Vijfde wethouder voor Schiedam in de maak er lustig op los jeugd "jojode" Voorlopig nog geen nieuwe adj. directeur gemeente ziekenhuis HADi- MAZDA LANDMAN De story van een grijze poes of kater Tijdens yo-yo finale in Schiedam Secretariaat; telefootf 701545 Rectificatie Autorijschool Aad v. Leeuwen STAP ER IN bij „LANDMAN" VERHUUR zonder chauffeur Het huidige college van burge meester en wethouders van Schiedam denkt aan uitbrei ding van het huidige gemeente bestuur. Dit college, bestaande uit vier wethouders, één ge- meensecretaris en één burge meester, heeft de handen meer dan vol om de talloze verplich tingen, zowel in als buiten het gloednieuwe stadskantoor aan de Emmastraat, na te komen. U heeft misschien over de grote yo-yowedstrijd gehoord, geor ganiseerd door de Bottelo N.V. Coca Cola te Schiedam. Hon derden kinderen hebben hier voor in de Randstad geoefend naar aangegeven voorbeelden. Wat zou u bijv. denken van een spin, hondje uitlaten, uit en thuis, vliegende schotel, kindje wiegen, loep deloep, het Klaverblad en het Hoekje om. KOELTAS PER AUTO HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 8 VRIJDAG 9 NOVEMBER 1973 BUSJES EN BESTELAUTO'S BOKELWEG 4, Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40 In het bericht over „Koopavorld Nolenslaan" van afgelopen woens dag is een foutje geslopen. Eén van de initiatiefnemers, de heer De Waard werkt niet bij Aljamode, maar bij ROJA-mode. Er komt voorlopig geen nieuwe verpleegkundig adjunct-directeur in het gemeenteziekenhuis. Deze mede deling heeft de verantwoordelijke portefeuille-beheerder in het Schie- damse gemeentebestuur burge meester H. Roelfsema gedaan. Deze funktie is vakant door het vertrek van de heer Coppens, die slechts korte tijd deze funktie heeft bekleed en na veel onderlinge strubbelingen in het Schiedamse gemeentezieken huis is vertrokken ert nu een soortgelijke funktie bekleed in Apel doorn. Het wachten is op een rapport dat over de struktuur van dit ziekenhuis moet worden uitgebracht en volgens burgemeester Roelfsema is het nog maar de vraag of dit rapport aangeeft of de vacature weer vervuld moet worden. Deze beslissing wordt genomen, aldus de heer Roelfsema, in nauwe samenwerking met de medische staf van het ziekenhuis en de medezeggenschapscommissie van het ziekenhuis. Het gemeentezieken huis kent de combinatie geneesheer directeur, economisch adjunct directeur en verpleegkundig ad junct-directeur. LEST IN VOLKSWAGEN Steeds dezelfde instukteur met VAMOR-diploma Telefoon 26.41.74 26.55.78 Prof. Kamerl. Onneslaan 185a MAZJ4 yoor gratis proefrit OFFICIAL GARAG Noordmolenstraat 17 Telefoon 266233 265607 DEALER GARAGE Vrije tijd is er praktisch helemaal niet meer bij. Het huidige college wil de vijfde wethouder, die men aan wenst te trekken, overigens pas laten kiezen tijdens de start van de nieuwe raadsperiode die op 1 september 1974 ingaat. Volgend jaar mei gaat het Neder landse volk ter stembus, niet alleen om een nieuwe gemeenteraad te kiezen, maar ook de provinciale staten moeten worden vernieuwd. Het huidige college heeft zijn gedachten nu al naar buiten ge bracht, omdat volgende maand de gemeenteraad van Schiedam aan zijn ui tpu t ten de m ara th onbegro tings- zittingen gaat beginnen en men graag wil weten hoe de gemeente raadsleden over deze gedachte den ken. Als de huidige raad ja zegt tegen het plan van een vijfde Schiedamse wethouder, wil-men bijtijds naar het college van Gedeputeerde Staten stappen om toestemming hiervoor te vragen. Overigens is deze gedachte van het huidige college een ommezwaai te noemen. Aan het begin van de zittingsperiode van het huidige ge meentebestuur werd ook het voor stel gedaan om vijf wethouders te kiezen. Daarmee zouden toen alle politieke moeilijkheden, waar het huidige programmacollege mee wor stelt in één klap opgelost zijn. Zoals bekend zijn de beide confessionele partijen, de KVP en de PCG (combinatie A.R.—C.H.U.) nu ruim drie en een half jaar buiten spel gehouden. Wethouderszetels waren er toen voor hen niet bij, omdat men zich op het standpunt stelde twee wet- houdersposten of geen. De partijen die elkaar toen vonden, de PvdAj- PPR, D'66, CPN en VVD, gingen toen in zee met vier wethouders niet alleen vanwege het nu veel versmade programmacollege, maar aldus een mededeling in die dagen, vanwege het uitsparen van een wethouders salaris, een Schiedamse wethouder verdient zo'n f 48.000 per jaar. De gevolgen hiervan zijn zo lang zamerhand wel bekend; raadszit tingen duren eindeloos, de confes sionelen plus de uit de boot gevallen VVD voeren een harde oppositie tegen het huidige college en de stad is zo langzamerhand politiek onbe stuurbaar geworden. Mocht de huidige raad ja zeggen tegen een vijfde wethouder bij de start van het nieuwe college, dan moet men uiteraard ook