Dizzy Man's band in gebouw Arcade '98:1 Coster ANIMO, DOKenODO GAAN FUSEREN: HOERA ZOS zendt intocht Sint rechtstreeks uit Avond verkoop Feestdagen Viel u bij Thurlede in de prijzen radicale prijs |verlaging| voorzitter Excursie naar Staelduinse bos ,/ira schrijvende lezers zeggen er 't hunne van eengezins woning Jaarvergadering Singelkwartier Verkiezing van nieuwe i VERHUUR zonder chauffeur 459r HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 12 VRIJDAG 23 NOVEMBER 1973 Martin Green's society presenteert vanavond (vrijdag 23 november) om 20.00 uur in Arcade, Lange Haven 71 de Dizzy Man's Band. De toegangsprijs bedraagt zes gulden per persoon. De Dizzy Man's Band werd in de lente van 1970 gefor meerd. Na korte tijd van repetities volgden suksesvolle zaaloptredens, niet alleen in Nederland, maar ook in Frankrijk, Zweden, Polen en niet te vergeten België. Toen de groep tegen Richard de Bois, producer, aanliep, gingen de deuren van de opnamestudio's maar al te graag open voor een zo rijk getalenteerde formatie. Eerste single werd „Teil 'Me It's All Right". Hoewel deze eerste plaat de hitlijs ten niet gehaald heeft, bewees de Dizzy Man's Band ermee over een eigen en volwassen geluid te beschik ken. De erkenning, waarop de groep door adembenemende „live" optredens recht begon te krijgen, kwam met de tweede single, „Tickatoo", in tegen stelling tot de rest van het reper toire, dat de groep zelf schrijft, van de kommersjele hand van Richard de Bois. „Tickatoo" werd een hit. En eerst met een hit op je naam kun je proberen het publiek écht goed werk voor te zetten. Dat gebeurde dan ook in de vorm van single nummer drie: „Young Love"/„Pear- ly Queen". Haalde „Tickatoo" de top tien in Nederland en België, terwijl ook de hitladders van Engeland, Frankrijk en Skandinavië beklommen werden, Er zijn mensen die geen belangstelling hebben voor het verleden, ze leven bij het heden. De opgravingen, die tegenwoordig op veel plaatsen aan de gang zijn, interesseren hen niet, ook al leggen die veel bloot, van wat lang verborgen is geweest. Wij beoordelen een gebouw alleen naar wat we er van zien: lelijk, mooi, modern, oud of stijlvol. Alleen de architectuur, het uiterlijk treft ons. Toch is hetgeen wat we niet zien, n.l. wat er onder ligt, het fundament, minstens even belangrijk, zo niet belangrijker. Want elk gebouw, hoe mooi het ook is, kan niet blijven bestaan zonder een goed fundament. Zo is het ook in 't menselijk leven. Als je levenshouding en je persoonlijkheid niet steunt op een goede ondergrond, dan stort je, net als een gebouw zonder goede fundering, vroeg of laat in elkaar. Dan zit je met de brokken, en moet je weer opnieuw beginnen. Ik zeg niet dat Jezus Christus het enige fundament is waar je je leven op kunt bouwen. Dat kan op vele manieren, zelfs kun je bouwen op je eigen idealen, die lang stand kunnen houden, maar het in veel gevallen toch begeven. Miljoenen mensen in deze wereld bouwden hun levenshuis op God. Die God, waar in deze tijd erg veel op afgegeven wordt, of die in vertrouwen aanbeden wordt. Waarop zet jij je levensbasis? HANS Koffiebar ,,De Goede Haven Albardastraat 69 (zijstraat Nolenslaan), Schiedam. BUSJES EN BESTELAUTO'S BOKELWEG 4, Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40 Voor zaterdag 24 november staat een excursie naar het Staelduinsebos bij Hoek van Holland voor de leden van de K.N.N.V., afd. Vlaardingen/- Schiedam op .het programma. Deze excursie staat onder leiding van de heer C. J. Amsterdam. Samenkomen op de „open plek" in het bos om 9 uur. Schiedamse en Vlaardingse deelnemers met auto's komen om 8.30 uur samen bij