Oosterpriesterhulp bestaat al 25 jaar PV Schiedam De radio is niet dood Nederland voorop in stereo magere dikke varens elke 2e 500 gram karbonade borstlappen 500 gram 449 hamlappen 500 gram 498 kilo we weten van vlees alüOJaar r s-Grave/andseweg 802 nu reeds meer dan 104 filialen Schiedam Bingo-dansant Ambrosius geslaagd feest ASFALTEREN VAN WEGEN EVEN UITGESTELD VRIJDAG EN ZATERDAG 500 gram 599 fca®?909oor A009rN,a van onze chef worstmaker rib-en lende gebr. rosbief of varkensfricandeau 500 gram 549 kilo malse elke tweede 500 gram 100 gram van 169 voor blanke VOOR UW DIEPVRIEZER 2 kilo harstkarbonade 2 kilo magere dikke riblappen 2 kilo rund-varkensgehakt uw voordeel io.- gulden totaal 6 kilo 50.92 nu 40.92 19.96 nu 13.96 19.96 nu 17.96 11.00 nu 9.00 huzaren salade 2 bakjes van 150 nu 125 UrfËÏGEN schnitzel van 109 nu KEUKEN HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 26 WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1973 Ter herdenking van het 25-jarig bestaan van Oostpriesterhulp zal op zondag 30 september a.s. om 14.30 uur in de Kathedraal van St. Jan te 's-Hertogenbosch een plechtige H. Mis uit dankbaarheid worden opge dragen. Er is alle reden voor dankbaarheid. In deze kwart-eeuw hebben de moeilijkheden niet ontbroken en werden tal van teleurstellingen on dervonden. Daartegenover stonden echter de overvloedige bewijzen van medeleven, van de hulp en de steun die tienduizenden helpsters en hel pers aan de talloze hulpakties verleenden. Met hun steun en met die van de talloos vele sympathi santen kon de in 1947 door Oostpriesterhulp opgenomen taak worden gerealiseerd, t.w. de pasto rale zorg waartoe de Kerk van Christus over de gehele wereld geroepen is voor de mede-christenen in nood, op de vlucht of machteloos in eigen land. In al die jaren was Pater Werenfried van Straaten de bezielende kracht achter een wereldomspannende hulpkolonne vanuit de vrije landen voor een lijdende mensheid op een Kruisweg van angst, eenzaamheid, machteloosheid en vernedering om Christus' naam. Van het eerste begin af werd deze aanvankelijke doelstelling nage streefd. Het werkterrein breidde zich uit over 4 kontinenten. De noden stapelden zich tot benauwens toe op en ieder jaar groeit het aantal smeekbeden om hulp. In gelijke mate nam het aantal werkprojekten toe voor de realise ring waarvan Oostpriesterhulp allen die het lot der Christenheid ter harte ging tot medewerking opriep. De edelmoedigheid van naamloos velen stelde Oostpriesterhulp in staat troost en bemoediging, uitkomst in geestelijke en materiële nood te brengen daar waar de uitgeplun derde medemens gewond en onteerd langs de weg werd aangetroffe'n. Een kwart-eeuw Oostpriesterhulp vormt de geschiedenis van de barm hartige Samaritaan in duizendvou dige gestalte, niet primair als lief dadigheid maar uit kracht van het Evangelie van rechtvaardigheid. Uit dankbaarheid dat Oostpriester hulp onder Gods vaak tastbare bijstand deze opdracht mocht ver vullen, wordt op zondag 30 sep tember a.s. een pelgrimage naar de Kathedraal van St. Jan te 's-Herto- genbosch gehouden. Tijdens de Eucharistieviering zal de Stichter en de Leider van Oostpriesterhulp, Pater Werenfried van Straaten getui gen van de altijd-durende bezorgd heid waarmede Maria, de Moeder van God, dit apostolaat van liefde begeleidt als Moeder ook van de lijdende Christenheid. Alle in het werk van Oostpriesterhulp geïnte resseerden zijn van harte welkom. SCHIEDAM SE NOTITIES In de kassen op de Stadskwekerij aan de Fokkerstraat 550 begint op zaterdagochtend 29 september a.s. te 9.30 uur de cursus „Kamerplan tenverzorging" o.l.v. de heer De Bruin, tel. 154605 en bij het secretariaat Alb. van Raalteplein 45, tel. 708751. De cursus is kosteloos. Op vrijdag 28 september a.s. verricht mevrouw Margit Quarfordt de doop van m.t. „Oktavius", bouwnummer 805, het in aanbouw zijnde schip bij W.F. Dat daar voor rekening van OK Oljekonsumen- ternas Förbund in aanbouw op deze werf ligt. De doopplechtigheid heeft om 2.30 uur n.m. plaats. Maandag 1 oktober a.s. komt het initiatief-comité Oud-Mathenesse/- Witte Dorp weer in openbare verga dering bijeen. Hoofdonderwerp van de avond zal zijn: de indeling van deelgemeente. De bijeenkomst wordt gehouden in de St. Martinus- school, Boeierstraat 9 en begint om 20.00 uur. Tienduizenden I i e f heb br rs van radio en grammofoonplaten zijn dit jaar extra aan hjun treifek/en gekomen, dank zij Hl Fi ,Rai 1473. 