Programma Herdenkingsdienst Dienstencen trum De 4 Molens breidt leiding uit 1.50 Mak Herbestrating Boerhavelaan en Van Swindenstraat Actie „Kind in nood" HADI- M4Z04 LANDMAN Fancyfair van Stichting „Lentefeest" STAP ER IN bij „LANDMAN" REGENBOOG ZALMEN Nu 4 stuks BROERSVEST 19 MORGEN; MINERVA MEER BELANGSTELLING NON STOP BILJART GRATIS PROEFRIT HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 3 - DINSDAG 4 SEPTEMBER 1973 Programma van de herdenkingsbijeenkomst ter gelegenheid van het zilveren regeringsjubileum van H.M. de Koningin op woensdag S september, v.m. 11.00 uur in de Grote Kerk te Schiedam: 10.30 uur: Toepasselijke muziek door de Chr. Harmonievereniging ,,Harpe Davids", o.l.v. de heer André Glotzbach. 11.00 uur: Opening van de bijeenkomst door „Harpe Davids" door het spelen van Choral Intrade. Arr. K. Mark. Zang door de Gemengde Zangvereniging Excelsior" o.l.v. de heer Leo Smit, van „Domine, salvum fac Reginam nostram". Comp. A. Giesen. Domine, salvum fac Reginam nostram! exaudinos in die exaudinos in die in die, qua invocaverimus te. Domine exaudi orationemmeam et clamor meus ad te veniat. Domine, exaudi orationem meam et clamor meus ad te veniat. Domine, salvum fac Reginam nostram! exaudinos in die qua invocaverimus te. Domine, salvum fac Reginam nostram! Muziek door „Harpe Davids". Gespeeld wordt Bede voor het Vaderland uit „Valerius' Gedenckklanck' Toespraak door burgemeester H. Roelfsema. Zang door „Excelsior": a. „Gelukkig is het land" uit „Valerius' Gedenckklanck". Bewerking Anton Krelage. Gelukkig is het land Dat God de Heer beschermt Als daar met moord en brand De vijand rondom zwermt En dat men meent hij zal Schier overwinnen 't al Dat dan, hij zelf komt tot den val. Gedankt moet zijn de Heer De God die eeuwig leeft Dat Hij ons 't Zijner eer Deez' overwinning geeft Wat wonder heeft de kracht Des Heeren al gewracht O Heer, hoe groot is Uwe macht. b. „Eendracht maakt Macht". Componist onbekend. Machtige eendracht, ons zoveel waard O, daal gij neder hier op deez' aard Maak gij als allen 't harte zo licht Dat voor Uw almacht tweedracht dan zwicht, (bis) Met U een hemel, met U geluk Zonder U twisten, kommer en druk Eendracht maakt machtig, zij maakt ons vrij Blijf daarom eendracht steeds ons nabij, (bis) Muziek door „Harpe Davids". De Heem'len roemen. Comp. L. van Beethoven. Als sluiting samenzang van het le en 6e couplet van het Wilhelmus met begeleiding van „Harpe Davids". Bij het verlaten van de kerk speelt de muziek de feestmars „Nederland jubelt". Mazda 1000, vanaf 7499,— Mazda 1300 S, vanaf 7999,— voor gratis proefrit OFFICIAL DEALER GARAG! Noordmolenstraat 17 Telefoon 266233 265607 De heer Hordijk temidden van een groep „gasten" in het Dienstencentrum. Het Dienstencentrum „De 4 Mo lens" krijgt zoveel belangstelling, dat de heer B. J. Hudepohl het moeilijk meer alleen af kan. Door de grote toeloop en het zich uitbreidende dienstenpakket dreigt zijn eigenlijke taak in de verdrukking te komen. Hij én de Stichting ,,Open Huis", voortgekomen uit de Kerst Inn" van vorig jaar, zijn dan ook alleszins gelukkig met de benoeming van de heer E. Hordijk toi groepsleider. Hierdoor krijgt de heer Hudepohl nu de handen meer vrij voor de stichting ,,Het Bejaardenwerk Het draait allemaal prima bij „De 4 Molens". De biljarters zijn trouwe bezoekers. Dat geldt ook voor de dames met hun cursus creatief werk, die iedere dinsdagmorgen en dins dagmiddag gegeven wordt en waar aan een ieder deel kan nemen. De leiding hiervan berust bij Ans v.d. Zanden. Maar er gebeurt nog veel meer... Maakt u zich niet ongerust, het spreekuur donderdagmiddag van 2-5 uur blijft gehandhaafd. Zij het dat de heer Hordijk hiervan de touwtjes in handen krijgt. Uit het verzoek van de gasten blijkt dat men des avonds ook wat gezelligheid wil hebben, vandaar dat de heer Hudepohl proef gaat draaien en a.s. woensdag voor het eerst de gehele dag open is. Dus van 9 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds. Of het een haalbare kaart is zal moeten blijken. Slaat dit initiatief aan dan gaat men hiermede voorlopig elke woensdag door. In het begin kwamen alleen de bewoners uit de omgeving. Tegen woordig komen er ook bewoners van de flats bij. Het Dienstencen trum „De 4 Molens" is een begrip voor Schiedam geworden, ledereen is welkom. Dat geldt speciaal voor de dames, die veelal geen raad met hun tijd weten. Het persoonlijk contact wordt door de bezoekers op hoge prijs gesteld. Dat blijkt elke week weer opnieuw. De „Kerst-lnn" is de stichting „Open Huis" ge worden, hetgeen de mensen meer aanspreekt. De eerstvolgende verga dering hierover heeft op donderdag avond 6 september plaats. Aanvang' half acht. Plannen heeft dit „Open Huis" genoeg. De feestdagen behoeven voor de eenzamen geen nachtmerrie te worden. Integendeel. Maar dat hoort u nog wel. In juni en juli, de vakantiemaanden bij uitstek, is het wat rustiger