Weyte sr». mm Mensjes kijken Oude kranten voor Nieuwland JANSSENs Autorijschool Aaa v. Leeuwen Voor het opbouwcentrum Opper-Volta 70 mille bijeen GEWESTELDKE DAGKNW Een grote kollektie en steeds weer iets nieuws vindt u bij: DAM| BOEKJE VOL altijd 5.-^ contant voor U jg^. |p HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 32 WOENSDAG 10 OKTOBER 1973 Ook u kunt dit maken: de kokette ogen van een klein meisje. Talloze romans en schilderijen hebben als onderwerp: het café op de hoek, het terras, het ijskarretje of het snoep tentje in het park. Veel litteratuur en kunst kan toegeschreven worden aan het fenomeen café; toevluchtsoord voor artiesten en de intelligensia; veilige haven voor pseudo-intellec- tuelen met hun volgelingen; rust plaats voor wandelaars en 't roddelhoekje voor buurtbewoners. Grijp iedere kans, om mensen te bestuderen. En als u graag mensen fotografeert, wees dan steeds pa raat om een foto te maken. Met de kleine handige Kodak Instamatic camera bij de hand kan een middagje fotograferen u een fotoverzameling opleveren die bij na even grafisch is als het schets boek van Toulouse-Lautrec en bijna even beschrijvend als het dagboek van Hemingway. Om de tafereeltjes die zich in uw buurt afspelen vast te leggen hebt u alleen maar een waakzaam oog, een vaste hand en een snelle vinger nodig, die de sluiter van de camera ontspant. Misschien zit er aan het tafeltje naast u een jong paartje dat zózeer in elkaar opgaat dat het hun smeltende ijs én uw camera niet eens ziet. Dit is natuurlijk een eenvoudig voorbeeld, maar het illustreert wél duidelijk een liefdestafereeltje op een zomerse dag. Misschien kunt u een foto maken van een groepje gezellig mollige dames aan een ander tafeltje dat zit te genieten van een lekker stuk gebak, of van een oud heertje dat koffie zit te drinken met z 'n kleinzoontje en een grote hond. Dat zijn er natuurlijk ook nog de onvermijdelijke groep luidruchtige studenten en de trotse ouders achter een kinderwagen, de wande laars die uitrusten van hun doel loos geslenter - een hele kaleidos- coop van gezichten en karakters, die er gewoon om vraagt gefoto grafeerd te worden. modemagazijn hooqstraat 155-157 schiedam tel. 268027 ■zegels geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en LEST IN VOLKSWAGEN Steeds dezelfde instrukteur met VAMOR-diploma. Telefoon 26.41.74-26.55.78 Prof. Kamcrlingh Onneslaan 185a Als u rustig op een terrasje zit zult u tot de ontdekking komen dat er nog meer onverwachte mooie din gen zijn. Ineens zult u de zonne stralen zien die op de voorgevel van een gebouw vallen en waar door architectonische details op vallen die u tevoren nog nooit gezien heeft. De verschillende soorten mensen die op een bus staan te wachten; het geometrische patroon, van tijdschriften die uitgestald zijn bij een kiosk; een eenzame duif die op het trottoir loopt en zich niets aantrekt van het langssnellende verkeer; de immense schaduw van een ijzeren hek of een lantaarn paal; een kat die zich koestert in de zon; twee schakers die op straat zitten te spelen. Voor de speurder die geen haast heeft is alles en iedereen een dankbaar onderwerp. Kleine tafeltjes, en het feit dat ze erg dicht bij elkaar staan, zijn karakteristiek voor terrasjes en openlucht-restaurants. Dit kan in uw voordeel zijn als u bepaalde dingen van dichtbij wilt fotogra feren Foto's van handen of voeten kunnen karakterstudies zijn. Maak eens een foto van een gracieuse vrouwenhand die een glas vasthoudt of een paar mooie ogen met lange wimpers. Zulke onder werpen kunnen het begin zijn van een geweldige verzameling. Tal van professionele fotografen hebben trouwens reeksen van der gelijke foto's gemaakt. Hiervoor heeft u geen speciale techniek of apparatuur nodig. In dit geval gaat het niet zozeer om de close-up, alswel om de speciale gelaatstrek. Als u uw camera instelt op de minimum-afstand van plm. 1.20 m. dan kunt u prachtige foto's maken, bijv. van de oogjes van een jongetje, die over een tafel gluren of van het gezicht van een klein meisje dat een ballon opblaast. Maakt u ook eens een iets andere foto, door eenvoudige, alledaagse onderwerpen op een ongebruike lijke manier vast te leggen. U kunt bijvoorbeeld een alleen