het Kolpabad aan de Pruissingel-Broekweg. De Dizzy Man's Band, vrijdag avond onder auspiciën van Martin Green in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71. „Young Love"/,, Pearly Queen" (twee gelijkwaardige, maar vol komen verschillende kanten) oogste bewondering in het kleine wereldje van de kritiese platenkoper. De Dizzy Man's Band bestaat uit Jaques Kroes (zanger), Dick Buys- man (bas), Dick van der Horst (sologitaar), Klaas Versteeg (sax), Joop Trom (drums) en Herman Smak (keyboards, bas). In december verscheen de eerste L.P. van de groep: „Dizzy Do Tickatoo". Op deze langspeelplaat kunt u eens écht kennis maken met de veelzijdige Dizzy Man's Band, want lekkere kommersjele nummer tjes a la „Tickatoo" worden erop met het grootste gemak afgewisseld door afschuwelijk knappe kompo sities. Men schrijft ons: „Drie christelijke gymnastiekvereni gingen één". Wat heeft dat bericht in Het Nieuwe Stadsblad van 1 november jl. me verheugd! Animo, DOK en ODO gaan trachten in de komende maanden tot een zodanige fusie te komen, dat men per 1 januari 1975 onder een nieuwe naam een nieuwe vereniging in Schiedam gaat worden. Jarenlang is dat een wens van mij geweest en in het verleden heb ik er menigmaal over geschreven en er het nodige aan willen doen. Het viel niet altijd mee en uiteraard had ik daar begrip voor. In zekere zin zijn die verenigingen ontstaan door schei dingen (destijds) tussen grotere verenigingen, waarbij we dan ook „Juliana" nog zouden willen voegen. Feestelijk vond ik het bericht dat men over fusie gaat praten. Ik hoop dat ieder lid (dus ook iedere bestuurder) van genoemde drie vere nigingen achter dit unieke voorstel staat. Ik hoop dat de besprekingen in de allerbeste harmonie zullen verlopen en vertrouw daarop vol ledig. Uw besturen van vandaag de dag kennende, weet ik, dat er goede redenen zijn om aan te nemen dat die fusie inderdaad tot stand zal komen. En uiteraard zal het sport leven in verenigingsverband in Schie dam daar alleen maar mee gediend zijn. Maar dat behoefde ik u vanuit mijn nieuwe woonplaats De Meern echt niet meer te vertellen. Wat ik u beste lezers en lezeressen wel wil vragen is, om vooral mee te doen aan die prijsvraag over een nieuwe naam. Ik heb ook een naam ingezonden, dat mag u gerust weten. Ik zou hem wat graag nu genoemd hebben, maar dan is de aardigheid eraf. Maar u doet toch ook mee? Weet u het adres van inlevering nog? Hier is het: mevrouw H. J. de Gids, Lisztplein 150, Schiedam. Zomaar een door u bedachte nieuwe naam opschrijven en niet vergeten uw eigen naam en adres kenbaar te maken. Wellicht is de transistorradio dan voor u of één van de andere prijzen. Maar daar moet het ons niet in de eerste plaats om gaan. Wel om een meeleven met deze fusiegedach te en wensen dat de besprekingen zullen leiden tot een bloeiende en goed florerende nieuwe vereniging, die 1 jan. 1975 onder een nieuwe naam „naam" gaat maken in Schie dam, maar natuurlijk ook daarbui ten. Ik wens de besturen, de leden en alle belangstellenden sterkte toe bij dit werk. Het lukt, dat staat voor mij vast! Veel sukses u toegewenst door uw oud-stadgenoot" LIES MAST De Ziekenomroep Schiedam schrijft ons: „Onze luisteraars in de beide Schie damse ziekenhuizen zullen a.s. zater dag rechtstreeks op de hoogte worden gehouden van de aktivitei* ten, welke er plaatsvinden rond de aankomst van Sinterklaas in onze stad. Van 10 uur 's morgens tot 5 uur 's middags zenden wij n.l. een speciaal Sinterklaasprogramma uit, waarin o.a. de debarkatie bij het havengebouw en de ontvangst op het stadhuis. Hier omheen een programma vol verrassingen, waarin o.a. een