BALLY DS'70 ziet Bolmeriaanse binnenstad wel zitten Zondag Internationale Dernykoers op wielerbaan HEREIM HORLOGES V erkeerslichtinstallatie Broersvest-Lange Kerkstr. werkt op impulsen Autorijschool Aad v. Leeuwen schoenen een lust om op te lopen van Dalen Modern Masters of Time JUWELIER BÖ0T HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 12 - WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1973 Zaterdag 11 augustus a.s. opent gebouw Arcade aan de Lange Haven 71 te Schiedam weer de poorten voor de leden van Martin Green's Society. Die avond wordt een popconcert gegeven door de nieuwe Nederlandse superformatie KA YAK. De formatie KA YAK vond haar ontstaan in het voorjaar van 1972, toen Ton Scherpenzeel en Pim Koopman, twee studenten aan het Hilversums Muziek Lyceum het idee krtfeen om een groep op te richten. Ze kwamen in kontakt met gitarist Johan Slager en toen ook een bassist zich aanmeldde ging het viertal aan het werk. Niet lang daarna kreeg de groep een platencontract aange boden bij Bovema. De bassist verdween en via een advertentie werd een nieuwe vier-snaren-tove- naar gezocht èn gevonden in de persoon van Cees van Leeuwen. Tevens werd een zanger aangetrok ken, zodat de groep nu bestaat uit: Johan Slager, sologitaar en zang; Ton Scherpenzeel, piano, orgel, moog, zang; Max Werner Jr., zang en percussie; Pim Koopman, slagwerk en zang; Cees van Leeuwen, bas gitaar. Nog vóórdat er een plaat op de markt was, waren de jongens al op de TV te zien en ook de optredens in het land werden bijzonder ent housiast ontvangen. Spoedig ver scheen de eerste single, Lyrics, op de platenmarkt, die in korte tijd een top-10 notering behaalde. Terwijl deze single nog in de nationale hitparade genoteerd stond, ver scheen de tweede single, Mammoth, reeds, die momenteel in de top-10 genoteerd staat en naar alle waar schijnlijkheid de eerste plaat in succes gaat overtreffen. De eerste elpee van K AY AK is nagenoeg gereed. Naast de twee bovengenoemde singles komen nog een 7-tal andere nummers op de elpee voor, waaronder See see the Sun en Lovely Luna. Het zijn LEST IN VOLKSWAGEN 14,50 per heel uur. Steeds dezelfde instructeur mat VAMOP.-diploma. Telefoon 264.174 265.578 Prof. Kamerlingh Onneslaan 185a \0 allemaal eigen komposities van KAYAK. De elpee is geproduceerd door Gerrit Jan Leenders en hij verzorgde de mix samen met Alan Parsons in de Engelse Abbey Road Studio's. Alan Parsons kreeg vooral bekendheid door zijn werk met Wings en de totstandkoming van de elpee The dark side of the Moon van Pink Floyd. Het concert begint om 8 uur. Kaarten zijn uitsluitend aan de zaal (vanaf half acht) verkrijgbaar. De groep Kayak welke zaterdag in gebouw ^Arcade Martin Green's nieuwe soosseizoen opent. De socialistische wethouder voor stadsontwikkeling en financiën Cor Bolmers heeft gisteren uit een onverwachte hoek steun gekregen. De politieke partij Democraten Socialisten '70 heeft zich namelijk over het veelbesproken onderwerp reconstructie van de binnenstad gewend met een open brief tot de gemeenteraad. DS'70 heeft zelf geen stem in het gemeenteraads kapittel, omdat er geen afgevaardigde van deze jonge Drees"-partij in de Schiedamse gemeenteraad zit. De gemeenteraad komt dit najaar bijeen om eindelijk een beslissing te nemen over het bestemmingsplan voor de binnenstad en DS'70 heeft door deze brief gemeend zich ook in de discussie te mengen. DS'70 schrijft: „Reeds zeer lange tijd is er in de