Gaafstuk organisatie bij zwemfinales in Kolpa bad STAATS LOTEN aad van der drift WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1973 Het raadslid Schut en de strijd om de zwemtitels Men kan allerlei op- en aanmerkingen hebben op de festiviteiten rond het 700-jarig bestaan van de stad Vlaardingen maar één ding is zeker, het al 19 jaar oude Kolpa-bad aan de Burgemeester Pruissingel ziet er weer uit om door een ringetje te halen. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 14 Het talent dat zich dit weekend aandiende bij de all-in finales in het Kolpa-bad in Vlaardingen, de pas 13-jarige José Damen van Fortuna uit Den Bosch. VERKOOP SLECHTS EEN WEEK Het onafhankelijke en ex-D'66 ge meenteraadslid van Vlaardingen, Ge rard Schut, zorgt er altijd wel voor dat hij in het nieuws blijft. Verleden week veroordeelde het Hoog Militair Gerechtshof in Den Haag hem tot negen dagen onvoorwaardelijke ge vangenisstraf, omdat hij geweigerd had voor herhalingsoefeningen op te komen. Hij werd opgeroepen als reserve eerste luitenant, maar is de laatste jaren van gedachten veran derd, omdat hij de militaire dienst als een soort kwelling ziet. Dezelfde Schut zorgde ook tijdens de dit weekend gehouden all in finales om de Nederlandse zwemtitels in het Vlaardingse Kolpa-bad ook weer voor lichte deining door op de deelnemerstribune anarchistische nieuwsbrieven uit te delen, waarin hij zijn overbekende visie op Vlaar dingen gaf. Gerard Schut zorgde alleen voor enige opschudding bij de genodigden en burgemeester J. Heusdens liet zelfs een rechercheur, die bij deze zwemfinales aanwezig was, opdraven om maatregelen te bespreken. De rechercheur beschikte echter over een dosis gezond verstand en liet Schut rustig zijn gang gaan. Hij deed tenslotte niets verkeerds en niets strafbaars. Het incident trok bij de vele bezoekers en deelnemers van deze all in finales nauwelijks de aandacht, alleen de echte Vlaar- dingers keken wel even op, die Schut toch... Collectrices van Schiedam. In het vervolg iedere eerste maandag van de maand verkoop. Honderd meter vlinderslag da mes. Eerste werd Anette Segaar. De medailles op deze afstand werden uitgereikt door de zeer afgeslankte Ada Kok, de voormalige wereld recordhoudster op deze afstand. Ook werd dit weekend afgerekend met de legende dat het buiten Kolpa-bad traag zou zijn. Het bewijs hiervan was uiteraard het schitte rende nieuwe Nederlandse record op de 100 meter. Daarbij liet het weer de badgangers ook niet in de steek, zodat er een zwemweekend plaats vond, waar nog wel enige tijd over zal worden nagepraat. Aangaande de sportprestaties kan men ook tevreden zijn, maar toch zal het voor de Vlaardingse zwem- leiders en -leidsters een teken aan de wand moeten zijn dat de prestaties van de VZC'ers uiterst minimaal waren. Dat was overigens wel te verwachten, want na de Olympische spelen van München heeft VZC een flinke aderlating moeten ondergaan. Wellicht komen t.z.t. de gouden tijden voor Vlaardingen weer terug. Het Kolpa-bad heeft dit weekend in ieder geval bewezen een topprestatie aan te kunnen. De start van de 100 meter rugslag dames met op baan drie Enith Brigitha. satie van dit zwemevenement een gaaf stuk werk heeft afgeleverd, het was zaterdag en zondag in een woord af. Zelfs door een vergroot glas bekeken was er niet een foutje te bekennen. Deze restauratie was alleen mogelijk door een financiële injectie van gemeentelijke zijde en die kwam er mede door deze zwemfinales. Nu dient onmiddellijk te worden gezegd dat de Vlaardingse organi- Een van de feestelijkheden van het 700-jarig bestaan was immers de organisatie van de all-in finales om de nationale zwemtitels en daardoor moest het buitenbad worden geres taureerd. De start van de 100 meter vrije slag heren. Vierde van links Ruud Piiner (SZC Schiedam). Enith Brigitha drijft uit na haar schitterende prestatie op de 100 meter vrije slag dames (58,76 sec.), een nieuw Nederlands record en de snelste tijd ooit door een Nederlandse op deze afstand gezwommen. Dit record is slechts een halve seconde boven de wereldrecordtijd van Kornelia Ender (DDR). Nu eens een andere Enith Brigitha, ditmaal na haar teleurstellende 200 meter rugslag dames, waarin zij Josin Elzerman voor moest laten gaan. Op de foto Enith en Josin na afloop van de strijd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 14