AI 150.000 handtekeningen tegen film over liefdeleven van Jezus Vlaardingse Politie rekent 32 veelbelovende jongelui in Aktie duurt voort tot 15 november HADI- MAZDA LANDMAN Meer dan 136 inbraken en andere "grapjes" op hun naam Stichting "Lentefeest" zegt dank "Groeton'met kat op heet zinken dak YO-YO GROEP OP DE T.V. STAP ER IN bij „LANDMAN" SPORTIEF BRIL.... De aktie tegen de nog steeds niet opgenomen maar nu al veel besproken film „The Love Affairs of Jesus Christ" (het liefdeleven van Jezus Christus) slaat bij de Nederlandse bevolking bijzonder aan. Volgens aktievoerder J. van der Waal uit Schiedam, die met zijn Vlaardingse collega P. J. Stam jr. de vaderlandse aktie coördineert zijn er nu al meer aan 150.000 handtekeningen binnen waarop bij de Nederlandse autoriteiten wordt aangedrongen de film niet voor vertoning in de vaderlandse bioscopen vrij te geven. testing BRILLEN HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 3U WOENSDAG 24 OKTOBER 1973 r-!r— U De handtekeningenaktie zou oor spronkelijk deze week worden beëindigd, maar gezien het succes en het feit dat de handtekeningen uit alle delen van Nederland nog steeds blijven binnenstromen heeft men nu de slotdatum bepaald op 15 no vember. Daarna wordt het hele pakket handtekeningen aangeboden aan de minister van C.R.M. mr. H. W. van Doorn. Vooraf heeft het Schiedams/Vlaar- dingse aktie-comité zich al schrif telijk tot de minister gewend om de film nu al in Nederland te verbieden. De minister heeft echter terug geschreven dat er zoals bekend een filmkeuringscommissie is en als het werkelijk niet door de beugel kan, is er nog een officier van justitie. Aktievoerder Van der Waal hierover: „als je ziet wat de filmkeurings commissie de laatste tijd door laat gaan dan zijn we daar niet helemaal gerust over, daarom gaan we door met de aktie en wie weet hoeveel handtekeningen we de volgende maand hebben, er komen er dage lijks nog honderden binnen en alleen niet van zeer kerkse mensen. De handtekeningen zijn afkomstig van links en rechts, van Hervormd en Gereformeerd, alsmede van Rooms Katholieken. We hebben zelfs inter nationale kontakten en hopen dat de aktie ook elders in Europa aanslaat. Ook hebben wij ons gewend tot de Deense regisseur van de film Jens Jörgen Thorsen. Deze heeft echter nog niet gereageerd op het vlammende protest van de twee initiatiefnemers die lid zijn van de Vlaardingse J.V. „Timotheus en Panoplia", jeugdverenigingen van Hervormd Gereformeerde oor sprong. Overigens heeft regisseur Thorsen niet alleen met protesten uit Neder land te maken. De eerste opnamen in Zuid-Frankrijk zijn verboden en ook Paus Paulus heeft zijn afkeuring over de film te kennen gegeven. De eerste opnamen van de film moeten overigens nog steeds plaatsvinden. Het Nederlandse aktie-comité stelt dat Jezus Christus eeuw in eeuw uit al door het slijk is gehaald, maar dat men nu een film wil uitzenden met zulke goddeloze en god-onterende zaken dit toch wel iets te ver gaat. Allen die toestemming voor de film zullen geven zullen, aldus het aktie-comité, eens rekenschap over hun daad moeten afleggen tegen de alwetende en rechtvaardige God. Voor de film wordt een Deense subsidie verleend. Volgens de direc teur van het Deense filminstituut zal de film wel het nodige stof doen opwaaien, omdat zij godslasterlijk, pornografisch, sadistisch en ten slotte ook nog poëtisch is. Er wordt volgens hem een kaleidoscopisch beeld van Jezus in het verleden en heden getoond. Jezus wordt er gesignaleerd met o.a. porno-meisjes en dolle Mina's. Regisseur Thorsen beweert op zijn beurt dat er in de Bijbel talrijke bewijzen te vinden zijn dat Jezus interesse in vrouwen had. „Hij had altijd vrouwen om zich heen. Uit preutsheid verdwenen de meeste meisjes bij iedere overlevering uit de Bijbel, maar ik ga terug tot de oorspronkelijke bron", aldus Thor sen. Hij wil de erotische, politieke en metafysische kant van de verlos sing laten zien. De film, mits hij uiteraard ooit wordt gemaakt, ver toont Jezus in drie perioden: zijn eigen tijdvak, het huidige waarin hij bankrover is, en in het jaar 3000. Mazda 1000, vanaf 7499, Mazda 1300 S, vanaf ƒ7999,- voor gratis proefrit OFFICIAL DEALER GARAGE Noordmolenstraat 17 Telefoon 266233 265607 De Vlaardingse politie heeft het afgelopen weekend maar liefst 32 jongelui aangehouden die zich schuldig hebben gemaakt aan een serie inbraken, bromfietsdiefstallen, insluipingen en andere zaken die als misdrijf worden gekenschetst. De voorlopige tellingen van het aantal misdrijven is momenteel 136, terwijl volgens een voorlopige schat