Glansvol concert van Schiedams Chr. Mannenkoor mot ol/erDeiHïjnaefi Krijgt Kethel Noord nu toch openbaar vervoer? Gemeente praat met bewoners DS'70 FAN BEPLEIT AFSPIEGELINGSCOLLEGE DEZE WEEK IN SCHIEDAM *4. Versterkt door vocale inbreng van jonge solisten Bussenwee Klaverjassers opgelet Wat velen al vreesden is werkelijkheid geworden: het seizoen 1973/1974 kende afgelopen weekeinde de eerste totale afgelasting in het zaterdag- en het zondagamateurvoetbal. Wat meteen betekent dat Jan Sportief dit keer beduidend minder stof tot schrijven heeft. Immers slechts de zaalsporters kwamen in actie. HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 12 WOENSDAG 24 OKTOBER 1973 Een overzicht tijdens het con cert dat het Schiedams Chris telijk Mannenkoor vrijdagavond in de Magnalia Deikerk gaf. Een volle Magnalia Deikerk was er vrijdagavond getuige van hoe uitste kend het Schiedams Christelijk Man nenkoor zich liet horen in verschil lende werken. Waarvan de eerste die van Palestrina „O bone Jesu" en „Eram quasi agmas" ingetogen, al de graadmeter was. Het moet voor de oud-bestuurs leden, op deze avond ook aanwezig, te weten de heren Kopmels, Troost en Van den Heuvel een voldoening zijn dat hun werk in goede handen is toevertrouwd. Met een extra com pliment aan de nog jonge dirigent Matthijs van Voort, die dit koor onder zijn bezielende leiding tot grote hoogte bracht. Na het welkomstwoord van voor zitter de heer W. Groene weg, gericht aan de zusterkoren Orpheus" en het Wilton-Fijenoordkoor, wees spreker op het feit, dat men deze avond vooral jong talent een kans wilde geven. Dat is volkomen gelukt, want zowel Titia Dijkstra, alt, Jouke Krediet, tenor, Ted Schorske, bas, Djoke Winkler Prins, een glasheldere sopraan en Ben v.d. Linden, bijge staan door Saita van Leeuwen en de blokfluitiste Noortje Gortzak vol deden aan alle voorwaarden. Het mocht dan buiten stormen en regenen, hier in deze sfeervolle kerk met een uitstekende akoestiek, was het goed luisteren naar deze sonore mannenstemmen. Afgewisseld door de vocale inbreng van de jonge solisten apart. Een openbaring was vooral de sopraan Djoke Winkler Prins in „Die Almacht" van Frans Schubert in de bewerking van Franz Lizt. Of het mannenkoor met de tenor Jouke Krediet in „Die seele des Welltalls" van W. A- Mozart, de alt in „Meine liebe ist grün" van Joh. Brahms, de bas in verschillende liederen van Fr. Schubert en dan de tenor en alt in „Et misericordia" (uit Magnificat) van Joh. Sebastiaan Bach. Bas en alt tezamen in „Ich bin dein Baum" van R. Schumann, sopraan en alt in „Abendlied" van Max Reger. Sopraan en bas in „Recordare" (uit het Requiem) van W. A. Mozart. Daar tussendoor een magnifieke piano-solo „Rhapsodie" opus 79 nummer 2 van Joh. Brahms, waar voor Ben v.d. Linden een warm applaus kreeg. Trouwens aan ap plaus ontbrak het niet deze avond. Prachtig het mannenkoor met de sopraan in „Die Allmacht" van Franz Schubert in de bewerking van FranZ Lizt... Na de pauze het mannenkoor in het Priesterkoor uit de opera „Die Zauberflöte" van W. A. Mozart in de bewerking van Jan Everse en dit zelfde koor met als solist de tenor Jouke Krediet in het Wolgalied uit de operette „Tsare- vitsj" van Franz Lehar in de bewerking van Matthijs van Noort. Verschillende liederen van W. A. Mozart op een prachtige gevoelsvolle wijze vertolkt door de sopraan. Waarna het Schiedams Mannenkoor zich ook van een andere zijde liet horen, nl. in het geestige „Ik heb mijn wagen volgeladen" van H. H. Krefeld met speciale bijgeluiden en „Twee voerlui" van J. P. Heye/J. J. Viotta in de bewerking van J. v.d. Waard. Ook al vol vondsten. Ben v.d. Linden met een piano-solo „Prelude" opus 23 nummer 5 van S. Rachmaninoff. Liederen van Th. Arne gezongen door de tenor Jouke Krediet met blokfluitbegeleiding. Alle vier hand in hand, de jonge sopraan, alt, tenor en bas in „Kan es im Erden leben" uit „Der Wild- schütz" van A. Lortzing en tot slot het Schiedams Christelijk Mannen koor in „Mamma 'k wil een man hé" in de bewerking van Lex Karse- meijer. Een verrukkelijk concert waarvoor men staande een ovatie bracht en de dames een doos bonbons en een toef bloemen en de bas, tenor, dirigent en pianist een fles puur Schiedams vocht kregen aangeboden. M. W.