Nieuw autobedrijf aan Grote Markt Spaarbank anno 1820 had een goed jaar [Een hele [wïnterwarm [onder de wol Contactlenzen AD POLS Dixons Rinck kan verkoop beginnen Dinsdag a.s. Wereldspaardag met surprises Autorijschool Aad v. Leeuwen freek hoogvliet Op de Grote Markt 35-39 waar eens de firma Jansen Wouter- lood in gevestigd was, zetelt nu de B.V. Automobielbedrijf Walraven Dekker, afkomstig uit Rotterdam. De heren Chris Walraven en Dik Dekker zochten in Schiedam een oud pand, geschikt voor hun automobielbedrijf en toch in het centrum. m. mm KEUZE-PAKKET GEEN FUSIE HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 12 VRIJDAG 26 OKTOBER 1973 SCHIEDAM -shopping Dat is hun volkomen gelukt, want het pand van de firma Jansen - Wouterlood stond al een poosje leeg. Toen de vergunningen binnen kwa men, gaf men architect G. W. Bannenberg te Schiedam de gelegen heid een modern entree op papier te zetten, hetgeen door de aannemers firma De Lange uit Maassluis be waarheid werd. Veel heeft men met éigen kracht gedaan, zodat nu een grote show room tot stand is gekomen: aan de voorzijde en een werkplaats aan de achterzijde. Alles zo ruim en efficiën mogelijk. De voorpand van nr. 39 is geheel gemoderniseerd, enkel glas met een inham, zodat men rustig buiten al keus kan maken. Het vroegere winkeltje heeft men in de oude stijl gehouden, maar dient tot accessoires-afdeling. Daarin is men ruim gesorteerd. De verkoop is vooral gericht op de jonge gebruikte personenwagens met een Bovag- verklaring en een A.N.W.B.-keuring. Als men dus deze zaak binnenstapt om een goede tweedehands-auto te kopen, dan weet men dat er geen keuring meer nodig is. Een winst punt in dit jonge bedrijf, waarvan de heer Walraven jaren inkoper is geweest bij de Chrysler in Rot terdam. En dus verstand van per sonenwagens heeft. Er zijn auto's die niet ouder zijn dan 2 of 3 jaar. Er is een grote werkplaats met brug aanwezig in de werkplaats, te benaderen via de Schie aan de achterkant. Er kunnen in de showroom een 18 tot 20 auto's staan. Men kan hier ook zijn auto's laten wassen en de uitlaat laten testen. Alles kan hier, als u dat maar onthoudt. Een tweedehands auto kopen bij een particulier brengt konsekwenties met zich mee. Hier weet u dat de wagen góed is. U kunt zich hiervan overtuigen als hij op de brug staat. Vier maanden is men hier bezig geweest om deze ruimte zo riant mogelijk te maken. Daarin is men wel geslaagd. Dankzij de assistentie van de firma De Lange en op aanwijzing van architect Bannen berg, die voor een sfeervolle toegang zorgde. Al met al een zaak waar men gerust een kijkje kan gaan nemen als u met plannen in uw hoofd voor een tweedehands-auto loopt. 1 november is de officiële openings datum. Dan wordt als ex-tra attrac tie een auto verkocht voor de meest biedende. Dat kan een leuke sport worden. Op donderdag 1 november om half 5 wordt de zaak officieel geopend. Een datum om. te ont houden, doch ook het adres, nl. Grote Markt 35-37. Tegenover het stadhuis aan de rechterkant. IS De eerste winkel van het nieuwe winkelcomplex op de Hoogstraat is nu officieel geopend. Het betreft hier Dixons Rinck die helemaal is omgeturnd tot een hypermoderne zaak, waar u letterlijk van alles op het gebied van foto-apparatuur étc. kunt kopen. Er zijn 55 filialen in geheel Nederland, maar in Engeland een 200. Een bekende zaak dus, al denkt men hierbij direct aan brillen. Die tijd is geweest. De nadruk wordt nu gelegd op ander materiaal, waarvoor op de eerste etage een aparte afdeling is ingericht. Hier vindt u alles wat met geluids apparatuur te maken heeft. Stereo uiteraard, doch ook rekenmachines, t.v.-apparaten. Het geheel maakt een goed verzorgde indruk en trekt veel belangstelling. Bedrijfsleider van deze zaak is de heer C. de Jong, die u te allen tijde ten dienste staat. Specifiek de „luister-etage" trekt veel publiek. En voor de inrichting van deze zaak blijft men even staan, het is dan ook een „uitspringer" op deze smalle koop- en Hoogstraat. Maar er komen nog meer zaken. Nog even geduld, men is met de inrich ting volop bezig. Proficiat firma Rinck met deze aanwinst in Schie dam. Vroeger was 31 oktober de Wereld spaardag. Tegenwoordig viert men die dag op 30 oktober, dus a.s. dinsdag. Dan zijn de loketten als vanouds op alle Bondsspaarbanken en filialen van de Anno 1820 de gehele dag geopend. Ook des avonds van half 7 tot 8 uur. Iedere bezoeker krijgt op die dag een fraaie natuurkalender met die ren cadeau in kleur, terwijl de nieuw-spaarders bij inleg van f 10,— alleen op 30 oktober f 15,— op hun boekje krijgen overgeschreven. Een leuk idee als u plannen heeft om te sparen. De tijd dat men verlopen geld in een oude versleten sok kwam brengen behoort tot het verleden. Al zijn er