Zoldertheater „In de Teerstoof De Rijnmondband roert de trom VERSTERKING GEWENST: Orgelfestival Woensdag a.s. is de Instuif open AH niet door iedereen begrepen schrijvende lezers zeggen er t hunne van i Wij helpen uw taal verlichten Gespreksavond militaire dienst Nieuwstraat 12 H€T NIEUWE STADSBLAD - PAG. 18 - DINSDAG 4 SEPTEMBER 1973 Wat betekent het lidmaatschap van een vereniging als de Rijnmond Band? Het betekent gewoon een lekkere pijpmuziek maken met 50 andere jongens van 16-50 jaar, onder uitstekende leiding. Gezellig zwerven door heel Neder land en daarbuiten om iedereen van jouw muziek en show te laten genieten. Overal succes behalen met goede muziek en vlotte shows. Tijdens de repetities hard aanpak ken, maar daarna gezellig onder elkaar. Mee doen met allerlei aktivi- teiten, nodig om de vereniging financieel goed te laten draaien en daarom bruist het van de aktiviteit in deze vereniging. Deze week komt er weer een nieuwe grammofoonplaat uit. Een stimulans voor de vereniging en misschien voor diegenen die kennis willen maken met deze vereniging. Dat trommelen en blazen op trom pet op trombone leert u spelender wijs als het enthousiasme maar aanwezig is. We kunnen tamboers en blazers voor alle partijen gebruiken. Misschien was u reeds lid van een muziekvereniging, maar hebt u niets meer om handen? Kom gerust eens naar de repetitie op vrijdagavond van 8-10 uur in de Blauwehuisschool a.d. Lange Niéuw- straat (zeer centraal gelegen). Bin nenkort kunt u de Rijnmond Band nog enige keren in Schiedam zien: woensdag 5 september in de middag uren in Schiedam en 's avonds in Lekkerkerk. Zaterdag 8 september tijdens het Drumbandconcours in Schiedam, waar de Band tevens het beheer heeft van de consumptietent in de Plantage. Iedere Schiedammer is daar natuurlijk van harte welkom, tussen de concoursdeelnemers door, voor een hapje en een slokje. Tevens wordt uw aandacht gevraagd voor de verkoop van denieuwe grammofoon plaat. Voor een paar knaken bent u eigenaar van deze weergaloze Stereo E.P. Als u ons ergens ziet maak gerust eens een praatje, laat u volledig voorlichten. Die z.g. drempel is veel kleiner dan u denkt. Zaterdag 1 september zijn we nog te zien in Sliedrecht bij de Taptoe. Hebt u zin om mee te gaan, welnu dat kan, geef u op als supporter. Ook de Jeugd-Rijnmond band kan nog wel leden gebruiken. Ook zij maken een leuk stuk muziek, op een ander niveau natuurlijk, en tevens enige leuke shows. Eveneens zijn er mogelijkheden om via de vereniging de Muziekschool te bezoeken. Volgend jaar zullen deze knapen van 10-16 jaar in een nieuw uniform worden gestoken. Het ontwerp is nagenoeg gereed. U ziet, aktiviteiten genoeg. Zijn er jongelui, die wel interesse voor de junioren en mogelijk aan sluiting bij de senioren, kom gerust eens praten. Alle inlichtingen zijn te verkrijgen bij: A. de Haan, tel. 709505 en IJ. J. Ferwerda, tel. 354505. In de grote zaal van het Concert gebouw te Amsterdam zal op donderdag 13 september a.s. de nationale finale worden gehouden van het 1 Yamaha Electone Festival, een internationale wed strijd in het bespelen van elektro nische orgels. De jury, onder voorzitterschap van de heer Pim Jacobs, zal uit 8 kandidaten de winnaar aanwijzen, die eind oktober aan de internatio nale finale in het Yamaha Music Camp te Nemu-no Sato (Japan) zal deelnemen, waarheen de gelukkige door de KLM zal worden gevlogen. Voor de eerste maal zullen dit jaar ook 7 junioren (tot 16 jaar) aan het concours deelnemen. De winnaar van deze groep wacht een geldprijs van f 2000,—. BUURTHUIS „DE PUT" Na een periode van verbouwing en vakantiekampen starten wij weer met de volgende aktiviteiten in Oud-Mathenesse. Vanaf 3 september Majorettekorps en Jeugddrumband. Iedere maandagavond om half ze ven. Voor inlichtingen en opgave bij Nico Langeveld. Vanaf 6 september naaicursus. Iedere donderdagmiddag van half twee tot half vier. Inlichtingen en opgave bij mej. Van Noort. Vanaf 11 september damesgymnas- tiek in de Bulgaarsestraat (gym lokaal). Iedere dinsdagavond van acht tot negen uur. Inlichtingen en opgave mevrouw Van Tol. Vanaf 11 september stijldansen. Iedere dinsdagavond vanaf zeven uur beginners en vanaf acht uur gevor derden. Inlichtingen en opgave bij Nico Langeveld. Vanaf 12 september balletcursus. Iedere woensdagavond van half zeven tot half acht. Inlichtingen