BALL7 „Knutselen met moderne materialen" Arne Jansen zaterdag in gebouw 'Arcade' Ereplaatsen bij filmfestival PTT HADI- MAZDA LANDMAN STAP ER IN bij „LANDMAN" In memoriam tandarts Wattez Beroeps commissie Handig boekwerk met meer dan 300 voorbeelden in kleur auto huren? DORIO b.u. Rode hond kan gevaarlijk zijn Voor Schiedamse inzendingen: schoenen een lust om op te lopen van Dalen VAN ALLERLEI HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 8 WOENSDAG 10 OKTOBER 1973 Zaterdag 6 oktober werd er in de grote zaal van het hoofdpostkantoor Delfseplein te Rotterdam, voor de eerste maal, een landelijk filmfestival gehouden. De vereniging die dit gebeuren organiseerde - het Schiedamse „Fofidia" kan op een geslaagde avond terugzien. Niet alleen waren er ruim voldoende inzendingen, ook de zaal was vrijwel geheel gevuld met belangstellenden. Na een kort openingswoord door S. Jansen, kon de jury, bestaande uit mej. G. Verrings en de heren P. Kottman, H. Strassers en J. Viel- voije, geassisteerd door Fofidia- secretaris D. Rensman, aan het werk om de 16 inzendingen te beoor delen. Dat verschillende van deze inzen dingen van uitstekende kwaliteit waren, bleek ook uit de jury-rap porten. De hoofdprijs-waardebon, ten waar de van f 300, aangeboden door de firma Dixons-Rinck, ging met 103 1/2 punt (max. te behalen 120 punten) naar de heer Visser uit Driehuis bij Velsen voor zijn film „Beekenstein". Jury-vermelding voor de heer Visser: bijna professio neel, boeiend van begin tot eind, fantastische plaatjes. De tweede plaats was voor de inzending „Waarom ik", van de heer Haak uit Rosmalen bij Den Bosch. De jury vond de inzending goed van opbouw, goede spanningsverdeling, goed scenario. „Waarom ik" was goed voor 102 punten. De derde, vierde en vijfde prijs waren voor Schiedammers. Als der de werd bekroond de film van de voorzitter van Fofidia. Zijn film „De W.C. is jarig" behaalde 94 punten. De jury was er over eens dat deze film veel leuke vondsten bevat. Met de waardering: bijzonder goed van opzet, werd vierde de clubfilm van „Fofidia" met de toepasselijke naam „Aangetekend stuk". Dit werk, waarbij het oude Schie dam, en vooral het oude stadhuis een voorname rol speelden was goed voor 92 punten. Een korte film „Fiets" van mevr. Witkamp viel bij de jury in goede smaak, getuige de aantekening: goed thema, een uitstekende combinatie van beeld en gehad. Naast de prijswinnaars, werden ook de leden van de jury op het podium uitgenodigd. Zij ontvingen van de heer Jansen, die ook de prijzen uitreikte, voor de dame een doos, die verdacht veel leek op een doos bonbons, voor de heren een fles Schiedams Nat. De heer Clusters, die voor deze avond niet alleen zijn medewerking, maar ook zijn materiaal ter beschik king had gesteld, kreeg ook een volle fles. Voor de jury-secretaris D. Rensman geen drank. De heer Jansen deelde mee dat de secretaris al genoeg bij de P.T.T. verdiende. Kortom, Fofidia kan op een geslaag de avond terugzien, mede door de enorme inzet van zijn voorzitter L. Witkamp, die door zijn enthou siasme ook zijn medebestuurders Ton Reijgersberg en Daaf Rensman stimuleerde. Mazda 1000, vanaf ƒ7499, Mazda 1300 S, vanaf 7999,— voor gratis proefrit OFFICIAL DEALER GARAGE Noordmolenstraat 17 Telefoon 266233 265607 Als wij opstandig mochten zijn zou ik schrijven: .Waarom hij, en waarom zo jong"? Tandarts Wattez voor zijn vele goede vrienden Peet - was rond de zestig, nog buitengewoon vitaal. Gelukkig voor hem heeft zijn ziekte maar heel kort geduurd. Voor zijn lieve vrouw, zijn kinderen en kleinkinderen is het een groot verlies. Maar niet voor hen alleen: