Rondgang door Zwembad-Zuid "Zwembad is veel te duur" Wandelgroepen zaterdag op pad Officiële opening laat nog op zich wachten DAF SCHIEDAM Autorijschool Aad v. Leeuwen Het nieuwe overdekte zwembad-Zuid, gelegen aan de Westfranke- landsedijk op een terrein aan de Wilhelminahaven, met aan de noordzijde het Volkspark, kreeg deze week wat extra aandacht door het bezoek van mr. M. Vrolijk, kommissaris van de Koningin. Alhoewel officieus al in gebruik is het wachten nog op de officiële opening, die over enkele weken zal plaatsvinden. Daarop vooruitlopend laten we hieronder alvast enige bijzonder heden over opzet, inrichting en voorgeschiedenis van zwembad- Zuid volgen: r u~"l Sublieme Service A. C J. SCHEFFERS DAM 35 HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 24 VRIJDAG 23 NOVEMBER 1173 De eerste initiatieven tot het stich ten van een zwembad dateren uit het jaar 1967. Daartoe werd door een aantal bewoners van de wijk Schiedam-Zuid een stichting in het leven geroepen, die via velerlei akties een bedrag bijeenspaarde van f 200.000,-, In augustus 1971 gaf de gemeente raad zijn fiat aan de bouw van het zwembad en in september 1971 werd aan Interpool Projektontwik- kelingsburo voor rekreatieve bouw B. V., opdracht gegeven tot het maken van een bestek met teke ningen. Nadat de plannen waren goedgekeurd, werd in mei 1972 de eerste paal geslagen. OPZET De bezoeker komt via een ruim voorplein in één centrale hal, waarin zich bevinden een ruimte voor de bedrijfsleider met kassa's, een tele foonzuil, toiletten voor dames en heren, een uitgang naar de zonne weide, een milkbar met buffet, bergruimte en een grote zitbank voor bezoekers die bijv. als begelei ders meekomen, maar verder van de Het zwembad-zuid is officieus al in gebruik; hier een schoolklas klaar voor een duik. De besturen van de Schiedamse zwemverenigingen SRB, SWV, SZC, alsmede de sportvereni ging Wilton Feyenoord en de invalidensportclub De Ooie vaars hebben een schrijven aan de Schiedamse gemeenteraad gericht, waarin zij hun bevreem ding uiten voor het feit dat de tarieven voor het gebruik van het nieuwe Zwembad-Zuid aan de hoge kant zijn. Ze schrijven het volgende: „Wij wenden ons tot u inzake het verenigingsgebruik van Bad Zuid nu na het overleg terzake tussen de Stichting Zwembaden Schiedam en het College van Burgemeester en Wethouders de tarieven voor verenigingsgebruik van het Ge meentelijke Zwembad Zuid op totaal onverwachte en onhaal bare hoogte zijn gebracht. De verenigingen kunnen althans een tarief van (voorlopig) f 3.900,— per 45 minuten per jaar, zeker in vergelijking met huurprijzen van andere gemeen telijke sport-accommodatie, niet anders kwalificeren. De gezamenlijke Schiedamse Zwemverenigingen dringen er daarom bij de Raad op aan haar invloed aan te wenden teneinde ook de zwem-, polo- en andere Zwemclubsportactiviteiten nu daartoe eindelijk en voor het eerst de mogelijkheden aan wezig zijn op enigszins met andere sporten vergelijkbare wijze te doen delen in indirecte gemeentelijke subsidiëring. En wel in dier voege, door de aanvankelijk door de vereni gingen met de Stichting Zwem baden Schiedam overeenge komen tarieven (f 780,— per 45 minuten per jaar voor sport en f 3.900,— per 45 minuten per jaar voor zweminstructie) op nieuw in overweging te doen nemen". Baantje trekken in het bad-zuid met de hele klas. Ifent oi' i 1 Ingang 2 Vnchtruimte -Milkbar 'l kassa on kanto< r T o i 1 o t t o n 20 '*lJ e T 7Hergruimio 8) Verdeel ging 0) ',iisselknbine.