Nieuwe Matex geeft Botlek vestiging een beter en moderner aanzien '/rv'MtJM Accent op milieu en veiligheid Stichting Ziekenomroep Sch ecam heropent Studio met attractief programma auto huren? Lustrumcollecte Nierstichting De Nieuwe Matex niet o.a. vestigingen in Vlaardingen, de Botlek en in de Europoort, heelt zijn bedrijf in de Botlek eèn nieuw aanzien gegeven. De reden hiervan is de sterke toename van het aantal petrochemische produkten dat bij de Botlekvestiging van het bedrijf wordt aangeboden. Met deze „doorlichting" van de Botlekvestiging is volgens de directie van het bedrijf bereikt, dat: vermenging van de verschillende produkten geheel is uitgesloten; Nieuwe Matex Botlek ten aanzien van veiligheid en milieubescherming het modernste opslagbedrijf voor che mische produkten is geworden. r T T T f SJLX t rA r Y vA a A HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 36 WOENSDAG 24 OKTOBER 1973 m Gezicht op het tankpark van de Nieuwe Matex in de Botlek. De werkzaamheden startten in ja nuari 1971 en zullen eind dit jaar volledig voltooid zijn. Gedurende deze periode kregen 27 tanks een nieuwe plaats. Ruim 1000 meter damwand werd in de grond geheid, terwijl 30.000 M3 grondverbetering werd uitgevoerd. Een nieuw pijplei dingsysteem; met afzonderlijke pijp leidingen voor iedere tapk. werd aangelegd. Dit pijpleidingnet is circa 24 kilo meter lang en hiervan is 4300 meter roestvrij staal. Een groot deel van deze leidingen kan door middel van elektriciteit .respectievelijk stoom worden verwarmd en is geisoleerd. Het- nieuwe laadpiein ruim 2 hectare groot heeft 69 laadpunten voor tankauto's en tankwagons. Alle laadpunten zijn uitgerust met laad- armen. Dientengevolge is het gebruik van losse slangverbindingen thans be perkt tot de aansluiting van ladende of lossende tankschepen met de vaste pijpleidingverbinding aan de wal Rond 60 nieuwe elektrische pómpen werden geihstalieerd. Alle t.anks kunnen thans door middel van stoom', warm water of warme olie verWarmd worden. De daken- van 200 tanks werden van nieuwe vacuumdrukventielen voorzien. Alle tanks zijn aangesloten op het cen trale stikstofsysteem. Een nieuw dieprioolsysteem, dat eindigt in twee olievangers met een capaciteit van 1600 M3 per uur, is aangelegd. De totale kosten voor deze „face lift" bedragen circa f 18 miljoen, waarin tevens is begrepen het nieuwe, buiten het eigenlijke tank park geplaatste, volautomatische ke telhuis dat aardgas als energiebron heeft. Deze „doorlichting" is een der modernste in haar soort. Zij werd gerealiseerd door de technische dienst van de Matex in zeer nauwe samenwerking met de autoriteiten. Het bereikte resultaat kan worden gezien als een voorbeeld van de inspanning van een bedrijf om de grootst mogelijke zorg aan het produkt en aan het milieu te besteden. De technische operatie werd uitgevoerd in nauw overleg binnen het internationale technische comité van Matex bedrijven, zodat de ervaring die hierbij werd opge daan ter beschikking staat van de acht opslagbedrijven aan de Nieuwe Waterweg, te Amsterdam, Londen, Immingham, Hamburg en Ant werpen met een totale capaciteit van Hup, op uw vrne dag met de auto er opuit. Zonder zorgen en met een echte Renault. Vraag maar eens spel inlichtingen. Schiedamseweg 14 Vlaardingen Tel 353533 ruim 4,3 miljoen M3. De Nieuwe Matex. die tot de Van Ommeren groep behoort, heeft ook nog uitbreidingsplannen; Men heeft daarvoor het oog laten vallen op de Franse havenplaats Le Havre. Oor spronkelijk lag het in de bedoeling dat men uit zou breiden in het Franse Marseille, maar daar heeft men om allerlei reden van afgezien. In Nederland zijn er de eerstko mende jaren- geen uitbreidings plannen. Rubber slangen zijn verleden tijd en dat is alleen maar goed voor het milieu, er kan immers niets ontsnappen en de veiligheid is er mee gebaat. Zaterdag 10 november a.s. heropent de Stichtmg Ziekenomroep Schiedam zijn gemoderniseerde en verbouwde studio. Via een geluidshjn van de PTT. kan men vanuit deze studio rechtstreeks naar de ziekenhuizen uit gaan zenden. Men wil deze opening echter niet onopgemerkt voorbij laten gaan, aangezien men de publiciteit nodig heeft. Men heeft nog steeds geen subsidie en de financiële middelen bestaan hoofdzakelijk uit donaties en giften. Deze dag wordt de studio heropend door het bekende duó Mini en Maxi Centraal op deze dag staat een 7 uur durend live-programma met vele feestelijkheden, zoals een openingslied gespeeld door Stef Meeder en gezongen door de „Greed Singers", terwijl aan dit programma enige bekende Nederlanders o.w. Ria Bremer zullen n^edewerken. Op 10 november a.s. in de studio aan de Dr. Kuyperlaan Nog een overzicht van de Botlek vestiging. De lustrumcollecte van de Nier Stichting Nederland vindt plaats van 5 t/m 10 november in ca. 600 gemeenten. In de afgelopen vijf jaar heeft het Nederlandse volk via de Stichting vier miljoen gulden besteed: - aan versnelling en verbetering van mogelijkheden voor dialyse en transplantatie; -aan het verwezenlijken van de mogelijkheid ook kinderlevens te redden met behulp van deze behandelingsmethode - aan vakanties en andere bijdragen aan de levensvreugde van nier patiënten; aan medisch-wetenschappelijk speurwerk vooral ter voorkoming van nierziekten. Alleen reeds om de voorwaarden te scheppen voor meer transplantaties is een veelvoud nodig van de tx Jragen, die tot nu toe beschikbaar worden gesteld. Iedere transplantatie maakt een dialyseplaats voor een nieuwe pa tiënt vrij. Te weinig transplantaties betekent, stijging van het aantal sterfgevallen tengevolge van tekort aan dialysemogelijkheden. Daarom durft de Nier Stichting meer te vragen dan ieders bijdrage. Zij vraagt in dit lustrumjaar uw extra grote bijdrage. In de bus of op de lijst. Collectanten kunnen zich melden bij: mej. M. L. Govaart, Pierson- straat 18 te Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 36