Vrijdag receptie voor jubilerend hoofd van Dominicus Savio-school JUFFROUW DE JONG 40 JAAR IN ONDERWDS John Schilder uit Rozenburg derde in finale "Musicinn" Poppentheater Vrouwencabaret Schiedam lag boven landelijk niveau Zoldertheater In de Teerstoof' 'ORANJE' RELATIE GESCHENKEN VERNIEUWINGEN OUDERCOMITÉ Nieuwstraat 12 Een paar weken geleden schre ven we over de landelijke Music Inn". Een hammond orgelconcours met deelnemers- (sters) uit Enschede, Hooge- veen, Heerenveen, Emmeloord, Hilversum, Zaandam, Den Hel der, Alkmaar, IJmuiden, Den Haag, Dordrecht, Axel, Ter- neuzen, Breda, Tilburg, Eind hoven, Weert, Brunssum en Schiedam en omgeving. HANDDRUK HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 16— WOENSDAG 14 NOVEMBER is. Het is voor de jury een enorme taak geweest om 180 bandjes te beluisteren en daar de eerste prijs winnaars uit te zoeken. Maar het is gelukt. Tot de eerste 3 prijswinnaars be horen John Ripzaad (13) uit Ooster hout, 2 1/2 jaar les, Pietje Joele, slechts 6 jaar oud uit Dordrecht, 3 maanden les, doch speelt al vanaf zijn vierde jaar. Gewoon zelfstudie en nu dan volgens de cursus van Stef Meeder. Derde werd zoals u inmid dels weet John Schilder uit Rozen burg. Er zijn in Nederland 20 prijswinnaars(essen) uit de bus ge komen. uwwmwwwww verzending door geheel Nederland SLIJTERIJ en WIJNHANDEL Oranjestraat 10-12, Telefoon 265997-264140. Juffrouw L. C. M. de Jong, hoofd van de Dominicus Savioschool aan de Schaepmansingel viert a.s. vrijdag 16 november feest. Dan is zij 18 jaar hoofd van deze school, maar tevens 40 jaar bij het onderwijs. Iets wat men niet zomaar voorbij wil laten gaan. Maar verder zeggen we niets! Zij is in Rotterdam geboren, heeft in Limburg gestudeerd en slaagde in 1933 voor onderwijzeres. Na de akten pedagogie en de hoofdakte behaald te hebben werd zij tot hoofd van de gloednieuwe Domini cus Savioschool benoemd. De eerste Katholieke lagere school met ge mengde klassen Iets wat een hele overgang was en dat haar zelfs leerlingen kostte. Maar desondanks groeide het aantal leerlingen binnen enkele jaren tot 365 als gevolg van uitbreiding van de wijk. Was men in 1933 met een klas van 55 leerlingen tevreden met een salaris van MO,— in de maand. Tegenwoordig is dat (gelukkig) heel wat opgetrokken. De kinderen van de zesde klas gaan elk jaar een week naar Oosterhout. Dat is iets waar juffrouw De Jong erg blij mee is. Zij is ook elk jaar met haar klas meegegaan en geniet er net zo van als de kinderen. Zij staat wel open voor onderwijs vernieuwingen. Doch niet alle ver nieuwing is echte vernieuwing is haar mening. Een 40 jaar geleden paste men al verschillende werk wijzen 'toe, die nu onder een andere benaming vernieuwing heten. Er wordt hard gewerkt op school door de leerkrachten en de leer lingen. Er bestaat een goed contact met het Oudercomité. Er zijn leuke buitenschoolse aktiviteiten tot nu toe geweest en daarmede gaat men door. Juffrouw De Jong heeft altijd met veel plezier voor de klas gestaan. En zou zij dit allemaal over mogen doen dan koos zij toch weer het onderwijs. Het liefst had zij haar feestdag gewoon voorbij willen laten gaan. Maar dat lukt niet en nu geeft zij zich maar over! Op vrijdag 16 november zal blijken hoezeer men haar werk in die 40 jaar gewaardeerd heeft en zullen alle klassen laten zien dat ze erg blij zijn met het hoofd van deze school. Oud-leerlingen en ouders van de kinderen zijn van harte welkom op de receptie van 17.00 tot 18.30 uur. Van onder naar boven: Natascha Emanuels, Lida Engelsman, Mies de Heer, Wendela de Vos in ,,En de vrouw die kiest