Het GAB zit nog met duizendtal mannen voor wie geen werk is jinifvromly'kt oVerpeinzJng&L^ In V 7 kamp starten 144 deelnemers Koene Inge Pelgrim even in 'tzonnetje... Gulden Pony voor Joop Hut uit Hoek van Holland Zaterdagavond op Veerplein P.V. de Vrijheid DEZE WEEK IN SCHIEDAM Het aantal werkeloze mannen in het verzorgingsgebied van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord namelijk de steden Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland is nog steeds aanzienlijk. Er staan namelijk nog steeds 1073 mannen ingeschreven die willen gaan werken. „KRITISCH BEZIEN" De V-7 kamp, de zeskamp tussen de drie gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, die zaterdagavond om klokslag zeven uur van start gaat op het Veerplein, wordt, als het weer tenminste meewerkt, een daverend succes. De deelnemers zijn zich in de drie gemeenten praktisch iedere avond aan het voorbereiden voor dit feest van het water en de groene zeep dat dient als afsluiting van de Vlaardingse vakantieweken en een extra feestelijk tintje krijgt vanwege het feit dat Vlaardingen dit jaar 700 jaar stad is. rr Vanmiddag om 4 uur is Inge Pelgrim van het Arnoldipad te Schiedam gehuldigd op de zesde etage van het Stadskantoor. Waar zij werd toegesproken door burgemeester H. Roelfsema en een afgevaardigde van het Carnegie Helden fonds. De 15-jarige Ingrid Margarete redde een klein jongetje (4) het leven door hem brandend en wel door het gras te rollen. Hetgeen zijn behoud werd. Een taxi die daar toevallig stond bracht hem pijlsnel naar het ziekenhuis, waar de eerste twee weken zeer kritiek voor hem waren. Nog is hij onder behandeling. Inge Margarete Pelgrim is de heldin van de Groen van Prinstererschool in Vlaardingen, waar zij in de derde klas zit. Al die belangstelling vindt zij maar zo-zo, al is het fijner dan naar een tandarts te moeten, erkent ze. Blij dat haar vader vrijdagmiddag meegaat, want al die belangstelling om haar persoontje, dat hoeft voor haar allemaal niet. Veel fijner is het dat door haar ingrijpen het jongetje gered is en daaraan wil het Carnegie Heldenfonds niet zomaar voorbijgaan... HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 12 - VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1973 Het aantal werkloze mannen blijkt uit het gisteren verschenen overzicht van het G.A.B. Nieuwe Waterweg Noord. Toch was er bij het aantal werkloze mannen een lichte terug gang waar te nemen. Eind juni waren er namelijk 1168 mannen ingeschreven die dringend op werk zaten te wachten. Daalde dus het aantal werkloze mannen met 95, het aantal werkloze vrouwen steeg, namelijk van 283 naar 307. Zo'n maandoverzicht van een G.A.B. wemelt toch van de cijfers: nog een paar. De totale arbeidsre serve bedroeg eind juli 1481, het geen dan weer 44 lager is dan bijv. per eind juli 1972. Deze verminde ring kwam volledig voor rekening van de heren. Daarvoor konden, al weer bij vergelijking, per eind juli 1972 72 mannen aan het werk worden gezet. Het aantal vrouwen dat niet aan de slag kon of weer niet wilde, bleef hoger, namelijk 28 werkzoekenden. Een ander opmerkelijk feit is het „kritisch bezien" van de werkloze mannen, waarmee per 1 juli 1973 werd begonnen. Vraag nummer één die moest worden beantwoord, was hun plaatsbaarheid en als ze dan om de één of andere manier niet plaatsbaar waren, moeten ze worden om-, bij- of hergeschoold worden en dat is volgens de deskundigen die daarmee