BONT zomer prijzen Scholengemeenschap „Nieuwelant" uitgebreid „GiMniiDir Sociëteit Duck Dalf meldt DERLAND VOOR VEILIG AUTOWASSEN SCHIEDAM-CENTRUM Ter kennismaking: Gratis wmmi BEL CANTO DAMES Wolhuis Mondain Briefkaarten naar de koningin HOMEGUARD SELECTION IN Tijdelijke wegafsluitingen in Kethel-Noord DE INSTUIF rnimff/m '8**% 'i .WBfl kwaliteit garantie service 'n zaak van vertrouwen HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 12 - vrijdAG 14 SEPTEMBER 1973 wfiliit Wij gaan per 2 oktober bij voldoende deelname een hand werk-kursus beginnen. U kunt zelf keus maken uit verschillende technieken, o.a. we ven, stofversieren. macramé, knopen, apliceren, wandkleden, enz. Het materiaal mag u zelf mee brengen en het is ook bij ons te koop. De kursus bestaat uit 8 lessen. Dinsdags van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De kosten zijn 70,Der kursus. Bij inschrijving 25,en het restant op de eerste les. Rotterdamsedijk 439 Telefoon 26.77.90 Men schrijft ons: Nude vacanties er weer op zitten en de normale dingen weer onze dagen vullen, willen wij als bestuur van de gemengde zangvereniging Bel Canto nog eens bij U aankloppen. Ook bij ons zijn de repetities weer in volle gang. Na in het voorjaar hard gewerkt te hebben aan het A.V.R.O.- zangfestival, staat nu weer het grote najaars-kerstconcert te wachten dat half december samen met het Mar- tienerkoor in de St. Martinuskerk in Groenoord gegeven zal worden. Gezien de belangstelling bij onze laatste concerten geloof ik wel te mogen zeggen, dat ons koor in Groen oord al aardig bekend is geworden. Als muziek en/of zangliefhebber is luisteren naar koorzang een genot, maar ik geloof dat er niets mooiers is dan het zelf meebeleven en meezingen. Onze repetities zijn in het Trefcentrum in Groenoord. Iedere maandagavond van 19.45 tot 22.00 uur. En nu Peyton Place van het scherm verdwenen is, kan haast niets meer in de weg staan. Daarom nodigen wij U uit om eens een maandagavond te komen luisteren en als U het leuk vindt, blijft U vanzelf. Namens het bestuur W. G. van Slobbe, telefoon 700813 Wm. Pijperstraat 46, Schiedam Zaterdag a.s. starten de aktiviteiten weer in onze sociëteit aan de Rijnstraat 1We zijn blij met ons programma te kunnen starten in ons vernieuwde gebouw. De nieuwe vloeren, verlichting en de verbeterde muziek- en toneelakkommodatie zijn de sfeer ten goede gekomen. Wij willen de wensen van de bezoekers bepalend laten zijn voor het pro gramma in de toekomst. Voor de eerste avond daarom een tweeledig programma: Discodream Kabaret zonder Baard, een groep mensen die, gebruikmakend van spitsvondige humor over allerlei onderwerpen, zich ten doel stelt hun publiek leut, vermaak en plezier te brengen. Om op deze openingsavond de prijs voor niemand een bezwaar te laten zijn, hebben we gemeend voor deze éne week de toegang gratis te laten zijn. De stichting Federatie voor Vrouwe lijke Vrijwillige Hulpverlening in Zuid-Nederland nam het initiatief t.g.v. het zilveren jubileum van de koningin kaarten te sturen naar paleis Soestdijk met de bedoeling op die briefkaart een extra bedrag van f 0,50, f 1,—f2,50 of f5,- te plakken als bijdrage aan het natio nale geschenk. Dit kunt u doen tot 30 september a.s. donderdagavond tot 21.00 uur geopend BROERSVEST 111 SCHIEDAM TEL. 010 - 26 74 16 De ellende is nu bijna achter de rug. Na (vele) maanden ziet het er nu eindelijk naar uit dat op korte termijn een einde komt aan de werkzaamheden op de Burgemeester Van Haarenlaan/Nieuwe Damlaan. Een gedeelte var de rijweg kan zelfs weer gebruikt worden. Men verwacht dat binnen enkele weken de herstellingswerkzaamheder achter de rug zijn, waardoor de verbinding Schiedam-Kethel weer hersteld zal zijn. dichter naast de medemens op school leert leven. Het is elk jaar een belevenis dit mede te maken. De viering rond de opening van het schooljaar wordt daardoor een belevenis. Waarna het schooljaar verder draait en men elkaar beter leert kennen en waar deren. Om straks op de juiste plaats van bestemming aan te komen. De kracht van deze Scholengemeen schap. Geef daarom morgenavond blijk van uw belangstelling. Om met die jonge mensen van nu de Vredesweeic een heel ander cachet te geven. Vreugde dus om de aanwinst van 5 kant en klaar-lokalen, waarbij van alle kanten hulp is gegeven, zodat het niet mis kon gaan wat de tijd betreft. Daar zijn de directeur, de onderdirecteur J. C. Valkenaars, de leraren, doch ook de kinderen dankbaar voor. Juist daarom moet u morgenavond de eucharistieviering mee