Een wereld vol hammondmuziek Rijnmondband maakte "lekker" plaatje LAATST RONDE VAN "MUSIC-INN O? W*- nik mcirzcJriwiQ arm cixüzjng Ze hebben allebei een maand lang met een caravan door ons land getoerd de heren W. v.d. Meer (organist, promotor en alles wat met de Music Inn te maken heeft) en Jan Gravendeel, vaste organist bij Stef Meeder N.V. aan de 's Gravelandseweg. HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 8 WOENSDAG 17 OKTOBER 1973 Ze hebben in Enschede, Hoogeveen, Heerenveen, Emmeloord, Hilversum, Zaandam, Den Helder, Alkmaar, IJmuiden, Den Haag, Dordrecht, Axel, Terneuzen, Breda, Tilburg, Eindhoven, Weert en Brunssum verschillende bandjes opgenomen voor finalisten voor de Music Inn. Schieaam was dinsdagavond de laatste deelnemer aan dit orgel concours, waarvan u nog wel horen zal. Waarvoor heel veel werk is verzet en een afstand van maar liefst bijna 4.000 km. afgelegd. Leuk werk, vinden deze beide organisten. We hebben met plezier naar de kandidaten geluisterd. Al waren er ook bij die ,,af" gingen vanwege de zenuwen. Maar dat is heel normaal... De caravan stond dus voor de gastvrije deur van Stef Meeder. Zelf op dat moment in gesprek met TV-grootheden voor zijn medewer king aan een vast programma. Maar dat hoort u ook nog wel. Stef hebben we dus niet gezien maar hij heeft een eminente plaatsver vanger in de persoon van bedrijfs leider John Th. Veerman. En niet te vergeten Kees A. Bijlo, die in augustus de kandidaten voor de voorronde zo voortreffelijk op hun gemak wist te stellen. Toen kwamen er deelnemers uit Maasdam, Pernis, Schiedam, Rotterdam, Rozenburg en Naaldwijk. Deze avonddeelne mers niet alleen uit Schiedam, zoals u lezen zal. „OPNAME-LEIDER" Jan Gravendeel fungeerde als „op name-leider". De heer V.d. Meer stelde de geijkte vragen en hield de administratie bij. Straks mag de landelijke jury een 180 bandjes gaan beluisteren. Overal vandaan. Daar zullen zeker drie dagen mee gemoeid zijn, maar eind van de maand weet iedere groep op welke plaats hij of zij geëindigd is en hoeveel punten er zijn behaald. Verheugend overigens dat Schiedam hoger ligt dan het landelijk peil, deelt de heer V.d. Meer mede. Stef Meeder heeft straks de leiding van deze jury, maar deze Stef zal beslist niet weten, welk bandje van zijn eigen school is. Dat geldt ook voor elke detailhandel, die een orgel als prijs heeft uitgeloofd. Natuurlijk zullen we u de volledige landelijke uitslag straks mededelen. Heel stie kem duimen we een beetje voor Schiedam. Mag het astublieft? De belangstelling is overweldigend ge weest. Een teken dat het hammond orgel sterk favoriet is en zal blijven. PETER De eerste kandidaat was Peter Rayer uit Hoogvliet. Negen maanden les en 9 jaar oud. Met grote ogen keek hij eerst naar Jan Gravendeel, die hem volkomen op zijn gemak stelde. En toen speelde Peter of het de gewoonste zaak van de wereld was. Zijn ouders en broertje luisterden er goedkeurend naar. Typisch dat va ders altijd zo apetrots zijn! Ik mag dat wel. Ik zat heerlijk in een hoekje op de bank en genoot van al die klanken. Ik geloof beslist dat als ik niets meer te doen heb dat ik dan maar orgelles neem. Of er wat van terecht zal komen? Maar ik dwaal lelijk af. Volgende kandidaat voor een orgel: Desiré Niessen uit Schie dam, 14 jaar oud en 9 maanden les. Nee, net als Peter nog nooit een ander instrument bespeeld. Het fijnste was dat zij zich via het bandje net als de anderen even „los" konden spelen. Daarna volgde pas de eigenlijke opname. Eventueel goed voor een orgel of radio-optreden! TECHNISCHE STORING Pia van Eersel, 13 jaar oud uit Rotterdam, zes maanden les, alleen maar blokfluit gespeeld, legde heel haar ziel in het spel. Het was rustgevend om tussen alle drukte en gevlieg en gedraaf door hiernaar te luisteren. Die Pia