Stef in kleur op de beeldbuis gg stef meieder Lustrum van de Schiedamse Tennisver. Spieringshoek "De Grote Stilte" voor het Nivon urgerlijke tand Zaterdagmiddag op het le net in "Jong geleerd oud gedaan" DEZE WEEK IN SCHIEDAM Ierse zanger P. J. Callinon in jeugdhaven FILM IN CENTRUM OOST Vrouwenbond NVV Schiedam Filmvoorstelling in "Landvreugd" Pianoconcert in aula Prinsenhof NKV-vergadering in Arcade "Het werk van de Navigators' I JONG GELEERD 'n fijn kaéo nodig? geef een orgelplaat van *7» HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 20 VRIJDAG 9 NOVEMBER 1973 Er is weer een nieuwe elpee van Stef Meeder uit! Z'n 22 of 23ste. Hij is de tel kwijt, al wil dat beslist niet zeggen, dat 't hem niets meer doet. Integendeel, iedere nieuwe opname heeft ook voor hem zijn eigen charme. Deze plaat „Hammond Specials Stef Meeder op het A.R.P.-hammond- orgel" beschouwt hij al de beste tot nu toe. Hij is er erg gelukkig mee, omdat de A.R.P.-synthesizer (model pro soloist) heel veel mogelijkheden geeft, die hij dan ook volkomen uitbuit. Misschien wel leuk te weten dat deze langspeel gemaakt is op advies van zijn dochters, die deze nummers het beste leken. Hij heeft ze hen voorgespeeld en nu zijn ze dan op die nieuwe elpee te beluisteren. Een fijne plaat zonder meer. Een luisterplaat. Een plaat waarin de organist zich helemaal geeft. Een plaat die hij juist daarom als de allerbeste beschouwt. Mede door de A.R.P.-synthesizer en de keuze van het programma. „Alone again na turally" van G. O. Sullivan komt bijv. bijzonder tot zijn recht. Zo ook „Romance anonyme" bewerkt door Stef Meeder. „Ich habe die Liebe geseh'n" van M. Theodorakis/Chris- todoulon, „Un jour enfant" van E. Stern/E. Marnay en „My way" van Revaux/Francois/Thubault zijn net als ,,I love Paris" van C. Porter en „Return to Peyton Place" van F. Waxman/P. F. Webster juweeltjes van orgelkunst. Niet alleen in Nederland is Stef Meeder een bekende hammond organist. Ook in Engeland, Duits land en België worden zijn platen goed verkocht. In Engeland eigenlijk licvePsris Deze aantrekkelijke hoezepoes siert de verpakking van Stef Meeders nieuwste elpee verhoogt aldus de attentiewaarde niet onaanzienlijk. land, nog beter dan in het eigen maar Engeland is dan ook bekend om zijn voorliefde voor het ham mondorgelspel. Waarmede het ge zegde, dat een profeet niet in eigen land gewaardeerd wordt, hier nu eens niet opgaat. Zaterdagmiddag in het Vara-familie- programma „Jong geleerd oud ge daan" krijgt u Stef in kleur op het beeldscherm, op Nederland I. Jeanne van Munster heeft dan een interview met hem en daar tussen door strooit hij met orgelklanken. Verder werken aan dit programma mee het jeugdcircus Don Bosco, Wieteke van Dort, Joost Prinsen, Aart Staartjes en Ted Easton's Jazzband. Stef is voor de gehele serie gecon tracteerd. Een programma dat 14 dagen van tevoren op de band gezet wordt. Thuis zal 'deze organist dit pro gramma met zijn gezin rustig en vooral kritisch bekijken. Zijn vrouw en klankbord Tommy heeft de uitzending meegemaakt en was erg tevreden. Stef moet die uitzending eerst zélf gezien