RALLY IS Komt u zaterdag ook naar de Jaarmarkt Hiiifvroük'elyie. oVerpe/iïZjM/eti Jubilea Wilton- Feijenoord :uromast|8 Autorijschool Aad v. Leeuwen Dienstencentrum „De 4- molens" zet éénjarig bestaa n luister bij Vier cursusavonden Vrouwen- verenigingen ILLUSIE ARMER! HOSMAN FRERES schoenen een lust om op te lopen van Dalen SPIDO BLIJDORP Het dienstencentrum ,,De 4 Molens", dat het zo goed doet in Nieuwland, viert deze week op bescheiden wijze het eenjarig bestaan. Vandaar dat de vlag fier wappert en het veel drukker is dan anders. Geen wonder, want maandag was er een groot biljartconcours en legde men in de eetzaal een gezellig kaartje. In een andere zaal concentreerde de bridgers zich in hun spel en weer in een andere zaal zong het bekende „Senectute-koor" o.l.v. mevrouw C. C. Kocx-Willus. Achter de piano mevrouw E. A. van Bommel. WAARZEGSTER UITSTEKENDE ZANG ALLEMAAL KOMEN HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 8 WOENSDAG 3 OKTOBER 1973 De/icatessan en wijnhandei Lange Haven 3, S'dam, tel. 267799 Liesveld 147. Vld tel. 343059 NAALDWIJK: Molenstraat 5 DELFT: Wijnhaven 18 SCHIEDAM: Broersvest 33b Vanmorgen zijn in dé kantine hoofdkantoor van de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord B.V. weer jubilarissen gehuldigd. Zij werden toegesproken door het lid der directie O. J. van der Vorm, die tevens de gebruikelijke geschenken onder couvert, de vererende getuig schriften en de daarbij behorende insignes uitreikte. Namens de Koningin reikte hij ook de ere-medaille in brons behorende bij de orde van Oranje Nassau uit aan de heer K. Boelhouwer, welke ceremonie hij gepaard liet gaan van een toepasselijke toespraak 40 jaar in dienst: K. Boelhouwer, slijper-ger. werkpl. A.W., Rotterdam. 25 jaar in dienst: M. Bergwerff, .bankwerker-mont. A.W., Schiedam. G. Droge, controleur mag. voorr. F A, Vlaardingen. F. R. Egberts, constructeur-bedr. bur. N.V., Vlaardingen. R. Hemkes, el. monteur-techn. dienst B.D., Rotterdam. G. G. Heshof, bankwerker-mont. A.W., Schiedam. A. Huisman, calculator-bedr. bur. N.B., Vlaardingen. H. L. Koelewijn, bankwerker rep., Rotterdam. Th. de Kok, bankwerker rep. M.F., Rotterdam. J Plaijsier. controleur A.W.-M.F., Vlaardingen. rondvaarten verhuur schepen catering diergaarde levenslustig een hoogtepunt M. Pranger, toetser-toetsbank rep., Schiedam. A. Scheffer, ass. afd. baas-mach. bew. rep., Schiedam. P. M. Scholte, schaver-mach. bew. rep., Schiedam. F. Stam, scheepsbeschieter N.B., Vlaardingen. M. J. Stap, scheepsbeschieter N.B., Schiedam. J. Timmermans, comb, draaier mach. bew. rep., Schiedam. C. Troost, hoofdlaborant T.W.A., Vlaardingen. J van IJperen, rondslijper mach. bew. A.W., Vlaardingen. LEST IN VOLKSWAGEN 15,per heel uur. Steeds dezelfde instrukteur met VAMOR-diploma. Telefoon 26.41.74 - 26.55.78 Prof. Kamerlingh Onnesiaan 185a Deze authentieke Spaanse druivenplukkers-kruik tijdelijk slechts 395 bij SHERRY POMAR (ware grootte 50 cm!) Tot ziens allemaal op dé Jaarmarkt ten bate van het dienstencentrum ,,De 4 Molens". En... kijkt u uw kasten nog eens extra na voor een prijsje af te staan. Er zijn tenslotte zóveel evenemen ten! De winkeliers (niet door geheel Schiedam! zijn al afgestroopt. De daad is nu aan u. Heeft u iets te missen, al is het maar een troostprijs, het dienstencentrum zal dit gaarne in ontvangst nemen. Breng het gerust vóór 5 uur (in de middag) afdeling administratie en het komt allemaal