gemeente informatie informa Nieuwe wegmarkering Nieuwe Damlaan volgende week open voor doorgaand verkeer Bejaardenreductie op RET-tarief gaat pas over enige tijd in Nieuwbouw voor VROM- dienst Inenting van meisjes tegen rodehond 20 oktober 1973 autobuslijnennet van R.E.T. in Schiedam Onroerendgoed- belastingen mm WÊ Informatiecentrum Stadsontwikkeling RAADSMAN 'Barbecue-sets' in Prinses Beatrixpark HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 21 WOENSDAG 10 OKTOBER 1973 ■!ÖSS8S:S;:8S iimmM V v Goed nieuws voor de autorijders uit Groenoord/Kethel en Nieuwland: begin volgende week zal de gehele Nieuwe Damlaan weer te berijden zijn! Zo zal er grotendeels een einde gekomen zijn aan de beperkingen die het doorgaande verkeer door Nieuwland opgelegd moesten worden in verband met de aanleg van de nieuwe hoofdrioolleiding van Woudhoek-Zuid naar Nieuwland. Dat is toen begonnen op 12 maart, toen de Burg. van Haarenlaan bij het Nieuwiandplein werd afgesloten om de bouwtrein gelegen heid te geven de rioolbuis over de Burg. van Haarenlaan heen te leggen. Snel daarop ging toen ook de Nieuwe Damlaan „dicht". Gedurende vijf weken kreeg het doorgaande verkeer tussen het stadscentrum en Groen oord/Kethel het toen heel moeilijk. Maar de Rijksweg 20, evenals een tijdelijk aangelegde „noodweg", bracht uitkomst. Op 17 april waren de grootste problemen weer voorbij, toen de Burg. van Haarenlaan weer vrij kwam en de rioleringswerkzaamheden be perkt bleven tot de (nog steeds afgesloten) Nieuwe Damlaan. HTin; i» - ÜK m Op het Plein 1940-45, het drukke kruispunt van de Burg. van Haarenlaan en de 's Gravelandseweg is vorige maand een nieuwe wegbebakening aangebracht. Voor de markering tussen rijbanen en midden- en zijbermen zijn z.g. leiconstukken aange bracht. Dit zijn schuin oplopende betonnen elementen, die 20 a 25 cm. boven het wegdek uitsteken en zo duidelijk de randen van de rijbanen aangeven terwijl bovendien de auto's niet makkelijk meer over de rand kunnen komen. Het is voor het eerst dat in Schiedam die leiconstukken worden toe gepast. In het verleden werd voor deze wegmarke ring bij kruisingen vrijwel steeds gebruik gemaakt van „groen", hetzij lage heesters, hetzij grasstroken. Doch het onderhoud van deze groenstroken is voor de Plantsoenen dienst een onmogelijke zaak geworden. Het zijn meest snipperstukjes groen, waarop bovendien vaak nog veel palen staan ook. Machinaal onderhoud is niet goed mogelijk en in handwerk is het erg arbeids-intensief en daardoor duur. En langs de drukke rijwegen is het werken nog gevaarlijk ook! Bovendien wordt er veel beschadigd. Maar al te vaak worden defect geraakte auto's op het gras en tussen de struiken gezet; men loopt bij het oversteken het gras plat en de struiken kapot. In de luchtstroom van de langs snellende auto's waait veel papier in de struiken en als er in de winter wordt gepekeld blijft het zoute water juist op de kruispunten hangen, wat bepaald niet De Gemeentelijke Gezondheidsdienst Schie dam organiseert ten behoeve van jonge meisjes van 12 tot en met 15 jaar een entcampagne tegen rodehond. Dit om de meisjes immuun te maken tegen een eventuele infectie door rodehond later, wat in het begin van een zwangerschap ernstige blijvende schade bij het kind kan veroor zaken. De inenting geschiedt in het gebouw van de G.G. en G.D., Tuinlaan 80, steeds op woensdagmiddagen tussen 2 en 5 uur en wel voor 12-jarigen op 17 oktober, voor 13-jarigen op 24 oktober, voor 14-jarigen op 31 oktober en voor 15-jarigen op 14 november. De kostprijs