"Zo willen wij onze Mariastraat graag hebben Edison jury BOB DYLAN WEL EN NIET IN NIEUWE WESTERN EINDELIJK ERKENNING VOOR LOBO Vierde Nacht van het Hart" 16 op 17 maart oRempEL nieoiuE HAuen Huis man oAoenuoofUieninG STRAAT ueftrtooincr oftn met u>e&bek geluk itiet MET TROTTOIR. STRAAT PAbHI STRAAT KORT - ILftnD UR lEHOSCrt AP STR HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 24 VRIJDAG 26 OKTOBER 1973 I Deze week is in het Leidseplein Theater in Amsterdam de speel film „Patt Garrett and Billy the Kid" in première gegaan. Deze western van regisseur Sam Peckin- pah is bijzonder omdat twee pop grootheden, Kris Kristofferson en Bob Dylan, als acteur in deze film optreden. En dat is uniek. Natuur lijk zijn er veel films waarin popsterren de hoofdrol spelen, zo als Elvis Presley als zingende cow boy te zien is. Maar de rollen van- Kristofferson en Dylan hebben niets met hun kwaliteit als zanger of componist te maken. Kristofferson speelt Billy the Kid. Een hoofdrol die hij goed aan kan. Dylan heeft een kleinere rol: de jonge messenwerper Alias. Een figuur die niet opvalt, maar wel telkens weer in het verhaal op duikt. Het is de eerste keer voor" Dy lan, evenals voor Kristofferson, dat hij gewoon als acteur meedoet. Hij heeft aan drie documentaires meegewerkt, o.a. aan „Don't look back", en hij is te zien in „The concert of Bangladesh". In al deze films komt hij naar voren als de zanger Bob Dylan. Nu niet. Wèl heeft hij de filmmuziek gecompo neerd en uitgevoerd, maar dat heeft niets met zijn rol als Alias te maken. Hij doet het leuk. Alias is de doodkalme jongen die wat aarze lend, maar zonder een spier te ver trekken, zijn mes werpt en zijn tegenstander recht in het hart raakt. Hij trekt samen met Billy op als deze op de vlucht is voor Pat Garrett. Pat en Billy hebben jaren met z'n tweeën het westen onveilig gemaakt. Nu is Garrett overgestapt naar de andere kant van de wet en als sheriff heeft hij de opdracht Billy te zoeken en te doden. Het wordt een enorme jacht en op het laatst schiet Pat \James Coburn) hem zonder par don neer. Alias blijft achter. Het is een goede western, maar niet om dat Alias toevallig door Dylan gespeeld wordt en Billy door Kris tofferson. Al is er met de publici teit rond deze film de indruk ge wekt dat het „een nieuwe Dy lan-film" zou zijn. De begeleidende filmmuziek is door CBS op een gelijknamige lp uitgebracht, zij het met meer varia ties zoals met de titelsong „Billy". Dylan wordt bij de uitvoering van z'n muziek begeleid door o.a.: Booker T, Roger McGuinn, Bruce Langhorn, Byron Beriine, Terry Paul en Jim Keltner. De werkgroep van de Mariastraat, onderdeel van de bewonersvereni ging Schiedam-West, produceerde onder het motto „Zo willen wij onze straat hebben" bijgaand „profiel" van de straat van hun dromen. Of beter gezegd, die straat zoals de bewoners van de Mariastraat die op de maandagavond gehouden vergadering voor ogen hadden, een plan, dat de werkgroep nu wil voorleggen aan de gemeente. Dit alles in het kader van de herprofilering of wel de vernieuwing van het wegdek. Een gelegenheid die de bewoners graag aangegrepen zien om de straat meteen in z'n geheel op de helling te nemen. De werkgroep wil echter eerst zekerheid hebben dat ze namens de overgrote meerderheid van de Mariastraat zal spreken. Vandaar de vraag: Mariastraatbewoners, ziet u er iets in, stem er dan mee in door nu uw handtekening te plaatsen als men vandaag of morgen bij u aanklopt. Het wensenpakket zoals die in een zestal punten door de vergadering kwam, laat zich als volgt aflezen: 1. Geen asfalt maar bestrating. 