spreekuren adressen Bij het vertrek van Kapelaan De Vette BIJZONDERE DAGEN Afscheid nemen van Kapelaan De Vette Pastorale zorg KOOR EN ZANG ALGEMENE KERKBIJDRAGE Gezinsgegevens Copij voor het volgende nummer OKTOBERMAAND GEDOOPT PREEKBEURTEN J PAROC HI EC ENTRUM DE WILGENBURG ll HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 5 VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1973 ■fr binnenstadsblad 28 SEPTEMBER 1973, Nr. 32 Maandelijkse uitgave voor de Roomskatholieke binnenstads parochie: Sint Liduina - O.L.Vr. Rozenkrans, Schiedam. Redaktie-adres: Rotterdamsedijk 234b, Schiedam Tel. 26.30.95 Van een collega-dominee heb ik wel eens gehoord, dat zij na het ingaan op een beroep zich verplichten minstens 5 jaar op een bepaalde standplaats te blijven. Twee van die collegae heb ik na die 5 jaar zien vertrekken naar een andere plaats. Ik dacht, als ik ze goed verstaan heb, dat er in hun overwe gingen wel iets stak van een verwachting in een voor hen wat gunstiger werkmilieu terecht te komen. Overigens vertrokken zij toch met gemengde gevoelens. Kapelaan De Vette vertrekt ook na 5 jaar pastoraat in Schiedam. Hij kan de illusie niet hebben naar een beter klimaat te verhuizen. Waar liggen de problemen voor de zielzorg zwaarder dan in de binnenwijken van de grote stad? Hij wordt pastoor. Maar van een ouderwetse pastoorskoorts heb ik in hem nooit iets ontdekt. Hij gaat, omdat een betrekkelijk kleine kudde, die vecht om zijn behoud, zonder herder dreigde te geraken. Wat hem te wachten staat heeft niets van een paradijsje. De enige rozengeur is, dat hij broeder Valerius weer ontmoet. Maar wat is één tegen zovelen? Ik kan verwachten, dat er rond zijn afscheid wel herinnerd zal worden aan de vele activiteiten, waarmee hij zich verdienstelijk heeft gemaakt in deze jaren. Er waren er de nodigen bij, die louter op zijn naam kunnen worden geschreven. Ik zal echter het bekende gras niet wegmaaien, hoewel ik als huisgenoot misschien nog beter dan wie ook zou kunnen vertellen over zijn aandeel in de activiteiten binnen de parochie. Ik ga aan zo'n opsomming voorbij. Kapelaan De Vette is voor mij de man van deze keuze. Dat hij dit moeilijke pastoraat heeft aanvaard tekent hem naar mijn mening het wezenlijkst. Eén aspect van zijn werk wil ik echter toch nog noemen. Er is in Schiedam geen priester, die zo goed bij onze protestantse mede christenen staat aangeschreven als hij. Hij heeft veel aan practische oecumene gedaan. Bij de gezamenlijke actie „Kom over de Brug" heeft hij gigantisch werk verricht. Ik weet, hoe hij daarvoor de bewondering van velen uit andere kerken heeft gewekt. Pastoor De Vette, het ga je goed. Pastoor Het resultaat van onze oproep tot mede werking in de parochie is zonder meer verblijdend. Eerlijk gezegd hadden we dit aantal toezeggingen niet verwacht. Het zal nog wel wat tijd en organisatiewerk vergen om de verschillende vormen van mede werking tot een soepellopend geheel te vormen. We zitten natuurlijk met de moeilijkheid, dat de beschikbare uren van de medewerkers in een bepaalde taak niet altijd samenvallen. Ook zijn er werkzaamheden bij, die op ongeregelde tijden moeten gebeuren. Er zijn b.v. weken, waarin de stencilmachine geen rust krijgt, maar ook andere, waarin dit bedrijf practisch stil ligt. De belangstelling voor het bezoeken van zieken en bejaarden is groot, maar daar komt tegenover te staan, dat we nog meer moeten gaan zoeken naar de mensen, die zo'n bezoek op prijs stellen. Daaraan kunnen allen meedoen door eventuele adressen uit hun omgéving aan ons op te geven. Ditzelfde geldt voor de aanbieding van chauffeurs met auto. Hoe komen we aan de adressen van minder-validen, die per auto wel eens een kerkdienst zouden willen bezoeken? En wie zou er met Kerstmis vervoerd willen worden naar één van de nachtmissen, waar dan een plaats voor u gereserveerd kan worden? Geeft u desnoods nu reeds op, bij de heer F. Geerdes, Willem de Zwijgerlaan 31, tel. 26.58.07. 