Zij- Ituïtih maarükunt wel helpen Die Lustige Witwe in Passage-theater 2 HADI- MAZDA LANDMAN kunnen het niet helpen De politie meldt... Verdubbeld DEZE WEEK IN SCHIEDAM Damclub Schiedam had weinig succes geestelijk gehandicapten te utrecht STAP ER IN bij „LANDMAN" Scouting Rijnmond zwom zich in voor nationaal toernooi SVV heeft de derde overwinning-op-rij behaald. Dat gebeurde afgelopen zondag in de thuiswedstrijd tegen het weinig imponerende Veendam. Desondanks betekende de 2-0 triomf een nieuwe stap op weg naar een betere klassering. De eerste periode-titel kan SVV overigens niet meer halen, want die werd veroverd door Fortuna SC dat mede door de nederlaag die Vitesse leed één van de vier clubs is die aan het einde van dit seizoen gaan strijden om een plaats in de eredivisie. telefoon 26.39.31 tav. nationale kollekte HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 16 WOENSDAG 3 OKTOBER 1973 We blijven nog even bij SVV. Voor de zoveelste maal dit seizoen werd een speler van SVV geconfron teerd met de gele kaart. Ditmaal was het Jan den Tuinder die bestraft moest worden door de scheidsrech ter (Jonker). De gele kaart vormde voor velen een te zware straf, maar dat neemt niet weg dat SVV zo langzamerhand al een hele verzame ling heeft van die dingen. We vragen ons af of dat nu wel zo hard nodig SVV verwelkomde de tweedui zend toeschouwers zondag op Harga met de vriendelijke woorden „wel kom in café Harga" De makers van het programmablad, waarin deze woorden stonden doelden daarmee op een uitspraak van gemeenteraads lid Van Raalte, sportdeskundige van de PCG-KVP-combinatie, die zich afgelopen maandag tijdens de be handeling van de subsidie-aanvraag van SVV had afgevraagd waarom betaald voetbal wel te subsidiëren en café-bezoek niet. SVV pareerde deze uitlatingen van Van Raalte op originele wijze door het programma-blad als titel „welkom in café Harga'" mee te geven. Minder sympathiek doet echter de volgende zinsnede in het programmablad aan: „Maar ja, als men weieens juniorleider van HBSS is geweest, weet je wat Betaald Voetbal inhoudt". Een o.i. wat kinderachtige opmerking die nauwe lijks van volwassenheid getuigt. Jammer, want met dit. soort uitla tingen verspeelt SVV toch' weer een gedeelte^ van de good-will die de laatste weken op het veld verzameld De Schiedamse zaterdagamateurs behaalden zaterdag uitstekende re sultaten. Met name de KNVB'ers HBSS en PPSC die beiden tot de volle winst kwamen. HBSS zege vierde op eigen veld voor de derde achtereenvolgende maal met de sprekende cijfers 3-0 (tegenstander was het sterke Arnemuiden) en PPSC behaalde dezelfde cijfers in de uitbeurt tegen Barendrecht. Tenslotte wat de voetbalzaken betreft DHS (de overige Schiedamse amateurs kwamen door de capriolen van weergod Pluvius niet binnen de lijnen). DHS deed het uitstekend door in Krimpen een verdiende 3-0 overwinning te behalen op het lang niet zwakke DCV. DHS blijft door dit knappe resultaat runner-up in de tweede klas. Feest was het afgelopen week einde bij de honkballers van Schie dam. En dan in het bijzonder bij iedereen die wat met het hoogste jeugdteam van Schiedam te maken had. Via een knappe 6-0 overwin ning op ABC greep Schiedam ongeslagen het kampioenschap. „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". Met dit gegeven ziet de toekomsi van Schiedam er na de schitterende prestaties van het jeugdteam uitstekend uit. Jongens, van harte gefeliciteerd! JAN SPOR TIEF Ook de zaterdagclubs uit de afdeling kwamen tot winst. GTB veroverde de eerste punten door Zuiderwijk te verslaan en GSS zette de triomftocht voort via een 3-1 overwinning op BVCB. GSS staat nu met negen punten uit vijf wedstrij den fier bovenaan. Hermes DVS viel in en tegen Zwijndrecht wat tegen. De Schie dammers kwamen tegen deze debu tanten in de eerste klasse niet verder dan een 1-1 eindstand. Daar mocht Hermes zich eigenlijk nog gelukkig mee prijzen, want Zwijndrecht was over alle linies iets slagvaardiger. Hermes heeft nu uit vier wedstrijden even zovele punten, en dat valt ons eigenlijk een beetje tegen. - Bepaald ongelukkig was Schie dam dat in het „debutantenbal" tegen het Rotterdamse DEHmet 1-2 het onderspit moest delven. Een onfortuinlijke nederlaag omdat Schiedam zich bepaald niet slechter bij de moeilijke terreinsomstandig