ZOS op de buis Heropening ziekenomroep had feestelijk karakter Levenslust gaat aan de wandel met Sinterklaas KNNV op excursie Toneel bij Intermezzo Geen bier, maar "fris" Film in De Doe/e Bejaarden willen ook graag lezen Autorijschool Aad v. Leeuwen schrijvende lezers er thunne van Prins Geraldo weer herkozen SCHIEDAM ZEGELS BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U kjrt - HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 28 WOENSDAG 14 NOVEMBER De Z.O.S.-vlag wapperde triest in de regen maar in de studio scheen de zon! De uitzendingen hadden precies op tijd plaats. Een der slachtoffers voor een interview. geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties Alleen de regen was spelbreker tijdens de heropening van de gemo derniseerde en verbouwde studio van de Ziekenomroep. Die door het bekende duo Mini Maxi, vaste gasten van de René Sleeswijk revue werd heropend. Na de ingebruik name, die uiteraard werd uitge zonden naar de beide ziekenhuizen, werd speciaal voor deze gelegenheid een lied gezongen, begeleid door Stef Meeder, die de Zieken Omroep zijn nieuwste plaat had aangeboden. Zij kunnen altijd platen gebruiken, werd ons verteld! Aan het 7 uur durende live-pro gramma werkten mee Gerard v.d. Berg en via een telefoonlijn Ria Bremer. Ton van Duinhoven las een verhaal voor en het bekende duo Barbra Bas lieten zich horen. Er was een speciaal kinderprogramma in Huize Spaland, dat voor dit gebeuren was ingesteld. Harde wer kers van de Omroep legden overal kontakten. De dubbeldekbus ver voerde de leden van de Rijnmond band. Het was een komen en gaan in de kleine studio waar men handen tekort kwam om de gelukwensen in ontvangst te nemen. De receptie werd bezocht door burgemeester H. Roelfsema, Wim Meinen, diverse afgevaardigden van de kerken en ziekenhuizen. Er werden diverse ere-leden gemaakt zoals Gerard v.d. Berg, die over twee weken opnamen van de heropening uit zal zenden in zijn t.v.-programma „Muziek in uw straatje", Mini - Maxi, Barbra Bas, Piet Smits. Joop Daalmeijer, oud-Zos-mede- werker, was aan de lijn met Joop Smits. Veel medewerking van de bewoners van het pand waar de studio in de kelderruimte is gehuurd, doch ook speciale giften. Kortom het is voor de mensen van de Zieken Omroep een dag geworden om niet gauw te vergeten. En een stimulans om door te gaan met dit werk, al heeft men dan ook geen subsidie. U kunt zich opgeven als donateur van deze omroep via gironummer 736443. Het lag in de bedoeling van Gerard van den Berg om in zijn programma op de t.v. „Muziek in uw straatje" aandacht te wijden aan de Zieken omroep Schiedam. Doch het pro gramma was al zo overvol, dat die uitzending nu maandag over een week komt. De t.v.-ploeg van de N.C.R.V. heeft bij de heropening van de studio enige opnamen ge maakt die dan te zien zullen zijn. Op maandag 26 november. in 'thart van Schiedam TELEFOON 26.39.31 LEST IN VOLKSWAGEN Steeds dezelfde instukteur met VAMOR-diploma Telefoon 26.41.74 26.55.78 Prof. Kamerl. Onneslaan 185a Op zaterdag 24 november organi seert Levenslust een wandeltocht met vele attracties. Deelname is mogelijk voor iedereen die wil wandelen. Individuelen als ook groe pen van wandel-, speeltuin-, buurt-, gymnastiekverenigingen, padvinders en schoolgroepen kunnen voor deze tocht inschrijven. Men kan wandelen op de afstanden 5, 10, 15 km. Iedere deelnemer ontvangt een fraaie St. Nicolaas-medaille aan draaglint. Voor groepen zijn extra prijzen beschikbaar. Voor de jeugd is er nog een gratis versnapering. Inschrijfgeld tot 16 november f 1,60 per persoon. Na deze datum wordt de prijs verhoogd met f 0,25 per persoon of f 1,50 per groep. Startplaats: buurthuis „De Put", Pinkstraat 10 (hoek Franselaan), Rotterdam 3007, te bereiken met R.E.T.-bussen 38, 40, 53, 54, 55; tramlijnen 1 en 8; W.S.M.-bussen en R.T.M.-bussen; 5 minuten lopen vanaf N.S.