geslaagd concert „LENTEFEEST" Spel op leven en dood Evolutie in het licht van de nieuwe biologie Cognac 'ORANJE' DORZOku. auto huren? Schoenenmagazijn van Van Haren gemoderniseerd Ford verlaagd de prijzen Genoeg te doen voor u HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 10 WOENSDAG 3 OKTOBER 1973 Hup, op uw vrije dag met de auto er opuit Zonder zorgen en met een echte Renault. Vraag maar eens snel inlichtingen. Schiedamseweg t4 Vlaardingen Tel 353533 Het was jammer dat het Passage Theater jl. vrijdagavond niet geheel was uitverkocht, want het gebodene door de Harmonie van W.F. en het Gemengd koor W.F. was dit bezoek tenvolle waard. W.F. zorgde voor een uitstekend programma, waartoe het Passage Theater zich uitstekend toe leent. En de dames en heren van het gemengd koor o.l.v. de heer Fokkema lieten zich van hun aller beste zijde horen. Met elkaar een goed geheel, waarvan de aanwezigen kennelijk genoten. Het was een met zorg samengesteld programma, waarvan vooral Pachin- ko van Paul Yoder en We shall overcome met pianobegeleiding bij het koor van mevrouw E. A. van Bommel een groot succes werd. Moonlight Serenade van Glenn Mil ler en Burlesca van Harold L. Walters gaven hier onbetwistbaar de toon aan. Om dit optreden gezamen lijk te eindigen met het moderne „The sound of Music" van Richard Rodgers. De avond werd besloten met het vertonen van een film waarbij men kon zien dat zelfs gehandicapten kunnen paard rijden. Móeten paard rijden omdat het goed is voor de ontwikkeling van hun spieren. Het Gemengd koor van WF, dat samen met het Harmonie-orkest het Lentefeestconcert verzorgde. „STICHTING VOOR HU1SHOUDELIJKE- EN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM' Korte Dam 5 Schiedam Telefoon 2647 81 De BBC-documentaire naar het gelijknamige boek van Nigel Calder werd j.l. maandag door de KRO- T.V. in een avondvullend program ma uitgezonden. Tegelijk met de t.v.-uitzending verscheen de Neder landse vertaling van dit opzienba rende boek. Sinds Darwin is over de vraag „waar komen we vandaan? nog nooit zoveel te doen geweest als nu. De in een langdurige evolutieproces ont stane erfelijke verschillen tussen individuen blijken veel meer in te houden dan de biologen ooit hebben vermoed. De nieuwe mogelijkheden om de ontwikkeling van de zeer kleine eicel tot een gecompliceerd wezen te volgen, geven de weten schap veel dieper inzicht in de evolutieprocessen. Het fenomeen van de beweeglijkheid van het zogenaamde vasteland maakte een grondige herziening van de geschie denis van het leven op aarde nodig. Ook allerlei andere recente ont dekkingen - bijvoorbeeld een af wijkende schedelvorm in Kenia, de Van Haren's schoenfabrieken N.V. met zijn meer dan 100 filialen heeft een interne verbouwing ondergaan, waardoor het lijkt of de zaak aan ruimte heeft gewonnen. De chef van het filiaal op de Hoogstraat, de heer J. C. M. de Groot, drie jaar in Schiedam werkzaam, voelt zich hier happy. Bovendien heeft de verbou wing, verricht door eigen personeel uit Brabant, maar een dag of tien geduurd. De oudroze wanden met gebloemde tussenpanelen doen het goed. Hoewel men de klanten alle vrijheid geeft om zelf iets uit te zoeken, de zgn. „zelfkeuze", waar aan vooral de jongelui de voorkeur geven, is er toch nog altijd het persoonlijk kontakt met de mensen, die graag advies in willen winnen. De schoenen kunnen hier voordeliger zijn omdat men eigen lederfabrieken heeft in Waalwijk, Den Bosch en Gilzerijen. Een ruime sortering en wat voor de heren erg belangrijk is: zij gaan deze winter hooggehakt door het leven. „Zelfs bij de laarzen", licht de heer L. J. de Vocht, verkoopleider toe. verspreiding van de verschillende huidkleuren over de aarde, een ziekte die slechts bij een bepaald ras voorkomt werpen een nieuw licht op de oorsprong van het leven. Het boek „Spel op leven en dood" geeft een buitengewoon boeiend verslag van de jongste ontdekkingen op dit gebied. Nigel Calder verza melde materiaal tijdens een wereld reis, waarbij hij oerwouden door kruiste, onbewoonde eilanden be zocht en talrijke geleerden inter viewde. Hij verwerkte niet alleen recente ontwikkelingen in de mole culaire biologie en in de biochemie, maar ook het onderzoek naar het gedrag van leeuwen en chimpansees, de evolutie van vliegen op Hawai', de ongeschreven