een... heer". Het vrouwencabaret van Natascha Emanuels start binnenkort met het derde programma ,,En de vrouw die kiest een Heer". De cabaretières die naast Natascha Emanuels aan dit nieuwe programma meewerken zijn: Wendela de Vos, Mies de Heer en Lida Engelsman. De muzikale begeleiding blijft in mannelijke handen t.w. bij Wiebe Cnossen piano en Jaap Gerritsen, bas en basgitaar. De titel van het nieuwe programma wijst naar de stelling, dat de vrouw ook de man kiest; erger nog, dat de heersende rol van de man mede bepaald wordt door de vrouw. In het derde programma staat nu de man als onderwerp centraal, maar dan wel gezien in relatie tot, en vanuit het gezichtspunt van de vrouw. De vrouwelijke (licht-Jspot staat daarbij gericht op de man individueel als echtgenoot, partner en de man in zijn groep: het leger, de bestuurders en de ontwerpers van het maatschappelijke beeld. De eerstvolgende voorstelling met dit programma in Schiedam wordt op zaterdag 17 november gegeven in het theater De Teerstoof Nieuwstraat 12 te Schiedam. Aanvang 9 uur. Prijs: f6,-, CJP f4,50. De Schietclub, een muzikale western uit het poppentheater. Voorstelling: zaterdag 17 november a.s. 's middags om 14.30 uur. Programma Poppentheater ,,De Kleinste Komedie" mep De Wortel koning" en „De Schietclub". Toegangsprijs: f 2,50 p.p. Het poppentheater „De Kleinste Komedie" van Bart Corduwener zal op 17 november a.s. twee verhalen vertonen. Voor de pauze is dat het sprookje „De WortelkoningHet handelt rond een koning, die droomt dat hij tot een wortel getoverd is en in die toestand de meest vreemde dingen beleeft Na de pauze een muzikale western, waarin de kinderen naar hartelust mee kunnen doen door de sherrif te helpen een boef te vangen. In één programma dus twee totaal verschillende poppenspelen. U herinnert zich nog de opnamen in die caravan voor de zaak van Stef Meeder, waar de kandidaten voor dit concours hun nummertje weggaven. Dit alles onder leiding van de promotor, organist en alles wat met de stichting „Music Inn" te maken heeft, de heer W. v.d. Meer. Alsmede Jan Gravendeel die'voor de opname toestanden zorgde John Schilder uit Rozenburg had als nummer 4 even last van een technische storing, maar die was snel verholpen en John speelde dat het een lieve lust was. Hij heeft nu twee jaar les via de solistenserie op bandjes van de organist Stef Meeder. En dat gaat prima. Zo goed zelfs, dat hij landelijk de derde prijs behaalde voor Schiedam en omge ving. Met een orgel als prijs. Reden genoeg om erbij te zijn toen John en zijn ouders naar de prijs kwamen kijken. En getrakteerd werden op koffie met gebak. John was er helemaal stil van. Het is een stille bescheiden jongen die zomaar is gaan spelen omdat zijn moeder het deed. Alleen had hij geen feeling voor de gitaar, die zijn moeder eveneens bespeelde. Hij is leerling van het gymnasium te Den Briel. Thuis in het bezit van een Yamaha- orgel, waarop hij zijn winnende nummer „Laura the lovable" inge studeerd heeft voor de landelijke wedstrijd. En niet zonder succes. De heer W. v.d. Meer en uiteraard Stef Meeder gaven hem een stevige handdruk. Want als je zomaar een orgel wint betekent dit dat je iets in je vingers hebt. John heeft boven dien nog een kans om voor de radio te mogen spelen. Verheugend is in het juryrapport te lezen dat dat het peil van Schiedam e.o. hoger ligt dan landeüjk het geval John Schilder uit Rozenburg ontvangt hier een hartelijke handdruk van de heer W. v.d. Meer. Naast hem Stef Meeder en uiteraard zijn ouders...

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 16