-station Rotterdam West/- Schiedam. Starttijden: Vanaf 10 uur voor recreatief wandelen. Vanaf 13.30 uur voor groepen met jury-beoor deling. Inschrijven: Buurthuis „De Put", Pinkstraat 10, Rotterdam (010-155523); J. L. Stavast, Franse laan 287d,- Rotterdam (010-152957). Door storting van het verschuldigde bedrag op postgiro 716459 t.n.v. J. L. Stavast, Franse laan 287d, Rotterdam, met vermel ding van aantal deelnemers, afstand, evt. naam van de vereniging. St. Nicolaas zelf zal aanwezig zijn in het startlokaal om met zijn knech ten de wandelende jeugd te begroe ten. Een muziek-trio zal voor een toepasselijk muziekje zorgen. De Strandwerkgroep van de K.N.N.V. afd. Schiedam maakt op zaterdag 17 november a.s. een excursie langs de vloedlijn bij Burghsluis op Schouwen en Duive- land. De afdeling Dordrecht zal eveneens van de partij zijn. Verza melen bij Vlaardingen-Oost om 8.30 uur. Eventuele nadere informaties worden u verstrekt door de heer W. B. de Ruiter, Van Hogendorplaan 42c, tel. 350813. Het is een autotocht dus lunchpakket, water dichte kleding en laarzen zijn geen overbodige weelde. SCHIEDAMSE NOTITIES Het vakantiekamp 1974 van „Helpt Elkander" zal worden ge houden in de week van 15 t/m 22 juni in de jeugdherberg „het NBAS- Bondshuis" te Oldebroek. Begin volgend jaar komt er een kampkrant uit, waarin gegevens over programma, leiding, aanmelding enz. zullen staan. Op zaterdag 17 november a.s. geeft de toneelvereniging „Intermezzo" te Schiedam een opvoering van de klucht in drie bedrijven „Het hing in de lucht" van Bert Peets. In de hoofdrollen Ina de Maar, Huub de Ruiter, Ina Busjer, Ria v.d. Vlies, Jan Kars, Henk Gubbels, Gonny Schot en Yvonne Winter. Na afloop bal. Entreeprijzen f 3,— P-P- De uitvoering wordt gehouden in zaal „Irene", Nieuwe Haven 155. U komt toch ook? Bij ons artikel vorige week over de diploma-uitreiking van W.F.'s be- drijfsschool is per ongeluk een verkeerde plaat geplaatst. De jon gens van deze school kregen na de pauze een frisdrank aangeboden en geen schuimend bier. Die „plaat" behoorde bij een ander artikeltje. Waarvoor ons excuus. Woensdag 14 november a.s. is er in Centrum Oost aan de Fahrenheit- straat een filmmiddag voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Het programma zal o.a. bestaan uit tekenfilms en duurt van 2 uur tot half 4. De toegang bedraagt één gulden. SCHIEDAMSE NOTITIES Rector P. M. de Groot van het Dr. Noletziekenhuis houdt op don derdag 15 november a.s. in de zaal van de Ned. Protestantenbond aan de Westvest 92 t.o. molen „De Walvisch" een lezing over het onderwerp „Stervensbegeleiding" voor de leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Schiedam. We kunnen veel leren van mensen die ervaring hebben in het omgaan met stervenden wat wil sterven zeggen, wat zijn typische kenmerken en hoe kunnen we helpen? Over dit „moeilijke" onderwerp spreekt rector De Groot. Na de pauze discussie. Aanbevolen litera tuur: „Lessen voor levenden" van Elisabeth Kiibler-Ross. Lid met introducée van harte welkom. Op de elfde van de elfde heeft de Schiedamse carnavalvereniging „De rietzeilers" vergaderd en werd prins Geraldo 1 van vorig jaar weer herkozen. Zodat Schiedam kan rekenen op een reeks van vrolijke dagen volgend jaar. Wilt u meer over deze vereniging weten neemt u dan kontakt op met telefoonnummer 268694. „Naar aanleiding van bovengenoemd artikel in uw blad van woensdag 7 november, betreffende het opheffen van de Openbare Leeszaal in de Lorentzlaan, waardoor oude van dagen de dupe worden van deze sluiting en daardoor niet zo gemak kelijk aan een boek kunnen komen, omdat de afstand naar de Parkweg voor deze mensen te lang geworden is. Ondergetekende zou gaarne een algemene klacht hierbij aan willen vullen waardoor oude van dagen ook de dupe zijn geworden. Kort geleden is het aanvragen van een boek en het bericht geven aan de lezer, hiervan vervallen. Wil men nu een bepaald boek lezen dan is men verplicht regelmatig in de leeszaal aanwezig te zijn en dan maar afwachten of het boek binnen komt, met de mogelijkheid dat een ander aanwezig is die ook graag dat boek wil lezen. Voor oude van dagen is dit natuurlijk een onmoge lijke opgave de gehele tijd aanwezig te zijn, met het gevolg dat men nooit het boek krijgt dat men graag wil lezen. Door mij is reeds enkele male met de heer De Blij, directeur van de Openbare Leeszaal contact hierover opgenomen, maar tot op heden toe weet deze hiervoor nog geen oplossing. Is het nu niet mogelijk dat voor oude van dagen een aantekening wordt gemaakt van het boek dat men graag wil lezen, als het boek dan binnenkomt wordt het vast gehouden en wordt afgegeven na informatie aan de aanvrager. Hieraan zijn volgens mij geen extra onkosten verbonden en kunnen wij mogelijk het boek verkrijgen dat we graag willen lezen. Ik hoop dat het aanvragen en omruilen van boeken eens onder de loep wordt genomen. Mevrouw van der Linde, Burg. van Haarenlaan 1265, Schiedam. Een kijkje in de moderne studio van de Zieken Omroep...

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 28