zijn belast niet altijd een eenvoudige zaak. Wie nu meent, dat het G.A.B. Nieuwe Waterweg Noord zich alleen maar bezig houdt met het inschrij ven van werklozen, heeft het mis; er zijn om precies te zijn maar liefst 1415 baantjes te vergeven. In kringen van het G.A.B. heeft dat dan weer de geregistreerde arbeids reserve. Per eind juni 1973 was het aantal vakatures 23 lager. Dit ligt dan weer aan de stijging van de vraag naar jeugdig kantoorpersoneel. Vooral voor jongeren tot en met 19 jaar zijn er nog al wat vakatures. De jongelui hebben nu de keuze uit 483 vakatures. Wie interesse heeft moet maar eens een praatje gaan maken in het houten gebouwtje van het G.A.B. Nieuwe Waterweg Noord aan de Van Slingerlandtstraat vlak bij het sta tion Vlaardingen-Oost. Men kan uiteraard ook een keuze gaan maken in de werkwinkel aan de Korte Dam in Schiedam, waar men een inzicht kan krijgen in de talrijke vakatures. R.M. van H. Voordat de standhouder van de poffertjeskraam een boze brief gaat schrijven even iets recht zetten. Afgeleid door alle muziek, de lootjes, de trektafels, het rad, de rups en nog veel meer zag ik dat knusse kraampje van de poffertjes op de kermis helemaal over het hoofd. Misschien omdat het er zo klein is? We hebben op kantoor een proef genomen en ik kan u alleen maar zeggen dat ze zalig zijn. Dit om alles goed te maken, want u staat er tenslotte om ze te verkopen en dan verkondig ik dat u er niet bent! Ik buig nederig mijn hoofd, maar blijf ze halen, die poffers, zolang u hier op onze eigen kermis met zijn gezellig lawaai staat. U hoeft ze niet in te laten pakken, want er is ook een gezellig zitje bij. Dat moest ik u vandaag even zeggen. En... duizendmaal „sorry"! MIEKE P.S. Op de Hoogstraat kunt u voor dit oud-Hollandse gebak ook terecht. Aan deze sportieve zevenkamp, die zoals bekend wordt gepresenteerd door niemand minder dan Barend Barendse, nemen 144 deelnemers uit de drie steden deel. Zij zifn onder verdeeld in 12 teams van 12 personen. Omdat men wil dat de sportiviteit hoogtij viert, vertegen woordigen 24 deelnemers officieel de gemeente Vlaardingen, 24 offi cieel de gemeente Schiedam en 24 officieel de gemeente Maassluis. Zij zullen strijden om de hoogste eer het kampioenschap van deze V-7 kamp en de grote prijsbokaal. Deze bokaal wordt na afloop aan de winnaars overhandigd door de Vlaar dingse wethouder voor jeugdzaken Koos van der Linden. De overige deelnemers zijn allemaal inwoners van Vlaardingen en doen dan wel voor de prijzen mee, maar vertegenwoordigen niet officieel de stad Vlaardingen. Aangezien alle ploegen zijn inge deeld heeft aanmelding nu geen enkele zin meer, alles wordt nu toch afgewezen. Deze sportieve V-7 kamp duurt zaterdagavond vanaf zeven uur tot ongeveer half (ien. De toegang tot dit evenement is geheel gratis, maar men moet wel genoegen nemen met een staanplaats. Er komt alleen een podium waar de officiële gasten van deze V-7 kamp op plaats kunnen nemen. Ook kan men een wandeling langs het V-7 parkoers maken en als men het allemaal wel voor gezien wil verklaren of eens iets anders wil doen, op nauwelijks honderd meter afstand van het Veerplein start zaterdagavond de tweede grote V-7 kermis. P.V de Vrijheid hield 4 augustus een wedvlucht vanuit Noyon met 431 duiven; 280 km. Er waren 108 prijzen. Eerste duif 14.28.54; laatste duif 16.03.20 uur. Westenwind. L. Wijnen 1. H. Egberts 2. G. Poort 3. Comb. W. Poort 4. J. Duimel 5. H. Vollebregt 