geschiedenis van de bergvolken op Nieuw-Guinea, enzo voort. Vele schitterende foto's als mede schema's en tabellen illustre ren dit verbijsterende verhaal. „Spel op leven en dood" beschrijft het leven van een kansspel tegen de dood; de loop van het spel hangt soms af van het toeval, soms van onbewust kunnen. Ook de weten- Schoenenmagazijn Van Haren op de Hoogstraat dat na de interne verbouwing aan ruimte lijkt gewonnen te hebben. Het schapsmensen gebruiken bij hun onderzoek het kanselement: com puters die als een razendsnel rou letterad het lot van de genen volgen. De enige op aarde levende wezens die ooit het creatieve maar wrede spel kunnen begrijpen (en er zelfs in kunnen ingrijpen) zijn de mensen... De Nederlandse vertaling van „The Life Game" werd verzorgd door een team van wetenschapsmensen onder supervisie van dr. J. C. v.d. Steen. Het boek telt 164 pagina's op royaal formaat en bevat 56 zwartwit en 20 kleurenfoto's. Tot 17 november a.s. bedraagt de prijs f 12,50, daarna wordt de prijs f 19,50. Het boek is bij de boekhandel verkrijgbaar. Ford Nederland heeft de prijzen van alle modellen verlaagd met percen tages liggende tussen 2,1 procenten 3 procent. De prijs van de goedkoopste Ford, de Escort 1100 standaard, die f7.697,— was, is thans f7.511,—; die van de Ford Granada GXL 3 liter, 4-deurs, automaat, ging van f23.565,- naar f23.038,-. De prijsverlaging wordt geacht te zijn ingegaan op 18 september j.l. is alleen overzichtelijker ge worden en vanzelfsprekend is hier de nieuwe herfst- en wintercollectie voorradig. Wanneer we nu in Leiden woon den, zouden we vandaag allemaal hetzelfde moeten eten, ter ere van het ontzet. Dat hoeft hier niet, maar wij kunnen lekker eten wat we willen én wat u eventueel bij ons op de lessen hebt geleerd. Wanneer dit nog niet het geval is, kom t u dan eens op een cursus. En niet alleen voor het eten koken, ook voor héél véél andere dingen, kunt u bij ons terecht. NaaienFijn hè, dat u zelf kunt gaan naaien nu alles zo schrikba rend duur wordtHet wordt u hier heel goed geleerd. Niet zo, dat u het alleen maar met behulp van iemand kunt, nee, het is na verloop van tijd zó, dat u zelfstandig uw kleding kunt maken. U kunt nog bij ons terecht op dinsdagmiddag, 9 dames gaven zich al op en zitten nu met smart te wachten op de andere 3. Drie dames in Schiedam, dat is toch mogelijk? Lekker een middagje voor uzelf, dat hebt u toch nodig? En u bent meteen nog nuttig bezig ook, zodat u geen schuldgevoelens" hoeft te heb ben. (Dat hoeft u trouwens tóch niet)! In Groenoord hebben we op dinsdagavond nog 3 plaatsen vrij en op de woensdagmorgen 1, u bent van harte welkom! En wilt u nu- eens een leuke gezellige cursus gaan volgen, komt u dan op dinsdagmorgen op creatief handwerken. Geweldig, wat daar gemaakt wordt! Er wordt gewoon getoverd! 't Is zo plezierig om dit jaar nu eens op tijd te zijn met kado's voor Sint en Kerst en u kunt daar de beeldigste dingen maken. Op donderdag morgen zijn nog een paar plaatsen voor de gevorderden vrij. Toe, geeft u zich op, de dames staan te popelen om te beginnen! Het uiterlijk schijnt, de dames in Schiedam niet erg te interesseren. Foei, dames, het is toch nodig dat iedere vrouw, jong of oud, zich heel goed verzorgt om „prettig om naar te kijken" te zijn! We geven daar een fantastische cursus voor op dinsdagmiddag of woensdag avond. U leert uw handen en gezicht tot in de puntjes verzorgen, met maskertjes, crèmes, masseren, epileren, enz. enz. U zult eens zien hoe prettig u zich voelt, wanneer u „alles" weet en hoeveel méér zelfvertrouwen u krijgt. De cursus bestaat uit 6 lessen en kost f 22,50 en f 5,- voor de preparaten. Komt u er naar toe, samen met uw zus of vriendin. Verder geven we ook nog cur sussen voor wandkleden maken, gast en gastvrouw, Indisch koken, fijne keuken en bloemschikken, waarvoor u zich altijd kunt op geven. Ons kantoor is open van dinsdag t/m vrijdag van 9.30-12.00 uur, tel. 264781, giro 716115. Komt u eens langs om te praten of belt u ons. We willen u graag voor een cursus noteren. Tot ziens op Korte Dam 5. Henessy, Martell te duur Dan Franse brandy! RANCOURT, nu9,40 3 flessen voor27, U belt, wij verzorgen SLIJTERIJ en WIJNHANDEL Oranjestraat 10-12, Telefoon 265997 - 264140.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 10