ook zijn patiënten, de schildersclub S.45 Toonkunst en niet te vergeten de leden van Sociëteit de Vrijheid 1945 kunnen hem maar nauwelijks missen. Alles wat Peet Wattez deed, deed hij met groot enthousiasme en veel talent. Een man met zeer vele gaven: hij speelde verdienstelijk viool, zong en vooral hij schilderde. Zijn aquarellen getuigden van een buitengewoon groot vakmanschap en ook aan de bridgetafel en rond het biljart stond hij zijn mannetje. En dit alles zonder ooit fanatiek te worden, hij zag de betrekkelijkheid van al deze dingen en kon lachen om zichzelf. Een vriend die wist te luisteren en mild bleef in zijn oordeel. Vol belangstelling voor het wel en wee van anderen, politiek vooruitstrevend en cultureel hoog ontwikkeld. Kortom een gaaf mens, die woekerde met de vele gaven die hem geschonken waren. De Heer heeft hem vrij plotseling tot Zich genomen. Moge hij rusten in vrede. SEBASTIAAN De Beroepscommissie zal op woens dag 17 oktober a.s. om 18.00 uur in een openbare vergadering bijeen komen in het Stadskantoor Emma- straat 1 (rechter nis van de vergader zaal) ter behandeling van het be roepsschrift van mevrouw J. W. M. van Eijk-den Dunnen te Rotterdam tegen een aanschrijven van burge meester en wethouders van Schie dam dd. 10/14 augustus 1973 tot het treffen van enige voorzieningen aan het pand Poortugaalsestraat 17b. De op deze zaak betrekking heb bende stukken liggen ter inzage op de afd. Alg. Zaken van de gemeente secretarie, Stadskantoor Emmastraat 1, 2e etage, op de werkdagen van 10 t/m 16 oktober a.s. van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. NAALDWIJK: Molenstraat 5 DELFT: Wijnhaven 18 SCHIEDAM: Broersvest 33b Hier heeft u ze dan die hondenrennen met taksen. Er is een prachtig boek uitgekomen bij Uitgeverij J. N. Voorhoeve, Den Haag. Een juweel van een boek als u van knutselen houdt en met de kinderen thuis op een donkere herfst- of winterdag bezig wilt zijn: „Knutselen met moderne materia len". Het is van fraaie kleurenfoto's voorzien, al geeft de schrijfster, mevrouw F. Baresel-Anderle, wel de raad zelf iets anders erbij te denken, voor een inbreng te zorgen. Wilt u succes hebben, dan komt er ook wel een beetje materialenkennis bij te pas, hetgeen u in dit boek ook wordt bijgebracht. Raffia bijv. is zacht, soepel en houdbaar, ideaal om mee te werken. Vooral nu de feestdagen naderen. Iets maken door kinderen. Om te beginnen speelgoed van serpentines. Voor de leeftijd van 8 jaar een poppenhuis met toebehoren en poppen. Sieraden van papier, ge vlochten mandjes. De kleintjes van 8 jaar kunnen dit al maken. Oudere kinderen maken voor hun eigen kamer graag lampekappen en lampions, een vlinder, van die grappige reuzenbloemen en een feestboom. Geluksvissen, net en waaierguirlandes. En wat te denken van kerststerren in december en in het voorjaar paasklokken? Heel leuk silhouetten van projectie- beelden, bestemd voor de kinderen vanaf 12 jaar met mooie voorbeel den. Transparante lantaarntjes, ver schillende poppen en dieren, een groot vliegend insect of een afwas- bare globe. Iets anders dan anders: hondenrennen met kleurige taksen. Een trein-veerpont. Een Chinese pagode, verwerking van ribkarton. Daar zullen ze trots op zijn. Van dun en dik karton de schijngestalten van de maan te maken kan ook. Het voorbeeld is altijd te zien en de beschrijving erg duidelijk. Het is ondoenlijk alles uit dit goedverzorgde boek te vermelden. Maar u moet er wel nakr vragen, want het is de moeite waard en u kan er jaren plezier van hebben, vooral als er een paar kinderen thuis zijn. De prijs van dit boek, 240 pagina's tellend, is f 19,90. M.W.