Openbare hearing bewoners „Schiedam West" Met het oog op de ouderen voor eksklusieve jonge mode Simon Carmiggelt SL| V'jr SPIDO "bUJDORP* EURONIASïfi SL-JBBaSkékM Jeugdbibliotheek zit er nu heel wat rianter bij HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 8 - VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1973 Het vernieuwde pand van de jeugd bibliotheek aan de Korte Haven 29 is door wethouder mevrouw G. D. Verwey-de Graaff officieel geopend. De bibliotheek in het v.m. gebouw van de dienst Gemeentewerken bestaat nu uit twee leeszalen. Een aanwinst in verhouding tot het pand op de Korte Dam, waar het vele jaren gevestigd is geweest. Het is een enorme verbetering wat de ruimte betreft, waarvan mevrouw Verwey zich overtuigde. De opening van deze bibliotheek hield in dat er verschillende boeken onder de 800 bij het filiaal ingeschreven kinderen werden verloot. De nieuwe jeugd bibliotheek is een aanwinst wat ruimte betreft voor de kinderen. Vele belangstellenden woonden deze officiële opening bij. Zowel kin deren als hun ouders en het personeel van de Gemeenschappe lijke Openbare Bibliotheek. Voor wie de nieuwe vestiging een open baring was... BOUTIQUE POUR HOMMES TooToo Hoogstraat 60 Schiedam „Een groot uur U" onder leiding van Koos Postuma is één van de weinige t.v.-programma's die helemaal de moeite waard zijn. „Je hebt er wat an" en „Je neemt er wat van méé" zouden wij vroeger gezegd hebben. Dinsdagavond had hij Simon Carmiggelt als onderwerp (of „lijdend voorwerp "als u dat liever is). Simon Carmiggelt is een man die het „cursiefjes-schrijven helemaal in zijn vingers heeft, een vakman die de Meestertitel verdient. Hij is een unicum en met niemand te vergelijken. Ten onrechte zet men hem wel eens naast Godfried Bomans, maar zélf vindt hij dat Godfried groter was, véélzijdiger. Ik geloof niet dat daarin het verschil tussen die beiden lag. Bomans schreef vanuit een vaste overtuiging. Carmiggelt is een twijfelaar, of liever: iemand die vroeger gedacht heeft dat het socialisme de wereld zou verbeteren, maar nu hij ouder is dat niet meer zo zeker ziet zitten. Dat ligt niet aan het socialisme, dat komt door de ménsen, die zo klein, zo bekrompen, zo zielig zijn. Simon Carmiggelt heeft eigenlijk heel veel medelijden met de mensen (Godfried Bomans kon zo nu en dan scherp uit de hoek komen) en daarom hebben zijn verhaaltjes ook allemaal iets weemoedigs. Ik geloof dat Simon Carmiggelt nog steeds vast houdt aan de leuze van de Franse Revolutie: Vrijheid, Gelijkheid en Broederschap". Zijn gevoel voor Vrijheid gaat zélfs zo ver dat hij er niet tegen protesteert als een interviewer opzettelijk zijn woorden verdraait. Zelf schreef hij eens: „Een dichter is iemand, die tegen beter weten in, madeliefjes wil plukken op het asfalt". Ik dacht dat dit beeld heel goed past op Carmiggelt zélf. Het leven is hem tegengevallen, maar hij blijft hopen, of blijft doen alsof! Samenvattend: een in-goed mens. Bovendien een harde werker, want zes maal per week kronkelt er een stukje uit zijn schrijfmachien. Ik hoop dat hij nog heel lang met dat schrijfmachien zal mogen spelen! SEBASTIAAN Men schrijft ons: „De vertegenwoordigers van de bewoners- en wijkverenigingen in Schiedam werden op 8 augustus j.l. door het Gemeentebestuur van Schiedam uitgenodigd om in een bijeenkomst in het Stadskantoor de voorlopige wensen van de wijken kenbaar te maken aangaande verbe tering voorzieningspeil, vooral in de met name oudere wijken in het kader besteding gelden afkoop wa- terkontrakt. Doordat de bewonersvereniging nog maar pas is