Kijk het programma-boekje er eens op na Wij leven Vrij, wij leven Blij Jeugdfilmmiddag Leger des Heils De wedvlucht van "Schiedam" De Ziekenomroep op 5 september STICHTING ZIEKENOMROEP SCHIEDAM HET NIEUWE STADS&LAD - PAG. 1? - DINSDAG 4 SEPTEMBER 1973 I Gezellig bezig zijn aan ff Nou, Jat is lang geleden, dat wij het liedje zongen van ..Wij leven vrij. wij leven blij op Neerlands dierbre grond". I an die blijheid is behalve bij Toon Hérmans niet veel meer in ons huidige liederen-repertoir terug te vinden.' Wij willen hoogstens in de vakanties over de grens nog weten dat we „toffe jongens zijn.' Toffe jongens die op alles wat er thuis gebeurt of op school of in de fabriek, of door de Overheid alleen maar kritiek hebben! O, en natuurlijk ook „in de Kerk Daar deugt evenmin wat van. Mensen, nog an toe, wat zijn we hard bezig een stelletje zuur-pruimen te worden... lees er de ingezonden stukken" maar eens op na in de dag- en weekbladen! Of bekijk Achter het Nieuws", „Brandpunt" en hoe die vrolijke commentaar-uitzendingen ook heten. Het is allemaal gal spuwen, ophitsen en geprotesteer Ik wil helemaal niet beweren dat we het aardse Paradijs al gevonden hebben, maar vanaf eind mei hebben we toch wel een fantastische zomer' Volks Universiteit De Volksuniversiteit Rotterdam heeft een boekje uitgegeven waarin het programma van 1973/74 grotendeels staat vermeld. Om te beginnen een eursus van vier voordrachten met lichtbeelden op de dinsdagmiddagen 2, 9, 16 en 23 oktober te 2 uur. Egypte geografisch bezien en het dagelijks leven der oude Egyptenaren. De lessen worden gegeven door de heer J. de Bruyn, leraar aardrijkskunde en mej. E. M. Buis, lerares aesthetisehe vorming. Kosten f 10.- per eursus. Verder een eursus over de Achttiende eeuw, docente mevrouw E. F. T. Stakenburg-Mees, Parklaan 3. Een eursus van zes voordrachten met lichtbeelden op donderdagavond, 8 uur. Aanvang; 20 september. Een eursus die een ieder die van oude kunst houdt, zal weten te boeien. De film van de maand wordt Klute, een kleurenfilm van Alan J. Pakula. Rolverd.: Bree Daniels (Jane Fonda), John Klute (Donald Sutherland), Peter cable (Charles Cioffi en Frank Ligou- rin (Roy R. Schneider). Een heel goede thriller rond de verdwijning van een Amerikaanse geleerde Tom Gruneman op vrijdagavond 21 september te 8 uur. Op zoek naar Vincent.... Een causerie met kleurendia's door K. Faber op vrijdagavond 5 oktober te 20.00 uur. Kaarten 2.50 voor V.U.-leden, niet-leden betalen 3.-. Allerlei creatieve zelfwerkzaamheid voor alle leeftijden met de handen, met de taal en met het gehele lichaam. Creatief bezig zijn met kinderen... Een cursus van 24 lessen o.l.v. mevrouw J. de Fijter-v. d. Engel, leerkracht tekenen aan de ds. J. van Haeringen- school. Aanvang: 19 september. Cur susgeld voor het tweede kind komt op 70.-, het eerste op 75.-. SCHILDEREN Een werkcursus voor beginners van 24 lessen op maandagavond van 7.15 tot 8.45 uur, aanvang: 17 september. Max. aantal deelnemers 20, cursusgeld 85.- (exel. materiaal). Voorts tekenen en schilderen. Een werkcursus van 24 lessen voor begin ners op zaterdagmorgen van 9-10.30 uur o.l.y. Rcindert van Kralingen in samenwerking J. W. de Boer jr. Aanvang: 22 september, Parklaan 3. Maximaal aantal deelnemers 20, cur susgeld/ 90.-. Werkcursus van 24 lessen op zaterdag morgen van 8.45-10.45 uur voor 2e-jaais cursisten. Aanvang: 22 sep tember. Maximaal aantal deelnemers 20. Cursusgeld 120.