spreekuren adressen Welkom Kapelaan Th. v. d. Akker KOOR EN ZANG Mis-intenties De leek in de kerk De tweede middag voor de bejaardensoos Gedoopt Bridge Kindercrèche PREEKBEURTEN Ziekenbezoek BIJZONDERE DAGEN Advent en Kerstmis PAROCHIECENTRUM DE WILGENBURG - HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 5 VRIJDAG 26 OKTOBER 1973 i binnenstadsblad 26 OKTOBER 1973, Nr. 33 Maandelijkse uitgave voor de Roomskatholieke binnenstads parochie: Sint Liduina - O.L.Vr. Rozenkrans, Schiedam. Redaktie-adres: Rotterdamsedijk 234b, Schiedam Tel. 26.30.95 1 november 1967 was de dag van de komst van een nieuw priesterteam in de binnen stadsparochie St. Liduina en O.L.V. Rozen krans. Nu na het vertrek van kapelaan De Vette als pastoor naar Den Haag mogen we welkom heten op 1 november kapelaan Th. v.d. Akker. Hij is geboren in 1928 in de maand mei. Priester gewijd in 1955. Kapelaan geweest in o.a. St. Jacobus te Kethel, ook in Vlaardingen; hij is dus geen vreemde voor en in deze omgeving. Zijn laatste funktie was godsdienstleraar in Soest op een mavo. We wensen hem en ons een goede tijd toe met een fijne samenwerking met veel succes in de werkzaamheden, een spoedige algehele opname in ons midden. N.b. een excuus voor dit zeer korte welkom en levensbeschrijving. Hij is meer waard, maar het is op de valreep voor het ter perse gaan; en we wilden u dit grote nieuws niet onthouden. De volgende koren zullen - na wederzijds overleg en in overleg met de Commissie Pastorale Zorg - hun medewerking verlenen aan de Eucharistievieringen van de Parochie: Zaterdag 3 november, Singelkerk 19.00 uur: THE CREED SINGERS. Zondag 4 november, Singelkerk 9,45 uur: het koor van de O.L.V. Visitatiekerk met een Latijnse Hoogmis. Zaterdag 10 november, Singelkerk 19.00 uur: VALERIUSKOOR. Zaterdag 11 november, Singelkerk 9.45 uur: een Latijnse Hoogmis. In de Liduinakapel 10.30 uur: THE CREED SINGERS. Zaterdag 17 november, Singelkerk 19.00 uur: TIENERKOOR Z.I.B. Zondag 18 november, Singelkerk 9.45 uur: een Latijnse Hoogmis. In de Liduinakapel 10.30 uur: VALERIUSKOOR. Singelkerk 11.15 uur: het Gastkoor W.F. Zondag 25 november, Singelkerk 9.45 uur: een Latijnse Hoogmis gezongen door het herenkoor I.H.D. t.e.v. het feest van St. Cecilia. Beste parochianen en alle anderen, die onze Kerstvieringen bijwonen: alle koren hebben nog graag versterking. Er zijn toch maar weinigen die niet graag zingen? Er is plaats voor iedere smaak en iedere leeftijd. Vele aanleidingen kunnen een familie of gezin er toe brengen een Eucharistieviering bij te wonen: een jarige in het gezin; het vieren van een overlijdensdatum; weer anderen uit dankbaarheid bij een jubileum. Dit alles mag toch genoemd worden in één viering? Of houdt u de genade voor één gaatje gevangen? intenties. Wij ontvangen graag uw Kapelaan F. Kempen Het Parochiebestuur is bijzonder verheugd, dat zoveel mensen gehoor hebben gegeven aan de oproep tot medewerking in het totale parochiegebeuren. Temeer, omdat daardoor blijkt, dat velen zich bewust zijn, dat juist in deze tijd de leek kan en moet njééfunctio- neren. Gezien het aantal aanmeldingen van 84 personen is het ons onmogelijk ieder van u persoonlijk te bezoeken. Wij stellen ons voor, u uit te nodigen voor een gesprek, waarbij dan de funkties verdeeld worden volgens uw eigen voorkeur. U zult dus binnenkort een uitnodiging ontvangen en wij spreken alsvast de hoop uit, dat door zovele handen het werken in de parochie licht mag worden. A. A. Geerdes Jonker Roelants, secr. ligt achter pastorie Singel 104, en u komt daar via het hek naast de pastorie. Er zijn al vele aktiviteiten, van bejaardensoos tot kindercrèche, van parochie-vergadering tot kaartavonden. Maar er is nog tijd vrij, voor cursus of familiefeest, en wat u prakkizeert. Inlichtingen en reserveringen via: mevr. J. A. Foncke, tel. 26.94.99; mevr. J. L. van Lingen, tel. 26.10.80; de heer H. C. J. Kempes, tel. 26.68.88; de heer A. Verver, tel. 26.05.95. Ja, hier is de tweede middag voor de gezelligheid, lichte sport, vaardigheden en allerlei andere aktiviteiten voor de ouderen onder ons. Kom gerust naar De Wilgenburg, achter de Pastorie. Iedere donderdagmiddag van half twee tot half vijf. Na een middagje rondkijken weet ik zeker dat u zult reageren met een: „wat gezellig is het hier, ik geef me op als lid". Het sombere herfstweer van de voorbije dagen lijkt een natuurlijke inleiding tot de komende Kerkelijke herdenking van de Overlevenden. ALLERZIELEN blijft altijd een dag van stil gedenken en met de aktualiteit van deze dagen, nu in het Oosten de strijd woedde, eens te meer. Velen