en opgave bij mej. H. Pieck. Vanaf 6 september peuterspeelzaal. Dinsdag- en donderdagochtend van negen tot twaalf uur voor de A groep en woensdag- en vrijdagoch tend van negen tot twaalf voor de B groep. Inlichtingen hierover bij P. M. Kiela of de peuterleidster. Verder is er voor de 65-plussers op maandag- en donderdagmiddagen de soos, waar u van harte welkom bent. Voor de jeugd is er verder nog op woensdagavond biljartles, inlich tingen bij meneer Nadort. Judo in de Bulgaarsestraat (gym lokaal) op vrijdagmiddag van half vijf tot half zes voor beginners en van half zes tot half zeven voor gevorderden. Inlichtingen bij meneer Stoker. Vanaf 30 september zijn er ook weer de filmvoorstellingen voor de jeugd op zondagmiddag, twaalf uur en half drie. Op 21 september starten wij weer met die oergezellige bingo-avonden, welke eens in de maand op vrijdag worden gehouden. Aanvang 20.00 uur. Op 22 september, zaterdagochtend om 10.00 uur, trekking van de peuterspeelplaatsloten. Verder bent u altijd welkom voor een praatje. Kom eens langs als u wat wilt weten. Buurthuis de P.U.T., Pinkstraat 10, Rotterdam, telefoon 155523. Nadat de Drumband „Een dracht" uit het Brabantse Best zaterdagmiddag op het Natio naal Drumbandconcours al ho ge ogen had gegooid, kwamen de majorettes tijdens de laatste grote Taptoe-Delft nog in volle actie in het voorprogramma, waarin de jongedames (in short en met roze pruiken op) met veel zuidelijk temperament als hippe dansmariekes de ogen van het duizendkoppige taptoe- publiek trachtten te strelen... En met succes! Vrijdag 7 september, 21.00 uur: KABARET TEKSTPIEREMENT „Blijf zitten waar je zit", try out. Toegang f 5,— (cjp f 3,50). Zaterdag 8 september, 21.00 uur: THEATER DE BASTAARD Een programma bestaande uit 5 éénakters, liedjes en teksten. Toegang f 5,- (cjp f 3,50). Telefonische reserveringen ma./vr. 9-17 uur, tel. 010-266000. Zaterdag 8 september, 21.00 uur: THEATERGROEP DE BASTAARD Prijs f 5,— (cjp f 3,50). DE BASTAARD is een theaterprogramma dat ontstaan is uit ideeën die de spelers samen opbouwden. Deze spelers zijn Eric Beekes, Simone Ettkoven en Willem Gevers. Het programma bestaat uit 5 éénakters van Ionesco, Mwrozeck, Guy Foissy, René de Obaldia en Dorothy Parker, verbonden door liedjes van o.a. Prévert, Ferrat, Datin, Van Altena en Nijgh. Geen enkel thema of stemming is centraal gesteld, maar getracht wordt de gevonden emotionele en rationele gevoelswaarden zo goed mogelijk te brengen. Bij de realisatie van dit programma is gestreefd naar de zo grootst mogelijke eenvoud. Het is geen klassieke toneelavond, geen muziekuitvoering en helemaal geen cabaret, vlees noch vis, daarom „DE BASTAARD". A.s. woensdag, wanneer Koningin Juliana 25 jaar regeert, is de Instuif gewoon open. Als een van de weinigen dachten we dat het Schiedamse publiek ook op zo'n dag wel gewoon uit zou willen gaan. Als attractie voor woensdag hebben we de beste Schiedamse disco drive-inn genomen. Ze draaien ontzettend veel voor leden van Excelsior'20, voor sociëteit „de Faun" en dit alles onder de naam KAJA. Tegenwoordig heten ze „Top 20 discotheek" en draaien ontzettend veel voor de VARA door heel Nederland, België en Duitsland. Als D.J. staat de rasechte Schiedammer John Kloppers. De hele avond wordt verzorgd door 2 D.J.'s en een installatie. Zo'n mooie en goede; maar ja wat wil je als je voor de VARA moet draaien. De toegang woensdag is voor leden f 2,50. Wil je lid worden, dan kost dat f 4,- plus f 2,— entree is f 6,—. Tot woensdag dus in de Arcade, ange Haven 71. „Graag wil ik reageren op de advertentie van Albert Heyn, waarin dit bedrijf de vrijheid van de consument om Angola koffie te kopen bepleit. Portugal, dat ekonomisch en moreel geraakt is door de koffie-boycot van vorig jaar, biedt nu haar koffie zeer goedkoop aan om deze te breken. Albert Heyn (nooit vies van winst) probeert nu uit of de Nederlandse bevolking bereid is deze bloedkoffie, die trouwens onder de misleidende naam „Indonesia koffie" verkocht wordt, te kopen. Het smerige is dat A.H. zijn eigen winststreven probeert te verbergen achter het argument van de vrijheid van de consument. Onder deze vlag wordt een artikel aangeboden dat geproduceerd wordt onder de meest brute dwang- en kinderarbeid in een land waar de bevolking geen vrijheid kent en bloot staat aan massamoor den. Massamoorden