heden aanpaste dan DEH. Verdedi- gingsfouten en het om zeep brengen van een aantal doelrijpe kansen waren er de oorzaak van dat Schiedam desondanks met lege han den bleef. De damclub „Schiedam" heeft wei nig gelukkige wedstrijden gespeeld tegen het sterke DOS uit Rozen burg. Het eerste tiental deelde de punten met DOS, wat geen slechte prestatie was omdat een drietal vaste eerste team-spelers, Piet Bastiaanse, Cees den Boer en Leo Mous' verhinderd waren. Desondanks bood Schiedam uitstekend partij. Een ongelukkige nederlaag van Tiny Mous bracht Schiedam echter slechts een puntendeling: 10-10. Het tweede tiental kreeg geen schijn van kans tegen de reservedammers van DOS. Schiedam werd naar een kansloze 14-6 nederlaag gespeeld. Aan enkele borden leed Schiedam overigens onnodig verlies. Met wat meer concentratie zou de nederlaag stellig een draaglijker aanzien heb ben gehad. in 'thart van schiedam 9'ro 222 22 (2x1-5x2) Woensdag a.s. om kwart over acht 's avonds komt de Hoofdstad Operette naar het Passage-theater. Zij brengen daar de bekende operette „Die Lustige Witwe", een operette die verder geen nadere aanduiding nodig heeft, omdat deze reeds een groot aantal jaren volle zalen trekt en ook reeds enkele malen op de televisie te zien is geweest. Een hernieuwde kennismaking met „Die Lustige Witwe" kan iedereen echter aanbevolen worden Mazda 1000, vanaf ƒ7499, Mazda 1300 S, vanaf 7999, voor gratis proefrit OFFICIAL DEALER GARAGE Noordmolenstraat S 7 Telefoon 266233 265607 Het vermiste meisje Sylvia Adriana Mosch is weer terecht. Zij kwam uit zichzelf naar huis. Ongerust ge worden door de krantenberichten. Inbraken In het pand Hargplein 27 heeft men zich toegang Verschaft door een raam aan de achterkant te openen en een afzuigkap ter waarde van f 500,- mee te nemen. Op nummer 26 deed men dit op dezelfde manier, maar hier nam men een afzuigkap, een gasfornuis en een ouderwetse balans-weegschaal mee. Schade on geveer f 1.000,—. Controle Tussen de Nieuwe Damlaan en de Piersonstraat deed de radar zijn plicht en constateerde dat de hoog ste snelheid daar 73 km. bedroeg. Brandje In het pand Korte Haven 23 bewoond door de familie W. heeft de opperbrandmeester J. Oosterveer met een nevelstraal een brand geblust die was ontstaan in de keuken. Waar men vermoedelijk een peukje van een sigaret in een plastic vuilniszak deponeerde, waardoor de brand ontstond. Het plafond en de zijwanden werden geblakerd. Geslipt Op de Vlaardingerdijk ter hoogte van het benzinestation reed de 24-jarige G.S. uit Delft in zijn personenauto. In deze auto zat ook de 24-jarige J.P. uit Delft. De heer S. raakte de macht over het stuur kwijt en reed tegen een lichtmast op. De passagier werd met een hersenschud ding en een gebroken been en de heer S. met verwondingen in het gelaat en eveneens een hersenschud ding door de G.G. &G.D. naar het Dr. Noletziekenhuis vervoerd en aldaar opgenomen. Rood licht Op het kruispunt Plein 1940-45 werd de 26-jarige bromfietser S.K. aangereden door de automobilist P.W.H. (38). De duopassagiere van K. de 18-jarige typiste liep bij deze botsing een hersenschudding op en werd door de G.G. &G.D. naar het Dr. Noletziekenhuis vervoerd en aldaar opgenomen. De bromfietser reed door het rode licht en de automobilist sloeg rechtsaf in de richting Rijksweg. Geen vrije toegang Op de Schiedamseweg bij de Gou denregenstraat verleende de 17-ja- rige Frank B. geen vrije toegang voor de heer H. die recht door reed. Met een hersenschudding en enkelletsel werd hij door de G.G. G.D. naar het Dr. Noletziekenhuis vervoerd en aldaar opgenomen. Slippartij Op de Rijksweg ter hoogte van het Kethelplein reed de 39-jarige ir. A. Blankvoort uit Oostvoorne niet zijn echtgenote naast zich, toen hij kwam te slippen en in het water terecht kwam. De inzittenden kwa men met de schrik vrij, al hielden zij er wel een nat pak aan over. Onwel geworden Op de hoek Nieuwe Haven-Westfran- kelandsestraat nam de 19-jarige S. A. Hoogewoning de bocht te scherp en vloog eruit. De jongeman liep hierbij een hersenschudding op en werd naar het Dr. Noletziekenhuis vervoerd. Hij meende niet goed te zijn geworden, maar de politie neemt aan dat zijn snelheid te hoog was. Het team van de Prinses Irenegroep V uit Vlaardingen, dat maar liefst 2 wisselbekers in de wacht