voor elkaar. Dinsdag was aller aandacht voor het bingospel, dat overal opgang viert. De klaverjassers hadden ook geen gebrek aan belangstelling. Donder dagmiddag om 2 uur is aller aandacht voor de prachtige operette film „Das Dreimadlerhause". Toe gangsprijs: 2 kwartjes en vrijdag en zaterdag? Dan staat het gehele dienstencentrum vanaf half 2 tot 10 uur 's avonds helemaal op zijn kop. Dan gooien ze het allemaal op de „goktoer", zoals bij het Rad van Avontuur, de enveloppenstand, de grabbeljapon, schiettent, boeken kraam. Niet vergeten de grabbelton, flesjes cola hengelen, graaien in het allermooiste handwerk, ringen gooien, namen raden van poppen, een platltenverkoopstand. U ziet er is aan iedereen gedacht. Heel origineel is de plastic zak met sigaren, waarvan u de inhoud moet raden. U kunt op bussen gooien. Daar tussendoor genieten van lek kere hapjes, warme worst, koffie, thee of frisdranken. U zegt het maar en u wordt op uw wenken door de gastvrouwen en heren bediend. Als u allemaal maar komt op deze jaar markt, waarvan de opbrengst geheel is voor het éigen dienstencentrum „De 4 Molens", dat naam gemaakt heeft in dat éne jaar en met recht een toevluchtsoord is voor al die genen, dié 'gezelligheid en afleiding zoeken. We praten hierover met de project leider, de heer B J Hudepohl, mevrouw L. Plant-v.d. Zee, bedrijfs leidster en haar assistent sinds 1 september de heer E. Hordijk Zozeer is dit werk uitgegroeid, dat mevrouw Plant het alleen allemaal niet meer aan kon, opdat de heer Hudepohl zijn handen en hoofd vrij had voor het werk in de Raad voor Bejaarden. „Eigenlijk zouden we nog een waarzegster moeten hebben", zegt mevrouw Plant. „Eén" vraagt de heer Hordijk. „Een paar is veel leuker. Er zullen best mensen zijn die dit een kolfje naar hun hand vinden..." Als u dus nog wat buitenissigs in uw kast heeft hangen? Een sluier mysterieus nylon hoofddoekje) voor of over uw gezicht, een zachte indringende stem heeft, dan is alles gelopen! Denk er allemaal maar eens over na. Wie wil een waarzeg ster in het dienstencentrum zijn? Even bellen naar dit dienstencen trum, tel. 705500 en mevrouw Plant of iemand anders van de adminis tratie (allemaal fijne mensen) staan u graag te woord. Spreken nader met u af. Het zal deze Jaarmarkt aantrekkelijker maken. Want laten we nu maar eerlijk zijn: we kijken in een krant of tijdschrift graag naar ons sterrenbeeld. Goed, het mag niet allemaal uitkomen, maar iets hangt u wel boven het hoofd. Even geduld hebben. De dames net zo goed als de heren Dames en heren. Ik denk ineens aan het sublieme koor van „Senectute" dat maandagmiddag hier te beluis teren was. Achter de piano-mevrouw E. A. van Bommel, dirigente de bekende mevrouw C. C. Kocx-Wil lus. De vrouw die bijna bij elk Slingers in de grote conversatie zaal, waar je kan biljarten, rustig de krant lezen of zomaar een gezellig babbeltje maken. U kunt hier in het dienstencen trum ook aan de bar iets gebruiken. De dames staan hier hun biljartmannetje in het dienstencentrum „De 4 Molens", dat deze week het éénjarig bestaan viert. zangconcours, waaraan zij met haar bejaardenkoren meedoet, zorgt, dat ze met een van de prijzen naar huis gaat. Meestal zelfs met de hoofdprij zen. Een uitstekend koor dat nog wat Enkele vrouwenverenigingen, alhier, hebben voor de leden een cursus georganiseerd, welke vier avonden zal omvatten. Het programma ziet er als volgt uit: op de eerste avond spreekt