staande persoon dramatiseren door een foto te maken mét de schaduw erbij. Of u kunt een gezicht scheiden van de rest van het lichaam door het te fotograferen in de buitenspiegel van een auto. En ook na zonsondergang kunt u doorgaan met mensjes kijken. Dan kunt u een automatische Instamatic camera gebruiken, waarmee lange belichtingstijden mogelijk zijn. Zelfs van donkere onderwerpen worden dan goed belichte opnamen gemaakt. Let er echter wel op dat de camera goed stil gehouden wordt, bij voorkeur door hem op een statief te plaatsen. Hierdoor voorkomt u onscherpe foto's. Als de straatverlichting aangaat ziet u weer een geheel nieuw spectrum van onderwerpen. Eta lages komen tot leven en zelfs de doodgewone artikelen die erin liggen worden fotogeniek. Gevels worden een dambord van verlichte ramen, met daarbij de weerspiegeling op straat: de gezich ten van mensen reflecteren het licht van de neonletters. Door zelf eens naar ..mensjes" te kijken zult u ontdekken waarom dit een favoriete liefhebberij is geworden van veel fotografen over de hele wereld. Weer eens wat anders: de gerim pelde voetjes van een baby. Men schrijft ons: „Graag willen wij u op de hoogte stellen van de opbrengst van de dekenale vastenaktie Schiedam 1973 „Opbouwcentrum voor Opper- Volta" die in het voorjaar gehouden is. Voor dit centrum, bestemd voor de Schiedamse pater R. Geerdes, is f 70.000,— opgebracht. Aangezien door de landelijke vasten aktie f29.000,- voor dit projekt is bestemd, hebben wij in overleg met de landelijke vastenaktie in Zeist het meergeld als volgt besteed. Het dekenaat Schiedam financiert twee projekten, elk van f 11.000,— op Irian Barat, het voormalige Nederlands Nieuw Guinea, in het bisdom Merauke en wel in Kepi en in Mindiptana, waar twee handwerk- scholen van gereedschap worden voorzien. Verder dragen wij met f 15.000,- bij tot de f 100.000,— die de landelijke vastenaktie heeft geschon ken aan de wereld-voedselorgani- satie, FAO, om proteine-rijk voedsel te kopen voor de volkeren in' Noord-Afrika, dat de laatste jaren door droogte geteisterd wordt. Wij zijn trots dat de steden Maas sluis, Vlaardingen en Schiedam, behorend bij het dekenaat Schie dam, deze projekten hebben kunnen financieren en hopen dat u dit aan deze mensen wilt doorgeven d.m.v. uw medium. Namens de begeleidingscommissie dekenale vastenaktie Schiedam J. van de Meer, Heinsiusstraat 49, Schiedam. Op zaterdag 13 oktober a.s. is het Gewest van de K.N.V.V. afd. Vlaar- dingen/Schiedam te gast bij de afdeling Voorne. Een gevarieerd menu, waarin de ontwikkelingen van het duingebied en die van de „toekomstige delta" voor Voorne de hoofdschotel vormen. Het pro gramma luidt: 9.30 uur: aankomst van de bus op de Volkshogeschool „Olaertsduyn", Windgatseweg 2 te Rockanje. Na de ontvangst spreekt de heer C. Sipkes over „De ontwik kelingen van de flora in het Voornse duin". Oude kranten zijn een bron van inkomsten voor de wijkvereniging „Nieuwland". Verzamel ze dus en als u over een flinke stapel beschikt neemt u dan contact op met de heer Post, Dr. Wibautstraat 17, tel. 702342 en het wordt bij u wegge haald. Vooral de tijdschriften leunen zo lekker door! Boerderij „Landvreugd" gaat voor de „Instuif', haar poorten weer openen en wel zaterdagmorgen a.s. om 10 uur. Dan wordt er een filmprogramma gegeven. Maar er volgt nog veel meer in de komende maanden. Let maar op de medede lingen hierover. Sluiting zaterdag om 12 uur. Je komt toch ook? De heer B. F. J. van den Hoek spreekt morgenavond (donderdag) in de Wilgenburch achter de Singel pastorie voor de leden van het R.K. Vrouwengilde over het werk van het Leger des Heils. Na de pauze vertelt hij aan de hand van dia's over het zendingswerk van het Leger. Ieder een is van harte welkom om 20.00 uur. i-raps; RAM 21 maart - 20 april Over het algemeen een prettige week. Let er echter wel op, dat de romantiek er niet met u vandoor gaat U dobbert ietwat teveel op de stroom van uw gevoelens voort. Het staat niet vast. dat uw partner even vlot zal meedobberen. Zakelijk gesproken, heeft u niet te klagen, maar u heeft wel neiging sommige dingen te verwaarlozen. Juist vanwege die romantische bevlieging. En dat kan niet STIER 21 a, ril-20 mei Geen gebrek