sleepte. Staande v.l.n.r.: Peter Verhagen, Jan Teekens, Ad Tempelaar John Verhagen en trainer/coach John Vlielander. /rittend f |arco Koedood. Ronald Nagtegaal, Jaap Verhagen, Bas van Os en uertjan Boshuizen. De zaterdag j.l. gehouden Scouting Rijnmond Zwemwedstrijden (ook dit jaar in het Kolpabad te Vlaar dingen geoiganiseerd) zijn wederom een sukses geworden. In 65 starts, op 36 wedstrijdnummers, kwamen maar liefst 380 jongens en meisjes, in leeftijd variërend van 7 tot 17 jaar, aan de beurt, waarbij formida bele tijden werden geboekt. Allen waren zij welp, kabouter, padvindster, gids, verkenner, senior of rowan in een van de 44 onderdelen van de 18 deelnemende scouting-groepen uit de drie maas steden Vlaardingen, Schiedam en Maassluis, terwijl de pivo's (pio niers-voortrekkers, de oudste leden van Scouting) in de pauze voor vermaak zorgden tijdens een gekos tumeerd waterpolo-spel. Na afloop van de onder oorverdo vend lawaai gehouden wedstrijden (aan supporters ook deze keer in 't geheel weer geen gebrek) werden door mevrouw B. J. Pabon (voorzit ster distriktsbestuur) de wisselbekers uitgereikt aan de kabouters van de Glimwormpjeskring, Tonogroep uit Schiedam, aan de padvindsters van het Emosvendel, Vioolgroep, Vlaar dingen en aan de senior-padvindsters van het Nimdavendel, Vioolgroep Vlaardingen. Hopman Kleinekoort (speladviseur) reikte de wisselbeker uit aan de welpen van de Marnix van St. Aldegondegroep, en hopman Ploeg (speladviseur) aan de ver kenners van de Prinses Irenegroep, die twee bekers ontvingen door de sterkste te zijn in beide leeftijdsgroe pen 11-14 en 15-17-jarigen. De afvaardiging van Scouting Rijn mond naar de Landelijke Scouting Zwemwedstrijden, welke op zater dag 27 oktober a.s. worden gehou den in het Brabantbad in 's-Herto- genbosch, zal bestaan uit: Jongens 11-14 jaar: schoolslag: Nico van Roon (Marnix van St. Alde gondegroep Vlaardingen); rugslag: Bas van Os (Prinses Irenegroep Vlaardingen); vrije slag: John Ver hagen (Prinses Irenegroep); esta fette: het team van de Prinses Irenegroep (John Verhagen, Bas van Os, Tjarco Koedood). Jongens 15-17 jaar: schoolslag: Jan Teekens (Prinses Irenegroep); rug slag: Peter Verhagen (Pr. Irene groep); vrije slag: Wanno Koedood (De Geuzengroep Vlaardingen); esta fette: het team van de Prinses Irenegroep (Peter Verhagen, Jan Teekens, Ad Tempelaar). Sinds enige tijd weet ik dat het aantal van mijn „fans" verdubbeld is! Méér dan vijf en twintig jaar heb ik er één gehad: de heer Jan van Kemenade (92), nu heb ik er twee. Als dat zo blijft dóórgaan (maar wel in een wat sneller tempo)... dit doet me denken aan het verhaal van de Chinese geleerde, die het schaakspel heeft uitgevonden. Zijn vorst vond dat zó prachtig, dat hij hem bij zich liet komen en toestond een wens te doen. „Wel" sprak de geleerde (op zijn chinees) „Geef mij één graankorrel op het eerste vakje, twee op het volgende, vier op het derde, acht, zestien, twee en dertig, vier en zestig en zo voorts op de volgenden. De vorst préés de man om zijn bescheidenheid... Een schaakbord heeft vier en zestig vakjes. Alsu eens een regendagje vrij hebt, moet u eens uitrekenen hoeveel graankorrels er verlangd werden. Op héél de wereld, misschien sinds Adam zijn er nog niet zoveel korrels geweest. Mijn tweede fan is een sportieve heer van zeventig jaar, die elke dag een fietstochtje maakt van anderhalf uur en als hij mij tegenkomt even afstapt om een praatje met me te maken. Laatst vroeg hij: Waar haal je toch iedere keer de stof voor een cursiefje vandaan... heb je die in voorraad? Nee, ik heb er geen enkele in voorraad en telkens moet ik er weer even naar zoeken. Deze keer vond ik dit. Mijn éérste fan heeft jarenlang schriften vol geplakt met mijn stukjes, voorzien van hei/igen-plaatjes, krantenknipsels en zelf gemaakte verzen. Voor mijn kinderen waren er meestal een paar rolletjes pepermunt bij. Begrijpt u mij goed: ik bedoel niet dat u, lieve lezers, dit voorbeeld allemaal braaf gaat volgen. Ik zeg alleen maar dat er een heel lieve man was. Vervolgens moet ik, tot mijn schande, meedelen dat het adres van de heer 7. P. Kuypers (van „Open Huis" Schiedam) wéér fout door mij werd genoteerd. Het moest zijn: Donker Curtiusstraat 75 tel 708389). SEBASriAAN

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 16