-. Deze werkcur sus is bestemd voor diegenen, die al een jaar hebben gewerkt: hetzij bij de V.U., hetzij elders. Naast de materia len die in het eerste studiejaar hun nut bewezen hebben, is voor dit tweede jaar een bescheiden assortiment nodig: staafjes tekenkrijt in de kleuren zwart, terra, gebrande sienna en olijfgroen. Werkcursus van 24 lessen op zaterdag- Kantklossen, iets wat echt nog bestaat en graag gedaan wordt... morgen van 11-13 uur voor gevorder den. Aanvang: 22 september. Maxi maal aantal deelnemers 20. Cursus geld 120.-. Voor deze cursus zijn wat nieuwe materialen nodig en hulpkleu- ren: tubes acrylverf (Rembrandt) in de kleuren tiaanwit, cadmiumgeel licht, cadmium rood licht, Rembrandts- blauw (ofwel een doos met acht tuben Rembrandt acrylverf nr. 9), een blaaspijpje, een Stanleymes en enkele staaljes vetkrijt ir. de kleuren zwart, terra, gebrande omber en olijf. Denken Hoeft geen dure te zijn. Een stevig stuk spaanplaat in het formaat 60x80 spaanplaat in het formaat 60x80 voldoet best en vergeet de papierklem- mentjes niet. Docent: J. W. de Boer jr. CARTOON TEKENEN Aquarelleren Werkcursus van 24 lessen op maandagavond van 7.30 tot 9.30 uur o.l.v. Reindert v„n Kralingen. Aanvang: 17 september, maximaal deelnemers 20, cursusgeld 120.-. Cartoon tekenen, een werkcursus van 24 lessen van 9.30 uur tot 11.30 uur op zaterdagmorgen, aanvang: 22 septem ber. Maximal aantal deelnemers 20, cursusgeld 120.-, Parklaan 3. De cursus hoopt in het tijdsbestek van 24 lesochtenden mensen met belangstel ling voor illustratief tekenen kennis te maken met de methoden en technie ken. die toegepast worden bij het tekenen van cartoons en stripverhalen. Maar die ook van pas kunnen komen bij het louter tekenen van levendige of vrolijke figuurtjes en situaties. Verder nog meer cursussen voor tekenen, schilderen en plastisch vormen, een werkcursus van 24 lessen voor begin ners op donderdagavond van 7.15 tot 8.45 uur. Cursusgeld 90.-, maximaal aantal deelnemers 20. Aanvang 20 september. Daarbij is ook nog een cursus voor gevorderden op donder dagavond van 9.00-10.30 uur. Cursus geld 95.- (exclusief materiaal). Maximaal deelnemers 20, aanvang 30 september. Parklaan 3. Portrettekenen en schilderen naar model. Werkcursus van 24 lessen op woensdagavond van 7.15-8.45 uur. Cursusgeld 130.- exclusief materiaal. Maximum aantal deelnemers 20, aanvang 19 september. Er zijn nog veel meer cursussen, zoals handenarbeid, sieraden maken, hoe den en accessoires maken. Grafiek, creatief zijn met metaal, houtsnijden, poppen maken, pottenbakken, boetse ren, macramé, kantklossen, glas en touw in een raam. wandversiering van textiel, goede foto's en dia's maken, filmen voor amateurs, bloemschikken, ikebaba, doe het zelf aan u zelf, beginselen der kookkunst, voordrachts kunst, toneelspelen, discussietechniek, spreken in het openbaar, dansexpres- sie, danstraining, hedendaagse bewe gingsvormen, lichaamsscholing, yoga. Nederlands voor buitenlanders, Neder lands, Duits, Engels, Engels voor Turken, English conversation class, Portugees, Frans, Baha Indonesia, Spaans, Italiaans, Noors, Zweeds, Deens, Hongaars, Servo-kroatisch, Tsjechisch, Nieuw Grieks, Latijn voor iedereen, modern Hebreeuws, enz. enz. De vereniging- .Vrienden van de Volks-Universiteit hebben het moge lijk gemaakt dat dankzij de giften een gasboiler is aangeschaft en een nieuwe grote pottenbakkersoven voor de werk- kelder in het 2e V.U.-huis aan de Parklaan 3. Een dierbare wens, een klein formaat concertvleugel voor de V.U.