kinderuurtje, een verzoek- platenprogramma en een quizpro gramma. De uitzending wordt ver zorgd vanuit onze pas heropende studio aan de Dr. Kuyperlaan 239, terwijl voor het maken van repor tages een aantal van onze mede- werk(st)ers Schiedam in zullen gaan. Voor inlichtingen over onze pro gramma's, het opgeven van verzoek jes e.d. kunt u te allen tijde terecht bij postbus 239 te Schiedam; op maandag-, dinsdag- en donderdag avond kunt u ons telefonisch berei ken onder nummer: 705933". TE KOOP: KRIMPEN a.d. USSEL Beneden: kamer, keuken, grote gang, voor- en achter tuin met stenen schuur. Boven: 3 slaapkamers met douche. Te bezichtigen na tel. af spraak 01807-5822. De S(chiedamse) H(andels) en B(e- drijfsraad) heeft de avondverkoop van Sint Nicolaas en Kerstmis in overleg met het kollege van burge meester en wethouders als volgt vastgesteld: Sint Nicolaas (open tot 21.30 uur): woensdag 28, donderdag 29, vrijdag 30 november, maandag 3 en dinsdag 4 december. Het ligt in de bedoeling woensdag 5 december om 17.00 uur te sluiten. Kerstverkoop (open tot 21.30 uur): woensdag 19, donderdag 20 en vrijdag 21 december. Het ligt rond deze tijd in de bedoeling op maandag 24 december om 17.00 uur te sluiten. Trekkingslijst Thurlede bazarloterij van 17 november: Hoofdprijs: grootbeeld t.v. zwart wit, is gevallen op no. 6331 2e prijs: Rolly-car skelter-trapauto, is gevallen op no. 5498. 3e prijs: Ruton koffie-automaat, is gevallen op no. 2462. 4e prijs: Kalorik broodrooster, is gevallen op no. 2515. 5e prijs: fondue-laken, servetten en vorkjes, is gevallen op no. 2760. 6e prijs: Philips elektr. messenslij per, is gevallen op no. 6705. 7e prijs: blankstalen schaal, is gevallen op no. 6662. 8e prijs: kruidenrek met 12 kruiden, is gevallen op no. 2677. 9e prijs: A.E.G.-elektr. koffiemolen, is gevallen op no. 4214. 10e prijs: OxHead thermokan, is gevallen op no. 6802. lie prijs: pop „Vicky" (45 cm. lang), is gevallen op no. 1979. 12e prijs: doos met 6 kop en schotels, is gevallen op no. 6669. 13e prijs: houten Spaanse kandelaar, is gevallen op no. 1068. 14e prijs: pop „Nannie" (40 cm. lang), is gevallen op no. 3722. 15e prijs: baddoek 50x100 cm. (badedasset), is gevallen op no. 6668. 16e prijs: blokken wagen, is gevallen op no. 1908. 17e prijs: Talens plakkaatverf, is gevallen op no. 6916. 18e prijs: houten drievakschaal, is gevallen op no. 4276. 19e prijs: sierfles, is gevallen op 4738. 20e prijs: kaars, is gevallen op no. 4449. Een droogkast van de 1000 envelop- penloterij is gevallen op no. 497. De prijzen zijn af te halen in het bejaardencentrum „Thurlede". van voor m.f 0 Voor dc autoloze zondag: Fal con carcoat van /uiver wollen frottc. afgewerkt met een zware wollen plaidvocring. Kleuren camel, donkerblauw en donker bruin. van 159.- voor voor vader en zoon SCHIEDAM Hoogstraat t Rotterdam Schiedam IJsselmonde Hoogvliet Vlaardingen Dordrecht Den Haag Haarlem Leiden Leidschendam Zeist Arnhem Maastricht Vlissingen Maandag 26 november a.s. heeft de jaarvergadering van het wijkvereni- ging „Het Singelkwartier" plaats in zaal „Marijke" aan het Broersveld 121. In verband met het plotseling overlijden van de voorzitter de heer J. H. F. Fredriks moet op deze vergadering een nieuwe voorzitter gekozen worden. Door het bestuur is als kandidaat gesteld de tegen woordige secretaris de heer Joop Wolthuis, terwijl de heer C. Zonne veld zich eveneens kandidaat heeft gesteld. Een dag daarna, dus op dinsdag 27 november, wordt er weer een bingo-avond georganiseerd, waar voor weer fraaie prijzen beschikbaar zijn gesteld. Aanvang: acht uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 12