Vlaardingen is een uniek biljartcentrum rijker Aan Van Leyden van Gaelstraat DEZE WEEK IN voor eksklusieve jonge mode SCHIEDAM Bunker in Naaldwijk wordt opgeblazen freek hoogvliet De biljartsport steunt op vergrijzing. Talloze kreten van bondsvoorzitter Frans Schimmel om jeugd zijn holle frasen, omdat er in ons land, waar naast de KNBB circa veertig „wilde" bondjes zijn, geen ruimte is. Verzoeken, verzameld in een rapport accommodaties kleine zaalsporten, aan de gemeentelijke overheid om bij de bouw van sport- of manifestatiehal ruimte te claimen voor de 21 kleinere sporten die tussen wal en schip dreigen te geraken, worden nauwelijks aangehoord. TOPBILJART ONTWIKKELING GEBIED HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 6 - VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1973 In de tweede wereldoorlog werd naast het postkantoor in de Rembrandtstraat te Naald wijk een bunker gebouwd. De muren zijn bijna 1,5 meter dik. Nu wordt hij afgebroken. Dit moeilijke karwei eist veel tijd en beleid. Er worden gaten van 1.50 ingemaakt en daar gaat springstof in. Met snij branders wordt het vlechtwerk verwijderd. In de oorlog waren daar de telefoonleidingen voor het Westland. Het gevaarte zal nog wel enige tijd vergen, voordat het totaal met de grond gelijk is. In de rij naar expansie behoort al jaren het biljartdistrict Schiedam dat tot voor kort met zijn negentien verenigingen min of meer een kwijnend bestaan leed. Totdat het bestuur van het district en de eigenaar van café De Griffioen (Harm Knol) de behoefte aan ruimte daadwerkelijk onder ogen wilden zien met als gevolg dat Vlaardingen sinds een maand een uniek biljart centrum rijk is, waar - aan de Van Leyden Gaelstraat uit de puin hopen van wat eens een garage was een uniek centrum staat met zes wedstrijdtafels. Wat eveneens tot gevolg had dat Rotterdamse topbiljarters unaniem besloten zich te groeperen in een vereniging („De Griffioen") en vanaf 26 juli hun home in Vlaardingen hebben. Op de oprichtingsvergade ring op genoemde dag schoof zelfs oud-topbiljarter Bert Teegelaar nog aan de tafel om de nieuwe vereni ging van advies te dienen. Bondspreases Frans Schimmel steekt zijn bewondering voor dergelijke particuliere initiatieven niet onder stoelen of banken. Hij: „Maar het gebeurt veel te weinig. Vooral omdat het voor de negen kleinere bonden een essentieel probleem is gewenden voor ruimte, aanvaarden we eik initiatief in die richting van harte toe. Behalve dat de biljartsport namelijk niet kan uitbreiden, dreigt er een inkrimping. Omdat talrijke horecabedrijven niets meer zien in de biljartsport en sluiten. In korte tijd sloten in Amsterdam De Roode Leeuw en het Parkhotel hun biljart zalen. Krasnapolsky wilde eveneens sluiten, maar kon door gezamenlijke inspanning behouden blijven". De sociëteit van Assen klapte de deuren voorgoed dicht, waardoor drie grote clubs met circa 350 leden op straat kwamen te staan. Dat er een behoefte aan deze tak van sport bestaat is een duidelijke zaak. De opening van de zaal in het Haagse Willem Dreespark, waar drie match tafels en vier kleine tafels werden neergezet, bewezen dat. In enkele maanden kreeg de daar gevestigde biljartvereniging er 59 leden bij. Vlaardingen (lees district Schiedam) staat aan het begin van die ontwik keling. „Want", zegt secretaris Frans Slingerland, „we gaan plotseling de competitie in met 22 in plaats van 19 verenigingen. De komst van de Rotterdamse kaderspelers heeft in elk geval ons als districtsbestuur aan het denken gezet. Plannen die al jaren leven kunnen eindelijk eens worden verwezenlijkt. Zoals een gezonde jeugdvereniging. Die al enkele jaren in Maassluis (zalen centrum) was gehuisvest, maar het ledental vrijwel stabiel bleef omdat het uit het centrum van het district ligt. Verheugend is daarom dat eind augustus naast het biljartcentrum De Griffioen een eigen home voor de jeugd in gebruik kan nemen. Met een eigen wedstrijdtafel". RT SP Het districtsbestuur heeft echter met het nieuwe biljartcentrum nieu we impulsen gekregen. Hoewel al van vorig jaar af een verzoek aan het gewest van de KNBB dateert om het district Schiedam (Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis) te willen uitbreiden. We hadden de keus tussen het gebied Voorne en Putten en Rozenburg", weet Frans Slinger land, ,,en het Westland en kozen hel laatste. In de wetenschap dat district Den Haag, waar het Westland onder valt, te