Wij hebben een nieuw asyl nodig Helft van de Vlaardingers niet gezond Overpeinzing van Fikkie Wat doet u van de winter Ife 'i De Vlaardingse inwoner of inwoonster is niet optimaal gezond. Dat blijkt uit een steekproef onder de Vlaardingse bevolking. Het onderzoek strekte zich uit over 200 personen. Hiervan bleek dat slechts 41 pet. werkelijk gezond was, ruim 32 pet. moest naar de huisarts worden verwezen en ruim 26 pet. had een behandeling van een specialist nodig. HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 30 WOENSDAG 3 OKTOBER 1973 NEDERLANDSE VERENIGING TOT BESCHERMING VAN DIEREN Zo ziet de omslag van de nieuwe kalender van de dierenbescherming er uit. U heeft er best een leuk plaatsje voor in uw huis. Dus: snel bestellen! Het was dinsdagmorgen en met mijn ,,meesteresse", doch te vens vriendinnetje, Annie mocht ik een poosje wandelen. Bij een terreintje aangekomen ging het riempje los en mocht ik naar hartelust hollen en dartelen op een grasveldje, terwijl Annie een beetje toe zicht hield op mijn gedrag. Na een tijdje heen en weer gelopen te hebben en moe geworden, was zij eindelijk op een bankje neergestreken om tegelijkertijd mijn lieve geve derde vriendjes en vriendinne tjes aan de waterkant van het nodige te voorzien. Inmiddels was er ook een grote bull-dog op het grasveldje aan komen rennen en ik werd een beetje bang van mijn grote zus van een ander ras. Ik kreeg het erg benauwd en was bang, kroop weg onder een grote struik met de gedachte: ,,hier vindt ze mij niet". Maar jawel hoor; na enige tijd heen en weer hollen van de bull-dog, kwam zij op mij af en zette een grote mond tegen mij op en dus aan keffen geen gebrek. Ja, en wat doe je dan in zo'n situatie. Alles flitste door mijn kleine kopje en dacht aan zo'n zelfde situatie die ik thuis ook wel eens had meegemaakt bij grote en kleine mensen. Ik kefte dus op mijn manier terug en dacht zo de situatie te kunnen redden. De „Buil" kwam zowaar onder de indruk en werd langzamerhand wat „gezelliger". Het draaide ten slotte uit op het besnuffelen van elkaar en sloten toen maar vriendschap. Het werd een wild gehol op het grasveldje en samen hadden we de grootste pret. Het werd holderdebolder, op en over elkaar, totdat we beiden moe van het stoeien, met de tong uit onze mond, lekker lagen uit te blazen van ons geravot. Na een poosje zo te hebben uitgerust, was het opstappen geblazen. Het riempje werd weer voor de-dag gehaald en als trouw hondje wandelde ik met Annie weer naar huis voor de thee, de „bull-dog" met z'n vermoeienis achterlatend en zij staarde mij „min of meer bedroefd" na, tot wij uit 't gezichtsveld waren verdwenen. Na zo'n honderdtal meters te hebben gelopen moesten wij wachten op hét trottoir voor naderend motorisch verkeer en kefte ik hardnekkig omdat er weinig gelegenheid was om over te steken. Dat stemde mij verdrietig. Nog steeds aan het riempje wandelde ik verder op weg naar huis, totdat ik plotseling iets bijzonders opmerkte. Bij het naderkomen zag ik een papieren vriendje op de achter ruit van een kleine auto. Ik trok aan het riempje en strubbelde tegen om Annie hier ook opmerkzaam op te maken. En jawel hoor: Fikkie zag het goed". Mijn papieren vriendje blafte het uit: „Wij hebben een asyl nodig" en ik blafte naar hartelust terug alsof ik wilde zeggen: je hebt groot gelijk, dat is beslist noodzakelijk. Annie streek mij een paar maal over mijn kleine kopje en wij gingen verder naar ons eigen „home". Annie aan de thee en ik in mijn eigen mandje met een paar brokjes uit een bekend blikje. Ik filosofeerde nog een hele tijd na en vond het echt ook wel broodnodig dat er een nieuw asyl komt voor mijn gevederde en behaarde vriendjes. Nu hoop ik maar, dat als ik weer aan het riempje mee ga voor een „uitje" ik dan heel veel grote en kleine auto's tegenkom met mijn papieren vriendje erop. FIKKIE Moraal van dit stukje: Dierenvrienden, autobezitters