6. T. de Raay 7. M. Putters 8. P. v.d. Berg 9, 11, 20, 25. E. v.d. Lems 10, 21. P. Pols 12. A. v.d. Tuyn 13, 18. P. Verlinde 14, 19. C. Robart 15. J. Kostense 16. J. Wenterler 17, 23, 24. I. v.d. Tuijn 22. Inkorven voor St. Dizier van 18.00 tot 20.00 uur a.s. donderdag. Deze vlucht is voor de geschonken jonge duif. Wedvlucht van Cambridge; 295 km. Westenwind. Los 7.00 uur. Deel name 95 duiven. Aantal prijzen 25. Eerste duif 10.27.42; laatste duif 11.08.32 uur. M. v.d. Steen 1. Comb. Poort 2. G. Barzilay 3. J. Bakker 4, 18. P. Pols 5, 10, 23. H. Triel 6, 8. A. v.d. Tuyn 7. T. v. Raay 9, 14, 15, 20. J. Duymel 11. P. Verlinde 12, 16. Gebr. v.d. Harg 13, 19. J. Wenteler 17. F. Scholte 21. E. v.d. Lem 22, 25. Broekh. en Co. 24. |SP@RT| Zo, de vakantie zit er weer op. Van nu af aan mag ik u weer tweemaal per week op de hoogte houden van de sportieve gebeurtenissen in ons toch wel fijne stadje. Het spreekt overigens vanzelf dat ik ook de komende maanden weer op uw medewerking reken. Voor de goede orde zal ik het nog even zwart op wit zetten: heeft u iets bijzonders te melden over uw vereniging laat het me dan zo spoedig mogelijk weten, opdat onze kolommen mede gevuld kunnen worden met nieuwtjes van uw vereniging. Goed, daar gaat die dan. Zoals een ieder bekend zal zijn start over enkele dagen de competitie in het betaalde voetbal weer. Dit in tegen stelling tot de zaterdag- en de zondagamateurs die eerst over en kele weken weer op moeten draven. Wat de eredivisie betreft ben ik in deze kolommen snel klaar, omdat Schiedam nu eenmaal geen vereni ging telt die onze stad op dat niveau vertegenwoordigt. Om echter toch iets te melden over die eredivisie: afgaande op publicaties in de diverse landelijke dagbladen en op wat ik zelf de laatste dagen op de trai ningen van Ajax en van Feyenoord heb gezien, geloof ik dat komende maanden een einde zal komen aan de hegemonie van Ajax. Ik heb de indruk dat de Amsterdammers een tikkeltje blasé geworden zijn van alle nationale en internationale suc cessen, waardoor ik een goede afloop van de komende competitie voor Feyenoord voorspel. Hetgeen ik trouwens ook hoop, want Ajax heeft nu lang genoeg de lakens uitgedeeld! Schiedam is zoals bekend wel vertegenwoordigt in de eerste divi sie. Ik ben eerlijk gezegd benieuwd wat SVV, want daar heb ik het tenslotte over, er komend seizoen van terecht zal brengen. Eerlijk gezegd zie ik de jongens van part-time trainer Bob Maaskant niet zulke hoge ogen gooien. Wellicht slagen zij er echter wel in een rol te spelen in een van de vier periode kampioenschappen. In ieder geval SVV'ers: sterkte de komende maan den. Om even bij SVV te blijven. Zoals secretaris Cor de Vries me gemeld heeft, speelt SVV de eerste thuis wedstrijd niet woensdag a.s., zoals gepland was, maar een dag eerder, dinsdagavond dus. Dit in verband met de wedstrijd die Sparta woens dagavond speelt tegen Barcelona in het kader van de in gebruikneming van de nieuwe lichtinstallatie. SVV, tegen de zin van de leiders in, was daardoor gedwongen de competitie wedstrijd tegen Wageningen een avond te vervroegen, omdat Sparta- Barcelona een te grote concurrent zou zijn. De zomersporten zijn overigens ook nog altijd in volle gang. Van het cricketfront valt overigens weinig te melden. Zowel Hermes DVS als Excelsior kunnen noch kampioen worden, noch degraderen. Hetgeen wat betreft Excelsior niet helemaal waar is (in theorie tenminste). Het moet echter