Verhuizing "Prins Maurits" is alweer achter de rug SLECHT BEELD OP TV Politieke scholing zeggen er schrijvende lezers t hunne van Druppel-Bril ROODBOL Honkballers van Schiedam gehuldigd Speelgoed inzameling I Maandagmorgen om kwart over 10 reden de eerste verhuiswagens van de firma Geijl uit de Prins Mauritsstraat volgeladen weg en betekende dit een afscheid van de huishoud- en industrieschool, die daar 66 jaar gevestigd is geweest voor Schiedam §n omstreken. Zoals op een groot herinneringsbord staat vermeld in de gang. ym Een van de vele mo dieuze brilmonturen van Liesting. tevens twee en half jaar garantie op uw nieuwe bril, Wij komen ook aan huis Eventueel klaar terwijl u wacht, Contactlenzen onder medische begeleiding 4$ testing BRILL Ett ONOFFICIEEL GYMLOKAAL NIEUWE BESTEMMING Boek van de week BOEKHANDEL HOSMAIM FRERES HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 16 WOENSDAG 10 OKTOBER 1973 UEB4U Een herinnering aan de heropening in 1933 aangeboden door het onderwijzend personeel. En het betrof hier de leerlingen uit Schie dam, Vlaardingen, Maassluis, Over- schie en Kethel. Terwijl de mannen de kisten, dozen etc. inlaadden maakten we nog een praatje met de directrice van deze school mej. Vis. Hoogstraat 154 Schiedam Telefoon 263787 Toen zij in 1958 aangesteld werd betekende dit na twee jaar een bouwvergunning aanvragen voor een nieuwe school. Welke wens na elf jaar eindelijk in vervulling gaat. Een goednieuw pand is verrezen aan de Valeriusstraat in Groenoord. Waar de architecten Van Hunnik en Lambregts een geheel moderne school hebben gebouwd. Geheel beantwoordend aan de eisen des tijds. De conciërge van deze school, de heer H. B. van Vuuren, bijna vijftien jaar aan deze school verbonden, schenkt het laatste kopje koffie in de kamer van een opgewekte direc trice, waarvan de adjunct mej. C. M. Geers op dat moment aan een examen deelneemt. Verschoten plekken op het behang geven de plaatsen aan van foto's en lesroos ters. Een leerlinge verleent hier haar assistentie. Op maandag en dinsdag heeft men alles in de nieuwe school een plaatsje gegeven en was er geen school. Maar vandaag zijn die deuren aan de Valeriusstraat zij het onoffi cieel opengegaan. Dat komt allemaal nog. Eerst even wennen en alles goed verzorgen. Op adem komen, al is alles keurig geregeld en verliep de verhuizing geheel volgens plan. Een 294 leerlingen telt deze school nu, waar 2 jongens een opleiding van kinderverzorger volgen. Er is aan de Valeriusstraat gelegenheid tot uit breiding van negen lokalen, maar dat zal wel even duren! Groenoord krijgt er een gymlokaal bij. Geheel afzijdig van de school is het gymnastieklokaal aan de Vale riusstraat gebouwd, zodat ook an dere scholen hiervan gebruik kunnen maken, want dit lokaal heeft een eigen ingang. De gong die In 1911 door oud-leer lingen cadeau werd gedaan is ook meegenomen en zal ook hier zijn diensten bewijzen, want het is een zeer solide geschenk geweest. Waar aan men bovendien erg gehecht is. Die gong herinnert aan een klas die aan mej. V.d. Ven toebehoorde. Zij was van 1900 tot 1940 directrice van deze school, waarvoor zij erg veel gedaan heeft. Met o.a. inbreng van eigen geld. Vanaf 1966 heeft mej. Vis een zuinig beleid gevoerd. Er werd niets nieuws gekocht met de bouw aan de Valeriusstraat toen voor ogen. Maar dat wachten is nu ruimschoots beloond. Vandaar dat de goed voorbereide verhuizing nieuwe meu belen opleverde in die goednieuwe school. De school aan de Prins Mauritsstraat wordt nu het tijdelijk onderdak van de Rijnmond M.T.S., die nu nog verspreid in de stad, o.a. aan de Mgr. Nolenslaan praktijk en theorie in een lagere school aan de Zwarte- waalsestraat lessen krijgt. Vanaf vandaag wordt deze huis houdschool omgeturnd tot het huis vesten van al de leerlingen, die straks ook een nieuw gebouw krijgen bij de Sporthal „Margriet". Maar zover is het nog niet, vertelt de adjunct-di recteur de heer Th. van Pelt, die deze verhuizing gadeslaat. Eerst gaan we hier een beetje opknappen en moderniseren en is men blij