en terreur ge pleegd tegen een naar vrijheid en onafhankelijkheid strevend volk door het Portugese leger. Een leger dat mede uit het geld van de koffie-onbrengst betaald wordt. Als de Nederlandse bevolking Angola koffie koopt, dan betaalt zij MOORD en onderdrukking! Ik hoop dat ze haar vrijheid om niet bij A.H. te kopen zal gebruiken om duidelijk te maken dat de vrijheid van een onderdrukt volk belang rijker is dan die van A.H." Mevrouw Richter, Korte Achterweg 20, Schiedam. „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- GEZINSVOORLICHT1NG SCHIEDAM Korte Dam 5 Schiedam Telefoon 2647 81 Deze week aiweer een dag gezellig man en kinderen thuis! Nu ja, thuis? Wanneer het mooi weer is zal men er wel fijn op uit trekken om huiten het feest van de Koningin mee te vieren. We wen sen u, mét elkaar een heel prettige feestdag toe. Drinkt u vanavond wanneer u er niet meer op uit moet met de auto! een extra glaasje Schiedams vocht op de gezondheid van de Koningin, die haar taak als Lands vrouwe 25 jaar mocht volmaken. En dan morgen gaat u weer aan uw taak van huisvrouw. Dat is géén gemakkelijke taak! Wij hier op de Korte Dam willen u graag daarbij behulpzaam zijn, om die taak zo goed én zo voordelig mogelijk ten uitvoer te brengen. Want het valt heus niet mee, om een kloppend huishoudbudget te hebben of te houden. Wanneer u echter op onze kur- sussen komt, zult u merken, dat u met uw geld méér kunt doen dan vroeger. Neemt u alleen de naai- kursussen, hoeveel spaart u dan niet uit met het zélf te doen? Leuke kleding voor uzelf en de kinderen en voor de erg-dapperen eens een vrijetijdshemd of spijker broek voor man of verloofdeEn 't leukste is, dat niemand dan u, met zo'n speciaal kledingstuk loopt. Er is nog plaats op: Bloemschikken. Maandagavond of dinsdagmiddag, mooie bloemstuk- jes zelf maken en leren met een paar bloemen iets bijzonders te toveren. Bespaart ook al geld! Handenarbeid. Maandagmiddag of maandagavond. Hier kunt u zelf leuke cadeautjes maken voor uw kinderen of vrienden of verdere familieleden, 4 lessen voor f 15,— (5 december en/of verjaardagen? Creatief handwerken, op dinsdag morgen voor de beginners en op ionder dagmorgen voor de dames, die al een kursus gevolgd hebben. De meest fantastische, gezellige en aparte dingen worden hier geleerd om te maken. U zult versteld staan van wat u aan fantasie bezit en wat er onder de goede leiding van uw lerares door uw handen tevoor schijn getoverd wordt. Wandkleden. Wie wil niet graag een mooi kleed aan de wand hebben, zélf gemaakt. Kunt u mee geuren tegenover uw vriendinnen! Dat kunt u bij ons doen en nog wel onder leiding van een rasechte kunstenares! Grijp uw kans! Gast en gastvrouw/heer. Gezellig samen met man of verloofde van alles leren over wijnen, kazen, fondue, sausjes enz. enz. 4 Lessen f 15,— plus f5,— voor de ingre diënten op donderdagavond. Karweitjes in huis. We zouden hierbij zeggen: „Spaart hart en zenuwen en uw portemonnee". U hoeft niet tevergeefs op mensen te wachten die eindelijk eens komen opdagen en u schrikt zich geen ongeluk wanneer u de rekening gepresenteerd krijgt! Lekkende kraantjes repareren, timmeren, bo ren, verven, behangen en wat er zoal in huis te repareren valt. Op woensdagavond, 8 lessen voor f30,—. 't Geld dubbel en dwars waard. Koken. Op dinsdagavond, 8 lessen voor f30,- plus ingr.geld, dit wordt per les verrekend. Indisch koken. Op donderdag avond, 4 lessen voor f 15,—. Ook hier wordt het ingr. geld per les afgerekend. Ons kantoor is open van dinsdag t/m vrijdag van 9.30-12.00 uur op Korte Dam 5, tel. 264781, giro 716115. Krijgt u geen gehoor, dan kunt u altijd bellen onder nr. 263633, graag tussen 5 en 6 uur. Zit u met budget moeilijkheden? Daarvoor kunt u ook bij ons terecht. Graag van tevoren even bellen voor een afspraakje. Tot ziens (na een fijne feestdag! op Korte Dam 5 én, ten overvloe de, op 5 september zijn er natuurlijk géén lessen bij ons! De stichting Vredeswerkgroep Schie dam organiseert donderdag 6 sep tember a.s. een gespreksavond over het onderwerp Militaire dienst, waarop gesproken zal worden over het leger, dienstweigeren, akties binnen de kazernepoorten etc. De avond begint om 20.00 uur in het pand van de werkgroep: Prove niershuis 16-18 en belangstellenden zijn van harte welkom.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 18