mevrouw Eijsink over de samenstelling en werkwijze van de verschillende be stuursorganen in ons land. De tweede avond ontvangst door burge meester Roelfsema op het stadhuis. Hij zal dan een korté inleiding over gemeente en gemeentebeleid hou den, daarna gelegenheid tot discus sie. De derde avond spreekt de heer Smits over de Sociale Dienst in Schiedam nu en in de toekomst. Op de vierde avond heeft de heer Bolmers zich bereid verklaard te spreken over stadsontwikkeling. De eerste avond wordt gehouden op donderdag 4 oktober, 's avonds 8.00 uur in gebouw „De Rank", ScBie- damseweg in Kethel. Men verzoekt de deelneemsters vriendelijk op tijd te willen zijn! „mankracht" kan gebruiken. Een uitstekend verzorgd programma. Niet te hoog gegrepen, waarnaar de gasten graag luisterden. Mevrouw Kocx betrok de gasten ook in de zang door met hen en het koor tezamen te zingen: Piet Hein, De Watergeus, In een blauw geruite kiel, Waar de blanke top der duinen, We leven vrij, we leven blij, 't Is plicht dat iedere jongen en staande als een hommage aan de jubilerende ko ningin het Wilhelmus in te zetten. Een gul applaus beloonde dit alles, waarna de heer Hordijk het allerlaat ste woord had en namens het bestuur van dit centrum mevrouw Kocx en de pianiste beloonde met een prachtig bouquet kleurige herfstbloemen. Denkt u morgenmiddag aan die prachtige operettefilm met fijne muziek en komt u vrijdag- en zaterdagmiddag allemaal naar de jaarmarkt? Misschien bent u er nog nooit geweest daar tegenover he( bejaardencentrum „Thurlede" aan de Damlaan. Dan wordt het hóóg tijd dat u hier eens een kijkje komt nemen. Wenst u deel te nemen aan de warme maaltijd, dan kunt u zich tot uiterlijk 10 uur 's morgens melden. En er verder de gehele dag uw vertier vinden. Woensdagavond zelfs tot 10 uur sinds kort. Toen de pui aan de Burgemeester van Haarenlaan geverfd werd, was mijn eerste gedachte met het voorbeeld van bijvoorbeeld de Wildestraat voor ogen: ,,Nu zijn we van die ellendig kleine brieven bussen af. Nu mogen er boeken en tijdschriften komen, want in on beschadigde toestand vis ik ze op. Heerlijk iets leuks, iets praktisch in het vooruitzicht te hebben Het was de schilders op de voet volgen. Want nu moest het toch komen. - Alles kwam. In bescha digde toestand. Met dikwijls een verfromfraaide voorpagina van een krant of een tijdschrift. Geeft niets, troostte ik mezelf. Straks behoort die ellende van de piep kleine brievenbusjes (hoe kwam men toen op dat idee bij de bouwvoorgoed tot het verleden, fk bleef geduldig wachten en nog eens wachten. Niet meer jaloers op de andere kant van het Dr. Wibautplein of toch maar weer de Wildestraat. Daar kunnen sloten drukwerk etc. in. Daar bijten de verschillende kranten, brochures, boeken etc. elkaar niet. Daar ga je rustig 14 dagen met vakantie zonder de sleutel bij je kinderen of buren achter te laten. Daar is het een ideale toestand. Sinds maandag zijn de eerste deuren helemaal afgelakt. Blauw. Wat ik niet eens mooi vind. En de brievenbussen zijn van dezelfde grootte gebleven. Zie u daarom ben ik deze week helemaal in mineur. Ik kijk een beetje mistroostig naar een ietewat beschadigd boek. En ik bezit mijn ziel in lijdzaamheid. Die ellendig kleine brievenbus blijft. Misschien dat in verkiezingstijd een gemeen teraadslid hiermede kan schermen. Maar ik ben een illusie armer. Hetzij zo... MIEKE

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 8