Het Nieuwe Sinterse letterzegelaktie "Middenstandsbedrijven" Schiedam-Zuid" Verbeterde versie van de "likzegels" met meer kans op (geld)prijzen I I VLERK I *riN& Kontaktlenzen „Argus" *0 K.V.P. Secretariaat; telefoon 701545 OpelAscona: korten goed vanaf f 9.715,- WmMMM J Pietersen Co J Schiedam T.V. DEFEKT RADIO AKTIEF Cromwell- klok DAF SCHIEDAM Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethei en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Randstad-edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland (25 bladenin een totale oplage van 642.500 ex. Eén van de grote verdiensten van de Middenstandsbedrijven Schiedam-Zuid is dat men snél een agenda van een jaarvergadering af kan werken. Geen overdaad aan woorden, maar concreet de feiten kenmaar maken en erover praten. Het was dan ook voor de heer J. Crama een dankbare taak als voorzitter van deze door en doorgezonde vereniging het woord te voeren. Met een speciaal welkom aan de leden, om daarna van start te gaan. Ï>A5A' VERBETERDE AKTIE SffiWl KANSSPEL? WAARDERING i i Erkend centrum BOEKJE RONDVRAAG edelsteenkundiqe'^a»'* Sublieme Service vliegen geeft ueen goed zicht op een langere vakantie reisburo 23c JAARGANG VRIjnAG 1 NOVEMBER 1973 Stadsblad OPLAGE 36.000 Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broersvest 125 (C. J. van der Klink), Schiedam, telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn adver tenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds Centrale administratie en redactie Randstad-edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel. 015-124331* Eindredactie: P. J. Hovingh. We hebben een goed jaar achter de rug, zo deelde de heer Crama mede. De St. Nicolaas- en Kerstaktie van vorig jaar bracht f 2.000,— op voor de klok en de verlichting van de Bethelkerk en de letterpuzzle liep uitstekend. De viering van Koningin nedag met de kinderspelen is vlot gegaan, zodat men beslist geen klachten had. Op de bijeenkomst in maart na de akties kwam men nog even bij elkaar om over de „lik-tover-zegel" te praten, die niet aan aller verwach ting had voldaan. Men had er veel last van gehad in de zaken, zodat later op de avond als agendapunt 6 een nieuwe aktie werd aangekondigd in verband met de feestdagen. Maar daarover later... De heer J. v.d. Most werd gecompli menteerd met de vestiging van zijn tweede zaak op de Hoogstraat. Er waren dit jaar geen klachten binnen gekomen over de kleding van de Sint met zijn Pieten (allemaal in het nieuw) maar wel over de snélheid van de tocht door de stad. Of dat niet wat langzamer kon? Men zal er in de toekomst rekening mee hou den, al is men bijzonder verheugd dat de echte St. Nicolaas nu ook door Schiedam-Zuid zal rijden! Het jaarverslag van secretaris en penningmeester werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De heer Overheul werd dank gezegd voor het vele werk dat hij als secretaris voor de vereniging had verricht en in zijn plaats werd de heer J. van Reij achter de bestuurs tafel gezet. Een jonge kracht. Vanzelfsprekend dat ook de heer Groenewegen dank werd gezegd. De „lik-toverzegel" bracht vele be zwaren omdat het nogal tijd vergde in de winkel en de aktie te lang duurde (5 weken). Moeilijk boven dien door het „likken ter plaatse" en niet attraktief genoeg door te weinig prijzen. Het bestuur had eerst over een fotowedstrijd gedacht, omdat men daar in het verleden ook nogal succes meegeboekt had. Maar men twam toch op de likzegel terug, met dien verstande, dat er nu geen St. Nicolaas, Zwarte Piet of roede viélen te „belikken" maar een letter. En dan gewoon thuis. Die letters tezamen moeten de zin „Middenstandsbedrijven Schiedam - Zuid" vormen. Er zijn natuurlijk dubbele letters in omloop, maar men blijft net zolang puzzlen bij aankoop van een rijksdaalder totdat de zin compleet is. Heeft men een letter B extra dan is die goed voor een cheque van f 10,—Maar... er zitten ook