opgericht (2 mei '73) en bovendien deze bijeenkomst midden in de vakantieperiode plaatsvond, kon de vertegenwoordiger van de wijk „Schiedam-West" slechts een summier voorstel namens de wijk naar voren brengen en wel het navolgende: 12 speelgelegenheden voor de wijk zoals genoemd in het rapport van de S.R.J.J. 2. Een eigen onderkomen voor de vereniging (wijkwinkel). Eind september/begin oktober wor den de bewoners- en wijkvereni gingen nogmaals door het Gemeen tebestuur uitgenodigd, nu voor een definitieve bespreking. Op een nader gehouden bestuurs vergadering, aangevuld met een aantal adviserende leden, werd vast gesteld welke definitieve voorstellen het bestuur van de bewonersvereni ging „Schiedam-West" op de vol gende bijeenkomst met het Gemeen tebestuur kenbaar zal maken. Deze meer uitgewerkte voorstellen zijn: 1. Het op diverse plaatsen in de wijk aanbrengen van z.g. mikro-speelgele- genheden. 2. Een gebouw als trefcentrum voor de wijk waarin diverse aktiviteiten van de bewoners kunnen plaats vinden. 3. Het aantrekken van een wijk- opbouwwerker c.q. buurtwerker voor de wijk. Dit zijn de voorlopige wensen van het bestuur. Aangezien het er meer op aan komt wat de bewoners van de wijk willen, heeft het bestuur gemeend een openbare hearing te moeten houden en wel op maandag 17 september '73 te 20.00 uur in de grote zaal van Zalencentrum „Irene", Nieuwe Haven 155 voor alle bewoners van de wijk „Schie dam-West" waarop zij hun wensen kunnen kenbaar maken. Zij die de hearing niet kunnen bijwonen, kunnen hun wensen in deze kenbaar maken via een blik- sem-enquête, welke huis aan huis verspreid wordt". Burgemeester Roelfsema in gesprek met één van de leiders van het Kinderdorp. rondvaarten diergaarde een ^IJBverhuur schepen levenslustig hoogtepunt 5» IfMlhll-hiO catering De zomercampagne van de Koffiebar is alweer achter de rug. Drie dagen met veel aktiviteiten en veel belangstelling. Misschien ben je ook op het Jezus-festivai geweest of op één van die drukbezochte koffiebar-avonden. Misschien ben je ook wel blij naar huis gegaan en voelde je je aangesproken door hei programma dat gebracht werd. Je zat boordevol enthousiasme en had niet verwacht dat je op de koffiebar zulke fijne gesprekken kon hebben en dat er zulke goede muziek zou zijn. Alles bij elkaar gebeurtenissen die je niet gauw zult vergeten. Maar toen werd het weer maandag. Het gewone leven begon weer. Je ging naar school of naar je werk, toen was alles weer anders. Je ontmoette je schoolvrienden of collega's, die misschien niets met het geloof te maken willen hebben. Het dagelijks leven botste enorm met dat fijne weekend wat je achter de rug had. Hoe komt dat? Is het geloof dan afhankelijk van een fijn sfeertje, kun je alleen blij zijn met God als er een hele toestand van gemaakt wordt? Natuurlijk zijn zulke hoogtepunten erg fijn, je hebt ze ook nodig, maar we moeten verder. Want het gaat niet alleen om een fijne sfeer, die kun je elders ook vinden. Neen, innerlijke vrede vind je pas als je leeft in de vrede van Jezus Christus, dat is een zaak tussen jou en Hem. Dan kan je ook, hoe moeilijk het soms is, in het gewone leven gelukkig zijn, en dan is zo'n zomercampagne een dubbel feest. Iedere zaterdagavond, vanaf 8 uur, ben je weer welkom in de koffiebar. HANS Koffiebar „De Goede Haven Albardastraat 69 (zijstraat Nolenslaan), Schiedam. „Hartelijk bedankt voor het Kinderdorp". Burgemeester Roelfsema ziet het, evenals zijn kleine vriend, allemaal lachend aan. V De maquette van het Kinderdorp.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 8