Maarten Slavenburg accordeonist vader van 16 kinderen en grootvader van 27 kleinkinderen Huifvromli/ke. eurotax-aktie .- oï/emeinz/ntien 3 In gesprek met HADI- MAZOA LANDMAN STAP ER IN bij „LANDMAN" Gulf reorganiseert Tin de Benelux Bellen met Japan HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 8 - VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1973 Hij speelt al vanaf zijn 17de jaar accordeon en kreeg muziekles van de grootvader van Ben Hakkert. Zijn naam? Maarten Slavenburg. Hij zette zijn eerste muzikale stappen in „De Hooizolder" aan de Kethelstraat. Èen heel bescheiden begin, dat uitgroeide tot full prof. bij Reese op de Hoogstraat in Rotterdam, bijgenaamd „De pijpenla". Tezamen met een andere accordeonist en een drummer. Iedere middag van 3 tot 1 uur des nachts. DUO MUZIKAAL GEZIN PRACHTIGE KLANK MAAGDENBERG-VERLICHTING DISCO DANCING BAR f Daarna volgde een optreden in Oostvoorne. Totdat de mobilisatie uitbrak en vervolgens de tweede wereldoorlog met alle ellende. In de oorlog nog weieens een optreden in „De Karseboom". Om daarna in Duitsland te belanden. Na de oorlog opnieuw beginnen in een Noors café en bij Hendriks in de Kerkstraat en Leen van Dijk. Het was geen gemakkelijke taak, omdat alles per fiets of motorfiets ging. De accordeon met riemen op de rug gebonden of gewoon achter op de motorfiets. Met Jack Wilson, pianist en Gerrit van Unen saxofonist vormde men een trio, dat veel gevraagd werd. Men trok door geheel Nederland, zoals Brabant, Limburg, Gelderland, Utrecht. Zelfs in Den Helder en niet te vergeten in de stad Schiedam. Hij heeft ook een tijdje in Katendrecht gespeeld. Op de fiets er naar toe door regen en wind. De allerbeste herinneringen bewaart deze Maarten Slavenburg aan de samenwerking met Jack Wilson en drummer Rocus van Yperen. Familie van de grote Rocus van Yperen van de Mariniers kapel. Wat hij altijd jammer heeft gevon- een van die kleinkinderen al ge trouwd is. Zoon Frans is naar Borneo geëmi greerd en nam een van zijn accor deons mee. De zoons, die ook muzikaal zijn, heten Frans, Maarten jr., John en Gerard. Vooral met de laqtste (joepie) heeft hij vele jaren samen gespeeld. Maar dat behoort nu tot Maarten Slavenburg met zijn accordeon. den is dat hij geen duo kon vormen met zijn vrouw. Zijn vrouw kreeg het toch wel druk, want uit dit huwelijk werden 16 kinderen ge boren, waarvan er 15 nog in leven en vier nog thuis. Hij heeft 27 kleinkinderen, maar is nog geen overgrootvader, hoewel het verleden. Zoon Maarten drumt eveneens Gerard. Thuis is er dus altijd muziek, want wil je met je tijd meegaan, dan moet je alle populaire liedjes kunnen spelen. Maarten sr. speelt nu al in geen 5 maanden meer. Hij heeft zich lelijk vertild en wordt daardoor gemas seerd. Hij is dan ook geen beroeps meer, maar koos een baas om meer zekerheid te hebben. Hetgeen nu ook weer niet betekent dat hij zijn accordeon, een electrische, aan de wilgen heeft gehangen. Met de jongehs thuis speelt hij zijn reper toire nog wel. Studeert eigen com posities in. Verleent graag belange loze medewerking voor de bejaarden en de stichting „Lentefeest" enz. Hij haalt zijn accordeon te voor schijn en laat horen hoe prachtig de klanken zijn van dit instrument, dat ongeveer tien kilo weegt. Hoeveel wijsjes heeft hij hierop al laten zingen? De beste herinneringen bewaart hij aan de vooroorlogse jaren, toen hij bij de mensen thuis of in een zaaltje optrad. Thuis spelen is helemaal uit de mode geraakt, liever feest men in een zaaltje. Geen rommel of on gemak thuis. Zo is het beter en de muzikanten hebben volop de ge legenheid zich uit te leven in rijen van akkoorden. Ik denk opeens aan dit grote gezin. Is het geen huis vol bijv. met verjaardagen enz.? Mevrouw Slavenburg verklapt dat de familie op Oudejaarsavond graag een zaaltje huurt. Dan hebben de kin deren meteen de gelegenheid om nieuwjaar te wensen. De drukke tijd behoort nu tot het verleden. Het is een fijne tijd geweest. Maar nu heeft hij meer zekerheid. M. W.