en anderen, haal een of meer affiches bij de bekende adressen van de Dierenbescherming. Plak het op uw achterruit van de auto en wek ook anderen op. Helpt ons zó, dat spoedig dit plan kan worden verwezenlijkt. Koopt u ook de prachtige dierenkalender 1974. Het is een sieraad in uw huis. Het onderzoek is uitgevoerd door de Nederlandse Vereniging van gezond heidsbewaking die bij dit onderzoek stelt dat men de groep onderzochte mensen (200) te weinig vindt om daar een conclusie aan te verbinden, Tnaar men vindt de cijfers wel zo belangrijk dat de inspectie van het staatstoezicht op de volksgezond heid in kennis is gesteld. Het onderzoek vond niet alleen plaats in Vlaardingen maar ook in Utrecht. In Vlaardingen geschiedde het lichame lijke en in Utrecht het algemene Jaboratoriumonderzoek. Het onderzoek heeft alleen betrek king op Vlaardingse inwoners en inwoonsters, daarom moet men er aldus de Nederlandse Vereniging van Gezondheidsbewaking ook geen ge volgtrekkingen uit halen over de gezondheidstoestand van de hele Nederlandse bevolking. Een van de Vlaardingse artsen die aan het onderzoek heeft meege werkt, verklaarde later dat dit onderzoek in ieder geval nuttig is geweest, omdat de mensen nu weten waar ze aan toe zijn. Hij vindt verder dat er een korps specialisten zou moeten komen die periodieke ge- zondheidscontrole's verrichten. i Nu de zomer ten einde spoedt moeten we toch eens gaan denken wat we de komende wintermaanden gaan doen met die massa vrije tijd. Wollen wanten breien, pandoeren of almaar tillevisie kijken Het mag van mij, hoor. Laat u zich vooral niets opdringen, we leven tenslotte (nog) in een vrij land. Tientallen van mijn vrienden en kennissen hebben in de loop der jaren een leuke hobby aangeleerd: ze amuseren zich met penselen en verf, met klei of maken leuke wandtapijten. Daarom is het zo sympathiek van de directie van het Stedelijk Museum, dat ze weer een „kunstklas" heeft georganiseerd... wat zeg ik één kunstklasHet worden er twaalf... voor elke leeftijd tussen zes en tachtig, voor jongens en meisjes, dames en heren. Er zijn vier échte kunstenaars aangeworven om u les te geven: Friedel Dalhuisen, Joop van Meel, Diet Wiegman en Harry Boom. Vanaf 29 september tot 30 april kunt u er elke week vijf kwartier terecht. Dat is precies lang genoeg om wat óp te steken, zonder dat het vermoeiend of vervelend wordt. Als u zelf thuis al moeizaam zit te kliederen kan het ontzettend plezierig zijn om nu en dan wat deskundige leiding te krijgen. Het is niet zo dat ze u'„les geven", meer hélpen, aanwijzingen van Als u in dat wolkenpartijtje nou eens iets grijzigs veegt"... en dat soort verstandige praat. De kosten vallen erg mee: de kleintjes betalen f 27,50 per seizoen, de jongelui en de zestig plussers f 55, - (jongelui tot 18 jaar) en de andere liefhebbers f 110,-. U moest eens gaan kijken in het Museum, naar de resultaten van vorig jaar. De toegang is gratis. Peyton Place is nu toch voor goed óver, Rudi Carell leert toch nooit fatsoenlijk Duits spreken en vier maanden lang behangen is tenslotte ook de oplossing niet. SEBASTIAAN RAM 21 maart - 20 april Over het algemeen een prettige week. Let er echter wel op. dat de romantiek er niet met u vandoor gaat U dobbert ietwat teveel op de stroom van uw gevoelens voort. Het staat niet vast, dat uw partner even vlot zal meedobberen. Zakelijk gesproken, heeft u niet te klagen, maar u heeft wel neiging sommige dingen te verwaarlozen. Juist vanwege die romantische bevlieging. En dat kan niet STIER 21 april -20 mei Geen gebrek aan werk deze week. Integendeel, u doet eigenlijk nog steeds te veel. Houd de boot af en ga niet in op verzoeken om medewerking, hoe vriendelijk ze ook gedaan worden. Wijs ze maar even vriendelijk af. Werk eerst uw oude taken af. Dat w il deze week juist goed lukken. Profiteer van die omstandiheid. TWEELINGEN 21 mei -20 juni Een