jokers in. Dan mag men een duik nemen in de grabbelton. In het speciale boekje zit ook een schoonheidsfoutje dat een prijs van f 100,— en f 150,- op kan brengen. Vorig jaar bedroeg dit f 75,-. Er komt een speciale etalage in de Groenelaan waar de nieuwe apo theek zou komen, zodat iedereen kan zien wat de prijzen zijn. Hoe meer prijzen, hoe meer spanning. Omdat er nu geen speciaal doel achterstaat zoals vorig jaar, is er een kleine kans dat deze aktie valt onder de wet op de kansspelen. Er is nl. een voorstel in de Tweede Kamer om al deze spelen binnenkort te verbieden. Maar nog deze week hoort het ijverige bestuur van de kamerleden Van Schaik (K.V.P.) en Geurts (V.V.D.) of dit nog net even kan, zo vlak voor de feestdagen. Men belt deze week nog om zekerheid te hebben. Lukt dit niet dan wordt het geld besteed aan de verlichting van de Heilige Hartkerk. Is alles echter goedgekeurd dan kan men voor f 2.000,— aan prijzen omzetten. Men heeft al diverse akties gevoerd. Van het grootste belang is ook deze zegelaktie die op 23 november start en zal duren tot 8 december. Iedere zegel heeft zijn waarde, iedere letter is prijsbepalend. Men kan nu genoeg zegels besteden. De prijs daarvan is f 20,— voor de duizend. Er werd een opmerking gemaakt over de aktie van het City Centrum. „Ik waardeer het altijd als een ander winkelcentrum er wat van kan maken. Wij willen ons niet afspie- incl. BTW en ex General Motors Continental Showroom: Broersvest 74-76 m Ruime parkeergelegenheid helpt direkt Specialisten op antenne-gebied. Nederland en Buitenland. Telefoon 15.16.04-37.47.21 Tel. 01899-15874 Rotterdamsedijk 2 Vrijblijvend inlichtingen Korneale kontaktlenzen Oranjestraat 9 Schiedam Telefoon 266.431 Koopcentrum: Koningshoek - Maassluis Telefoon 01899— 19039 gelen aan een ander. Wij hebben onze eigen Middenstandsbedrijven Schiedam-Zuid en het is ons nog altijd gelukt er iets goeds van te maken aldus de heer Crama. De letter B dient om een zekere regulering van de aktie te krijgen. „Wie heeft deze aktie bedacht", informeerde een der aanwezigen. Toen bleek dat het eigen bestuur zich hierover gebogen had, kreeg men een luid applaus en consta teerde men achter de tafel dat men nog een jaar kon blijven zitten! Om het nog aantrekkelijker te maken kan men wat extra prijzen in de grabbelton doen. Op 8 december is men van die zegels af, maar dan is er in het boekje nog een andere prijsvraag, die tot 20 december loopt. Beide akties overlappen el kaar. Vorig jaar werd huis-aan-huis tot de Willem de Zwijgerlaan een boekje verspreid. Nu neemt men er de Lange Nieuwstraat, Tuinlaan, Plein Eendracht tot aan de Schoolstraat bij. Er kwam een voorstel om tot de B.K.-laan te gaan, maar dat zag men niet zo zitten. Bovendien worden de kosten dan hoger. De penning meester constateerde droogjes dat het alweer zeven jaar geleden was dat de contributie was verhoogd. Zonder commentaar werd toegezegd dat de contributie van f 30,- per kwartaal binnenkort f 40,— zou bedragen. Hierdoor wordt het mo gelijk in het nieuwe jaar met het voorjaar ook iets extra's te doen net als vroeger. Waarmede men het eens was. Bij de rondvraag kwam een klacht over het maar raak fietsen over het (vervolg op pagina 3) s Engelse koperen Cromwellklok| lop eiken console. Gegraveerde! H wijzerplaat en handbewerkte zij-| s platen met oud-Engelse tijdrij-l S men en afbeeldingen. M Belslaguurwerk met gewichten.! 1535,—. Een van de vele bijzondere klokken uit onze kollektie. Juwelier- - ROTTERDAMSEDIJK 268 SCHIEDAM PERSONENAUTO B.V. (v.h. Minerva) Dealer voor geheel Schiedam Nieuw Mathenesserstraat 45 Telefoon 26.06.63 Schiedam l v- Vfc) Vliegen is de snelste manier om uw vakantiebestemming te bereiken Een geriefelijke manier bovendien Vandaar, dat U bij ons kunt kiezen uit een keur aan "lange vlieg vakanties inlichtingen en reserveringen Rotterdamsedijk 401

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 1