oVerpemz/Mje* Indrukwekkende herdenkingsdienst in de Grote Kerk Contactlenzen Zilveren jubileum waardig gevierd DAF AD POLS lm Dierenbescherming waarschuwt tegen lopende collecte MINERVA J. A. KNOOP AFWEZIG J.C.S. v. d. Hoek AFWEZIG Dank je wel, Jan van Hillo Op sobere wijze heeft Schie dam het zilveren jubileum van koningin Juliana gevierd. Voor al de bijeenkomst in een volle Grote Kerk overtrof aller ver wachtingen. Om half elf werd door de Christelijke Harmonievereni ging „Harpe Davids" o.l.v. de heer André Flotzbach toepasse lijke muziek gespeeld. GRATIS PROEFRIT Ik wist natuurlijk al lang (nl. vijfentwintig jaar) dat er in een paleis te Soestdijk een Koningin woont die Juliana heet, getrouwd is met Prins Bernhard en dat ze samen vier volwassen dochters hebben. Verder heb ik altijd gedacht dat het ,,best een aardige Vrouw" was, maar wat mij betrof mocht Nederland gerust een Republiek worden, als we maar iemand konden vinden, die voor iedereen aanvaardbaar is. Sinds ik de film van Jan van Hillo, „Juliana, Koningin der Nederlandenheb gezien met vlak daarna het t.v.-spel, geleid door Mies Bouwman, denk ik heel anders over Hare Majesteit. Zij blijkt véél belangrijker te zijn dan ik dacht, echt niet alleen maar een Symbool, maar de draagster van een zwaar en moeilijk AMBT. Een vorstin, die wéét wat er te koop is in de wereld en in ons vaderland, die zich daar zorgen over maakt, er met deskundigen over praat, die weten wil hoe u en ik en alle Nederlanders reilen en zeilen... die wat dóen wil. Niet alleen gebouwen openen, tentoonstellingen bezichtigen, of een schip te water laten. Ze wil een gesprek: met ministers, kunstenaars of gewoon met kinderen. Niet hóóg vanaf haar Troon (ik vraag me af: Zit Koningin Juliana eigenlijk wel eens op haar Troon, behalve dan bij de opening van de Staten Generaal, als ze de Troonrede uitspreekt... de énige rede die ze niet zélf bedacht en geschreven heeft! Helemaal Koningin, een Moeder, die geen onderscheid kan maken tussen de ene Nederlander of de andere... wat op een hartelijk spontane wijze tot uiting kwam toen ze vier spel-kandidaten hetzelfde, hoogste cijfer toekende! Een „knusse" Vrouw, als u mij die uitdrukking niet kwalijk neemt, zó knus dat een vrouwtje ergens uit Friesland er niks gek aan vond om haar te vragen: „Kom eens een avondje langs"! Wel eens moe van alle publiciteit om haar heen, vooral van het legertje fotografen dat haar overal hardnekkig volgt. Als ik het samen moet vatten: Een SCHAT ven een Mens"... dat Zij nog héél veel jaren onze Koningin moge zijn! SEBASTIAAN zf fbiSvrMtveli/ke HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1973 Hoe velen et gehoor gaven aan de oproep om de herdenkings dienst ter ere van het zilveren regeringsjubileum van de ko ningin in de Grote Kerk te Schiedam bij te wonen toont deze foto duidelijk. Schiedam mocht het dan officieel sober hebben gehouden, het parti culier initiatief kreeg toch ook nog de ruimte. Een paar voor beelden daarvan komt u elders in dit blad tegen. Waarna deze bijeenkomst door bo vengenoemde Harmonievereniging werd geopend met het spelen van Choral Intrade, arrangement K. Mark. Indrukwekkend het Domine, salvum fac Reginam nostram, com ponist A. Giesen o.l.v. Leo Smit. Muziek door „Harpe Davids", waar bij gespeeld werd „Bede voor het Vaderland" uit „Valerius Gedenck- klanck". Waarna burgemeester H. Roelfsema een korte toespraak hield, geheel afgestemd op het zilveren jubileum van koningin Juliana. Radio, t.v. en pers hebben dezer dagen al veel over dit feest gespro ken, stelde burgemeester Roelfsema vast. Zich verdiepend in verschil lende momenten uit het leven der koningin. Er heeft altijd een band met het huis van Oranje bestaan en het zal ook zo blijven. Oranje behoort hierdoor aan het gehele volk. Tweemaal had spr. de koningin mogen ontmoeten. De laatste maal was dit bij het openen van de Beneluxtunnel, toen zij erkende dat het voor Schiedam een heuglijke gebeurtenis was, maar haar hart uitging naar de slachtoffers in het Midden-Oosten. Waar juist de zes daagse oorlog tussen Egypte en Israël was uitgebroken. Haar hart was vol zorg over al diegenen die als soldaten moesten sneuvelen. Koningin Juliana heeft zich vooral bemind gemaakt door haar eenvoud. Door haar belangstelling voor de mens in nood. Vandaar dat zij het geschenk van Nederland wilde be stemmen voor het kind in nood. Niet alleen in Nederland, doch ook daarbuiten. Het eindbedrag zal ver moedelijk tussen de vijf en zeven ton liggen. Schiedam bracht hier voor een bedrag van