2. Op de hoek van de Mariastraat met de Nieuwe Haven geen speelplaats maar parkeerplaats. 3. Sloopauto's moeten verdwijnen. 4. De huizen moeten worden verbeterd. 5. De Aleidastraat moet worden verbeterd. „Het is levensgevaarlijk voor onze schoolkinderen om over te steken. Wij eisen stoplichten op het kruispunt West-Frankelandstraat-Aleidastraat of een voetgangers brug» 6. En verder een situatie zoals bijgaande tekening aangeeft. Wie nog met vragen zit, kan bij een van de leden van de werkgroep terecht: Jan Pleune, John Kieneker, Hans v.d. Ven, Fabriplein 4, West-Frankelandsestraat 66, Potgieterstraat 17. Het secretariaat van de werkgroep Mariastraat is gevestigd aan de Nieuwe Haven 157d, bij de heer Van Loenen. Midden 1971 ontstond er in de wereld van de showbusiness een golf van romantische liederen. Sinds „Love Story" heeft de progressieve pop een duidelijke, stijgende con currentie van, wat wel genoemd wordt, de „melodische songs" ge kregen. In feite hebben we hier te maken met een totaal-contrast-pro gramma: songs waarvan vooral de vloeiende melodie opvalt, maar die tevens voorzien zijn van een gede gen ritme, dat op rock en roll of blues structuren gebaseerd is. Daarom is het dan ook niet ver wonderlijk dat er tijdens de grote internationale festivals naast de overwegend moderne pop-produk- ties ook minder bekende solisten gevraagd worden (en zelfs hier en daar een nadrukkelijk gedeelte van het geheel vormen), die een dergelijk geluid produceren. Neem nou Kent Lavoie, beter be kend onder de naam Lobo, de 23-jarige Amerikaanse gitarist, or ganist en pianist; met zijn humo ristische melodische liederen is hij al sinds jaar en dag een graag geziene gast op alle mogelijke festi vals zonder als „super-star" be kendheid te genieten. Zelf had hij dan ook nooit kunnen dromen dat z'n song „Me and you and a dog named Boo" in 1971 de absolute topper van het jaar zou worden. Inmiddels is Lobo vooral in Ameri ka een gevierd man. Sinds zijn LP „Of a simple man" geniet hij ook in Nederland de nodige bekend heid. De onlangs op het Philips-la bel uitgebrachte langspeler „Calu met" zal zijn naam zonder twijfel voor goed vestigen. Want met zijn mede-musici Barry Harwood (gi taar), Roy Yeager (drums), John Mulkey (bas) en Jim Ellis (piano en orgel) maakte Lobo een relaxte, melodische plaat. 9 The Doors vóór de dood van Jim Morrison, v.l.n.r.: Ray Man- zarec, Jim Densmore, Robbie Krie- gerJim Morrison. Voor de toekenning van de Edisons Populair over het tijdvak 30 september 1972 - 1 oktober 1973 is een jury samengesteld bestaande uit Joop de Roo, hoofd afdeling lichte muziek van de NOS, NOS disc jockey Vincent van Engelen, popcriticus Jip Golsteijn, popjour naliste Elly de Waard, Willem Duys en ex-dirigent, nu platenhan- delaar, Frans de Kok. 0 Bob Dylan als Alias in de western „Pat Garrett and Billy the Kid". ROTTERDAM - Opnieuw is een „Nacht van het Hart" in voorberei ding. Zaterdagavond 16 maart 1974 begint in het Sportpaleis van het Rotterdamse Ahoy' komplex een sport- en amusements-,.marathon" die pas diep in de zondagochtend zal worden besloten. De „Nacht van het Hart", een jaarlijks liefdadigheidsmanifestatie, zal volgend jaar worden gehouden om fondsen te verwerven ten be hoeve van het thorax-centrum dat in de Medische Fakulteit van de Rotterdamse Erasmus Universiteit is gevestigd. In het Thorax-centrum wordt uniek werk verricht op het gebied van hulpverlening aan slacht offers van een hartinfarct. Voor dit werk heeft het centrum momenteel circa twee ton nodig.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 26