„Dycke Brothers" bij Instuif Schiedam tfuiffvroitwelyie. oVeme/tiz/njjefi Alexander Ashley zaterdag in Teerstoof POLITIE MELDT: Wie heeft lokaaltje vrij....? Varkenshaas 1,85 G.GROENEVELD 3 stuks TARTAAR. 2,89 1,79 0,75 Stuif-in bij SR B per 100 gr. MODELSLAGERIJ ERWTENSOEP per hele liter, ter kennismaking. VERSE ROOKWORST uit eigen keuken p. 100 gram Van Nelle koffie p. pak2,09 BERLINER 150 gram1,10 10 Verse EIEREN per doos2,29 HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 14 WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1973 brothers Bezetting: André Dicke, gitaar, mandoline, piano en zang. Musicus, piano stemmer, 27 jaar. Dob Dicke, gitaar, piano en zang. Musicus, pianostemmer, 26 jaar. Rob Dicke, basgitaar, slagwerk en zang. Musicus, student, 19 jaar. Freek Dicke, solo-gitaar, paddle, steelgitaar, 5 sn. banjo en zang. Musicus, afgestudeerd conservatorium (gitaar}, 22 jaar. Tony v.d. Hoek, slagwerk, div. percussion's en dwarsfluit. Vanaf 1968 waren zij onder de naam Dickson brothers regelmatig te beluisteren, in radioprogramma's Jeugdland (N.C.R.V.), Music a go go en Tussen twaalf en twee (K.R.O.). Studio Tony Dime maakte in die periode 3 L.P.'s, getiteld: Dickson brothers Country and Western, die als goedkope L.P.'s in de warenhuizen een oplage van ruim 100.000 haalden. In 1971 gingen zij electrische apparatuur aanschaffen wat tevens een wijziging in het repertoire inhield. De Country rock deed zijn intrede. Toen deze formatie aangevuld met een broodnodige slagwerker samen met de A.V.R.O.-drive inn een optreden moest verzorgen, maakten zij kennis met de bekende Top-Pop D.J. Ad Visser, die bij C.N.R. 2 single's ging produceren en de naam van de groep veranderde in Duycke brothers. Tussendoor wonnen zij nog even een Tros Country competitie, wat 15 minuten Tros T.V. opleverde, op 10 oktober 1972. Tien dagen later presenteerden zij hun eerste single (Think of me for ever), in het programma Voor de vuist weg. De tweede single (Melanie) werd in april 1973, in het programma Eddy Ready Go, gepresenteerd. Momenteel is de groep met Boudewijn de Groot een nieuwe single aan het voorbereiden. Zondag 30 september dus in de Arcade, Lange Haven 71. Toegang: leden f 4,-, niet-leden f 6,—. De groep Alexander Ashley komt zaterdag a.s. in het Zoldertheater „in de Teerstoof". De groep bestaat uit de Nederlandse zanger/acteur Hugo Alexander van Riet en de van origine Ierse zanger/entertainer Bruce Ashley, beiden woonachtig in Amsterdam, waar zij elkaar ont moetten in de folkclub 't Clopper- tjen ongeveer twee jaar voor zij besloten een duo te vormen. Alexander is in augustus 1970 zijn carrière als zanger/acteur begonnen bij de experimentele theatergroep „La mama Amsterdam" waarbij hij drie produkties deed; hierna werd hij gevraagd voor een hoofdrol in de rockmusical „Salvation" en na af loop hiervan in de rockmusical „Hair". In het begin van 1971 begon hij met zo nu en dan solo optredens als folkzanger te doen. Ashley, afkomstig uit een muzikaal gezin begon al op zeer jeugdige leeftijd met zingen en op 16-jarige leeftijd heeft hij bijgedragen tot de oprichting van een folksong centre in Engeland; sedert 1961 heeft hij heel Europa doorkruist de kost verdienend als café-zanger. In 1970 kwam hij naar Amsterdam waar hij heeft geschreven voor o.a. BBC-tv en de BTR. Het repertoire van het duo bestaat door het grote verschil in achter grond van de beide musici uit een breed scala van songs, variërend van Ierse, Engelse en Amerikaanse tradi tionals, via meer contemporaine muziek tot eigen composities. In