hebben, voordat hij dit beamen kan... Komend weekeinde wordt slechts een beperkt voetbalprogramma afgewerkt. ^"e.r.ZD uS0 t, In het betaalde voetbal gestreden wordt om de KNV B-beker, anderzijds omdat in zowel het zaterdag- als het zondagama- teurvoetbal een inhaalprogramma is vastgesteld. Door deze oorzaken komen betrekkelijk weinig Schiedamse verenigingen binnen de lijnen. In het betaalde bekergebeuren is Schiedam in ieder geval met meer van de partij, want zoals u zich wellicht nog zult herinneren overleefde SVV de voorronde van de strijd om de KN-VB-beker niet. SVV kan genieten van een rustig weekeinde, hetgeen trainer Bob Maaskant niet slecht uit zal komen, want zijn pupillen kunnen zich nu een week langer herstellen van de zware nederlaag die SVV afgelopen zondag tegen Excelsior 166a. Ook de drie Schiedamse vereni gingen die op het ogenblik de ranglijst aanvoeren, Her mes DVS, HBSS en PPSC spelen niet, waar door het aantal belangrijke wed strijden in Schiedam tot een mini mum beperkt is. Toch wordt er wel degelijk gevoetbald. Door Excelsior bijvoorbeeld dat op eigen veld aantreedt tegen VVP. Dat belooft een spannende wedstrijd te worden, want de krachtsverschillen tussen beide ploegen zijn niet zo geweldig groot. Mogelijk dat het terreinvoor deel de balans naar de kant van SVV kan laten doorslaan. Ursus speelt een uitwedstrijd. Ursus zit de laatste tijd in het hoekje waar de slagen vallen, want de laatste wedstrijden leverden stuk j< voor stuk verlies op. Het zal voor Ursus geen gemakkelijke zaak zijn de „nederlagenreeks" te door breken, want er staat een bezoek geprogrammeerd bij PCL, een tegen stander waar niemand te licht over moet denken. We mogen aannemen dat Ursus vanuit een gesloten defensie zal opereren, en wellicht liggen er dan via snelle counters mogelijkheden de winst naar Schie dam mee terug te nemen. Martinit mag het zondag ook weer gaan proberen. Zoals wij in de sportrubriek van afgelopen woens dag reeds berichtten duurde de laatste wedstrijd die Martinit speelde slechts iets meer dan een half uur omdat scheidsrechter Haas het toen niet langer verantwoordelijk achtte het duel tegen Ommoord voort te zetten. -Laten we hopen dat Martinit zondag de normale speeltijd wel volmaakt. Wat moet kunnen lukken, want tegenstander Zwervers is een heel wat sportievere ploeg dan Ommoord. Zwervers is trouwens ook een sterke tegenstander, waar door het op papier voor Martinit een moeilijke zaak gaat worden zich overeind te houden. Demos speelt op eigen veld tegen Sios. Een tegenstander die mogelijk heden biedt op winst. Dat geldt ook voor SVDPW dat, wanneer de schutters het tenminste ditmaal niet al laten weten, een goede kans moet hebben om SCO op verlies te zetten. krijgt het waarschijnlijk moeilijker. De „rode zonners" gaan op bezoek bij The Harvards, een tegenstander die in voetbaltechnisch opzicht nog al wat in zijn mars heeft. Daar DRZ ook niet uit te vlakken is, belooft dit een span nende en aantrekkelijke wedstrijd te worden. Wie als winnaar uit de bus zal komen valt moeilijk te voorspel len. Wij houden het op DRZ, dat mentaal