Lee Cooper brengt Bruna Beertjes in katoen HIT NtEUWE STADSBLAD - PAG. 22 - WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1973 Jette en Anne-Claire vechten om de fiets, de stevig katoenen broeken kunnen tegen een stootje. De originele Bruna-figuurtjes zijn in verschillende kleuren op de broekjes geborduurd goed te combineren met leuke, frisse katoenen tricot T-shirts. Sportieve speelpakken van honderd procent katoen in leuke kleuren en met originele Dick Bruna figuurtjes geborduurd. De broeken kosten irond 27 gulden en de tuinbroeken rond 32 gulden. Jette en Maartje kunnen zich in deze originele kinderkleding laten zien. De katoenen tuinbroek met het Bruna figuurtje duikt ook hier weer op. Ook in diverse kleuren en kost 32 gulden. De pantalon met op de ene zak het meisje en op de andere het jongetje kost 27 gulden. Het sportieve jeans pak, van puur katoen, prakties, onder de verschillende weersomstandigheden, heeft borstzakken en op het rugpand de soldaatjes van Dick Bruna geborduurd. De tuinbroek van Maartje is er in verschillende kleuren van een stevige katoenen kwaliteit. De jeans is langzamerhand de nationale dracht bij uitstek gewor den en hij geeft een beter beeld van de moderne Nederlander dan die van de achterhaalde volendammerbroek met klompen waarmee de buiten lander ons nog pleegt op te zadelen. Ook voor kinderen zijn de katoenen jeans dagelijks goed geworden. Ze zijn een opluchting voor veel moe ders die vroeger tobden over een vlekje hier en daar. Jeans zijn in de mode, en die schijnt niet stil te staan. Vandaar dat ook in jeans steeds meer variatie komt, zowel in belijning als in stof. En sinds kort is er het borduren van de jeans. Weliswaar niet altijd even fraai of toepasselijk, maar plotseling is er dan die uitschieter, die de mode zo aardig kan maken. Lee Cooper, sinds jaar en dag fabrikant van echte jeans, heeft in samenwerking met grafisch ont werper Dick Bruna een kollektie jeans voor kinderen van 2 tot 10 jaar voorzien van geborduurde afbeel dingen van bloemen, beestjes en andere mensen, waarmee Bruna zo bekend is geworden. De katoenen denimbroeken- en pakjes zijn er in het nieuwe schooljaar met de Bruna-borduursels op broekzakken, voorpanden, broekspijpen en op de rug, alle in sprekende primaire kleuren die groot en klein kent uit vele Bruna boeken. Lee Cooper is inmiddels met de produktie begonnen (borduren is een tijdrovend werk hoewel de produktie geautomatiseerd is) en verwacht mag worden dat de nieuwe Bruna broeken en -pakken binnen kort in veel winkels te koop zullen zijn. Voor inlichtingen over verkoop adressen kan men zich schriftelijk of telefonisch wenden tot: Lee Cooper, Industrieweg 5, Groenlo, tel. 05440-1866. Close-up van Dick Bruna's „Beertje" op de honderd pro cent katoenen pakken van Lee Cooper. v*"x Rechts: Mariese in een fijne speelbroek van katoenen blue- denim, met elastiek in de taille. Op het zakje is „nijntje" van Bruna geborduurd. Links: Anne-Claire in een spor tief spijkerpak van geruwde katoen, de 3 soldaatjes op het jasje maken het geheel extra .stoer.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 22