de toekomst willen zij zich vooral toeleggen op eigen composities. De avond in „de Teerstoof" begint om 21.00 uur. Toegang f 5,—. Op zaterdag 29 september a.s. zal er in de grote zaal van Christelijk Sociaal Belangen, Lange Haven 73 te Schiedam een Stuif-In dag gehouden worden voor de leden van de Schiedamse Reddingsbrigade. Van 10.00 tot 12.30 uur: jeugd leden tot 12 jaar. Ouders welkom. Van 14.00 tot 16.30 uur: jeugd leden tot 16 jaar. Ouders welkom. Toegang gratis. s Avonds zijn de andere leden aan de beurt. Van 8.00 tot 12.00 uur kunnen zij deelnemen aan tal van spelletjes. Toegang: twee kwartjes. INBRAKEN In het pand Tuinlaan 102, waarin is gevestigd het kerkelijk bureau, heeft men de achterdeur opengebroken. Bureaus opengemaakt. Er wordt niets vermist. Daarna werd pand 106 bezocht, waarin is gevestigd het accountants kantoor Molenaar Van Bergen. Aan de zijkant een deur geforceerd en zo binnengekomen. Uit een geldkistje uit een niet afgesloten bureaulade werd f50,— meege nomen. Schade aan het eerste pand f 500,—, aan het tweede f 100,—. ACHTERBUMPER Een 24-jarige radiograaf zette zijn auto in de Dr. Zamenhoffstraat waar vermoedelijk een autohandelaar de achterbumper er afhaalde... BOOM OP BESTELAUTO In de Dr. Wibautstraat stond een boom, die door de plotselinge storm omver zwiepte en precies op de bestelauto van de heer J. Schopen- hauwer terecht kwam, die hierdoor aan de voorzijde werd beschadigd. STORMPERI KELEN Vanwege de wind en de storm op vrijdagavond zijn er naast enige tv-antennes ook bomen beschadigd aan de Joz. Oreliosingel, de Burg. van Haarenlaan, de Parkweg en de Nieuwe Damlaan. PONY GESTOLEN De 25-jarige caravanhandelaar H.O. op de Schiekade moest ervaren dat een blauwe schimmelpony, die hij met een halster aan een paal had vastgemaakt, was verdwenen. De paal stond er nog, maar de pony t.w. van f 600,— was verdwenen. DIEFSTALLEN OPGELOST Een 14-jarige jongen is aangehouden en heeft bekend zich schuldig te hebben gemaakt aan diverse dief stallen o.a. in de kantines van H.D.V.S., S.V.V. en Ursus. In de kantine van P.P.S.C. zag hij kans zich over twee horloges te ont fermen. Hij stak een gestolen brom fiets in brand en bekende ook 5 fietsen te hebben gestolen en een automaat aan de B.K.laan vernield. HARMONICABOTSING In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 3.45 uur kwam uit de richting Vlaardingen de Rotter dammer A. v.d. S. over de B.K.laan en veroorzaakte daar in shocktoe stand een harmonicabotsing, waarbij 5 auto's gemoeid waren. Toen de politie dit uit wilde zoeken bleek de dader verdwenen. Later belde zijn moeder dat haar zoon die aanrijding had verricht, waaraan de auto's nogal schade was aangericht. HONDENBEET Op het voetbalveld van Hermes D.V.S. liep de 9-jarige Frans Sey als een haas langs een mijnheer, die daar stond met een hond aan de lijn. In een reflexbeweging besprong de bouvier hem en beet hem in zijn rug. Het joch werd naar het ziekenhuis vervoerd voor verdere behandeling. De eigenaar van de hond stelt zich aansprakelijk voor de opgelopen schade. AUTOWRAK IN BRAND De 15-jarige R.H. heeft vermoedelijk brand gesticht in een autowrak dat in een oud pand aan het Nieuwsticht stond. De brand werd geblust o.l.v. de heer Oosterveer. HERINNERING Ervaring is iets, wat we NIET aan onze kinderen kunnen overdragen. Dat wij vijf jaar bezet" zijn geweest, geloven ze natuurlijk wel, het doet hun verder niets, maar dan ook hélemaal niets. Hoogstens vragen ze: vertel dat verhaal nog eens van het paard van de Orts Kommandant". (U weet misschien dat leden van de ..Ondergrondse dat paard gestólen hebben en lekker opgepeuzeld.) De geschiedenis het is voor onze jeugd Geschiedenis", precies zoals de Batavieren, de Romeinen, de Franken, Friezen en Saksen - de geschiedenis van een hongerwinter vinden ze interessant, voor zover er vreemde verhalen over bestaan, maar kom niet te dikwijls met die verhalen en maak er vooral geen drama van! Ik dacht even aan die koude hongerwinter toen op een frisse ochtend de centrale verwarming niet dan wilde slaan, een monteur het euvel niet binnen een paar dagen kon herstellen en we in de kou zaten. Geen erge kou en geen grote tragedie, gewoon, even iets te fris na een uitbundige zomer. Eind 1944 was dat wel een stuk anders! Die ene suikerbiet per man per week klaar maken op het self-maden-kacheltje met hout dat we waar vandaan moesten halen? (Ik vergeet gemakshalve dat er op allerlei slinkse, zwarte wijze toch ook wat aardappels en zelfgebakken brood op tafel getoverd werd.) Er waren lieden die dat kacheltje stookten met de leuning van de trap, met de raamkozijnen, met stukjes boom uit het Sterrenbos. Ik reed iedere dag naar de zaak door dat Sterrenbos. Twee oudere mensen stonden samen met een grote trekzaag zo'n boom af te zagen... zonder te weten naar wélke kant hij vallen zou, zonder daar ook maar in het minst rekening mee te houden. De bomen sneuvelden stuk voor stuk op manshoogte (dat was het gemakkelijkste). Daarna werden ook de slompen geveld en toen ook die allemaal óp waren, begonnen ze de wortelstronken uit de grond te peuteren. Als ik dit lees, glijdt er een glimlach over mijn gezicht... het is al zó lang geleden! Mijn kinders zijn er echt niet kapót van. SEBASTIAAN Als u de stem van de heer M. Faassen, Puttershoeksestraat 26, telefoon 293194, maandag middag door de telefoon ge hoord had, dan zou u even op de bank of in een gemakkelijke stoel gaan zitten en denken: deze mensen moeten geholpen worden. U schrikt, want u weet uit ervaring dat ik een verschrik kelijke bedelaresse ben. Stil maar, zoet maar, het gaat deze keer nu eens NIET om geld, maar doodgewoon om een lokaal. Een kleine knusse ruim te, zoals de Chr. Leesbiblio theek gehad heeft in het pand van het Gereformeerd Jeugd huis aan de Lange Haven 97, dat nu verkocht is. Per 15 september heeft men dit pand verlaten. De ruim 3.000 boeken elders o.a. bij de kwas- tenfabriek Breman opgeslagen. Maar de uitleen staat stil, het contact met elkaar is verloren gegaan. Ziet u, daarom vraag ik u vandaag namens deze biblio theek, namens deheer Faassen en de zijnen een lokaal. Astu- blieft niet te hoog in huur, want men betaalt hier voor het lidmaatschap f6,- per jaar. Een kleine lezerskring, maar een heel gezellige en dat is men nu helemaal kwijt. Dat is natuurlijk verschrikkelijk jammer, vandaar dat ik u allemaal aan het puzzlen zet. U weet altijd alles, vandaar dat ik een beroep op u doe. Het lokaal behoeft echt niet zo groot te zijn. Als lid van de Ned. Bibliotheek Lectuur Centrale heeft men al een gesprek gehad met de Gemeente Bibliotheek, maar die wist er ook geen oplossing voor. Vandaar dat ik meteen maar achter mijn schrijfmachine kruip, want ik voel dat er mogelijk een oplos sing in de lucht hangt. U kunt deze week de heer Faassen op zijn werk na 5 uur n.m. gelukkig maken via tele foon 269200, toestel 3764. Ik hoop dat er deze week nog een oplossirtg komt, want het is toch wel zonde van die 3000 boeken. En van die mensen die zo aan dat bibliotheekje ge wend waren... MIEKE STLIDUINASTRAAT77 SCHIEDAM TELEFOON 267985

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 14