Delft in milieuorgaan met Den Haag en met Westland HuifvromlifU oVerpe/nzj'Mie* Samenwerking met Rijmond onmogelijk urgerlijke tand Autorijschool Aad v. Leeuwen De Wiekslag van De Vrijheid Nieuwe kademuur bij Proveniersbrug Rooien van dode bomen SHERRY 5,95 "ORANJE" De politie meldt: Nieuwe supermarkt voor de De Gruyter H£T nki^st^sbla^ Stö&tötWWOENSBAkd AUGMSIUSil973 tsh MOEILIJKE ZAAK GOEDKEURING DAM BOEKJE VOL altijd f 5.- contant U Om zijn milieubelangen te kunnen behartigen zal de gemeente Delft zich moeten aansluiten bij de plaatsen in het Westland, enkele plaatsen ten oosten van de Prinsenstad en Den Haag. De kans is verkeken dat Delft voor het schoon en leefbaar houden van zijn omgeving aansluiting kan zoeken bij een speciale provinciale milieudienst. Ook is het blijkens mededelingen van Delfts burgemeester dr. ir. A. P. Oele niet mogelijk dat Rijnmond zich ook gaat beijveren voor Delft. De burgemeester van 's-Graven- zande, de heer Van Prooijen, en de Haagse wethouder Happel, willen een orgaan oprichten, waarin alle gemeenten vertegenwoordigd zullen zijn die belang hebben bij een gezamenlijke aanpak van het milieu. Na overleg met het Westlands Overlegorgaan, waarin de gezamen lijke belangen van de zeven West- landse gemeenten worden behartigd, is besloten voor een bundeling te gaan zorgen van de krachten. De eerste bespreking tussen vertegen woordigers van de belanghebbende gemeenten heeft binnenkort plaats. Voordat het regionale milieü-orgaan echter goed kan functioneren, zal er echter nog heel wat moeten gebeu ren. De Delftse burgemeester liet tijdens een openbare vergadering van de commissie voor de volksgezond heid doorschemeren dat daar nog wel een jaar mee gemoeid zal gaan. Hij zei voorts dat een samenwerking tussen Delft en het op milieugebied relatief vergevorderde Rijnmond gebied onmogelijk is gebleken. En kele redenen daarvoor: binnen het Openbaar Lichaam Rijnmond is men nog niet gereed met de organisatie van de eigen milieu-aanpak. Er moeten nog milieudeskundigen en ambtenaren voor het in stand houden van het apparaat worden benoemd. Voorts staat nog niet vast welke betekenis de gemeente Rot terdam binnen dat milieu-orgaan voor de Waterweggemeenten zal gaan spelen. Het aangaan van een samenwerkings verband zou. volgens burgemeester Oele verder een moeilijke zaak worden, temeer daar Delft buiten het Lichaam valt. Hij had in ieder geval de indruk dat op milieugebied met Rijnmond voorlopig geen zaken konden worden gedaan. Het lijkt er op dat alleen een gesnipperde aanpak van het milieu in Zuid-Holland kans van slagen heeft. Burgemeester Oele deelde mee, dat de gemeenten die aan de Drecht liggen, bezig zijn om ook een eigen milieu-orgaan in het leven te roepen. De conclusie ligt vrijwel voor de hand: Delft zal voor het schoon en leefbaar houden van zijn milieu aansluiting moeten zoeken met dichterbij liggende gemeenten. Het voordeel van een samenwer kingsverband met Den Haag is volgens de heer Oele, dat de residentie kan zorgen voor de benodigde tien of twintig ambte naren ter bemanning van het regio nale milieu-orgaan. Op vragen van het commissielid Vlasblom liet hij weten dat de provincie zijn goedkeuring geeft aan de geschetste ontwikkeling. Ook liet hij weten dat de gemeenteraden de verantwoordelijkheid behouden voor de besluiten op milieugebied. In dit verband achtte hij een goed contact tussen de gemeenten en de milieudiensten enerzijds en idem tussen de provincie en de milieu dienst anderzijds van levensbelang. Voor het onderhouden van de contacten zal dan ook een goed functionerend orgaan dienen te worden opgericht. Van de luchtverontreiniging in de provincie Zuid-Holland is volgens de heer Oele zeventig tot tachtig procent afkomstig van de industrie. Het Rijnmondgebied en de West- landse tuinbouw zouden daarbij de grootste vervuilers zijn. De provinciale overheid zal zijn taak op het milieugebied wel behouden. De commissaris van de koningin blijft in de provincie de man die de bevoegdheid heeft om bij calami teiten een snelle beslissing te nemen. LEST IN VOLKSWAGEN 14,50 per heel uur. Steeds dezelfde instructeur mat VAMOP.