is f 10,—. Met ingang van zaterdag komt er een ingrijpende wijziging in het Let op! Volledige informatie over de komende wijziging zal door de R.E.T. worden gegeven, ook via een adver tentie in Het Nieuwe Stadsblad. Verder zal de nieuwe winterdienst- regeling verkrijgbaar zijn bij de be kende kaart-verkooppunten en bij de V.V.V. Een close-up van de leicon-randen als wegbebakening op het Plein 1940-45. bevorderlijk is voor de plantegroei. Het resultaat is, dat de als fleurig bedoelde groene wegmarkering vaak een armoedige indruk maakt. Vandaar dat besloten is om op de drukke kruispunten het groen te verwijderen en de verhoogde bermen te bestraten of anderszins af te dekken. Op tal van plaatsen in Schiedam is dat al gebeurd. Doch kale bermen bleken niet duidelijk te onder scheiden van de rijbanen. Vandaar dat nu als proef de bovenbedoelde leiconstukken zijn gebruikt voor de wegbebakening. In het Informatiecentrum Stadsont wikkeling aan de Huis te Riviereweg (tussen stadskantoor en rui'ne) kunnen belangstellenden inlichtingen krijgen over de plannen voor de reconstructie van de Schiedamse binnenstad. De openingstijden zijn op maandag van 18 tot 21 uur; op dinsdag, woensdag en donderdag van 14 tot 16 uur en op vrijdag van 9 tot 16 uur. Ook daaraan komt nu een einde. Alleen de Burg. Honnerlage Gretelaan voor wat betreft het gedeelte tussen de P. J. Troelstralaan en de Damlaan (bij het garagebedrijf) zal nog een paar weken afgesloten blijven voor het doorgaande verkeer omdat daar het wegdek opnieuw gelegd zal worden. Op het kruispunt Nieuwe Damlaan—Burg. Honnerlage Gretelaan zullen, zoals bekend, verkeerslichten komen, doch dat zal eerst later het geval zijn. Met de toekomstige situatie is wel rekening gehouden bij het leggen van de nieuwe bestrating en ook zijn de kokers voor de bedradingen ingegraven. Ook voor Schiedam is door de gemeenteraad een Verordening Onroerendgoed-belastingen vastgesteld, waarvan de bepalingen zijn opgenomen in de Gemeentewet. Deze gemeente-verordening treedt in werking per 1 november 1973, maar de bedoelde belastingen zullen eerst worden geheven met ingang van 1 januari 1975. Het is maar dat u het alvast weet. De onroerendgoed-belastingen komen in de plaats van de straatbelasting, de personele belasting en de grondbelasting, die daarmee komen te vervallen. De riooibelasting zal daarentegen gehandhaafd blijven doch als een retributie. De rijksbelastingdienst zal worden belast met de berekening van de aanslagen, de verminderingen en onthef fingen, met de verzending van de aanslag biljetten, enz. en is tevens belast met de invordering. Maar de gemeente verschaft het rijk de gegevens, nodig voor de berekening van de belastingen. De grondslag voor deze belastingen is de waarde welke aan het onroerend goed in het economische verkeer kan worden toegekend; de belastingplichtigen zijn zowel de ge bruikers als de eigenaren van het onroerend goed en wel voor resp. f 4,— en f 5,— voor elke volle f 3.000 van de heffingsgrondslag. De gemeenteraad heeft op 24 september jl. het besluit genomen om ten behoeve van de Schiedamse inwoners van 65 jaar en ouder een reductieregeling in te voeren voor het openbaar vervoer. Daar was al langer sprake van en dat heeft uitvoerig in de Schiedamse kranten gestaan. Maar het besluit van de raad betekent nog niet dat de bejaarden nu al meteen goedkoper kunnen reizen met de stads- en bijzondere lijnen en de metro van de R.E.T. Het zal nog enige tijd duren voor het zover is. Dat komt omdat de gemeente eerst de goedkeuring