f 26.165,26 bij elkaar. Opgehaald door 263 collec tanten en f 3.112,45 in de bussen op het postkantoor. „Gelukkig is het land" uit Valerius Gedenckklanck werd door het koor ingezet en door allen overgenomen in de bewerking van Anton Krelage. „Harpe Davids" bracht Beethovens „De heemlen roemen". Ten besluit samenzang van het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus. Staande zong men deze coupletten met begeleiding van „Harpe Davids" mee, waarna bij het verlaten van de kerk de muziek de feestmars „Nederland jubelt" speel de. Het bestuur van de Nederlandse vereniging tot bescherming van Dieren wijst ons erop, dat op het ogenblik gecollecteerd wordt voor de dierenbescherming. Dat men daar loten en kalenders voor verkoopt. Hetgeen ten enemale niet juist is. Deze collecte is voor een andere gemeente. Hetgeen nogal verwarring geeft. De enige echte collecte voor bovengenoemde vereniging in Schiedam begint volgende maand en het bestuur hoopt dat men dan wil assisteren. Aan collectanten is altijd gebrek. U weet nu dat de collecte van het ogenblik niet voor het zo broodnodige asiel is. Niets kopen, geen lot en geen bedrag op een lijst. De enige „echte" inza meling kom t volgende maand in de week van Dierendag. Heeft u al een nieuwe kalender van de dierenbescherming in huis? De enige juiste van Schiedam kost f 3,90. Verkrijgbaar bij de vol gende adressen: het dierenasiel aan de St. Annazusterstraat in het Westen bij mevrouw M. Vrolijk, Graaf Florisstraat 54, tel. 266987, mevrouw C. Soeters, Gordonstraat 5b, tel. 261867 en bij mevrouw P. L. Vermeulen, Vlaardingerdijk 187 b. In Zuid bij mevrouw D. Pluymers, Brielsestraat 19, tel. 265409, me vrouw W. Timmerman, Lekstraat 85, tel. 260979. In het centrum bij de heer B Stouthandel, Lange Haven 84b, tel. 268704 (sigarenmagazijn). In het Oosten bij Poedelboetiek Breur aan de Rotterdamsedijk, hoek van Marumstraat, tel. '153 795 en Tropica, Dibevo-speciaalzaak van 's-Gravenzandenstraat, tel. 152063 en de heer A. Huigen, Overschiesestraat 60, tel. 267248. In Nieuwland bij de heer v.d. DEALER VOOR GEHEEL SCHIEDAM NIEUW MATHENESSERSTRAAT ^5 TELEFOON 26 06 63 SCHIEDAM Hoeven, Van Markenstraat 44, A. Sluyters, Dr. Schaepmansingel 56, tel. 7069 70, mevrouw G. Heukels, Henri Polakstraat 46, tel. 704859 en tot slot in Groenoord bij de heer C. Spermon, Diepenbrock- straat 68, tel. 701589 en A. J. Drenkelford, Ed. van Beinumlaan 41, tel. 700850. Dit zijn de juiste adressen. De kalender (een juweeltje) kost f meer als u hem over de post wilt hebben. En... denk eens aan de lijsten en bussen in de eerste week van oktober. Aan die prachtige kalender specifiek voor Schiedam De Koffiebar is weer gestart. Iedereen heeft het gehoord, velen hebben het gezien en sommigen hebben het begrepen. Begrepen dat het geen verkapte vrijetijdsbesteding was, maar dat er meer achter zat dan de dubbeldekker alleen al deed vermoeden. Natuurlijk is het leuk werk om zo'n hele campagne te organiseren en natuurlijk is het fijn dat gebleken is dat er veel belangstelling voor was. Maar vooral zijn we blij geweest met die jongelui, die getracht hebben door te tasten naar het wezenlijke van wat er het afgelopen weekend allemaal gepasseerd is. Die inderdaad niet verblind werden door indrukwekkende geluids installaties op het Plantagepodium, die verder keken dan de dubbeldekker lang was en meer vroegen dan: „Waarom maakt God geen einde aan de oorlog"? Die gingen nadenken voordat ze de leraar, de.^hef of God de schuld gaven. Het was weer een fijne zomercampagne. En vanaf deze plaats iedereen van harte bedankt die aan het welslagen hiervan belangeloos medewerking verleende. En verder: Voortaan zijn we er weer, iedere zaterdagavond vanaf 8 uur. Verleden week hebben we drie dagen lang ons gezicht laten zien. Laat jij dan niet één avond jóuw gezicht zien Kom nou! Koffiebar „De Goede Haven Jeugdhaven-Nieuwland Albardastraal 67 (zijstr. Nolenslaan) Schiedam. MIEKE INTERN 1STE TOT 17 SEPTEMBER Waarneming spoedgevallen: B. v. d. Esch Internist Dr. K. Panman Internist Telefoon 269126 ARTS VAN 7 TOT 23 SEPTEMBER Waarneming: Dr. J. Moor - B.K. laan 154 Dr. G. W. Ormel - Schoolstr. 5 Dr. P. Sprey - Singel 76 van 7.30-8.30 uur Aanvragen huisbezoek Telefoon 206611 Smetanalaan 6, Schiedam Telefoon 70.13A3 (bij winkelcentrum) „De Ketel") In het gebied Schiedam, Vlaar- dingen er Maassluis de enige gedipl. contactlens specialist waar de nieuwe zachte con tactlens van BAUSCH en LOMB uit Amerika verkrijg baar is.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 3