-S. Hup, op uw vr.i|e dag met de auto er opuit Zortder zorgen en met een echte Renault Vraag maar eens snel inlichtingen. Schiedamseweg 14 Vlaardmgen Tel 353533 Zaterdag 13 oktober zal Instuif Schiedam weer haar jaarlijkse Bier en Wijnfeest vieren, één van de grootste festiviteiten van de Instuif. Dit soort feesten is in veel streken in de vergetelheid geraakt en in Schie dam eigenlijk ook, ware het niet dat deze sociëteit ieder jaar weer de Arcade weet om te toveren tot o.a. een Weinstube, een gezellige bar en een sfeervolle versierde grote zaal. Op dit soort avonden heeft de ervaring geleerd, dat er ontzettend veel mensen komen die eens echt de beentjes willen strekken tot diep in de nacht. Zo'n avond mag eigenlijk niemand missen, overal muziek, gezelligheid en sfeer. Iri de Weinstube zal een trio de muziek vanaf 22.00 tot 0.200 uur verzorgen, en in de grote zaal na 24.00 uur tot zolang ieder dat wil de Instuif-discotheek onder leiding van D.J. Ton Heuchemer. Maar het belangrijkste zal om 20.30 uur beginnen, wanneer één van de meest favoriete zangers van dit moment van zich zal laten horen nl. Arne Jansen. Arne heeft zich in minder dan geen tijd naar de top van het vaderlandse amusement gezongen. Hij is op 26 april 22 jaar geworden en woont in Gendringen bij de Duitse grens. Hij treedt ongeveer 4 maal per week op, samen met zijn eigen vijf-mans formatie Les Cigales in Nederland, België en natuurlijk Duitsland. Door dit alles is zijn beroep als kapper van dames in het gedrang geraakt wat velen van het vrouwe lijke geslacht zullen betreuren. Naast zijn „meisjes met rode haren" zingt hij van alles tot hard-rock toe. Hij zal dus niet veel Nederlands zingen op a.s. zaterdag. In ieder geval staat het nu al vast, met deze muzikale sfeer, de ver sierde zalen en een gezellig publiek, dat ook het Bier- en Wijnfeest van zaterdag a.s. weer vanaf 20.30 uur tot 0.300 uur constant gezellig zal zijn. Als je kunt, kom dan voor half negen, dan zal de doorstroming aan de kassa sneller zijn en de sfeer eerder in de zaal aanwezig. Er kunnen zaterdag geen leden worden ingeschreven. Tot zaterdag in Arcade, Lange Haven 71 in Schiedam. Toegang leden f 5,-; niet-leden f6,-. Bij vrouwen die rodehond krijgen in het begin van een zwangerschap bestaat er een grote kans op ernstige blijvende schade bij het kind. Door middel van een inenting is deze ziekte tegenwoordig afdoende te voorkomen. Hiermee moet men echter niet wachten tot men reeds zwanger is, want tijdens de zwanger schap is inenting voor het kind mogelijk riskant. Nadelige gevolgen van de inenting voor de vrouw zijn nooit geconstateerd. In een gering aantal gevallen treden na de inenting voorbijgaande gewrichtsklachten op. Kortom, inenting tegen rodehond van alle jonge meisjes is gewenst. Ook van die meisjes, die menen reeds onvatbaar te zijn, omdat ze al rodehond zouden hebben door gemaakt. De diagnose rodehond geeft in de praktijk vaak moeilijk heden, zodat de diagnose nogal eens ten onrechte wordt gesteld. Ten behoeve van de jonge meisjes is een entcampagne georganiseerd door de Gemeentelijke Gezondheids dienst Schiedam, tegen kostprijs, dat is f 10,— per persoon. De registratie geschiedt in het oranje inentings boekje of entingskaart. Het volgende entschema is op gesteld 12-jarigen, woensdag 17 okt., GG GD, 2-5 uur. 13-jarigen, woensdag 24 okt., GG GD, 2-5 uur. 14-jarigen, woensdag 31 okt., GG GD, 2-5 uur. 15-jarigen, woensdag 14 nov., GG GD, 2-5 uur. Arne Jansen en Les Cigales, die zaterdag Instuif Schiedam luister bij zullen zetten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 8