-dependance is nog onvervuld gebleven. De zijvakken van de boeken kasten zijn (nog) leeg en voor één van <T Creatieve zelfwerkzaamheid voor alle leeftijden... En de sociale voorzieningen zijn in Nederland bijzonder goed. De Ouden van Dagen worden niet vergeten (behalve meestal door hun eigen kinderen), Schiedam Zuid heeft zelfs bijna een eigen Sportfondsenbad en de Margriethal wordt uitgebreid met speciale voorzieningen voor gehandicapten. Het Passage-theater begint langzamerhand een nieuw leven en onze molens worden auchtiggerestaureerd: Zelfs „In de Teerstoof"gaan de zaken beter draaien. Het kost allemaal moeite, het vraagt allemaal tijd maar we moeten het toch willen ZIENEn... we moeten allemaal een beetje mééwerken... „hr zijn nog zoveel leuke meisjes, er is nog zoveel zonneschijn! is ook zo 'n versje uit vroeger dagen. Wie het „helemaal niet meer ziet zitten (de kreet van onze tijd' moet maar eens lezen hoe het gaat in dndere landen, in Pakistan bijvoorbeeld, in Opper Volta, in de Sovjet Unie of in de Verenigde Staten... of in China, waar onze volksvertegenwoordigers zo enthousiast vandaan komen. Dat verbaast me een beetje, omdat ze het daar geweldig vinden, terwijl wij het hier honderdmaal beter hebben en het niet deugt. „Onze Lieve Heer heeft inderdaad héél rare kostgangers". SEBASTIAAN mmKB Filmmiddagen voor de jeugd in de I Legerzaal aan de Lange Haven 27. I Iedere woensdagmiddag om twee B^L^ I uur en om vier uur. V jcy Vanaf woensdagmiddag 5 sep- tember. y Leuke ontspannende kinderfilms (Cow boy-films enz.). Toegangsprijs per kind vijftig cent. Poppen zelf te Eren maken... de kamers wordt nog een passende ouderwetse lamp of kroon gezocht. Het rekeningnummer van de Volks-Uni versiteit bij de Algemene Bank Neder land te Rotterdam is: 50.03.88.008 t.g.v. Volks Universiteit te Rotterdam. De V.U.-aktiviteiten (hoofdgebouw en administratie) aan de Westzeedijk 145, tel. 363722, dependance aan de Parklaan 3 gevestigd, beschikken over alle materiaal. In dit geval de cursussen, die deze winter weer gegeven zullen worden. Neemt u dus contact op met het hoofdgebouw Westzeedijk 145, tel. 363722 en het complete boekje wordt u toegezonden. Er is vast wel iets voor u bij. M.W.-S. De P.V. Schiedam" vloog met 251 duiven een wedvlucht vanaf Sint Katre Wavre 96 km. Door regen buien onderweg kwamen de duiven zeer traag afzetten met grote onder linge verschillen van tijden, en de gehele vlucht stond een uur open. Eerste 25 prijzen: Jack Doejaaren 1, 14, 15, 16 18 24. A. Suttorp 2, 9, 17, 20, 21. Th. Stieber 3, 5, 6, 8, 22. Jan Doejaaren 4, 23. J. Paulussen 10. C. v. Leeuwen 1 1 E. Holleman 12. D. Horsmeijer 13, 19. C. Middendorp 25. Gelost 9.50.00 uur, eerste duif 11.30.00 uur. POSTBUS 230 - GIRO 736443 Men schrijft ons: „Op woensdag 5 september verzorgt de Ziekenomroep Schiedam in zo wel het Gemeenteziekenhuis als het Dr. Noletziekenhuis 2 uitzendingen, 's Morgens wordt de herdenkings dienst vanuit de Grote Kerk recht streeks uitgezonden naar beide zie kenhuizen. 's Middags is in het Gemeentezieken huis een live-feestprogramma te beluisteren van 15.00-17.00 uur. Technisch is het niet mogelijk dit programma ook live naar het Dr. Noletziekenhuis uit te zenden, maar de luisteraars in dit ziekenhuis kunnen 's avonds van 20.00-22.00 uur luisteren naar een bandopname van het programma van 's middags. Het is de bedoeling, dat de luiste raars d.m.v. ballonnen met aankon digingen op de hoogte worden gesteld van deze extra uitzendingen. In Huize Spaland wordt 's avonds van 19.00-20.00 uur als gewoonlijk het verzoekplatenprogramma uitge zonden. Voor inlichtingen e.d. kan men de Ziekenomroep Schiedam bereiken onder postbusnummer 239 te Schie dam". Namens Ziekenomroep Schiedam, J. J. L. Noordijk, alg. zaken a.i.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 12