30 sept., zondag: Singelkerk: 9.45 uur Herenkoor I.H.D.; 11.15 uur het MARTIE- NERKOOR (jongeren). 6 okt., zaterdag: Singelkerk: 19.00 uur VALERIUSKOOR. 7 okt., zondag: 13 okt., zaterdag: Singelkerk: 19.00 uur THE CREED SINGERS. 14 okt., zondag: Singelkerk: 9.45 uur Herenkoor I.H.D. 14 okt., zondag: Liduïna-kapel: 10.30 uur VALERIUSKOOR. 20 okt., zaterdag: Singelkerk: 19.00 uur Tienerkoor Z.I.B. 21 okt., zondag: Singelkerk: 9.45 uur Herenkoor I.H.D. 21 okt., zondag: Liduina-kapel: 10.30 uur THE CREED SINGERS. 28 okt., zondag: Singelkerk: versterkt Herenkoor I.H.D.; 18.30 uur (Lof) Heren koor I.H.D. samen met Tienerkoor Z.I.B. 29 sept., zaterdag: de heilige Aartsengelen Michaël, Gabriël en Rafaël. 1 okt., maandag: de Kleine Teresia. 2 okt., dinsdag: de heilige Engelbewaarders. 4 okt., donderdag: de heilige Franciscus van Assisi. 7 okt., zondag: feest van de heilige Rozenkrans. (In de parochie wordt dit feest vooral gevierd op de laatste zondag van de maand: 28 okt.). 15 okt., maandag: de heilige Teresia van Avila, maagd en kerklerares. 17 okt., woensdag: de heilige bisschop en martelaar Ignatius van Antiochië. 18 okt., donderdag: de heilige evangelist Lucas. 20/21 okt., zaterdag en zondag: Wereld missiedag. 27/28 okt., zaterdag en zondag: viert de parochie de tweede titel van de parochie: Onze Lieve Vrouw van de heilige Rozen- ligt achter pastorie Singel 104, en u komt daar via het hek naast de pastorie. Er zijn al vele aktiviteiten, van bejaardensoos tot kindercrèche, van parochie-vergadering tot kaartavonden. Maar er is nog tijd vrij, voor cursus of familiefeest, en wat u prakkizeert. Inlichtingen en reserveringen via: mevr. J. A. Foncke, tel. 26.94.99; mevr. J. L. van Lingen, tel. 26.10.80; de heer H. C. J. Kempes, tel. 26.68.88; de heer A. Verver, tel. 26.05.95. Pastorie: Singel 104, (hoek Laurens Coster- straat), tel. 26.82.28. Wij doen ons best dat u een priester kunt spreken op weekdagen: 's morgens van 10.00 tot 10.30 uur; (onmiddellijk aansluitend aan de missen moet de kerk gesloten worden, soms wachten zieken op de communie, enz.); en 's avonds van 19.30 tot 20.00 uur. En verder op afspraak. Die afspraak moogt u persoonlijk of telefonisch maken. De spreekuren van de maatschappelijk werkster, mej. Hensen, zijn: dinsdag en donderdag van 9.00 tot 10.00 uur, Watt- straat 74b, tel. 26.89.49. Bejaarden: als u opziet tegen een klusje, dat u vroeger misschien zelf zou hebben opgeknapt: schrijf of bel gerust eens naar de heer A. Kloos, Westmolenstraat 25, tel. 26.27.13. Hij komt eens kijken of het door zijn groepje jonge vrijwilligers, jonge doe- het-zelvers, gedaan kan worden, welke materialen nodig zijn, en wanneer het u en dit groepje enthousiaste jongens schikt. Aan de Commissie Communicatie kunt u schrijven p/a St. Liduinastraat 55a, Schiedam. Vlet 'n zeker optimisme kunnen we gestemd zijn over het succes van de toegezegde Kerkbijdragen. Immers kan nu gesteld worden, dat de toezeggingen het bedrag evenaren dat over het gehele vorige jaar werd bijeengezameld. Temeer wanneer rekening gehouden wordt met het resterend deel van dit jaar en met hopelijk nog talrijke toezeggingen van parochianen die vergeten zijn hun formulier in te zenden. Mogen het er nog velen zijn. Het gironummer is 26.25.000 t.n.v. Alge mene Kerkbijdrage Liduina-Rozenkrans te Schiedam. Het gewone