nog af wachten hoe de kiezer zijn stem uitbrengt. De nieuwe raad wordt op 1 september bevestigd, het merkwaar dige hierbij is dat er dan ook een nieuwe burgemeester van Schiedam moet zijn. Burgemeester H. Roelf sema gaat namelijk op 1 augustus van het volgend jaar met pensioen. Het huidige college wil blijkens een mededeling ook af van de combi natie stadsontwikkeling en financiën in een wethoudershand. „Daarvoor vertonen", aldus de huidige PvdA- wethouder Cor Bolmers, „beide zaken teveel verschillen", hetgeen zoveel betekent dat deze gemeente lijke zaken elkaar voor de voeten lopen. De scheiding van beide wethouders portefeuilles zal overigens niet meer geschieden tijdens de huidige col- legerit, maar pas bij het begin van het nieuwe Schiedamse gemeente bestuur op 1 september van het volgend jaar. Het huidige gemeentebestuur heeft deze gedachte alleen maar op papier gezet als discussiepunt voor de a.s. begrotingsbehandeling. R.M.v.H. Aller ogen gericht op die yo-yo die het voortreffelijk deed, hier in handen van het meisje rechts. De story van een grijze poes of kater Een bewoonster van de Joh. Braakensiekstraat maakt mij erop attent dat al een paar weken bij haar in de buurt een grijs met witte poes of kater rondzwerft. Een mooi getekend dier met een bandje om zijn hals waarop geen naam stond. Dat bandje is er nu af, maar elke dag komt het dier trouw terug voor zijn bakje met melk. Al wordt hij of zij door de wilde katten in de omgeving steeds weggejaagd. Het dier naar het asiel brengen wil deze mevrouw niet. Of er iemand is die zijn of haar kat of kater kwijt is. Mogelijk zoekt u er al dagen naar. Dan weet u nu waar of u zijn moet. Anders belt u even 703024 het komt allemaal in orde. Ik hoop tenminste dat het dier weer naar zijn eigen huis terug kan. Belt u vanavond nog? MIEKE Mazda 1000, vanaf 7499, Mazda 1300 S, vanaf 7999, Allemaal yo-yobasiskunstjes. Over gewaaid uit Amerika, Mexico en Bolivia. William Dillon (U.S.A.), Salvador Nieves (Mexico), Tacien y Rosa Barroeta (Mexico) en Mario Villegas (Bolivia) reizen de gehele wereld af om overal demonstraties te organiseren met daaraan ver bonden de onderlinge wedstrijden. Woensdagmiddag vond de finale van deze wedstrijden plaats in de Coca Colafabriek te Schiedam. Waarin 30 jongens en 11 meisjes het tegen elkaar met behendige vingers op namen en het koordje van de yo-yo lieten dansen of oprollen. Een kostelijk gezicht vooral omdat de kinderen het in alle ernst deden. Of vanwege de zenuwen een steek lieten vallen en dan afvoelen. Echter getroost met twee blikjes coca cola. Deze finale met kinderen uit Schie dam, Rotterdam, Delft Rijswijk en omstreken nam ruim twee uur in beslag. Maar het liep allemaal vlot dankzij de demonstrateurs en de heer M. P. Bohn, coördinator van de Coca Cola, die de wedstrijdregel stevig in handen hield. Nathalie Verschoor uit Den Haag had een bijzonder gelukkige dag, want behalve een oranje vouwfiets won zij in de eindfinale nog een rode koeltas. In de pauze werden de kinderen, hoe kan het ook anders, getrakteerd op een frisdrank en een gevulde koek. En toen ging het allemaal spannend worden! Voor de eindfinale waren 11 meisjes en 30 jongens uitverkoren. Met een be paalde beweging van de hand de yo-yo te laten dansen. Elke bewe ging leverde een punt op. Winnaar hiervan werd Cockie Holleman uit de Tweeboschstraat 27 te Rot terdam: een prachtige Philips ste- Het meisje dat zo gelukkig was een vouwfiets en een koeltas te winnen... reo-combinatie. Tweede werd Ad Hoebier, Prinses Mariannelaan 201 te Voorburg: een pickup-piaten- speler en derde Robbie Westdijk, Chr. de Wethstraat 90 te Rotter dam: een vouwfiets. Verder waren er nog koeltassen, vulpensets, T- shirts, een Philips draagbare radio, een Philips transsistorradio, porte monnees en lederen voetballen be schikbaar gesteld. Deze kinderen als prijswinnaars van de yo-yo wedstrijden in hun stad hadden een persoonlijke uitnodiging ontvangen om naar Schiedam te- komen. Alles perfect georganiseerd, want een luxe wagen van de Coca Colafabriek haalde de treinreizigers met hun vader of moeder van het station af en zorgde ook later voor de terugtocht. „Hier worden kampioenen ge boren", zei de heer Bohnen op het podium. En hij had gelijk, want er was een groot verschil tussen de behaalde punten van deze 41 kin deren. Hoofdprijswinnaar liet de cijfers 318 in zijn handpalm schrij ven, tweede prijswinnaar 218 en derde 190. Al met al een spannende wedstrijd voor de jeugd en een schrijfmachine die yo-yo-neigingen vertoont! Maar als je ook zoveel yo-yo 's in aktie hebt gezien, hoe kan het dan ook anders. Nou ja, zo tussen de wedstrijden door is het ook goed oefenen met de andere kandidaten... Dit schijnt „Uit en Thuis" te zijn!

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 8