beleven... Niet te laat komen anders komt u er beslist niet meer in. Het wachten wordt u gemakkelijker gemaakt door eerst dat „huiswerkboekje" samen even door te nemen. Dat kan allemaal op deze school bij de Mgr. Nolenslaan 99. DISCO DANCING BAR Openingstijden: Vrijdags van 20.0005.00 uur. Zaterdags van 20.0004.00 uur. Alle andere avonden van 20.00 tot 04.00 uur. Broersvest 119. Jonge vrouw i.b.v. auto biedt zich aan als oppas van kinderen 1 tm. 4 jaar. Voor overdag, 's avonds en de weekenden. Brieven ond. nr. 3826 bur. v. d. blad. Aangeb. wegéns aanschaf c.v.: moderne Bocal gas haard beige-bruin 8000 cal.; elektr. orgel wit palissander merk Boston Emerald. Tel. 263450. Een overzicht van de vijf nieuwe lokalen, kant en klaar geplaatst. Niemand geloofde erin, dat in 5 weken tijd de Scholengemeenschap „Nieuwelant" 5 lokalen in gebruik zou kunnen nemen. Maar het is geschied. De lokalen worden al volop benut en het inschakelen van een dependance in de Schoolstraat met alle ongemak vandien behoort thans dus tot het verleden. Alles onder één dak hetgeen de taak vergemakkelijkt. Men kan nu beter werken en alles is overzichtelijker geworden. Het aantal leerlingen bedraagt 1100. Deze school neemt doelbewust een eerste aanloop tot de middenschool en er zijn eigenlijk twee brugklassen. Waardoor het kind beter keus kan maken voor zijn toekomst. Het vakkenpakket houdt daar rekening mee. De keus is voor het kind dan niet zo moeilijk meer. Het kan een richting uit, die hem of haar beter past. De leraren krijgen daarbij de kans de jongelui beter te begeleiden. Het kind krijgt alle kans het moderne onderwijs te volgen. Toen men krap in het jasje zat kon men dankzij aller inzet 5 lokalen bij deze school voegen. In recordtijd. En zo goed als kant en klaar afgeleverd. Met plaatsen voor 30 leerlingen per klas... De directeur van deze moderne scholengemeenschapde heer J. G. Etman, is er ook trots op dat deze prestatie geleverd is. Alle 5 klassen zijn in gebruik genomen, waarvan de laatste tot filmlokaal benut kan worden. Vanmorgen heeft men met de bejaarden het jaarlijkse schoolfeest gevierd. Morgenavond doet men om 7 uur het voor deouders en familie leden nog eens dunnetjes over. Zal het weer een toer zijn om in die Joh. de Doperkerk aan de Mgr. Nolens laan 99 een plaatsje te kunnen krijgen. Het programma is gericht op de Vredesweek en in huiswerkvorm als agenda uitgegeven. De heer Diep straten heeft er nu een collega bij, die hem helpt het programma samen te stellen. En de heer A. de Koning uit Vlaardingen geeft als tekenleraar hieraan graag zijn beste krachten. Bijgestaan door de jongens en meisjes die de Vredesboodschap graag uitdragen in zang en decla matie. Vandaar dat de kerk elk jaar zo vol is. Dat men met de jonge leraren opgesteld op het altaar hun bijzondere boodschap op indrin gende wijze over brengen. Vandaar dat er een eenheid ontstaat en men Ter voorbereiding van het opspuiten van terreinen in het gebied van Kethel-Noord gaat de dienst van Gemeentewerken van Rotterdam pers- en afvoerleidingen leggen. Deze leidingen zullen op drie plaatsen door aanwezige wegen gelegd moe ten worden, zodat deze wegen gedurende enkele dagen afgesloten zullen zijn voor het rijverkeer. Aan voetgangers en fietsers zal echter zoveel mogelijk doorgang worden verleend. Zo zal de Joppelaan op donderdag 20 en vrijdag 21 september a.s. zijn afgesloten; de Kerk weg in de pe riode van maandag 24 tot en met vrijdag 28 september en de Harre- weg op dinsdag 2 oktober a.s. Men wordt verzocht hier rekening mee te houden. Na zondag een Vlaardingse discotheek in de Arcade te hebben gehad krijgen we nu een Vlaardingse groep. Homeguard Selection is de tweede groep die dit seizoen voor de Instuif speelt en zeker niet de laatste. Homeguard bestaat nu reeds zeven jaar. Twee jaar geleden waren er nogal wat wijzigingen die de groep moeilijk heeft kunnen verwerken. De vier overgebleven leden hebben dankzij keihard werken dit niet aan het publiek hoeven te tonen. Toch is men op zoek gegaan en het resultaat was, dat er een nieuwe sologitarist bij kwam. Dit heeft uiteraard tot de conclusie geleid dat ook de mogelijk heden van de groep uitgebreid zijn. Bekend is dat ze ijzersterke hits en stampers de zaal in kunnen slingeren van o.a. The Birds, die er garant voor staan dat ze de zaal in hun ban krijgen. Als je dus wilt dansen of je vrienden ontmoeten, kom dan zondag 16 sept. naar de Instuif, gebouw Arcade, Lange Haven 71.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 12