aan werk deze week. Integendeel, u doet eigenlijk nog steeds te veel. Houd de boot af en ga niet in op verzoeken om medewerking, hoe vriendelijk ze ook gedaan worden. Wijs ze maar even vriendelijk af. Werk eerst uw oude taken af. Dat wil deze week juist goed lukken. Profiteer van die omstandiheid. TWEELINGEN 21 mei - 20 juni Een bepaalde ingewikkelde kwestie nadert haar oplossing en men vraagt u om advies daarbij. Dat brengt u ietwat in verlegenheid, want u kunt heel goed het standpunt van anderen ook zien. Overhaast u dus niet. Ga kalm met u zelf te rade, of met een heel vertrouwde figuur. Een goede oplossing is mogelijk. Onverwachte ontmoeting en interes sant nieuws te verwachten. KREEFT 21 juni - 20 juli Prettige week voor mensen die aan de studie zijn. Het wil goed lukken en u heeft er zin in. Artiesten onder u hebben goede ideeën en opdrachten zijn niet buitengesloten. Of binnen afzienbare tijd Gokjes moeten worden afgeraden, ook het uitleren van geld aan ietwat te vlotte figuren. Een gesprek met iemand doet u van idee veranderen. LEEUW 21 juli - 20 augustus Gezellige week mogelijk. Wees evenwel niet te kritisch. U ziet uw omgeving soms door een speciale bril en voelt dan neiging, om iedereen om te turnen. Dat kan gestrubbel veroorzaken. U voelt u wat beter en uw moed is aan het terugkeren. Als u ergens geen zin in heeft en er is ook geen haast bij, laat de boel dan maar waaien. Houd uw krachten paraat voor die aangelegenheden die voorgaan. MAAGD 21 augustus - 20 september Kalme week. Dat betekent niet, dat u weinig te doen heeft, maar er wordt van buitenaf weinig aan u getrokken. Daardoor kan u rustig afwerken, wat u onderhanden heeft. Luister niet teveel naar iemand uit uw naaste omgeving, die u een bepaalde kant op wil duwen. Het is goed bedoeld, maar het is niet de kant die u ligt en die u geluk brengt. WEEGSCHAAL 21 september - 20 oktober Dit kan een goede week worden, als u strijd tegen de neiging iemand een vaas naar het hoofd te gooien. U bent een tikje aan de opstandige kant en ze moeten u niet te na komen. Goed. Laat dat evenwel niet uitgroeien tot gekibbel. Blijf lekker in uw eigen hoekje en werk uw ideeën uit. Een ernstig gesprek doet sommige dingen duidelijker worden. SCHORPIOEN 21 oktober - 20 november Gezellige week. U heeft het gevoel, dat u eindelijk met de meeste dingen klaarkomt en dat u kunt beginnen aan die, waar u zin in heeft. U loopt al een poos met ideeën rond, die eenvoudig niet aan de beurt komen, omdat er telkens wat anders aan de hand is. Maar u kunt nu aan de slag. Wie u nu nog wil storen, stuurt u maar een eindje om BOOGSCHUTTER 21 november - 20 december Houd de teugels strak, deze week. Er zit verschil van mening in de lucht. Zelf bent u geneigd, op te vliegen, inplaats van kalmweg uw bezwaren te uiten. Aangezien er een belangrijke beslissing te nemen valt doet u er goed aan, vooral ten opzichte van uzelf kritisch te blijven. Geen scherpte, maar vriendelijkheid en tact. Denk aan de vliegen en de honing STEENBOK 21 december - 20 januari Laat u ook deze week niet van de wijs brengen. U heeft een goed plan en u moet u niet laten dwarsbomen door bijkomstigheden. Stuur ze maar met een kluitje in het riet, en zet uw zin gemoedelijk door. Op tijd rusten en mediteren zijn de dingen, die u het beste bekomen en de nodige kracht geven. U heeft er bovendien recht op, want er kan een drukke tijd komen. WATERMAN 21 januari -20 februari Er bestaat een kans, dat u deze week mensen in uw omgeving op stang jaagt met een zekere betweterij uwerzijds. Zelfs al bent u zeker van uw zaak, breng dan uw argumenten met diplomatie aan de man. Vooral, als u deze week vergaderingen heeft of ergens voorzitter van bent. U bedoelt het goed, maar u bent een tikje moe en geprikkeld. VISSEN 21 februari - 20 maart Kans op een vrij lar.ge reis in de naaste toekomst. U heeft veel voor te bereiden en te regelen. Uw stemming schommelt tussen heel tevreden en een tikje nostalgie om wat voorbij is. Zo is het leven, we kunnen njet alles hebben. Wees niet te gesloten tegen degenen, die recht hebben op uw vertrouwen. Het kan een indruk van koelheid geven, die u helemaal niet bedoelt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 32