vreemd lopen wil Excelsior het niet redden. Hermes speelt zondag overigens thuis tegen Kampong, terwijl Excelsior komend weekeinde maar liefst tweemaal het veld in moet. Zaterdag thuis tegen De Krekels en zondag uit tegen Bloemendaal. Tenslotte maak ik u er attent op dat maandag op het terrein van Hermes DVS het Neder lands jeugdelftal uit zal komen tegen de Free Foresters uit Engeland. In het Nederlands team is de Hermes DVS-speler Henny van Wijk ge boren, dit ongetwijfeld naar aanlei ding van zijn uitstekende prestatie tijdens de crickettour in Dene marken. Komend weekeinde komen vele amateurclubs overigens ook in aktie. Een greep uit de serie oefenwedstrij den: Woerden—Ursus (14.30), Her mes DVS-Willem II (zaterdag 14.30), VFC—Hermes DVS (zondag 14.30), CION-VVK (zaterdag 16.00), Vierpolders-SFC (zondag 14.00), HBSS-CVV (zaterdag 16.15), DHS-RFC (zondag 14.00) en Hermes DVS 3-Martinit (zondag 10.00). Tot slot van dit sportpraatje: woensdag a.s. wordt in de kantine van de korfbalvereniging Schiedam een uiterst belangrijke buitengewone ledenvergadering gehouden. Daarop zullen de leden moeten beslissen of de fusieplannen met Spangen uit Rotterdam werkelijkheid worden. Als ik goed ben ingelicht zijn de fusie-besprekingen volledig afgerond en behoeven beide ledenvergade ringen nog slechts hun toestemming aan het project te geven. Voor de leden van Schiedam, voor of tegen fusie, is het in ieder geval zaak a.s. woensdag vrij te houden om ge zamenlijk tot een zo goed mogelijke beslissing te komen. Zo, dat was dan het eerste, moei zame begin na een periode vol luieren. Zoals voor uw buurman en u zelf als voor de meeste mensen gaat het ernstige leven weer be ginnen. Helaas ook voor, JAN SPOR TIEF In de Betuwse plaats Bemmel, gelegen tussen Arnhem en Nijmegen, floreert ieder jaar een zeer druk bezochte internationale ponyjaar markt. In 1972 waren er zelfs rond de 32.000 bezoekers, terwijl er ruim 1800 pony's werden aangevoerd. Tijdens het marktgebeuren, wordt er voor de derde maal „de Gulden Pony" uitgereikt. In 1971 besloten de organisatoren n.l. een nieuw element aan het feestelijk markt gebeuren toe te voegen. Op voordracht van het Bestuur van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren zou op de markt een hij of een zij worden gehuldigd als „dierenvriend van het jaar". In het eerste jaar waren het 7 jongens uit Oud-Beijerland, die op eigen initiatief vele vissen van de dood hadden gered. Verleden jaar was het de heer Aad Smits, beheer der van het ooievaarsdorp „Het Liesveld" te Nieuwpoort die deze eer te beurt viel. Ditmaal is door bovengenoemde vereniging voor de onderscheiding van de „Gulden Pony Bemmel" voorgedragen de heer Joop Hut uit Hoek van Holland, die begin januari 14 paarden uit een brandende manege wist te redden. Het bestuur van de Marktcommissie van de Eerste Nederlandse Ponyjaar markt te Bemmel, na kennis ge nomen te hebben van de moedige daad van de heer Hut, menen, dat deze voordracht een zeer juiste is geweest. Reden waarom op maandag 13 augustus a.s. Joop Hut voor en in het Kasteel-Raadhuis „De Kinkelen burg" te Bemmel zal worden gehul digd voor zijn daad. Als prijs zal hij dan ontvangen een ponyveulen plus een gouden pen ning met inscriptie. Vanzelfsprekend zal zijn echtgenote en een deputatie van het bestuur van de deelgemeente Hoek van Holland bij de feestelijke huldiging aanwezig zijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 12