misschien iets sterker is dan The Harvards. Wilton Fijenoord en FCN opere ren zondag voor eigen publiek. WF tegen Noorderkwartier en FCN tegen Abbenbroek. Beide Schie damse ploegen lijken op papier niet al te veel kans te maken. De bal blijft echter rond, waardoor hetzij FCN, hetzij WF misschien voor een verrassing kan zorgen. Nog beter zou natuurlijk zijn indien beide ploegen het thuisfront op een overwinning zouden trakteren. Eerlijk gezegd zien wij dat echter niet zitten. Resten de zaterdagclubs GSS, GTB en WK. GSS werkt in Vlaardingen de derby tegen CION af (vermoe delijk verlies voor GSS), GTB is gastheer voor Oude Maas en WK voor MFB. Beide laatste Schiedamse ploegen hebben riante uitzichten op een goede eindstand. Met name WK moet in staat geacht worden MFB op verlies te zetten. Maar ja, voetbal blijft voetbal. Voorspel lingen zijn leuk, maar je moet het toch op het veld waarmaken. Jan Sportief kan verder niets meer doen dan duimen... JAN SPORTIEF GEBOREN W. G. van Leeuwen-Knook d.; C. B. J. M. Coppens-Korpershoek z.;P. N. Pijnacker-Moerer d.; E. C. Houbolt- Zwaal d.; P. F. Ton-de Melker z.; A. Tekgöz-Kanas d.; C. TeLer-Kaya z.; B. Moudnib-Aicha ben! Mohamed d.; A. Numan-Konings z W. Hem mes-van Erven d.; J. P. van Velzen- Meijer d.; E. J. Torsy-Blom d.; P. J. B. Friederich-Bloemheuvel z.; M. H. Heilbron-Nesse d.; F. Kroon-de Reuver z.; W. Krol-Zwaan d.; M. van Meeuwen-Grootenhuis d.; H. A. van der Velden-Kroeze d. ONDERTROUWD P. van den Bos, 22 jr. en W. A. Rietveld, 20 jr.; L. van den Brink, 20 jr. en A. M. M. Koenderman, 20 jr.; G. de Bruine, 21 jr. en A. J. M. van Beers, 18 jr.; A. Bruinink, 24 jr. en A. Uittenbogaard, 22 jr.R. van Duuren, 23 jr. en J. P. Weber, 19 jr.; J. Floris, 19 jr. en S. S. Groeneweg, 20 jr.; A. C. Hersbach, 24 jr. en J. C. Jansen, 18 jr.; L. A. M. Kienhuis, 21 jr. en A. Visser, 23 jr.; A. A. Krowinkel, 20 jr. en H. W. Lathou wers, 17 jr.; A. P. van Meeteren, 27 jr. en F. Huizer, 25 jr.; A. P. Meijer, 24 jr. en G. C. H. Verlinde, 21 jr.; C. J. Post, 20 jr. en I. Poort, 18 jr.; G. P. Speijer, 23 jr. en T. E. de Goede, 20 jr.; C. Viergever, 24 jr. en E. F. Steenbergen, 19 jr.; M. van Walsum, 30 jr. en G. Stolk, 21 jr. GEHUWD J. H. Trouborst, 19 jr. en O. M. Koudenburg, 18 jr.; K. J. M. Blankert, 58 jr. en M. A. j. A. Goderie, 29 jr.; J. T. M. Zoetmulder, 21 jr. en G. Jonkman, 18 jr.; D. K. van Hensbergen, 22 jr. en R. J. Scheepbouwer, 22 jr.; j. A. Heijster, 25 jr. en J. H. F. Krabbendam, 23 jr.; M. J. W. de Reuver, 23 jr. en G. J. Slaaf, 20 jr.; J. J. Harte, 27 jr. en A. P. Minderhout, 20 jr.; F. J. Holleman, 31 jr. en G. van Boxtelj 21 jr.' N. M. de Vries, 23 jr. en H. J. de Knegt, 23 jr.; M. van Leeuwen, 23 jr. en I. A. van Doorn, 20 jr.; P. L. F. Lansbergen, 22 jr. en M. H. C. Mous, 2 1 jr.; J. C. Mentink, 26 jr. en C. J. T. Vuik, 19 jr.; J. Karssen, 22 T. en M. C. W. Creemers, 18 jr.; D. A. W Sijberden, 26 jr. en J. G. C. L. Broeren, 24 jr.; E. A. J. Brugman, 23 jr. en H. Scheepmaker, 19jr.;W. Valken, 20 jr. en C. A. H. van Dijk, 17 jr. OVERLEDEN G. Lupker, man, 62 jr., geh. met A. van der Ree; H. Heus, man, 