-S. U heeft het natuurlijk ook allemaal gezien, dat er hard gewerkt wordt aan de opbouw van de jaarlijkse kermis. De kinderen zijn er niet weg te slaan en verrichten hand- en spandiensten. Ouderen denken aan zalig gerookte paling, poffertjes, mierzoete sui kerspinnen maar ook brokken hartigheid. De kermis heeft bezit van onze stad genomen. A.s. zaterdag draait hij op volle toeren. Dan is het parkeerplein een en al vrolijke klanken en mopperen de auto bezitters dat ze hun wagen niet kwijt geraken. De parkeertoestan- den zijn afgeschermd. De dubbel tjes en kwartjes zal de gemeente een week moeten verliezen. Niet zo heel erg, als de kermis maar gezéllig is. Vorig jaar zag ik het niet zo zitten. Al smaakte de koffie bij tante Bets Kocks voortreffelijk. Er was geen poffertjeskraam en dat was een groot verlies. Er was ook tevoren geen persbijeenkomst met rond gang. Mogelijk dat dit nu allemaal weer terugkomt. Want mensen, wat kan een kermis een gezellige sfeer kweken. Wel zorgen een aantal kwartjes bij de hand te houden. De kinderen naar harte lust in de draaimolen hun vreugde laten beleven. Ik hoop dat de rups er weer is. De waarzegster. Ustaat er versteld van wat of zij allemaal uit de lijnen van uw hand weet te lezen. We zijn allemaal voor een schóne stad. Dus astublieft geen papier tjes, vet of niet vet, zo maar op de grond gooien. Dat doe je thuis tenslotte ook niet. Ik hoop vurig dat de oliebollen- kraam er weer staat. Nergens zijn ze zó lekker als juist daar. Dat geldt ook voor de poffertjes, waarvan je nooit het recept krijgt. Wel jammer. Maar één troostu kunt ze kopen zo vers uit de pan bestrooid met poedersuiker. Iets om te onthouden. Al vrees ik dat met die weinige ruimte de poffer tjeskraam het loodje zal moeten leggen. Schiedam een stad met kermis- attributen. Ik hoop dat de heer Janvier dit leest en ons toch die befaamde rondtocht laat maken langs al die kraampjes. Ons overal op zal wijzen en vertellen wat of er allemaal nieuw is. Dat er weer een speciale middag voor de bejaarden en gehandicap ten komt. Dat het weer zich van zijn zonnigste kant zal laten zien. Dan hebben de mensen van de kermis goede dagen. Daar ziet het wel naar uit. Jaren geleden was er het befaamde rad waarvan je met een flinke vaart af werd gesmeten. Of die motor fietsen die in een tent tegen de wand op kropen. Wat zegt u, mevrouw? U vindt die herrie afschuwelijk? Dat is dan jammer. Maar een kermis zonder vrolijke geluiden, zonder aanmoe digingen voor de fascinerende trektafels, is tenslotte geen kermis. Ik hoop dat u na die rondwande ling heerlijk kunt relaxen achter een dubbele portie poffertjes. Gewoon het „einde" op een kermis, waar je met gemak en zonder schroom uit een zakje friet kan eten. Of zuigen aan die hardroze suikerspin. Misschien slecht voor de lijn, maar je hapt zo lekker in het niet. Mierzoet. Welkom heren Janvier en stand houders op de kermis in Schiedam. Elk jaar opnieuw een aparte belevenis en waarbij een ieder gewoon zichzelf is. Tot ziens op die kermis die langzaam maar zeker op de Broers- vest verrijst. U gaat toch ook kijken en een kansje wagen bij die verschillende goktentjes? Die lan ge grijparmen die net je kansje laat verprutsen als je aan dat kastje rammelt. Kermis... een heerlijke belevenis, waarbij je opeens een geheel ander mens wordt. Hier hoef je je gezicht niet in de plooi te houden. Hier ben je een vrij mens, soms bijna een kind als de rups overdekt voorbij snelt. En de kleintjes graag met hoogrode kleurtjes in de paktietaxi Mazda 1000, vanaf