd hier in slechts acht dagen geklaard, waarin ook nog de beide Pinksterdagen vielen. Het uitdraaien van beide roergaten het aanbrengen van nieuw vervaardigde celeronvoeringen (ge maakt uit geperst en gei'mpregneerd katoenweefsel), beide roestvrij sta len bussen van de verbindingstarie ven werden vervangen door nieuw gegoten en bewerkte bronzen bus sen. Het roer met roerkoning werden op de roerenlaat uitgelijnd, waarbij gaten van roer en hart van roerkoning precies in lijn dienden te liggen. Hetgeen dan ook gebeurd is. In dit maandblad een uitvoerig verslag van al diegenen die een jubileum vierden en daarvoor in het W.F.-zonnetje werden gezet... De omslag van het juni-maand- blad van W.F.: een reparatie aan het Mammoetroer. ■zegels geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en Dit zijn ze dan, de jonge W.F.-jongelui die als „Engelandvaarders" gaan fungeren. In het midden mr. Aspinall. Wegens de vakanties en mede in verband met het feit dat de gemeenteraad in juli niet zal bijeen komen, gaat ook de openbare vergadering van de Verkeerscom missie op donderdag 12 juli niet door. De eerstvolgende vergadering van de Verkeerscommissie is vastgesteld voor donderdag 16 augustus a.s. om 14.00 uur. GEBOREN H. van der Gaag-den Boef z.; F. van de Velde-Eering d.; J. J. A. V. van der Heiden-Roggeveen z.; J. Keim- Frietman z.; W. H. Kramer Freher- Buist d.; H. J. Moes-Hankel z.; A. Meerburg-Minderhoud d.; H. Groe- newegen-van der Tuijn z.; J. van der Meer-van Knotsen burg z.; L. van den Tempel-Gosens d.: F. G. M. Kester- Robben d.; J. Schreudering-Plant d.; H. J. Rieken-Snijder d.; L. Vigo Sixto-Cuevas Hernandez z.; N. van -j. Til-Feelders z.; J. J. L. H. M. Willems-Stock z.; M. Jongejan-Meijer z.; H. van den Dool-van de Pligt z.; K. van Oosterom-de Stigter d.; E. J. J. van den Berg-Le Blanch d.; H. Heidema-Baris z.; G. de Ruiter-van Hagen d.; H. F. Visser-Loch d.; P. C. Penning-Hoogerboord d.; C. M. Born-Dévilé d.; P. Patasalias-van Schie z. ONDERTROUWD A. R. Elderson, 25 jr. en H. Ramaker, 22 jr.; G. D. Hermans, 22 jr. en L. A. van Laar, 1 5 jr.; P. Jeup, 19 jr. en J. J. van Huët, 18 jr.; C. H. W. Kotzem, 26 jr. en C. E. van Herwijnen, 25 jr.; D. N. Krommen hoek, 32 jr. en W. H. J. Verhoef, 25 jr.; A. Lissen berg en M. C. Smit, 19 jr.; A. Mustafovic, 46 jr. en H. van Roon, 44 jr.; W. F. Putter, 26 jr. en J. J. M. Vriens, 21 jr.; H. van der Ree, 23 jr. en A. van Gent, 22 jr.; J. C. Schilten, 25 jr. en M. Mooij, 20 jr.; R. Smit, 20 jr. en M. C. Withaar de Jong, 20 jr.; M. B. Tebrugge, 22 jr. en J. Slagmoolen, 21 jr.; GEHUWD A. H. O. Trouborst, 20 jr. en M. Dingier, 18 jr.; H. M. Schenk, 20 jr. en J. G. Timmers, 20 jr.; J. L. van der Mark, 22 jr. en V. W. H. M. van der Vliet, 23 jr.; M. de Graaf, 24 jr. en E. Hofman, 22 jr.; J. A. Vieselman, 22 jr. en C. M. B. Maissan, 20 jr.; D. J. Oostrum, 25 jr. en C. C. J. Koppert, 25 jr.; A. J. Jeup, 45 jr. en S. O. Fitz-James, 43 jr.; R. J. K. de Vette, 22 jr. en C. B. Parrin, 21 jr.; J. C. van der Gaag, 22 jr. en T. B. M. Verbeten, 21 jr.; J. W. Dwarswaard, 24 jr. en W. M. E. Koot, 20 jr.; J. van der Stap, 19 jr. en C. M. A. van Tricht, 1 8 jr.; J. L. Robberegt, 22 jr. en E. J. Dijk huizen, 20 jr.; J. M. Hoenderop, 24 jr. en M. H. Hersbach, 20 jr.; D. P. van Meurs, 24 jr. en M. H. van Raaij, 20 jr.; G. J. Spruijt, 24 jr. en A. S. M. J. de Hoog, 18 jr.; A. P. M. Elshof, 22 jr. en G. Kiela, 18 jr.; H. L. Verboom, 25 jr. en A. E. van Doorn, 22 jr. OVERLEDEN W. J. Woermeijer, man (58), geh. met M. A. Faling; J. J. D. van Etten, man (65), geh. met C. M. Boon; T. B. de Vries, man (49), geh. met F. A. Zagwijn; N. Krijger, vr. (59), geh. met J. J. den Uijl; W. de Jonge, man (64), ongeh.; P. -Hunnego, vr. (67), geh. met P. J. C. Ploos van Amstel; B. F. Mathhijssen, man (94), geh. gew. met J. A. van Deurzen; F. J. Huisman, man (74), geh. met T. J. Krijn; P. van't Wout, man (53). geh. met M. de'Bööde; C Verkade", man (95), geh. gew. met D. Bruggeling; L. Dijkmans, man (83), geh. gew. met M. J. Schoonderwoerd; A. Kortland, man (68), geh. met A. van Stijn; J. den Boogert, vr. (75), geh. gew. met J. L. J. Prein. Trekking loterij St. Franciscus-Lode- wijkgroep: 0366 fruitmand 0661 waardebon f 50,— 0777 haarkrulset 0885 portable cassette recorder 0950 fruitmand 1060 fruitmand 1416 fruitmand 1568 fruitmand 1569 draagbare televisie 1714 fruitmand Depruz.ejj _v<;o.rde.n, tliLUS .bezorgd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 16