-diploma. Telefoon 264.174 265.578 EYGEN HAERDT „Eygen Haerdt" stond vroeger op de villa aan de B K. laan, hoek Van Smaleveldstraat. Het waren de eerste woorden van het gezegde: „Eigen Haard is Goud Waard". Dat betekende niet dat je er vandaag een heleboel geld voor neer moet tellen of voor kan vragen. Het was een uiting van tevredenheid, een dankbaar erkennen van eigen bezit, in tegenstelling met de uitspraak: „Huizen zijn Kruizen Na iedere vakantie dringt de waarheid van die oude spreuk weer eens goed tot mij door. Want vakantie, beste mensen, hoe luxe of verzorgd misschien ook, het blijft behelpen omdat je toch altijd maar „op visite" bent en nooit helemaal doen kunt waar je zelf zin in hebt. En wat dacht u van het gezonde, frisse buitenleven op een ondergelopen camping? Iedere dag je emmertje water halen, het primitieve gedoe onder een tentje, het elke avond opblazen van de luchtbedden, de transistor van de buren, het gejengel van de kinderen die hun eigen speelgoed missen, de eigen vriendjes uit de straat, de eigen vertrouwde omgeving? Goed, goed, er zijn ook andere ervaringen: lekker ongedwongen in je blote bast liggen luieren in de zon (even aangenomen dat je een huid hebt die dat verdraagt en je later niet met de blaren zit). Nee, voor mij om dan ieder zijn eigen illusie te laten voor mij is de dag van thuiskomst telkens een feest: lekker ruime woonkamer, voldoende sanitair, de luie stoel die zich helemaal naar mijn lijf gevormd heeft, de planten voor het raam die het overleefd hebben, het grasveldje in het stukje tuin dat dank zij de vele lange regens fantastisch opgekomen is... en dan al dat vertrouwde om je heen, je eigen stad, je eigen mede-burgers, mensen die je kent en die uit zich zelf weer met je gaan praten. Want ook dat mis je op vakantie. Wij zaten in een „bungalowpark" in Ouddorp. De eerste dag vloog onze nieuwe buurman al venijnig uit tegen een bal die door de struiken rolde. „Ik zit hier voor mijn rust". Dat is het enige wat de vent in die veertien dagen wist te melden' En wat deed het me even goed om midden in het dorp een Schiedams echtpaar op de brommer te ontmoeten... ze herkenden mij van „bij de warme bakker SEBASTIAAN Bovendien houdt de provincie een eigen milieubewakingsapparaat van bescheiden omvang op de been. De provincie ambieert volgens de Delft- se burgemeester niet langer om zelf een grote milieudienst van de grond te krijgen. P.V. de Vrijheid Schiedam vloog met 482 duiven vanuit St. Quentin, noordenwind, 245 .km. Eerste duif 16.30.12 uur. Los 12.10.00 uur. Laatste duif 17.02.41 uur. G. Barzilay 1. A. v.d. Berg 2, 4, 5, 12, 20, 23. J. Metaal 3. M. Putters 6. J. v.d. Tuyn 7. G. Poort 8. C. Robart 9, 1 1, 18, 24, 25. J. Wenteler 10. H. Triel 13, 15. G. Breur 14. H. Egberts 16, 22. C. Lems 17. H. v.d. Harg 19. H. v.d. Steen 21 A.s. donderdag inkorven Noyon en Cambridge van 16.00 tot 20.00 uur. A.D. voor Noyon broodrooster ad f 50 ■zegels geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en In verband met herstelwerkzaam heden zal de Beursbrug over de binnensluis (tussen de Dam en de Korte Dam) voor alle verkeer gesloten zijn en wel op woensdag 25 juli, donderdag 26 juli, vrijdag 27 juli telkens van 22.00 uur tot 06.00 uur, of zoveel korter of langer als de werkzaamheden dit noodzakelijk maken. SCHIEDAMSE NOTITIES In het Stedelijk museum te Schiedam worden van 2 tot