ƒ7499, Mazda 1300 S, vanaf 7999, voor gratis proefrit OFFICIAL DEALER GARAGE Noordmolenstraat 17 Telefoon 266233 265607 draajmolen zitten (en wat voor molens! of touwtje trekken. Ik hoop dat de regen geen spelbreker zal zijn... MIEKE G T B ERKEND UW VERLICHTING SPECIAALZAAK MGR NO. tNSlaan ,5b SCHIEDAM TEL. 71 14 79 DONDERDAGAVOND KOOPAVOND Je kunt er soms ineens genoeg van krijgen. Je wilt er niets meer mee te maken hebben... t De Bijbel, het hoeft niet meer, de 'kerk, de preek gaat langs je heen. Je ziet alleen de negatieve kanten, en wat voor boeken je ook leest, je gaat ze in tegengestelde vorm weergeven. Je vindt dat er teveel met het geloof wordt gesmeten, het wordt overal te goedkoop gebracht en verteld. Wanneer je maar meedoet, dan klapt het soms ineens in elkaar en je zou er haat tegen kunnen krijgen Maar dan, op een wonderlijke manier, kan je weer oprecht geloven. Je ziet iets waar je eerst overheen hebt gelezen. Het kan nog zo klein en onbenullig zijn, maar het kan je geloof versterken, vooral omdat je weet dat God je niet verlaat, maar dat je de schuld alleen bit jezelf moet zoeken Gulf Oil Corporation heeft de reorganisatie, die ten doel had zijn aktiviteiten in de Benelux te verster ken en de dienstverlening te ver groten, voltooid. Alle aktiviteiten van Gulf in de Benelux, de verkoopmaatschappijen in België, Nederland en Luxemburg, de raffinaderij in Europoort waar Gulf ook een groot chemisch kom- plex heeft en de research labora toria, worden nu centraal gediri geerd door het Noord-Europa area kantoor van Gulf in Brussel. Dit kantoor heeft een staf van funktio- narissen van alle drie Benelux- landen. Vice-president van de Noord-Europa area is de heer B. C. Sholton. Tegelijkertijd heeft Gulf overeen stemming bereikt mët de Duitse bedrijven Veba Chemie A.G. en Hugo Stinnes A.G., waarbij Veba Chemie Gulf's aandelenbezit in Erdölwerke Frisia A.G. overneemt. Frisia bezit een raffinaderij te Emden met een kapaciteit van 2,5 miljoen ton per jaar. Hugo Stinnes neemt de verschillende Gulf verkoopbedrijven over, die zullen worden geintegreerd in Hugo •Stinnes' bestaande organisatie. Deze verkoop van belangen in Duitsland is in overeenstemming met het besluit van Gulf van vorig jaar zich van bepaalde marginale belangen in Amerika en elders te ontdoen. De bestaande aktiviteiten van Gulf met betrekking tot de verkoop van bunker brandstoffen, vliegtuigbrand stof en asfalt in Duitsland zullen 'worden voortgezet, tezamen met enkele andere gespecialiseerde akti viteiten. Daarenboven worden voor zieningen getroffen voor het be schikbaar blijven van Gulf smeer oliën op de Duitse markt. Op 16 augustus wordt voor alle abonnees van het Telefoondistrict Rotterdam de reeds bestaande mo gelijkheid tot automatisch telefo neren naar het buitenland uitgebreid met bestemmingen in Japan. De Rotterdamse telefoonabonnees hoe ven om iemand in Japan te bereiken dan niets anders te doen dan na het internationale toegangsnummer (09) en na de daaropvolgende kiestoon het landnummer van Japan (81) te kiezen en als ze daarna bijvoorbeeld het netnummer 3 ën het gewenste abonneenummer draaien kunnen ze voor ongeveer f 11per minuut rechtstreeks spreken met iemand in Tokyo. Degenen die het °P 16 augustus of daarna eens willen proberen kunnen nadere inlichtin gen verkrijgen bij de informatie dienst voor internationale gesprek ken buiten Europa (0016). Belangstellenden kunnen bij deze dienst ook lijsten aanvragen waarop de belangrijkste automatisch bereik bare netten in Japan zijn vermeld. IK U IJS Koffiebar De Goede Haven' Openingstijden: Vrijdags van 20.0005.00 uur Zaterdags van 20.00—04.00 uur. Alle andere avonden van 2U.UU tot 04.00 uur. Broersvest 119

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 8