41 jr., geh.met C. van Wagtendonk; H. d! Witsiers, man, 89 jr., geh. gew. met J. Agterberg; J. de Beer, vr., geh. gew. met C. W. van der Klink, 81 jr.; M. van der Ende, vr., 85 jr., geh. met H. Polak; A. J. van Alphen, man, 44 jr., geh. met A. Jordaan; H. Groenewegen, man, 69 jr., geh. met J. van Katwijk; A. Woordmeijer, vr., 57 jr., geh. met M. F. F. Godijn; M. A. Koens, man, 73 jr., geh. met L. C. Bogers; J. Stokhof, vr., 88 jr., geh. gew. met W. J. Staal; H. van Dorp, vr., 82 jr., geh. gew. met J. van der Windt. Deze maand viert de tennisvereni ging Spieringshoek haar eerste lus trum. Dat zo iets niet ongemerkt voorbij gaat mag blijken uit het programma van a s. zaterdag. Om half vijf worden de leden door het bestuur ontvangen aan boord van m.s. Rotterdam van de Spido. Waarna zal worden losgemaakt voor een tocht in westelijke richting. Tijdens het varen zal door de leden worden aangezeten aan een feeste lijk diner. Tegen de klok van acht uur zal even worden vastgemaakt om de de genodigden en de muziek aan boord te nemen, om dan al feestend het havengebied te doorkruisen. Tegen middernacht zal 'voor het laatst worden vastgemaakt, waarna het feest aan boord tot in de kleine uren zal worden voortgezet. De jubilerende tennisclub is een vereniging met ongeveer 70 aktieve leden, die hun sport bedrijven op het gelijknamige tennispark. Er wordt niet deelgenomen aan de landelijke competitie. Doch dit jaar is onder auspiciën van de K.N.L.T.B. de z.g. huisvrouwencompetitie van start gegaan, waaraan de vereniging met twee teams heeft deelgenomen. Voorwaar met enorm succes, dit mag gezegd als men al direct njet een team kampioen wordt en dan ook nog promoveert. Dan is er de jaarlijkse uitwisseling met t v. Mijnsheerenland met een wisselbeker als inzet. Tevens wordt er op de zondag morgen een interne competitie geor ganiseerd. Ook in de winter wordt niet stil gezeten, want al is het moeilijk om in de sporthal banen te verkrijgen is het als vereniging nog steeds gelukt de „winterse bal" te slaan. Op donderdag 15 november orga niseert de Jeugdhaven-Nieuwland een speciale avond met de Ierse „folk" zanger P. J. Callinon. Het programma begint om half negen (20.30 uur); de kosten zijn f 1 de plaats is Jeugdhaven- Nieuwland, Albardastraat 69. Welkom zijn leden, introducé's en belangstellenden vanaf 15 jaar. Ons welkom geldt ook voor oude ren, die houden van „jonge" mu ziek. P. J. Callinon brengt muziek ten gehore in de stijl van de folksongs, country- and western e.d., en staat op één lijn - wat genre betreft - met onder andere Cornelis Vrees wijk, Tim Hardin, Lenny Kuhr. Een bezoek aan de Jeugdhaven op donderdag 15 november is de moeite waard! SCHIEDAMSE NOTITIES Op donderdag 15 november a.s. zal voor de leden van de Ned. Christen Vrouwenbond afdeling Schiedam-Centrum ds. P. Vermaat uit Vlaardingen in gebouw „Irene" spreken over „Deze tijd, eind tijd". Aanvang: 20.00 uur, gasten van harte welkom. Zaterdag 10 november vertoont „De Doele" om 13.00 uur de film „Bambi' Deze film is geheel ge tekend en ook geschikt voor kin deren vanaf 5 jaar. De film duurt 1 1/2 