« 1 Gem. k 1 eed 1 oka I on 1 1 i Verzame1 gang 1 2 1 Douches inrichting geen gebruik willen ma ken. De milkbar geeft via een grote glazen wand, gevat in aluminium profiel, uitzicht op de zwemzaal en is voor de bezoekers een trefpunt. Is men de kassa gepasseerd dan kan men via een ruime verdeelgang gebruik maken van de aangrenzende kleedgelegenheid. Deze is onderver deeld in vier gemeenschappelijke kleedlokalen, twee voor zowel da mes als heren en twee in hoofdzaak te gebruiken voor het school zwemmen c.q. jongens en meisjes. Voorts zijn er voor elke kategorie een groep van acht wisselkabines beschikbaar. Via een daarachter gelegen verzamel- gang komt men bij de douches en de toiletten. De douches bestemd voor de dames en heren zijn voorzien van voetdrukknoppen. De douches voor het schoolzwem men worden centraal via één punt bediend, z.g. doorloopdouches, waarvan de looptijd instelbaar is. In de verzamelgang bevinden zich voorts enkele haardroogkappen als mede werkkasten. Via de douches bereikt men de ^wemzaal die bestaat uit twee bassins, te weten één bassin van 25x10 meter met een waterdiepte van 1.10-2.10 meter en één instruk- tiebad van 10x8 meter met een waterdiepte van 0.45-1 meter. Beide baden zijn voorzien van een „Züricher"-overloopgoot met kera mische grijprand. De badmeesterspost bevindt zich tussen de beide bassins, waardoor de beide baden gemakkelijk kunnen worden overzien. In de badmeesters- post bevindt zich tevens een schakel paneel ten behoeve van de tech nische installatie en is voorts ruimte aanwezig tot het bieden van een voudige eerste hulp bij ongelukken. Via een geluidsinstallatie kan de badmeester ook mededelingen doen. Ten gerieve van de zwemmers zijn in de zwemzaal verwarmde banken opgesteld. Voor het badpersoneel is een aparte personeelsruimte inge richt, voorzien van een eenvoudige pantry, kleedkasten, toiletten en douches. De minder-validen kunnen beschikken over een eigen kleed ruimte, voorzien van aangepast toi let en douche. Aan deze ruimte is een volledig ingerichte E.H.B.O.- ruimte verbonden. Ten behoeve van de zwaar-gehandi- capten beschikt het bad over een rolstoel en een bij het grote bad op te stellen invalidelift. De technische installaties bevinden zich in de kelder van het gebouw, inklusief de filters. Voorts is in de kelder rond de bassins een ruime omloop waarin de toevoer- en afvoerleidingen zijn aangebracht en derhalve gemakkelijk bereikbaar. ZUIVERING De rondpomptijden (z.g. turnovers) van de baden zijn als volgt: Groot bassin, inhoud 425 m3, turnover 4 uur. Instruktiebassin, inhoud 60 m3, turnover 1,16 uur. PERSONENAUTO B.V. (v.h. Minerva) Dealer voor geheel Schiedam Nieuw Mathenesserstraat 45 Telefoon 26.06.63 Schiedam De totale hoeveelheid voor het hoofdbassin wordt 6-malig per dag over het filter geleid; dat van het instruktiebassin pl.m. 20,7-malig per dag. De installatie bestaat uit gesloten filterketels, gevuld met gerond en geroosterd filterzand met een korrel diameter van 0,4-0,6 mm, pompen en blowers. Het watercirculatie systeem is volgens het systeem Hannover. ONDERWATERVERLICHTING Aan weerszijden van het grote bassin aan de lange zijden, zijn onderwater lampen gemonteerd. In totaal 12. VERWARMING De verwarming van het zwemwater vindt plaats via een „Sub Comco Hanrez" warmwater generator. Een gasgestookte ketel met automatische regel- en beveiligingsapparatuur. Het luchtverversings- en het ver warmingssysteem van het gebouw is van het fabrikaat „Klima" type B.O.O. De te verwerken luchttoevoer be draagt 20.000 m3 per uur. De verwarming van de zwemzaal geschiedt door