komt er wel. John Schilder uit Rozenburg, 15 jaar, geen ander instrument ooit bespeeld, al twee jaar les en had last van een technische storing op het apparaat. Dan speel je gewoon over en komt alles weer goed. Marjan Blom was er ook weer uit Schiedam, een half jaar les gehad. Zij speelde eerst een beetje te hard, maar Jan Gravendeel morrelde even aan wat knoppen en toen was alles oké. ZENUWTJES Claudia Canta uit Rotterdam, 13 jaar, leek zo rustig. Zij heeft pas zeven maanden les, bespeelt geen ander instrument. Zij leek zo be heerst, maakte een foutje en mocht het overdoen. Jan stufte het bandje wel even weg. Tót twee keer toe. Dat is het leuke van dit Music Inn-concours, dat de kandidaten precies weten wanneer of ze „er naast" zitten. Ernstig en geconcen treerd luisteren ze naar hun eigen opname als die teruggedraaid wordt. Om dan verwachtingsvolg naar huis te gaan na eerst iets gebruikt te hebben in het restaurant ernaast „De Gouwe Geit". Service van Stef Meeder N.V. Waarbij wij in de caravan beslist niet werden vergeten. Kees Bijloo weet wat of een mens toekomt! Bent Willems, 18 jaar, een goede bekende, al 3 1/2 jaar les, geen ander instrument bespelend, bracht het er goed af. Voor hem een extra inspanning omdat hij zo góed als blind is. Maar wat is het dan fijn als je dan hammondorgel spelen kan. DOORZETTINGSVERMOGEN Zo vertelde de heer v.d. Meer dat ergens in Nederland een 13-jarige jongen, een Softenon-slachtoffer bij na feilloos speelde. Wat een moed en doorzettingsvermogen om dit alle maal te bereiken. Alleen Jan Graven deel kon het bijna niet aanzien maar met de heer v.d. Meer hoopt hij dat deze jongen een orgel wint. Dubbel en dwars komt hem dit toe. Niet om meelij op te wekken, maar gewoon door die ijzeren wil. JAS EN SCHOEN UIT Ronald Sparreboom, 15 jaar, deed heel huiselijk zijn colbertjasje en schoen uit en speelde dat het een lieve lust was. Maar tenslotte heeft hij al 2 jaar les! Och, als ze niet zo duur waren zou ik beslist elke eind-kandidaat een orgel geven. Zo ben ik ook wel weer! Ik weet het; men houdt er rekening mee hoelang men les gehad heeft. Welk nummer er dan gespeeld wordt. Ik heb een beetje medelijden met de jury, want wat zal dat allemaal moeilijk worden! Klaas Harm Wigboldus 22 jaar uit Vlaardingen had zijn gehele familie en mogelijk zijn verloofde als supporters meegenomen. Hij heeft doodgewoon een jaar pianoles om zijn vingers soepel te maken. Aah- dachtig luisterend naar het bandje speelde hij onbewogen zijn uitge kozen nummer. HARMONIUM EN HARMONIEUS De heer M. Bijloo (41) uit Vlaar dingen, 3 1/2 jaar les, maar een jaar of twintig het harmonium bespelend vertolkte zijn melodie geheel uit het hoofd. Net zo rustig om bij het eind resoluut op te merken dat hij drie foutjes gemaakt had. Geen storende foutjes, oordeelde het luisterend hammondorgelteam. Ma.ar deze heer Bijloo deed het voor zijn eigen gevoel liever over en was toen kennelijk tevreden! Gert Jan v.d. Hout, 14 jaar, uit Monster behoorde eigenlijk bij de kandidaten uit Den Haag, maar op de betreffende dag ging hij met school naar Engeland. En zoiets laat je alleen schieten als je heel zeker weet dat je later nog een hammond orgel-kans krijgt. Dat gebeurde dan in Schiedam, waar hij wel duidelijk liet horen al vier jaar les te hebben. Slechts één kleine misgreep. Te gering om het over te spelen, dan wordt het meestal een „zenuwentoestand". Deze Gert Jan was de laatste kandidaat voor dit unieke orgelconcours, waaraan met zoveel plezier en overgave is ge werkt. In een hammondorgel zit een wereld van klanken. Als je de moeite maar neemt ze aandachtig te beluisteren. Er bleven mensen soms luisteren of even in de caravan kijken daar op de 's-Gravelandseweg. Waar het ver schrikkelijk gezellig was. Nu maar wachten op de landelijke uitslag eind van de maand. M.W.