'Dat de radio dood zou zijn, is niet alleen onzin; niets is min der waar. Vorig jaar wend voor liefst 483 miljoen gulden aan radï- o-'apparatuiur gekocht. Bijna vijf keer zoveel als in 1960 (100 mil joen). Op 13,6 miljoen Nederlan ders zijn 9 miljoen radiotoestellen in omloop. Eenzelfde stormachti ge ontwikkeling geeft MiFi-Ste- reo te zien. In 1972 wanen al 600.000 toestellen met dlit „natuur lijke" geluid uitgerust. Verwacht wordt dat over twee jaar de 1,5 miljoen wordt bereikt. Misschien ook daarom was de NOS op de tentoonstelling ruimschoots vertegenwoordigd.. De NOS is immers, 'als technisch overkoepelend orgaan van de om roep, de eerste leverancier van programma's die door de stere- ■o-apparatuur kan worden weerge geven. Voor de omroep lis het be langrijk - uit een oogpunt van luisterdichtheid - minstens dezelf de kwaliteit programma's te leve ren als er met de grammofoon plaat al enige tijd te koop is. Voorzitter Schüttenhelm van de NOS acht het zelfs mogelijk dat de duidelijke comeback van de radio - zoals hij dat zei - ver band houdt met de grote kwali teitsverbetering die dit medium heeft ondergaan, onder meer door het invoeren van stereo-ge luid in de uitzendingen. Neder land gaat daarin voorop. Ons land is het eerste land ter wereld met volledig geste reofoneerd'e zendmogelijkheden. En dan te 'bedenken dat het nog geen vijftig jaar geleden is (1927) dat Nederland zijn eerste radiobezitters telde. Dat waren toen in blauw kunstleer verpakte gevaartes die op batterijen werk ten. Dan nog kostte 'het engelenge duld om ze ook aan het praten te krijgen. Gelukkig voor ons radio- genot is de ontwikkeling van de techniek sindsdien in een steeds sneller tempo verlopen. Want ter wijl We nu gewend zijn aan FM en HiF/4stereo inpassen in het da gelijks 'leven, verdringen zich al weer nieuwe vindingen als video en quadrafonie. Geluid, vooral in de vorm van muziek, is niet meer weg te denken uiit onze sa menleving. Juist daardoor eisen we wel een steeds grotere perfec tie van dat geluid. Hi Fli 73 heeft aangetoond' dat aan veell van die wensen binnenkort kan worden voldaan. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiii «3» nblappen De P.V. Schiedam vloog een wed vlucht vanaf Neufville 156 km. Begunstigt door de Z.W.W. maakte de eerste duiven een snelheid van 100 km. per uur. Eerste 25 prijzen: 1 J. Westerholt. 2, 3, 4, 5, 6, 9, 12, 13, 16, 18, 19, 20 A. Suttorp. 7, 11, 14, 15, 21 Jack Doejaaren. 8 Jan Doejaaren. 10 J. v. Triel. 17, 25 A. Lange. 22 A. Westerholt. Gelost 10.30.00. Zondag a.s. wordt het vliegseizoen gesloten met de wedvlucht St. Ghrislain. Het was weer een oude Ambrosius- avond. Met veel muziek en een hoop plezier is het feestcomité Ambrosius er in geslaagd deze avond tot een goed einde te brengen. De bingo verliep zeer vlot ondanks wat moeilijkheden met het geluid, dat door de jongens van de Euro stars later werd verholpen. Leider L. v. Tilborg uit Bergen op Zoom zei het volgende over deze avond: „Grandioos, wat een prijzen. Veel te veel, maar we bewaren wel wat voor de volgende keer. Het pubüek was geweldig. Nee, dit had ik niet verwacht". Inderdaad de prijzen waren enorm en hiervoor dank aan de gehele Schiedamse Middenstand. Het aantal mensen was plm. 220 en door deze „Ambrosianen" was het mogekjk dat deze avond vlot verliep en de drumband plm. f 500,— bij het instrumentenfonds kon leggen. Het eerder aangekondigde asfalteren van vijf wegen in Schiedam op donderdag en vrijdag vorige week, is niet door kunnen gaan. De asfalt- spreidmachine was defect (de sproei ers waren defect geraakt) terwijl bovendien het weer vooral op vrijdag te slecht was. De bedoeling is nu dat op woensdag 26, donderdag 27 en vrijdag 28 september a.s. de asfalt-slijtlaag zal worden opge bracht en in de Huysmansstraat, een deel van de Groenelaan, de Willem Brouwerstraat, de Nieuwe Maas straat en de Overschiesestraat. Deze wegen zullen niet voor het door gaande verkeer worden afgesloten, aangezien het werk snel verloopt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 26