uur en het kost f 1,- per kind. Iedere zaterdagmorgen van half twaalf tot één uur is er poppenboe- tiek voor meisjes en zijn er handen- arbeidclubs voor jongens en meisjes vanaf 8 jaar. Kosten 50 cent per kind. Op maandag, woensdag en vrijdag van 19.00-20.15 uur 's avonds zijn er clubs voor jongeren van 9 tot 12 jaar. Daarna tot half elf clubs voor tieners. Iedere woensdagavond vanaf half negen speciale Rock and Roll-in- stuif. Iedere woensdagmiddag om kwart voor drie zijn er verschillende aktiviteitenclubs voor jongens en meisjes van 5 tot 12 jaar. Morgenochtend wordt in boerderij „Landvreugd" te Groenoord voor de kinderen van 6 tot en met 1 1 jaar een filmvoorstelling gegeven. Entree een kwartje, sluiting om streeks 12 uur. Op dinsdag 27 november houdt de Vrouwenbond N.V.V., afd. Schie dam in een der zalen van gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 een St. Nicolaasavond. De kosten hiervan bedragen f 2,50 per persoon, bij onderstaande adressen te voldoen. Op 19 december volgt een Kerst avond, waarvan de kosten f 4,— bedragen. Beide bedragen gaarne voor 16 november a.s. te voldoen bij: Mevr. v. Aarden, Klaas Katerstraat 60; mevr. Boender, Diepenbrock- straat 88; mevr. Gordijn, Slachthuis laan 5b; mevr. Jung, Numansdorpse- straat 17b; mevr. v. Hoek, Westfran- kelandsestraat 7b; mevr. v.d. Zan den. Min. Donkerstraat 5. Dames we rekenen er op dat we kunnen spreken van een grote opkomst evenals dat het geval was bij de bustocht. Dinsdagavond 13 november a.s. brengt de toneelgroep „Kameleon" een toneelspel in drie bedrijven van Terrence Rattigan genaamd „De grote Stilte" (The deep blue sea). Het stuk speelt zich af op een dag in september in de vijftiger jaren, plaats van handeling de zitkamer van een gemeubileerde flat in het Noord-Westen van Londen. In de hoofdrollen Tilly ter Linden, Jo Grootenhuis, Karei Teerink, Nelleke Eikenaar, Marinus ter Linden, Dick Smit, Frits Kalis en Rob Feleüs. Regie: Tilly ter Linden. De voorstel ling vindt plaats in de grote zaal van gebouw „Irene", aanvang 8 uur. Toegangsprijs: f 1,25. De tentoonstelling „Slowaakse boekillustraties na 1945" zal wor den besloten met een pianoconcert op maandag 12 november a.s. om 20.15 uur in de aula van het museum. Soliste is de bekende Tjechische pianiste Valentina Kamenfkova. Op haar repertoire staan composities van Mozart, Benda, Chopin, Janacek en Brahms. De direkteur van het Stedelijk Museum Schiedam nodigt u gaarne uit voor dit concert dat gratis toegankelijk is. Op dinsdag 13 november a.s. houdt N_K.V. haar jaarvergadering. Na het afhandelen van agendapunten zal men na rondvraag klaverjassen. Iedere belangstellende van harte welkom in gebouw „Arcade" aan de Lange Haven 71 De Ned. Christelijke Vrouwenbond afd. Schiedam-Nieuwland houdt op 13 november een ledenvergadering in de Opstandingskerk, Burg. Honn. Gretelaan, Schiedam. Aanvang acht uur. Mevrouw G. Karssen-Leininga uit Den Haag zal dan spreken over „Het werk van de Navigators". U bent weer allen hartelijk welkom op deze avond; gasten ook na tuurlijk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 20