JONC S REIG1 ft Ttl HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 26 WOENSDAG 3 OKTOBER 1973 De prijsuitreiking: de jeugd krijgt zijn diploma. Wethoudster mevrouw Verwey-De Graaff doet de openingszet tijdens het kampioenschap om de Schiedamse snelschaaktitel. John van Baarle, Schiedams sterkste speler, ziet het allemaal lachend aan. Twee dingen die eigenlijk niet bij elkaar passen: jeugdschaken en jenever. Simultaan-schaken: in een sneltreinvaart langs alle borden. Het open snelschaakkampioenschap van Schiedam is dit jaar gewonnen door Verholt. John van Baarle, die in 1971 en 1972 winnaar werd, slaagde er niet in dit kampioenschap voor de derde maal te winnen. Hij werd derde, achter Munster. Dit kampioenschap werd weer ge organiseerd door de schaakvereni ging „Schiedam", ditmaal in samen werking met de S.B.L.O., die finan ciële steun verleende. De voorzitter van „Schiedam", F. G. Maas, sprak er zijn vreugde over uit dat het aantal deelnemers nog steeds toe neemt. Hierna werd de openingszet gedaan door wethouder mevrouw Verweij-De Graaff. Het kampioen schap werd ook dit jaar in de Rank gehouden. Er werd gespeeld in groepen van 6. Eerst speelde iedereen 5 partijen. Hierna werd een herindeling toege past, waardoor iedereen tegenstan ders kreeg van ongeveer zijn eigen sterkte. Hierna werden weer 5 partijen gespeeld. De nummers 1, 2 en 3 van iedere groep kreeg een prijs in natura. Voor de pauze was het al verrassend dat Van Baarle een partij verloor. Na de pauze gingen Verholt en Van Baarle gelijk op met 3 gewonnen partijen. Toen Verholt won van Van Baarle- was het kampioenschap be slist. Van Baarle verloor vervolgens ook nog zijn laatste partij, waardoor hij derde werd, achter Munster. Naast de 6 seniorengroepen waren er 3 groepen voor 13 t/m 18 jarigen, hier was Smit de sterkste, voor Deyl en De Groot. Ook was er een groep voor jongelui t/m 12 jaar. Hierin werd Van Drunen eerste, voor V.d. List en Henk ten Kortenaar. Voor de jeugd was er nog een extra attractie: er konden officiële schaak diploma's behaald worden. Hiervoor was de jeugdleider van de Rotter damse Schaakbond, de heer Geil- voet, gekomen. Er bleek een grote belangstelling voor te bestaan. Ne gentien jongelui probeerden het eerste diploma (het pionnendi- ploma) te behalen. Hiervoor slaag den allen. Vervolgens probeerden 17 De witspeler (rechts) is de sigaar. Er wordt een stuk van zijn bord ^jongelui het torendiploma te be- afgehaald. halen, ook dit lukte iedereen. De grote tegenstander tijdens het schaken: de klok. „Ach, wat heb ik nu gedaan". Eerste prijswinnaar Verholt krijgt uit handen van Schiedam-voorzitter F G. Maas de eerste prijs. De standen werden via het bord uitstekend bijgehouden. Denken, denken en nog eens denken. De tafels zaten vol denkers. Tussen twee zetten door: nog even Sjors en Sjimmie lezen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 26