gironummer van het Kerk bestuur Liduina-Rozenkrans is 38.48.27. Nadat de vertrekkende kapelaan De Vette jongstleden zaterdag en zondag vele paro chianen en oecumenische vrienden de hand gedrukt heeft, wil het kerkbestuur zeker niet dat vertrek met stille trom laten verlopen. Daarom is er een officiële receptie op vrijdag 5 oktober. Kapelaan De Vette viert de Eucharistie 's avonds om 7 uur in de Singelkerk, waarna dé bijeenkomst plaats heeft in de Wilgen burg, toegang via het hek naast de pastorie. Daarna vertrekt hij spoorslags naar Brandt- straat 91, Den Haag-2028. Op zaterdagavond 6 oktober zal de Deken van Den Haag hem aan zijn parochianen voorstellen en hem als pastoor installeren. Is er een wijziging in de samenstelling van uw gezin? Vertrekt u uit de parochie of verhuist u binnen de parochie? Wees zo goed en meldt dat schriftelijk aan de parochiegeestelijkheid, Singel 194. Een van de gevolgen van het vertrek van kapelaan De Vette is, dat daarmede ook zijn zorg voor het verzamelen van copij voor dit binnenstadsblad is komen te vervallen. In de toekomst zal dit werk gedeeltelijk worden overgenomen door A. Bots, Rotterd. Dijk 234b, tel. 26.30.95. Een van diens eerste daden is een uitdrukkelijk en vrien delijk verzoek voor het tijdig toezenden van copij. Voor het volgende nummer uiterlijk maandag 15 oktober. Vanouds de Mariamaand. We laten het aan iedereen over om op zijn eigen wijze zelf gestalte te geven aan zijn geloof en vertrouwen op de Heer. Maar er is in onze Kerk de rijke traditie van de Maria-devotie als één van de wegen naar de Heer. In deze maand willen wij u graag daarbij helpen. Op de woensdag-avonden in oktober is er geen Maria-Lof met liederen en het samen bidden van het Rozenhoedje. We denken, dat evenals in voorgaande jaren - weer een ruim aantal gelovigen op de woensdagavonden te 7 uur naar de Singel kerk komt. Op 2 juni: René, z. van Gabriel Olsthoorn en E. Jacobs, Villastraat 64. Op 3 juni: Ingrid, d. van C. v. Dijk en Joh. de Zwaard, R'damse dijk 171. Op 9 juni: José, z. van J. Ballester en C. Damaso, Stationstraat 59a. Op 27 mei: Ronaldus, z. van J. v.d. Maat en L. Peeters, Mariastraat 50b. Op 1 juli: Sandra, d. van Joh. Scholten en M. Scheepers, Voltastraat 16a. Op 7 juli: Wilhelmus, z. van W. Laurent en J. Borst te Zoetermeer. Op 13 juli: Susana, d. van J. Jurczik en M. Dalhuizen, Gr. Florisstraat 12. Op 17 juli: Monique, d. van M. Luhmann en M. v. Roeij-Heinenoord. Op 23 juli: Stefanus, z. van H. Akkermans, St. Liduinastraat 37a. Op 10 aug.: Ingeborg, d. van A. Mulders en H. Stubbe, Lorenzlaan 108. Op 12 aug.: Suzanna, d. van M. Veldhoven en H. Kooy, Van Beverenstraat 19a. Op 19 aug.: Elisabeth, d. van M. Dingenouts en E. Dobbelaar, Huismanstraat 9a. Op 26 aug.: Sofia, d. van E. v.d. Berg en M. Le Blansche, Fil. v. Bourgognestraat. Op 8 sept.: Alexander, z. van J. Wille en M. Stompe, Hogebanweg 63c. Op 2 sept.: Maurice, z. van K. Schoenmakers en J. v. Hen ten, Celciusstraat 14b. Op 16 sept.: Eduward, z. van C. Holthuysen en M. Berkhout, Boylestraat 31b. Op 22 sept.: Miranda, d. van R. Slavenburg en W. Laven, Eendrachtstraat 21b. Op 23 sept.: Jeroen, z. van H. Scholte en W. v. Dijk, Stadhuislaan 35c. Deze zijn voorlopig als volgt afgesproken: 29/30 sept. Singelkerk: pastoor J. Laurent; Liduina-kapel: kapelaan F. Kempen. 6/7 okt. Singelkerk: kapelaan F. Kempen; Kapel: pastoor J. Laurent. 13/14 okt. Singelkerk: pastoor J. Laurent; Kapel: kapelaan F. Kempen. 20/21 okt. Singelkerk: kapelaan F. Kempen; Kapel: pastoor J. Laurent. 27/28 okt. Singelkerk: pastoor J. Laurent; Kapel: kapelaan F. Kempen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 5