-S. Het Schiedams Christelijk Mannenkoor zoals het zich liet horen in de Magnalia Deikerk. s Er is nog een kleine hoop dat de bewoners van Kethel Noord, het s agrarische gebied van Schiedam waar boerderijen en ééngezinswo- H ningen staan, weer openbaar vervoer krijgen. De Schiedamse g gemeenteraad heeft maandagavond met algemene stemmen een motie aangenomen waarin het gemeentebestuur werd uitgenodigd met de g bewoners van dit noordelijke gedeelte van Schiedam te gaan praten s om een eind te maken aan het openbaar vervoersprobleem. De raad g ging zelfs een stapje verder door te verklaren dat dit moet gebeuren M ondanks de financiële consequenties. Nu is het inderdaad wat droef gesteld in dit gedeelte van Schiedam. Tot afgelopen vrijdag reed buslijn 53 eens per uur door naar Kethel R.K. kerk, het middelpunt van dit gebied. Het reizigersaanbod van dit gedeelte was echter zo minimaal dat de R.E.T. besloot de buslijn 53 nieuwe samenstelling te laten eindigen of beginnen bil Kethel Tuindorp Rus lijn 53 rijdt zoals bekend nu via Croenoord en het Schiedamse stads centrum naar Schiedam Zuid de voormalige Horzen. Vooral het KVP-raadslid J Lun- bergen, die Zelf daar woont en de ongekroonde pobtieke koning van Kethel wordt genoemd, heeft zich al maanden beijverd om openbaar vervoer voor dit gedeelte van de stad Schiedam te behouden. Het gemeentebestuur is echter vol komen afhankelijk van het Rotter damse openbaar vervoerbedrijf dat een Rotterdamse gemeentelijke in stelling is. De R.E.T. zegt op haar beurt, wij willen de buslijn wel eens per uur of zoals door de heer Lansbergen is voorgesteld drie keer per dag naar Kethel Noord laten doorrilden, maar dan zal Schiedam lat zelf moeten betalen, eri daar voelt Schiedam op haar beurt nu weer niets voor. Gelukkig is SVV er ook nog. De roodgroenen hebben uitstekend aangevoeld dat „Jan" om stof verlegen zat en hebben daardoor voor maar liefst drie dingen zorg gedragen die het memoreren waard zijn. Om met het positieve te beginnen: de lastige uit-wedstrijd tegen Cambuur leverde één punt op. Een knap resultaat, vooral wanneer we in ogenschouw nemen dat SVV terug wist te komen na een 0-2 achterstand. Goed werk dus van de SVV'ers. De twee andere zaken die het bepraten waard zijn, zijn niet positief. Integendeel zelfs: zij zijn uiterst negatief. Allereerst maakte Paul Roodnat de steeds meer aan zwellende rij van gele kaarten en officiële waarschuwingen nog groter door in de wedstrijd tegen Cambuur in de fout te gaan. Weer werk voor de straf com missie van de KNVB dus. Erger was het echter dat rond trainer Bob Maaskant een paar merkwaardige voorvallen plaats von den. Zoals waarschijnlijk- iedereen inmiddels al gelezen heeft, omdat het A.N.P. daarvan melding maakte, waardoor vrijwel alle publiciteits media aandacht hebben besteed aan de „zaak-Maaskant", liet trainer Maaskant zich tijdens de wedstrijd aardig gaan. De officiële lezing luidt zelfs dat hij de grensrechter toe gevoegd zou hebben: „hou je klauwen thuis, anders geef ik je een hoek". Deze woorden, Maaskant ontkent overigens dat hij het laatste gedeelte van de zin „anders geef ik je een hoek" gebezigd heeft, waren voor de scheidsrechter aanleiding Maaskant te verbieden nog langer in de dug-out plaats te nemen. De SVV-trainer moest de rest van de wedstrijd vanaf de tribune volgen. ben.enorme.vernedering. Niet alleen voor Bob Maaskant, maar ook voor zijn werkgever SVV. Dit muisje zal in ieder geval nog wel een staartje krijgen, en naar wij aannemen wel een grote ook. Inmiddels lijkt het voor de clubleiding van SVV de hoogste tijd te worden (wij hebben dat enige tijd geleden al gesugge reerd) eens met spelers en tech nische staf rond de tafel te gaan Zitten. Het moet langzamerhand iedereen duidelijk zijn dat het gedragspatroon van SVV niet alleen bij Jan Sportief, maar ook bij ieder ander (weldenkend) mens op weer standen stuit. Misschien dat een goed gesprek sommige SVV'ers eens wat beheersing bij kan brengen. Genoeg over deze onverkwikke lijke affaire. Heel wat sportiever ging het bij de zaalsporters toe. De tafeltennissers van NOAD leverden een kranige prestatie door in Veghel opponent TTCV op een 6-4 neder laag te zetten. NOAD raakte daar door wat uit de degradatie-verdruk king. Ook Bruynzeel greep de volle winst. Zoals verwacht gebeurde dat tegen Maasbree op overtuigende wijze. De 10-0 winst spreekt boek delen. Bruynzeel onderstreepte daar mee dat dit seizoen uit louter verplichte nummers bestaat. De „gewone" competitie levert slechts tegenstanders op die enkele klassen minder sterk zijn dan Bruynzeel. Wel leuk natuurlijk al die overwin ningen, maar het gaat vervelen. De basketballers van Juventus lever den uitstekend werk. Voor eigen publiek wiste Juventus de nederlaag van vorige week tegen Midland met veel verve uit. Hetgeen ten koste ging van Forcial dat geen schijn van kans kreeg: 55-38. JAN SPORTIEF sprekend de haltes bij de beide ziekenhuizen. Je moet er even aan wennen. Anders die handige blaad jes uit de bus meepakken, heeft u alles bij de hand. U kan in de bus nog meer service krijgen als u tenminste betaalt. U heeft dan recht op die handige zakagenda waarin alle buslijnen staan vermeld en u steunt er een goed doel mee: nl. het sanatorium of rusthuis van de R.E.T.-mensen. Een bijzonder handige kleine agen da. Vraag er eens naar als u hem nog niet in uw bezit hebt! MIEKE Het heeft allemaal heel duidelijk m de krant gestaan, dat met ingang van 20 oktober er wel,het een en ander zou veranderen bij de R.E. T. Een mens is maar een mens en soms erg vergeetachtig. Troost u: dat was ik ook zaterdagmorgen. Toen ik bus 54 nodig Had, maar nog net op tijd ontdekte ik de halte bij de Begraafplaats. Een stukje dichter bij huis, al is de route nu door de Rembrandtlaan met twee extra haltes en vanzelf- |JuwnnnJuuulnAnJuvwnfwuwnnnn)VVVVVMVVVVVVVl^r..««.iill«IUUMMM>MAI>W«l«IW«WWWVWV^^ Toch zijn de onderhandelingen vol gens wethouder B. E. Collé (CPN) nog niet helemaal afgesloten. „De deur staat nog op een kier", zei hij verder. Hij vertelde dit als vervanger voor de Schiedamse wethouder voor vervoer, stadsontwikkeling en finan ciën, Cor Bolmers, die met vakantie in Canada zit. Er is dus nog steeds hoop op openbaar vervoer voor bewoners van dit gedeelte van Schiedam dat voornamelijk uit oudere mensen bestaat. Iedere maandagavond komen de klaverjassers van de wijkvereniging „Nieuwland" bijeen in het Wijk centrum aan het Dr. Wibautplein. Heeft u interesse voor een spelletje klaverjas, neemt u daar dan eens een klikje. Aan* ang: uur. „Opnieuw is er weer eens een raadslid, nu weer van de P.v.d.A.. vertrokken, n.l. de heer Kerkhoff, de 18e in de rij. Hij kan zich niet verenigen met de besluitvorming binnen de P.v.d.A/P.P.R. fractie. Het moet toch voor een ieder in Schiedam duidelijk zijn dat deze belachelijke vertoning alleen te wij ten is aan de instelling van het zo door de zgn. „progressieven" ge roemde programcollege (zonder con fessionelen), dat in 1970 werd geboren. Het resultaat van de instelling van dit program college is, dat alleen maar sterk gepolariseerd wordt, tot in het persoonlijke vlak. Politieke vetes worden in de raad uitgevochten, bestuurd wordt er niet meer in Schiedam. Het meest vermeldenswaard is wel, dat de P.v.d.A.-fraktie in de gemeen teraad door de polarisatie, die zij voorstaat, zelf het slachtoffer dreigt te worden. Deze fraktie dreigt n.l. in twee kampen uiteen te vallen, doordat de P.v.d.A. wethouder Bolmers een kontrakt wil sluiten met de ont wikkelingsmaatschappij Empeo' En dal had hij nu net niet mogen doen voor de jongsten in zijn partij. Men vefgeet maar al te gauw, dat er jaren panden hebben leeggestaan. De gemeente zelf is niet instaat geween twat op zich in 't geheel geen schande is) om een zo'n immens plan van de grond te tillen. Om tot een versnelling van plannen te komen, zoekt men dan toenade ring tot een bouwmaatschappij, waarbij keiharde afspraken gemaakt moeten worden. Een kompliment aan deze wethou der is toch wel op zijn plaats. Hij getuigt een man van moed en karakter' te zijn. Laat zich door pressiegroepen niet de les voorschrij ven. Als deze het voor het zeggen zouden krijgen, is het wel met onze demokratie gedaan; besluiten zou den er niet meer genomen worden, door te veel aan inspraak, zoals de afdeling Schiedam van D.S.'70 te recht ui augustus j.l. opmerkte. De gemeenteraadsverkiezingen staan voor de deur. Laten wij als Schie dammers de ondersteuners van dit fatale program college naar huis sturen. Een afspiegelingscollege zal er weer voor zorgen, dat er planmatig en programmatisch gewerkt gaat wor den. hetgeen na informatie, die ik bij D.S.'70 heb ingewonnen, voor deze partij een verkiezingspunt van le orde zal zijn", Mevr. C. M. Hofdijk:van Vliet, Alb. v. Raalteplein 113, Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 12