moet krijgen van Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland en daar gaan wei enkele maanden overheen. In de kranten heeft reeds gestaan hoe de gang van zaken zal zijn. Op bepaalde adressen kunnen de bejaarden kinderritten- kaarten van de R.E.T., die echter van een speciale opdruk zijn voorzien. Alleen de Schiedamse bejaarden zullen deze kaarten kunnen kopen, om er als volwassenen gebruik van te maken, echter alleen buiten de spitsuren. Voor de controle op deze Al vele jaren bestaan er plannen voor een nieuw gebouw voor de gemeentelijke Ver voer-, Reiniging-, Ontsmetting- en Markt- dienst (VROM), maar nu is de kogel door de kerk. De gemeenteraad heeft besloten een krediet van f 7.055,000 beschikbaar te stellen voor deze nieuwbouw, gelegen op het daartoe gereserveerde terrein van 17.180 m2 aan de Van Heekstraat in het industrie terrein, grenzend aan de Schie. Hoewel het plan sober is gehouden, is de verwachting dat met het nieuwe gebouw aan de huidige en ook toekomstige behoeften van de VROM-dienst wordt voldaan; met het oog op de verdere uitbouw van de stad zijn er ook redelijke expansiemogelijkheden aanwezig. De verwachting is dat de bouw kan plaats hebben in de jaren 1974 en 1975. Het huidige terrein van de VROM-dienst aan de Buitenhavenweg komt dan vrij en kan in 1975/76 weer worden uitgegeven. In het bouwplan zijn opgenomen een grote garage met werkplaats, kantoor en kleed gelegenheid, een berging voor het winter- materiaal met opslag van zand en zout, een ontsmettingsinrichting, een tankstation, een sleephelling en ook een dienstwoning. Het autowrakkenterrein is niet meer in het bouwplan opgenomen. kortingsregeling worden z.g. „bejaarden- passen" uitgegeven door de afd. Bevolking van de gemeentesecretarie, voorzien van een foto. Deze passen zullen f 4,50 gaan kosten, maar zonder pas krijgt men de bedoelde reductiekaarten niet. Het ligt in de bedoeling dat wanneer over enige maanden de hele regeling in kannen en kruiken is en de uitgifte van de bejaarden- passen kan beginnen, dat dan de afd. Bevolking aan alle inwoners van 65 jaar en ouder een brief zal sturen, waarin alles staat, wat men moet doen om bejaardenpas en reductiekaarten te krijgen. Maar voorlopig is het nog niet zo ver. Alstublieft, even wachten op de brief. De Schiedamse raadsman J. H. Suyling is tweemaal per week tijdens zijn spreekuur te raadplegen door in woners van Schiedam, die met pro blemen zitten. De spreekuren zijn: op dinsdag van 9 tot 11 uur in gebouw De Ark, Hargplein 101 in Groenoord, tel. 708276 en op vrijdag van 9 tot 12 uur in het pand Broersvest 95, tel. 269957. - - J i - x -f - v De nieuwste aanwinsten in het Pr. Beatrixpark zijn de drie barbecue-setsdie op beschutte plaatsen verscholen in de bosjes zijn ingericht in de buurt van de park-ingangen aan de Parkweg en Schiedamseweg. Het zijn betonnen platen met metalen omvang en roosters en toegerust met spit, pook en schepje, terwijl er ook eenvoudige houten banken omheen zijn geplaatst. Een ieder kan hier komen barbecue'en, maar het vlees èn de houtskool moet men zelf meebrengen. Nieuw zijn ook de duidelijke overzichtskaarten van het park, bevestigd aan aardige rustieke standaards. Daarop staan aangegeven de vele mogelijkheden die het Pr. Beatrixpark de recreant biedt. Die kan men overigens ook lezen in het boekje „Het Prinses Beatrixpark" dat voor 25 cent verkrijgbaar is bij het paviljoen „De Kethel" in het park en bij het V. V. V.-kantoor in het Proveniershuis.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 21