bepaalde ingewikkelde kwestie nadert haar oplossing en men vraagt u om advies daarbij. Dat brengt u ietwat in verlegenheid, want u kunt heel goed het standpunt van anderen ook zien. Overhaast u dus niet. Ga kalm met u zelf te rade. of met een heel vertrouwde figuur. Een goede oplossing is mogelijk. Onverwachte ontmoeting en interes sant nieuws te verwachten. KREEFT 21 juni - 20juli Prettige week voor mensen die aan de studie zijn. Het wil goed lukken en u heeft er zin in. Artiesten onder u hebben goede ideeën en opdrachten zijn niet buitengesloten. Of binnen afzienbare tijd Gokjes moeten worden afgeraden, ook het uitlenen van geld aan ietwat te vlotte figuren. Een gesprek met iemand doet u van idee veranderen. LEEUW 21 juli - 20 augustus Gezellige week mogelijk. Wees evenwel niet te kritisch. U ziet uw omgeving soms door een speciale bril en voelt dan neiging, om iedereen om te turnen. Dat kan gestrubbel veroorzaken. U voelt u wat beter en uw moed is aan het terugkeren. Als u ergens geen zin in heeft en er is ook geen haast bij. laat de boel dan maar waaien. Houd uw krachten paraat voor die aangelegenheden die voorgaan. MAAGD 21 augustus - 20 september Kalme week. Dat betekent niet. dat u weinig te doen heeft, maar er wordt van buitenal weinig aan u getrokken. Daardoor kan u rustig afwerken, wat u onderhanden heeft. Luister niet teveel naar iemand uit uw naaste omgeving, die u een bepaalde kant op wil duwen. Het is goed bedoeld, maar het is niet de kant die u ligt en die u geluk brengt. WEEGSCHAAL 21 september - 20 oktober Dit kan een goede week worden, als u strijd tegen de neiging iemand een vaas naar het hoofd te gooien. U bent een tikje aan de opstandige kant en ze moeten u niet te na komen. Goed. Laat dat evenwel niet uitgroeien tot gekibbel. Blijf lekker in uw eigen hoekje en werk uw ideeën uit. Een ernstig gesprek doet sommige dingen duidelijker worden. SCHORPIOEN 21 oktober - 20 november Gezellige week. U heeft het gevoel, dat u eindelijk met de meeste dingen klaarkomt en dat u kunt beginnen aan die, waar u zin in heeft. U loopt al een poos met ideeën rond, die eenvoudig niet aan de beurt komen, omdat er telkens wat anders aan de hand is. Maar u kunt nu aan de slag. Wie u nu nog w il storen, stuurt u maar een eindje om BOOGSCHUTTER 21 november - 20 december Houd de teugels strak, deze week. Er zit verschil van mening in de lucht. Zelf bent u geneigd, op te vliegen, inplaats van kalmweg uw bezwaren te uiten. Aangezien er een belangrijke beslissing te nemen valt doet u er goed aan, vooral ten opzichte van uzelf kritisch te blijven. Geen scherpte, maar vriendelijkheid en tact. Denk aan de vliegen en de honing STEENBOK 21 december - 20januari Laat u ook deze week niet van de wijs brengen. U heeft een goed plan en u moet u niet laten dwarsbomen door bijkomstigheden. Stuur ze maar met een kluitje in het riet, en zet uw zin gemoedelijk door. Op tijd rusten en mediteren zijn de dingen, die u het beste bekomen en de nodige kracht geven. U heeft er bovendien recht op. want er kan een drukke tijd komen. WATERMAN 21 januari - 20 februari Er bestaat een kans. dat u deze week mensen in uw omgeving op stang jaagt met een zekere betweterij uwerzijds. Zelfs al bent u zeker van uw zaak. breng dan uw argumenten met diplomatie aan de man. Vooral, als u deze week vergaderingen heeft of ergens voorzitter van bent. U bedoelt het goed. ntaar u bent een tikje moe en geprikkeld. VISSEN 21 februari - 20 maart Kans op een vrij lange reis in de naaste toekomst. U heeft veel voor te bereiden en te regelen. Uw stemming schommelt tussen heel tevreden en een tikje nostalgie om wat voorbij is. Zo is het leven, we kunnen niet alles hebben. Wees niet te gesloten tegen degenen, die recht hebben op uw vertrouwen. Het kan een indruk van koelheid geven, die u helemaal niet bedoelt. A w

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 30