geweest. Maar nu iedereen weer op „honk" is teruggekeerd, groeit de belangstelling. Men heeft het hier best naar zijn zin. Er is belangstelling voor bijvoor beeld gymnastiek; opmerkelijk bij voorbeeld de constante bezetting van de biljarters, vijf uur per dag. Ongeveer 90 klanteq per maand voor de kapster. Pedicure daaren tegen 200, wasserette 55, douche 90, klaverjassers ongeveer 80 per dag, bridgers tussen de 30 en 50. Welfare werk elke woensdag. Op de eerste donderdag van de maand film. Bingo elke tweede donderdagmiddag om twee uur van de maand; kosten twee kwartjes. Nu gaat men het dan op die woensdag uitproberen of het zin heeft elke woensdag tot 10 uur open te zijn. Bestaat er werkelijk behoefte aan, dan blijft dat zo. Er zijn zelfs al stemmen opgegaan om het week einde hiervoor te benutten. Hoofdzaak is dat de heer Hordijk nu wat ruimer kan ademhalen; ruim schoots ervaring in het clubhuiswerk en de buurthuizen. En met de heer Hudepohl en mevrouw Plant al datgene zal doen, wat het leven van een mens wat kan verrijken. NU PROFITEREN NORMAAL 4,— TIS WEER BIJ Schiedam Telefoon 26.28.51 Donderdagavond - Koopavond Begin september zal een begin worden gemaakt met de herbestra ting van de gehele Boerhaavelaan, Van Lorentzplein tot Boerhaave- plein. Ongeveer gelijktijdig maar mogelijk iets later zal eveneens de Van Swindenstraat op gelijke wijze onder handen worden genomen. De bewoners zijn daarvan tijdig op de hoogte gesteld door middel van een circulaire in de bus. Het werk zal in dezelfde geest geschieden als het ongeveer twee jaar geleden ook is gebeurd in de Prof. Kamerlingh Onneslaan en de Lorentzlaan. Begonnen wordt met het stellen van de trottoirs, daarna zal de rijstraat op peil worden gebracht en van parkeerstroken voorzien, waarna ten slotte de. rijbaan wordt geasfalteerd. Door de Gem. Technische Bedrijven zijn begin van dit jaar reeds de kabels en leidingen opgehaald, zodat de bo dem tijd heeft gehad om in te klinken. In het Van 't Hoffplein wordt echter (nog) geen wijziging gebracht. Voorlopig zal het verkeer normaal doorgang kunnen vinden, al zullen na verloop van tijd toch weggedeel ten afgesloten moeten worden, ze ker wanneer men aan het asfalteren toe is. Er is in een samenspel bij de uitvoering rekening mee gehouden dat voor het doorgaande verkeer altijd minstens één van de twee wegen beschikbaar blijft. De Nieuwe Haven voor het gedeelte tussen Hoofdstraat en Willemskade, zal geasfalteerd worden, in dien zin dat over de keibestrating een laag asfalt wordt aangebracht. Met het werk (aan de trottoirs) is vrijdag jl. een begin gemaakt. Het verkeer vindt normaal doorgang, tot het moment van de asfaltering. Tevens zijn momenteel herbestra- tingswerkzaamheden aan de gang in de Fabristraat, Gordonstraat en Fabriplein, waarop zullen aansluiten de Vriendschapstraat, de Kortland straat en een deel van de Huysmans- straat. De trottoirs worden volledig vernieuwd, waarbij de smalle klin kertjes vervangen worden door trot toirtegels, terwijl de rijweg een bestrating krijgt van betontegels. Wilton Fijenoord een concert in het Passage Theater. Na afloop van het concert wordt er een film vertoond over het paardrijden van gehandi capte kinderen. Mevrouw De Moll zal daarbij een deskundige toelich ting geven. Stichting „Lentefeest" wil dit in Schiedam ook mogelijk maken en daartoe t.z.t. met alle betrokken ruiterverenigingen en doktoren en ouders een gesprek organiseren. Kosten concertavond: f 2,50. Woensdag, als u na de herdenkings dienst naar huis gaat, loopt u wellicht ook even de Hoogstraat op, waar de museumruimte op het plein bezet is met diverse kraampjes en het Rad van Avontuur. Allemaal ten bate van het Lentefeest. Er is van alles te beleven. Er staat een grote grabbelton. Mensen die vervoersmoeilijkheden hebben kun nen een beroep doen op het eigen busje, dat de mensen ven huis haalt en weer thuis brengt. Fraaie handwerken, poppen, een molen van hout, van binnen zelfs verlicht kunt u er misschien winnen. Komt u daarom morgenochtend of -middag naar het Museumplein. U zal er beslist geen spijt van hebben. Om ook te onthouden: de Stichting „Lentefeest" organiseert op 28 september in samenwerking met het Harmonie-orkest en het koor van Wie bij de nationale inzamelingsactie „Kind in nood" op maandagavond 3 september (ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van H.M, Koningin Juliana te houden) niet in de gelegenheid is een financiële bijdrage te leveren, krijgt de volgende dag, dinsdag 4 september, nog een kans. Met medewerking van de directeur van de P.T.T. in Schiedam zullen namelijk in alle postkantoren en postagentschappen (stem)bussen worden geplaatst, waarin een ieder de gave kan deponeren, uiteraard gedurende de periode dat de kantoren geopend zijn. DEALER VOOR GEHEEL SCHIEDAM NIEUW MATHENESSERSTRAAT 45 TELEFOON 26 06 63 SCHIEDAM

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 3