met deze ruimte. De complete inventaris van de M.T.S. komt hier en de laatste nieuwe apparatuur op het gebied van M.T.O. wordt ondergebracht. De vroegere U.L.O. ernaast wordt er ook bij betrokken. Dus voorlopig ruimte genoeg! Wil den Hollander: BOERIN IN FRANKRIJK Het boek van de tv, 4 delen in één band voor maar y qq Rubensplein 16, Schiedam, tel. 26.95.13 De gezamenlijke Schiedamsche Vrouwenverenigingen, zullen op woensdag 10 oktober, om 20.00 uur, op het oude Stadhuis worden SCHIEDAMSE NOTITIES ontvangen door burgemeester H. Roelfsema. Voor de maand oktober is de Na een korte inleiding over ge- zaak van de B.V. Bouw Speelman meente en gemeentebeleid, is er aan het Frans Halsplein la te discussie mogelijk Schiedam aangeduid om de eretitel Deze avond is alleen toegankelijk „edelslager" te voeren. Waarvan de voor deelneemsters aan de cursus klanten volop kunnen profiteren, „politieke scholing' Hetgeen dezer dagen wel zal blijken. Delicatessen en wijnhandel Lange Haven 3, S'dam, tel. 267799 Liesveld 147, V/d te! 343059 Deze authentieke Spaanse druivenplukkers-kruik tijdelijk slechts 395 bij SHERRY POMAR (ware grootte 50 cm!) De jeugdhonkballers van Schiedam zijn afgelopen vrijdag in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoog straat in de bloemetjes gezet. Het geen gebeurde door het gemeente bestuur. Volkomen terecht, want het gebeurt niet iedere dag dat sportminnend Schiedam een ploeg kan huldigen die ongeslagen kam pioen van Nederland is geworden. En zoals wellicht bij velen al bekend, slaagde Schiedam daar twee weken geleden in. Een geweldig wapenfeit van de jeugdhonkballers van Schiedam. Zeker wanneer we een wissel op de toekomst maken: die ziet er wat „Schiedam" betreft tenslotte zonnig uit omdat binnen enkele jaren ongetwijfeld een ge deelte van de huidige jeugdploeg zal Ontvangst van het baseballteam Schiedam dat de kampioenstitel behaalde. De gemeentetop toonde veel belangstelling voor hun prestatie en vandaar die ontvangst in het Stedelijk Mu seum. Rechts wethouder me vrouw Verwey en burgeqieester Roelfsema, die de honneurs waar namen. zijn doorgestoten naar het eerste team. Met wellicht grote gevolgen. Misschien zelfs wel binnen enkele jaren Schiedam-Sparta of Schie- dam-Raak Nicols... Burgemeester Roelfsema staat op het punt afstand te doen van de fraaie beker: de welverdiende trofee voor het Schiedamse baseballteam dat de juniorentitel greep. Burgemeester Roelfsema tot de jeugdige basebailkampioenen: „Knap gedaan"... ln Schiedam-Zuid heeft me vrouw C. J. van Heiten met 15 dames en één heer handteke ningen verzameld ter verbe tering van het t.v.-beeld. Dat al ongeveer een half jaar niet om aan te zien is. Men is hier vorige dinsdag voor op stap geweest en boekte dit succes in de avond uren zo tussen 6 en 8 uur. Omdat er heel veel vrouwen werken, had overdag lopen geen zin. Allang heeft men bij de P.T.T. geklaagd, maar het hielp allemaal niets. Nu gaan die 1170 handtekeningen van be woners uit Schiedam-Zuid, die bijna geen beeld of een ver tekend beeld hebben én naar de Gemeenteraad én naar de P.T.T. Met de hoop dat er dan eindelijk iets ten goede gebeurt. Vooral in de wintermaanden is het „kastje" onmisbaar voor verschillende mensen die ner gens anders voor geïnteresseerd zijn. En men volgt de oorlog in het Midden-Oosten graag op de voet. Mevrouw Van Heiten is niet de enige die op verbetering van die t.v. wacht. Uw speelgoed oud of nieuw en ander bruikbaar materiaal (b.v. oude kussens en voor u waardeloos materiaal) zijn nog nodig voor onze peuterspeelzaal in oprichting (in samenwerking met de Stichting Samenlevingsopbouw S'dam- Noord). Als u het kunt brengen zou dat prettig zijn, zo niet dan halen wij het graag bij u op. Mevr. Van Troost, Bachplein 508, tel. 707611; mevr. Ruygrok, Bach plein 345, tel. 70529; mevr. Pons, Iepenlaan 53, tel. 710407. Namens onze peuters bij voorbaat hartelijk dank. De kampioensbeker en de plaquette van de gemeente Schiedam worden hier bewonderd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 16