en met 27 augustus a.s. grafiek en teke ningen uit de kunstsammlung der stadt Esslingen gehouden in het kader van „Het landschap in de 20e eeuw. GEBOREN L. M. H. de Lorijn-Husken, z.; M. Baanvinger-Douw, z.; L. H. A. J. van Koetsveld-van Steters, z.; A. G. Jansen-Timmers, d.; N. F. Wijzen- broek-de Cock, d.; D. Vermeegen- Verschoor, d.; H. van Smaalen-Gee- vers, d.; J. D. Alij-de Viet, z.; J. P. van Krimpen-Stans, z.; G. van Vessem-Woermeijer, d.; S. van den Hoek-Bakker, z.; M. P. W. Stigter- Zwart, d.; G. W. Jansen-Vermeulen, d.; W. Smits-Meertens, z.; S. J. Breedveld-Kalden, z.; A. W. H. Jansen-van Seters, z.; J. P. Jansen-de Koeyer, d.; J. Grauwmans-Vermaat, z.; A. Cohen-Meul, d.J. F. Rook- Corver, d. ONDERTROUWD J. C. van den Berge, 20 jr. en W. J. F. den Haan, 19 jr.A. Boer, 28 jr. en C. Vermeij, 23 jr.; A. van der Graaff, 32 jr. en J. H. M. Immerzeel, 28 jr.; M. Schut, 42 jr. en A. C. Zwang, 44 jr.; J. Banen, 27 jr. en J. E. P. Scholte, 21 jr.J. C. Blonk, 23 jr. en M. W. Scheepmaker, 20 jr.; H. J. van Buren, 21 jr. en A. G. P. van den Berg, 18 jr.J. D. van Driel, 24 jr. en P. van der Kraan, 22 jr.; F. J. Holleman, 31 jr. en G. van Boxtel, 20 jr.; J. J. Huigen, 21 jr. en H. van der Marei, 19 jr.; M. Schaap, 22 jr. en P. Weeda, 20 jr.; J. Sloof, 26 jr. en C. van der Vlies, 19 jr.; C. W. M. Uijtenhaak, 55 jr. en J. Dijkman, 49 jr.; W. M. M. van der Vorst, 25 jr. en J. P. A. Westhuis, 22 jr.; L. G. M. van Wijk, 24 jr. en C. T. G. J. M. Hermans, 23 jr.; F. W. W. van Slobbe, 23 jr. en J. G. P. M. Vester, 19 jr. GEHUWD L. van der Schelling, 22 jr. en J. A. Kooij, 18 jr.; F. Slavenburg, 26 jr. en C. A. van Harmelen, 20 jr.H. H. M. van de Goorbergh, 24 jr. en M. J. P. Olsthoorn, 21 jr.; C. J. van de Velde, 21 jr. en Y. C. V. M. Meijer, 21 jr.; R. A. Tijbout, 34 jr. en S. J. Peterbroers, 21 jr.; T. J. de Jong, 25 jr. en E. Lathouwers, 21 jr.;K. J. P. Planting, 25 jr. en J. C. Ewijk, 24 jr. M. F. Hehir, 24 jr. en I. L. van Krimpen, 20jr.;C. A. Winters, 24 jr. en J. A. van Marion, 18 jr.; B. C. Vaandrager, 24 jr. en Y. M. van der Most, 19 jr.; D. H. van Dellen, 49 jr. en P. Bos, 50 jr. OVERLEDEN M. Bal, vr., geh. met A. Staat, 58 jr., B. D. Visser, man, geh. met B. van Eck, 75 jr.; J. E. Stooker, vr., ongeh.; A. Vermaat, man, ongeh., 55 jr.; H. Schilt, man, geh. met A. M. Boom, 63 jr.; E. van der Toorn, vr., ongeh., 68 jr.; J. C. M. Janse, man, geh. met A. P. M. van der Burg, 75 jr.; C. J. van Baarle, man, geh. met K. Klomps, 62 jr.; A. M. van Baal, vr., geh. gew. met H. Kramer; M. van Dijk, vr., gdh. gew. met H. Corsten, 84 jr.; W. L. Sigmond, man, geh. met C. J. Wels, 63 jr. De vakantie viert overal hoogtij. Met dien verstande, dat je bijna overal bakzeil houdt. Egoist ge noeg vergeet je gewoon dat jezelf ook 3 weken weggeweest bent en als je nu een gesloten deur vindt, heb je lichtelijk de p... in. Maar het is nu eenmaal zo. Tenslotte heeft ieder mens recht op vakantie. Dus lijd ik maar in stilte en doe mijn huishoudelijke zaken af met een andere melkman, een andere krui denier, een andere slager. Wetend, dat dit allemaal maar tijdelijk is. Dan valt het je eigenlijk op met hoeveel service je behandeld wurat. j\atuurli/k, liever heb je je éigen mensen. Die weten precies hoe of je het allemaal hebben wilt. Maar een mens mag tenslotte niet ondankbaar zijn. En dat ben ik ook helemaal niet..! Alleen maar heel erg egoist, en ik zal alleen maar blij zijn als al die vakantietoestanden tot het ver leden behoren. Intussen wens ik iedereen mooi weer toe en vooral veel rust. Nieuwe energie, want wat kunnen wij vrouwen dikwijls veeleisend zijn in de zaak. Ik beloof beterschap. MIEKE De Plantsoenendienst is helaas ge noodzaakt een viertal oude bomen te rooien, n.l.: 2 kastanjebomen in de