gemeenteraad, de Commissie Stads ontwikkeling en daarbuiten intensief gediscussieerd over het bestem mingsplan voor de binnenstad. Tal rijke alternatieve plannen en rap porten zijn verschenen en men denkt daarbij o.a. aan het rapport van de werkgroep Schiedam (1971), plan C en D (1971), nota Binnen stad Schiedam 1971enz. Op allerlei wijze heeft men de gelegenheid gehad zich over deze aangelegenheid uit te spreken en daarover een mening te vormen en deze kenbaar te maken. Het is ons inziens dan ook dringend gewenst om tot een daadwerkelijke besluitvorming van het bestem mingsplan voor de binnenstad te komen! Door een overdosis aan inspraak bestaat het gevaar dat de besluit vorming omtrent het bestemmings plan van de binnenstad vertragend gaat werken! Men ziet op den duur door de bomen het bos niet meer, men verzandt in eindeloze discussies en gesprekken waar niemand meer uitkomt. Wij hebben er als afdeling behoefte aan de wethouder voor stadsontwik keling te complimenteren voor het belangrijke stuk werk, dat hij en zijn medewerkers hebben verricht in het belang van onze gemeente. Natuurlijk zijn er ook van onze kant op- en aanmerkingen op onderdelen van het bestemmingsplan, doch in grote lijnen kunnen wij wel onze instemming betuigen. Het is jammer te moeten consta teren, dat bedoelde P.v.d.A.-wet- houder juist maar weinig waardering voor zijn werk uit zijn eigen partij ondervindt, met name bij de jonge garde. Het schijnt in deze partij heden ten dage een gewone zaak te worden om partijgenoten eerst aan een bestuurs- funktie te helpen en wanneer zij een funktie bekleden de betreffende mensen te dwingen blindelings uit gestippelde lijnen en instructies te laten volgen. Volgt men deze niet of neemt men een ander standpunt in, dan hoeft nog maar weinig te gebeuren of betreffende wordt tot aftreden gedwongen. Dit zijn zaken, die de democratie onwaardig zijn; van zo'n mentaliteit distancieert DS'70 zich dan ook volkomen. Verder achten wij het onjuist dat raadsleden zitting nemen in aktie- en pressiegroepen zoals die van de binnenstad. Aan hun objectiviteit moet men dan wel zeer sterk twijfelen bij het nemen van beslui ten door de gemeenteraad, die geacht worden in het algemeen belang te zijn genomen. De raadsfractie van de P.v.d.A. gaat nu reeds bindende instructies ont vangen hoe haar houding zal moeten zijn bij de stemming in de raad over de binnenstadsplannen, zodat die fractieleden niet meer aan een eigen meningsvorm zullen toekomen. Wij kunnen helaas tot geen andere conclusie komen dan, wanneer de leden van de fractie het inderdaad zover laten komen, dat zij zich volledig de wet laten voorschrijven doör aktie- en pressiegroepen, zij niet meer gezien kunnen worden als reële raadsleden, die het algemeen belang hebben te dienen en zelfstan dig beslissingen hebben te nemen, maar als vertegenwoordigers van die pressiegroepen, die slechts een één zijdig belang voorstaan, hetgeen een kwalijke zaak is. In een democratische samenleving behoren dit soort zaken niet thuis. Raadsleden dienen zich niet uitslui tend te laten leiden door aktie- en pressiegroepen: hun wensen dienen echter wel in de besluitvorming te worden betrokken. Men dient na melijk ook te denken aan de belangen van hen die niet vertegen woordigd zijn". Zondag 12 augustus a.s. organiseert de Baancommissie „Schiedam" op de wielerbaan in het sportpark „Harga" a.d. Olympiaweg te Schie dam een Internationaal Dernykoers achter de