-S. „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- EN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM' Korte Dam 5 Schiedam Telefoon 2647 81 Alle naaikursussen zijn op 't ogenblik bezet, op de kursus op dinsdagavond in Groenoord na. Daar zijn nog 2 plaatsen vrij. Natuurlijk kunt u zich toch nog opgeven voor naailessen, want er gaan geregeld dames af, doordat ze verhuizen, ziek worden of i.d. Dan staat u op de lijst en kunt u zo spoedig mogelijk aan de beurt komen U weet het: op maandagmid dag, maandagavond, dinsdag middag, dinsdagavond, woens dagmorgen, woensdagavond, donderdagmiddag en donder dagavond geven we op de Korte Dam de lessen en in Groenoord op maandagmiddag (er komen 2 plaatsen vrij): dinsdagavond (2 plaatsen vrij); woensdag morgen (I plaats vrij); woens dagavond (2 plaatsen vrij). Groenoordse dames, neemt uw kans waar! Het is zo fijn én voordelig om zélf uw kleding te naaien. En het uiterlijk schoonDe woensdagavond loopt storm, maar op de dinsdagmiddag hebben we nog 7 plaatsen vrij. De dames zouden graag gaan beginnen, toe, maakt u het ze mogelijk! Het is zo'n fijne kursus, vooral na die warme zomer, die we gehad hebben. Onze huid is beslist meer uitgedroogd dan anders en daar moeten we goed op letten. U leert hoe u zich het beste kunt verzorgen om er zo charmant én jong mogelijk uit te zien. Dat willen we allemaal toch graag, voor onze man, kinderen, vrienden en familie? Als 't niet zo is, zou het gek zijn. Kreatief handwerken is begon nen: beginners op dinsdagmor gen en de gevorderden op do n derdagm or gen. Er m oge n echter nog een paar dames bij. Wanneer u prachtige, leuke, gezellige dingen wilt gaan ma ken voor Sint en Kerst, dan is dit de kursus voor u. U bent I van harte welkom! Bloemschikken is er weer op maandagavond en dinsdagmid dag. Nu hebt u er weer de tijd voor om dit eens rustig te gaan doen. 't Mooie weer is voorbij en dan hebben we nóg meer behoefte er aan om ons huis op te vrolijken met een bloemetje, liever nog: met een mooi bloemstuk! Dus: óp naar de bloemschikcursus! De kook lessen gaan ook beginnen, na de herfstvakantie. We zijn gesloten van 15 t/m 20 oktober, daarna gaat alles weer gewoon verder. Ons kantoor is open van dinsdag t/m vrijdag van 9.30-12 uur, tel. 264781, giro 716115. Kunt u 's morgens niet bellen, dan kunt u het altijd doen tussen 5 en 6 uur en dan wél onder no. 263633. Heel prettige vakantie met het kroost, heel mooi weer en tot ziens op 22 oktober, want die week gaan de kursussen weer gewoon verder op Korte Dam 5 en in Groenoord. P.S. Op de kursus wandkledenj- poppenmaken van 24 oktober kunnen nog 4 dames meedoen, de kursus begint om 9 uur. Marjan Blom uit Schiedam achter het orgel. Achter haar haar vader, de heer V.d. Meer en helemaal in de hoek de „opname-leider"... tamboer- on trompetterkorps RUNMONDBAND- SCHIEDAM "mmmÊm - w; Er is een nieuw plaatje van de Rijnmondband uitgekomen. Een waarop de band trots is. Geen wonder, u ziet als het ware deze mannen met hun majorettes door de 'stad lopen. Morgenmiddag dan wel te verstaan. Maar u kunt ze ook bij u in huis halen als u tenminste een stereo-pick-up heeft. Dat de Rijn- monders goed kunnen spelen en showen is bekend. Doch ze kunnen ook leuk zingen, hetgeen hier allemaal te beluisteren valt. Boven dien staat hun hele geschiedenis binnen in de omslag vermeld. U ziet hier de hoes van de foto en de band in showhouding. Gewoon ernaar vragen en dat bandje kopen voor het goede doel. Prijs f 5,90 voor „Mar- chin and walzing". Voor het goede doel: de eigen kas verstevigen! llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHI En hier Jan Gravendeel achter al die „opneemtoestanden"... MARKTOWf TB 18 sr

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 8