nog steeds mensen die hun geld in huis op de onmogelijkste plekken wegstoppen. Dat is helemaal niet nodig. U bent beter uit met uw geld op de bank, die bovendien nog extra rente geeft. Of wist u dat niet? Sinds vorige Wereldspaardag is het tegoed van inleggers gestegen van f 105 miljoen tot f115 miljoen. De omzet nam toe met 17 pet. van bijna 570.000 tot ruim 665.000 posten. De omzet in geld zelfs met 28 pet. van bijna f 240 miljoen tot ruim f 307 miljoen. Een teken dat men het volste vertrouwen in deze spaarbank heeft. Maar tenslotte dateert hij ook van 1820! IJt' Misschien hebt u ook die pech gehad in uw vakantie. j Misschien trof u ook net die slecht-weer-weken, waar elke zomer in Nederland wel een I portie van krijgt. Iedere dag een I somber weerbericht, dreigende wolken, soms van 's morgens tot 's avonds zo'n nare, saaie I motregen en nooit een plekje blauw in de lucht dat groter is dan een zakdoek. De kinderen lastig omdat ze in het bungalowtje of de tent geen kant op kunnen, een stemming in huis die met de beste wil van de wereld niet zonnig te krijgen is. En als je dan 's avonds je ogen dicht wilt doen, heb je te kampen met klamme lakens en kil-aanvoelende slaapzakken. Wat kan je dan verlangen naar 'n warm bed met van die heerlijke, zachte, wollige de kens. Dat is trouwens niet alleen een wens tijdens een druilerige vakantie, ook als 't na/aar straks zijn koele buien krijgt en in de winter, als de vorst stevig aanpakt, er 'n fikse noordwester blaast en de hagel tegen de ruiten tikt, zijn warme dekens waarin je zo heerlijk kunt wegkruipen uitermate te waarderen. Die dekenfabrikanten wilden u dat allemaal toch nog even, voor 't slapen gaan, onder ogen brengen. En dan vinden ze er dit op; een schone blom te slapen leggen, zeg maar onder de wol stoppen, in een bloeien de alpenwei. LEST IN VOLKSWAGEN Steeds dezelfde instukteur met VAMOR-diploma Telefoon 26.41.74 26.55.78 Prof. Kamerl. Onneslaan 185a Om het sparen een beetje te animeren ontvangt de inlegger van een boekje op die dag een fraaie kalender. Komt men voor het eerst dan mag hij of zij een keuze maken uit een handige agenda, een omslag voor het rijbewijs of een sleutel hanger. U zegt het a.s. dinsdag maar. De Spaarbank Anno 1820 beschikt over 7 filialen, nl. in de Leliestraat, het St. Liduinaplein 4, Lorentzlaan 68, Mgr. Nolenslaan 412, Populie renlaan 5, Peter van Anrooylaan 80 (hoek Louis Zimmermannplein) en Dr. Wibautplein 63. Of er in de toekomst ook in de Woudhoek nog een filiaal zal ver rijzen, weet de directeur van het hoofdkantoor aan de Lange Nieuw- straat, de heer J. D. Holtkamp, nog niet. Misschien als het helemaal volgebouwd is. De Anno 1820 heeft toch niet te klagen wat filialen betreft. In de gehele stad is zij vertegenwoordigd. De privacy is bevorderd door het trekken van een nummertje, zodat men ongestoord met de lokettiste kan praten zonder dat er iemand achter u staat. Van de zgn. fusiebesprekingen is niets waar. Buiten de Spaarbank Anno 1820 om heeft een vooronder zoek plaats gehad naar de eventuele voordelen gelegen in het samengaan van de Bondsspaarbanken met de Rijkspostspaarbank. De Anno 1820 is een geheel zelfstandige spaarbank met een EIGEN BESTUUR. Plus 7 filialen die allemaal goed funktio- neren en waarbij de computer zijn werk snel doet, zodat lang wachten er beslist niet bij is. Deze Spaarbank Anno 1820 zal in geen enkele samenwerking toe stemmen, waarbij haar zelfstandig bestaan als Stichting in gevaar komt of waarin geen voldoende waar borgen zijn voor de geheimhouding, die men zo belangrijk acht voor de spaarder. Hetgeen ook uitermate gewaardeerd wordt. Nogmaals: de Spaarbank Anno 1820 heeft er geen enkele behoefte aan om op te gaan in een grote eenheid. Zij heeft een ijzersterke balans. Had als een der eersten in Nederland het loketverkeer op alle kantoren geheel gemechaniseerd. Terwijl haar dien stenpakket en haar rentevergoe dingen zich met elke concurrent kunnen meten. ieder die van cactussen en vetplanten houdt nodigen wij uit onze kwekerij te bezoeken cactuskweker oostelijke slag 7 maasdijk' 3 km vanaf maassluis-west iedere bezoeker ontvangt een plantje cadeau. Smetanalaan 6, Schiedam Telefoon 70.13.03 (bij winkelcentrum) „De Ketel") In het gebied Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis de enige gedipl. contactlens specialist waar de nieuwe zachte con tactlens van BAUSCH en LOMB uit Amerika verkrijg baar is. ll|llllllllllllllllllllllllllllllllllll!IIUIllllllillllllllllllllilllllllllPllillllllllllllllllllllllllllllllinill!lllllllllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllll!!llllllllllll||||l!llllllllll!l||||!llllllllll||ll||||!||||||||||||||||l|||||||||||||]|

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 12