nieuwe Javanti-dernies. Er wordt gestreden om de Grote Mabruco Prijs, schoonmaak- en onderhoudsbedrijf. De dernykoers bestaat uit 2 man ches. Elke manche 40 ronden, d.i. pim. 10 km. Daarna volgt een kleine finale over 50 ronden, d.i. pim. 12,5 km. en een grote finale over 100 ronden, d.i. 25 km. Achter de dernies zullen om de eer strijden o.a. Jan Breur, Theo v.d. Leist, Dean Clark uit Sydney (Australië), winnaar zilver Olym pische Spelen München 1972 en M. in 'thart van schiedam TELEFOON 26.39.31 Langkruis, sprintkampioen van Ne derland 1973. Totaal 12 renners. In elke manche komen 6 renners uit, waarvan de 3 laatst geplaatsten uitkomen in de kleine finale en de overige 6 renners in de grote finale. Tevens is er nog een sprintonium tussen M. Langkruis, kampioen van Nederland 1973, Dean Clark Olym pisch zilver 1972, A. Raymakers 3e bij de Nederlandse kampioenschap pen en P. van Wijk, die in dit kampioenschap vierde werd. Het geheel wordt opgeluisterd met een omlijstingsprogramma voor ama teurs, nieuwelingen en adspiranten, terwijl er nog 2 demonstratieritten zijn voor jeugdrenners, in de leeftijd van 8-13 jaar. Ook zijn er enkele ritten tussen „Oude Glorie", renners uit het verleden. De wedstrijden beginnen om twee uur. Baan open voor renners en publiek om 13.00 uur. Populaire toegangsprijzen: volwas senen f2,--, kinderen t/m 13 jaar f 1,-. Seizoenkaarten zijn eveneens geldig. NAALDWIJK: Molenstraat 5. DELFT: Wijnhaven 18. ■SCHIEDAM: Broersvest 33b. Enige dagen geleden is de nieuwe verkeerslichtinstallatie op het kruispunt Broersvest/- Lange Kerkstraat in bedrijf gesteld. Deze installatie werkt geheel verkeersafhankelijk. D.w.z. het rijverkeer (motor voertuig of rijwiel) passeert even voor het desbetreffende kruispunt de zgn. induktie- lussen, die onder het wegdek zijn aangebracht. Bij het passeren van de lus wordt een impuls afgegeven. Via een versterker enz. wordt deze impuls omgezet in een aanvraag voor de verkeersregelinstallatie. Uit alle bin nenkomende aanvragen wordt auto matisch voor alle verkeersgebruikers de meest gunstige verkeersregeling gekozen. Voor de voetgangers (-oversteek plaatsen) geldt eenzelfde regeling. Wat door het rijverkeer zonder dat men het zelf merkt automatisch wordt gedaan, moet echter door de voetgangers via een druk op de knop, op de palen bij de oversteek plaatsen, zelf gedaan worden. Spe ciaal hiervoor zijn op diverse plaat sen bordjes aangebracht, waarop een voetganger bij zo'n drukknop staat afgebeeld. Indien niet op de knop wordt gedrukt, krijgt de voetganger, die voor de desbetreffende over steekplaats staat, geen groen licht. Het afbuigend rijverkeer op het kruispunt gaat nu vóór langs elkaar, in tegenstelling tot de vroegere situatie, waarbij het verkeer achter om elkaar reed. De bekende witte stip in het midden is verdwenen en heeft plaats gemaakt voor een op de weg met strepen aangebrachte bege leiding speciaal voor het linksaf slaande verkeer. Ook de opstelvakken voor het kruispunt zijn gewijzigd. De aan dacht van de weggebruiker wordt speciaal gevraagd voor het goed voorsorteren. VOOGD'S NAAIMACHINEHUIS alle bekende merken Zig-Zag machines vanaf f 249,tot f 1149, Reparaties aan alle merken Hoogstraat 10 Tel. 26.97.37 Schiedam MEESTER HORLOGEMAKER Dr. WIBAUTPLEIN 15 TELEFOON 70.69.05. Ruime parkeergelegenheid. 's-Maandags gesloten. Donderdagavond koopavond WIJ GEVEN K.E.S.-ZEGELS

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 12