ting er voor een bedrag van f 10.176,- aan geld en goederen is ontvreemd. De schade die bij dit alles werd veroorzaakt bedraagt zo'n 3000 gulden. De politie verwacht dat als alles is uitgezocht het bedrag van de inbraken zal oplopen tot meer dan 20.000 gulden. De politie kwam bij toeval achter de serie inbraken. Een jongen die na een inbraak werd aangehouden noemde de naam van een vriendje en dat betekende weer een sneeuwbal- effekt. Alle jongelui die zijn aan gehouden variëren in leeftijd van 12 tot 19 jaar. De jongelui hadden overigens niet alleen Vlaardingen als werkterrein. Ook Schiedam, Maassluis, Maasland en Hoek van Holland werden met een bezoek vereerd, terwijl een enkel geval bekend is geworden dat de jeugdige inbrekers op bezoek gingen in Haarlem. In 1973 gingen de jongelui 80 maal op pad, de overige misdrijven werden in 1972 gepleegd. Volgens de gegevens van de politie bestond het „menu" uit 47 inbraken in woningen, 24 insluipingen even eens in woningen, 36 garderobe diefstallen, acht diefstallen die on der het hoofdstuk algemeen kunnen worden geboekt en twee vernie lingen. De Vlaardingse sporthal in de Westwijk kreeg 22 maal bezoek. Daar werd iets uit de garderobe meegenomen, terwijl men ook vier maal wat meenam uit het Kolpabad. Andere inbraken werden gepleegd in kantines, kantoren, fabrieken en bedrijven. Het aantal insluipingen in woningen geschiedde overdag. Dit was het tijdverdrijf op zaterdag en zondag, alsmede in de vroege avond uren. Volgens de politie hadden de ouders niets van de daden van hun kinderen gemerkt. Ze hadden hun spullen opgeborgen in een bergplaats en als zij op pad gingen of naar hun geheime bergplaats zeiden zij we gaan even naar een vriendje. Een Vlaardingse ongen van 15 jaar is de onbetwiste kampioen van het gezelschap. Hij is ruim 60 maal op pad geweest waaronder 24 inslui pingen en 30 inbraken. Hij is met nog twee jongens voor de Rotter damse jeugdofficier van justitie, mr. Korninius, geleid en opgesloten in het huis van bewaring. Het overige stel is voorlopig op vrije voeten gesteld en kreeg van de politie huisarrest. Dit omdat het grootste deel van gemiddeld zo'n 12 a 13 jaar nog te jong is om te worden opgesloten. Een garantiebewijs bij elke bril. Wij komen ook aan huis of u wordt gehaald en gebracht. Eventueel: uw bril klaar terwijl u wacht. Contactlensleverancier onder medische begeleiding. <-0h Hoogstraat 154 Schiedam Telefoon 263787 Men schrijft ons: „Langs deze weg willen wij u hartelijk danken voor uw medewer king aan onze aktie. Wij zouden het fijn vinden als u uw oud-papier en lompen voor ons wilt bewaren. Over ongeveer 4 weken komen wij weer bij u langs. Van de juiste datum zullen wij u nog op de hoogte brengen. Jammer echter, dat anderen onder onze naam oud-papier hebben opge haald. Om dit voortaan te voor komen, zullen onze medewerkers een duideüjk zichtbaar vignet dra gen. Geef uw oud-papier en lompen dus niet mee aan mensen, die niet van een vignet zijn voorzien. Bij voorbaat vriendelijk dank." Namens Aktiegroep Stichting Lente feest, H. J. Lindeboom. Op vrijdag 26 oktober a.s. brengt de Schiedamse toneelvereniging ^roe- ton" het stuk „Kat op een heet, zinken dak". Aanvang: 8 uur. De vijf professionele yo-yo spelers, die momenteel op uitnodiging van Coca-Cola Nederland in ons land verblijven voor het verzorgen van demonstraties in Den Haag en Rotterdam, zullen binnenkort op de Nederlandse televisie verschijnen. Van de groep zijn op dinsdag 2 oktober in de NOS-studio 's opnamen gemaakt voor de Mounties Show van de A VRO. Dat deze groep, die hun act in de Mounties Show in klederdracht zal uitvoeren, in Nederland de TV zou halen stond eigenlijk al bij voorbaat vast. Immers, de groep is vermaard en drong zelfs door tot bekende TV-shows in Amerika: de Ed Sullivan-show en de Steve Allen-show. Ook in Spanje, waar de groep vóór de komst naar Nederland verbleef, werden tijdens de succesvolle toernee verschil lende TV-programma 's met de yo-yo 'ers gemaakt. De vijf yo-yo'ers zijn professionals: zij zijn in dienst bij de Russell Company, een groot Amerikaans bedrijf, dat zich uitsluitend bezig houdt met de produktie van yo-yo's. Coca-Cola liet de groep van Russell al eens eerder naar Nederland overkomen ter ondersteuning van een yo-yo campagne. De groep bestaat uit: William Dillon uit Amerika (leider van de groep), Salvador Nieves uit Mexico, Mario Villegas uit Bolivia en het echtpaar Jose en Rosa Maria Barroeta uit Mexico. In hun vaderland zijn deze mensen kampioen in de yo-yo sport.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 30