Warande; 2 lindebomen in de Penninglaan (hoek Burg. Knappertlaan). Begin augustus zal men hiermee beginnen. De bomen zijn vermoedelijk het slachtoffer geworden van een lek in de gasleiding ter plaatse. In het komende plantseizoen zal de aanwezige grond worden uitgegraven en door nieuwe worden vervangen, waarna dezelfde soort jonge bomen zullen worden geplant. "Benitez", eigen import, in medium dry en pale dry van 6,95 NU per fles Oranjestraat 10-12, Telefoon 26.59.97 - 26.41.40 WRAKKEN OPGERUIMD De VROM-dienst heeft twee auto wrakken verwijderd van de Wester kade en de Vlaardingerdijk. DIERENLEED Bij de politie werd aangifte gedaan dat een bestuurder van een Volks wagen twee poesjes uit de auto op de weg zette. Ze zijn naar het asiel gebracht, waar bleek dat ze ziek waren. Er wordt een onderzoek ingesteld. INBRAKEN Bij een benzinestation aan de Mgr. Nolenslaan is ingebroken. Men ver schafte zich toegang door een ruit te vernielen. Een stalen kast werd opengebroken en daaruit een bedrag van ongeveer f 375,meegenomen, een autoradio ter waarde van f 75,- en een pechlamp. Een schoenenmagazijn aan de Rot- terdamsedijk kreeg ook ongewenst bezoek. Vermoedelijk via een valse sleutel. Uit de kassa werd een bedrag van ongeveer f65,- meegenomen. In het pand Lange Haven 52, waarin is gevestigd „De beurs van Schie dam" heeft men de voordeur open gebroken. Alle kantoren werden doorzocht. Van de muur werden 5 schilderijen weggenomen, waarvan 2 uit de omlijsting gehaald. Men heeft geprobeerd brandkasten open te branden, hetgeen slechts bij 1 geluste, waar zich archiefmateriaal in bevond. Klaarblijkelijk is men door een en ander gestoord, want pakklaar stonden de schilderijen plus nog wat kisten, waarin zich een marmeren pendule bevond en wat tinnen antieke kannen. Uit een kast wordt een bedrag van f 30,- ver mist. KLEIN FIKJE De brandweer rukte uit naar het Volkspark waar een schaftkeet in brand was geraakt. Met een nevel- straal werd het vuur bedongen. Schade niet zo groot. AANRIJDING Op de B.K.-laan tussen de Warande en de Nassaulaan reed een auto, bestuurd door de 31-jarige H. J. T. de B. uit Schiedam. Ter plaatse keerde hij de wagen net op het moment dat van de andere kant een auto naderde. Achter het stuur de 23-jarige N.J.K. uit Schiedam. Er volgde een botsing, waarbij beide wagens beschadigd werden en de heer De B. hierbij een hersenschud ding opliep. De G.G. G.D. behoef de geen dienst te doen, want de patiënt stapte zelf het ziekenhuis (gemeente) binnen. NIET SNEL GENOEG Een 12-jarige jongen griste uit de kassa van een zaak in de Branders- steeg een paar bankbiljetten ter waarde van f 150,—. Hij probeerde nog weg te komen en gooide in paniek het geld weg. Hij werd door de politie aangehouden en na onderzoek ter beschikking gesteld van zijn ouders. LAAT NIETS IN DE AUTO ACHTER De heer W.J.A. deed aangifte bij de politie van vermissing van twee zonnebrillen ter waarde van f 45,—, die hij in zijn auto had laten liggen. De wagen stond op de oprit van een garage aan de Polderweg. Het linkertochtraam van een auto werd geforceerd en daaruit een zonnebril, 6 pakjes roomboter, 5 pakken koffie, 6 flesjes bier en pakjes sigaretten meegenomen. Uit een auto aan de Polderweg werd een autoplaid, eigendom van me vrouw M.M.S.-van M. ontvreemd. DAG VERSIERSEL De heer P.V. op de Harreweg mist 3 witte klompen met bloemen en twee hoefijzers. Als versiering aange bracht op zijn schuur. Totale waarde ongeveer f 15,—. Op dinsdag 14 augustus a.s. om 10.00 uur opent de Gruyter B.V. een supermarkt aan de 's Graveland- seweg 792/798 te Schiedam. Daar aan voorafgaande houdt men op 13 augustus van 16.30 uur tot 17.30 uur een receptie in de nieuwe vestiging. I?

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 24