overbelast is en zeker een gebied zou willen afstaan. Op de eerstkomende bondsvergadering zat hierover worden beslist Het districtsbestuur wil dan tevens van de naam Schiedam af. „Omdat", redeneert de Vlaardingse secretaris, „we een veel groter gebied gaan bestrijken en dan wellicht Rijnmond en Beneden Maas of desnoods Waterweg kunnen gaan heten. Maar dat is echter nog toekomstmuziek". Met het nieuwe biljartcentrum kan in ieder geval worden voorkomen dat het district Schiedam vergrijst. Zeker is al dat Vlaardingen volgend jaar februari de Nationale kampioen schappen eerste klas libre krijgt en binnen afzienbare tijd de gewest- dagen in Vlaardingen worden ge houden. Waarin alle districten (ne gen) met hun teams in vier week einden moeten uitmaken wie de sterkste van gewest „Het Westen" is. BOUTIQUE POUR HOMMES Too Too Hoogstraat 60 Schiedam Bij de voetbalvereniging Kethel is men begonnen met de training. Maandag 6 augustus komen na 6 weken rust de jongeren weer aan de beurt. De pupillen beginnen om half 7 tot half 8. Daarna de junioren van half 8 tot half 9. Jongens die nog niet gekeurd zijn, moeten zich a.s. zaterdag om 12 uur in het clubhuis melden. De elftallen zijn al inge deeld. Voor de pupillen heeft men nog geen indeling. Het eerste elftal speelt op donderdag 23 augustus een oefenwedstrijd tegen Socwe Boys, een club die in de derde klas K.N.V.B. speelt. Aanvang wedstrijd 18.30 uur in Bleiswijk. Er zijn nog enkele plaatsen over in de bus, die op 1 september naar het Bowling centrum te Noordwijk vertrekt. Opgave hiervoor bij de heer L. Th. Lansbergen. Het bestuur van V.V.K. bestaat uit de heren L. Th. Lansbergen, voor zitter; R. C. M. Kooymans, secre taris; W. van Puffelen, wedstrijd- commissaris; T. S. Ham, penning meester. Vanavond wordt met de training om half 8 begonnen. Oefenwedstrijden worden op zondag 5 augustus gespeeld tegen Hollandiaan Comb. Aanvang 12 uur. Samenkomst 10.30 uur in de kantine van de Schiedamse Boys. De heer J. van Geene sr. is wederom in het Gemeente Ziekenhuis, kamer 609, opgenomen. Vergeet u hem niet? De eerstvolgende juniorencommis sie-vergadering begint op 13 augus tus in het clubgebouw van D.R.Z. „B"- en ,,C"-junioren kunnen op 21 augustus weer trainen, en wel om 18.30 uur. De krantenaktie gaat weer op volle toeren draaien. De dames van „De Roode Zon" kunnen op woensdag 8 augustus a.s. weer gaan trainen. Aanvang: half 8, aanwezig 7 uur. Bij de S.V. H.V. „Schiedam" is hard gewerkt. Opstallen en veld zien er weer keurig uit. A.s. zaterdag worden de timmerlieden verwacht en gaat men de voetbalvelden uitzetten en kalken. Zaterdagmiddag 1 I augustus om 3 uur begint' het klaverjasseizoen in de kantine weer. Vanavond worden de leiders/trainers van de junioren om 8 uur in de bestuurskamer verwacht. Een en ander in verband met het komende seizoen. De Tom Williamsdag is op woensdag 8 augustus. In de weekbrief van „Schiedam" lezen we dat de zgn. „Tom Williams dag" is genoemd naar de Ameri kaanse trainer, die deze dag voor het eerst introduceerde. Op diverse onderdelen kunnen de jongens, onderverdeeld in de leeftijdsgroepen t/m 12 jaar, van 13 t/m 15 jaar en 16 tot en met 18 jaar bewijzen wat of zij in de honkbalwereld waard zijn. De onderdelen zijn werpen, hoogspringen, sprinten, slaan, ver gooien, honkbalhindernisloop en het bekende rondje over de honken. Voor de groepswinnaars staan fraaie prijzen ter beschikking. Vanaf 10 uur staat het veld voor iedereen open, die weieens een balletje wil slaan of gooien. Men behoeft niet eens lid te zijn. INVALSTER II Op 31 juli werden in Den Haag twee 17-jarige jongens uit die stad aangehouden, die bekenden de afgelopen tijd tien tasjes geroofd te hebben van personen die zich op straat bevonden. De jongens bekenden ook vier gevallen die zich in Rijswijk voordeden en wel op 8, 9, 28 en 30 juli, t.w. de diefstal van een tasje van een 75-jarige vrouw aan de Van Vredenburchweg, de diefstal van twee tasjes van een fietsend meisje in de Dr. H. Colijnlaan, de diefstal van een tasje vanaf het parkeerterrein in het winkelcentrum „In de Bogaard" en tenslotte een diefstal in de B. von Suttnerstraat. Totale buit aan geld ongeveer f 1600, ludci (ll(! V.lll cactussen en vetptanten houdt nodigen wij uit onze kwekerij te bezoeken oostelijke slag 7 maasdijk L 3 km vanaf maassluis-west iedere bezoeker ontvangt een plantje cadeau.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 6