vloerroosters, welke via een kanaal met elkaar zijn verbonden; die van de kleedak- kommodatie via kanalen boven het plafond en vloerverwarming. Deze verwarming is ook van het merk „Hanrez". ZONNEWEIDE Het kuituur-technische gedeelte be staat uit een zonneweide van pl.m. 3.000 m2, waaromheen een wind- singel van diverse heesters en bo men. Voorts is aan het gebouw een terras van pl.m. 600 m2, voorzien van betonnen trottoirtegels. De keerwand tussen terras en zonne weide is uitgevoerd in gewolmani seerd houten damwandprofielen. Op het terras is een klein pierebadje van pl.m. 80 m2 verwarmd water, diepte 30 cm. De zonneweide is, behalve een toegang via de centrale hal, in de zomermaanden ook bereikbaar via een aparte buitentoegang met kassa. Vanaf de zonneweide kan men via een waadgoot het overdekte zwem bad bereiken. De stichtingskosten inclusief BTW bedroegen f 2.850.000,—. Zwem bad-Zuid is het eerste door Inter pool B.V. gebouwde bad in Neder land. 13) Grote bassin 25 x 10 20) Dienst ingang l'i Instruktie bassin 10 x 8 2 1 Personee1sverb 1i f 13) Badmeesterspos t 22 Technische ruimte in 16) Invalidenruimte 23 Doorwaad zoo t 17) E.II.B.O. 2'f) /onneweide 18) Gas - elektra 25) Parkeerruimte 19) Kleedruimte personeel De wandelgroepen „Levenslust" van de buurt- en Speeltuinvereniging „Levenslust" en de stichting „Cen trum Oud-Mathenesse buurthuis „De Put" organiseren zaterdag 24 november a.s. een wandeltocht. De groepen zijn aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding (K.N.B.L.O.), de wandelkring Rot terdam en omstreken (W. K.R. O.), het Rotterdams cen trum voor Sociaal-Centureel Vor mingswerk (R.C.V.), de Bond voor Nederlandse Speeltuin Centrale (R.S.C.) en de Bond tot Coördinatie Buurt- en Speeltuinwerk (B.S.W.). De startplaats is vanaf het buurthuis „De Put" waar vanaf 10 uur recreatief gewandeld wordt. Om half twee voor groepen met jury-beoor deling. De deelname is opengesteld voor een ieder die wil wandelen, zowel individueel, als ook groepen van wandelverenigingen, speeltuinen, buurtverenigingen, gymnastiekver enigingen, padvinders, schoolgroe- pen enz. De afstandën bedragen 5, 10 en 25 km. Inschrijfadres J. L. Stavast, Franselaan 287a, of telefo nisch 152957 (b.g.g. 155523). Alle afstanden bedragen f 1,85 p.p. Iede re deelnemer(ster) die de tocht volbrengt ontvangt een speciale St. Nicolaas-medaille. Voor iedere groep een leider(ster) prijs indien men de tocht volbrengt met minder dan 10 pet. uitvallers. Een groep bestaat uit tenminste 12 personen inclusief leiding. Er zijn extra prijzen voor die groepen welke naar het oordeel van een deskundige jury daarvoor in aanmerking komen. Tegen de uitslag van de jury is geen beroep mogelijk. LEST IN VOLKSWAGEN f Steeds dezelfde instukteur met VAMOR-diploma Telefoon 26.41.74 26.55.78 Prof. Kamerl. Onneslaan 185a Voor de jeugd is er een extra versnapering. De medische verzor ging is in handen van de Kon. Ned. Vereniging E.H.B.O., afdeling Over- schie. Wandelboekjes kunnen in het startlokaal worden afgegeven, waar men voor de afstempeling en herin neringsplaatje zorgt. In het buurt huis zijn verschillende consumpties tegen redelijke op de jeugd afge stemde prijzen verkrijgbaar. Alco holhoudende dranken worden niet verkocht. St. Nicolaas zal zelf aanwezig zijn in het startlokaal om samen met zijn Pieten de wandelende jeugd te begroeten. Een trio op het podium zal voor een toepasselijk muziekje zorgen. BANKETBAKKERIJ Het luiste adres Géén filialen - Tel. 267823

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 24