zullen in die getroffen landen een familielid betreuren, dat zijn jonge leven gaf in die strijd, of als slachtoffer viel van de onbarmhartige luchtoorlog en bombardementen. Menig pas gedolven graf wordt in deze dagen bezocht door getroffen familieleden en veel Schiedammers zullen ook op Allerzielen de van ouds bekende plekaan de VI aardingerdijk bezoeken, waarvan u deze fraaie opname hiernaast aantreft, ons ter beschikking gesteld door de heer Van de Boogert. Pastorie: Singel 104, (hoek Laurens Coster- straat), tel 26.82.28. Wij doen ons best dat u een priester kunt spreken op weekdagen: 's morgens van 10.00 tot 10.30 uur; (onmiddellijk aansluitend aan de missen moet de kerk gesloten worden, soms wachten zieken op de communie, enz.); en 's avonds van 19.30 tot 20.00 uur. En verder op afspraak. Die afspraak moogt u persoonlijk of telefonisch maken. De spreekuren van de maatschappelijk werkster, mej. Hensen, zijn: dinsdag en donderdag van 9.00 tot 10.00 uur, Watt straat 74b, tel. 26.89.49. Bejaarden: als u opziet tegen een klusje, dat u vroeger misschien zelf zou hebben opgeknapt: schrijf of bel gerust eens naar de heer A. Kloos, Westmolenstraat 25, tel. 26.27.13. Hij komt eens kijken of het door zijn groepje jonge vrijwilligers, jonge doe- het-zelvers, gedaan kan worden, welke materialen nodig zijn, en wanneer het u en dit groepje enthousiaste jongens schikt. Aan de Commissie Communicatie kunt u schrijven p/a St. Liduinastraat 55a, Schiedam. Het Vrouwengilde heeft een nieuw initiatief ontplooid: een geleide bridge-middag. Dit zal plaats vinden in de Wilgenburg op donder dagen van twee tot vier uur. Heeft u plezier in dit boeiende kaartspel? Kom dan naar de kleine zaal. Twee kleine wereldburgers aanschouwden onlangs voor het eerst het levenslicht en omringd door vele blijde familieleden von den de plechtige Doopvieringen plaats: 29 september: Hanno Adrianus Johannes, zoon van Harry Bek en Elisabeth Schoen makers. (Zagen we stoere opa niet af en toe op ons Kerkdak? 14 oktober: Robertus Cornelis Maria, zoon van Aad en Annemarie de Vette. De Commissie Maatschappelijk Welzijn heeft besloten, de kindercrèche niet meer iedere zondag open te stellen. Er wordt dermate weinig gebruik van gemaakt, dat het niet de moeite loont, hiervoor iedere keer leidsters op te roepen. De crèche zal wél geopend zijn op bijzondere feestdagen zoals b.v. de Eerste Heilige Communie. U zult hierover tijdig ingelicht worden in dit Binnenstadsblad. 3/4 november,'Kapel: pastoor J. Laurent; Singelkerk: kapelaan F. Kempen. 10/11 november. Kapel: F. Kempen kape laan; Singelkerk: kapelaan Th. v.d. Akker. 17/18 november, Kapel: pastoor J. Laurent; Singelkerk: kapelaan F. Kempen. 24/25 november, Kapel: Kapelaan Th. v.d. Akker; Singelkerk: pastoor J. Laurent. 1/2 december. Kapel: kapelaan F. Kempen; Singelkerk: kapelaan Th. v.d. Akker. Binnenkort gaat mevrouw Spitters, voorzit ster van de Zonnebloem, onze parochie verlaten. Wij danken haar voor het enthou siasme, waarmee zij, samen met de andere dames, de attenties en de bezoekjes ten aanzien van de zieken verzorgde. Dit zo belangrijke werk zal doorgang moeten vinden. Wij hopen, dat de dames er in slagen om met een nieuw bestuur (aktiegroep) het Zonnebloemwerk op dezelfde goede voet voort te zetten. Veel succes hierbij wenst u, F. Kempen, kapelaan 1 november: officiële dag van Allerheiligen. De liturgische viering heeft plaats op zondag 4 november. 2 november: Allerzielen. Ter gedachtenis van alle overledenen wordt 's avonds om 19.00 uur een plechtige Heilige Mis opgedragen in de parochiekerk. Het herenkoor zingt een meerstemmige Latijnse Mis. 7 november: Heilige Willibrord, apostel van Nederland. Liturgische viering in het week einde 11/12. 17 november: Om 9.00 uur H. Eucharistie in de Kapel van de R.K. begraafplaats aan de Vlaardingerdijk. 25 november: de laatste zondag van het kerkelijk jaar. Feest van Jezus Christus onze Koning. 30 november: Heilige apostel Andreas. Over de vieringen in de adventtijd en de diensten van de kerstdagen zullen wij u uitvoerig informeren in de volgende uitgave van dit Binnenstadsblad, dat verschijnt op vrijdag 30 november. We mogen in ieder geval rekenen op de volledige medewerking van de vier koren (enkele koren zullen zelfs ook nog elders hun diensten bewijzen). We mogen ook weer een dienst houden op kerstavond in de St. Liduinakapel en er zullen drie diensten zijn in de Parochiekerk aan de Singel. In beide Kerkgelegenheden en in alle diensten zijn de plaatsen vrij (u heeft dus geen kaarten nodig).

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 5