INTERNATIONALE AGENDA Caroline van Hemert zingt in Naaldwijk Ruim 3700 gulden voor Nationale Jeugd- kollekte Nabestellen van foto's uit dit blad Dagdag heerlijke lach in Passage Tombola-dansant bij "Dukdalf" Beeldentheater met poppenspel "KREATIEF 74" in Utrecht Kerstdrive van Klaverjasver. "Groenoord" Nu ook panty's voor grote maat Maand gratis vlees uit de lucht gegrepen Sinterklaasmiddag voor huisvrouwen HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 36 VRIJDAG 23 NOVEMBER 1973 NAALDWIJK De bekende alt Caroline van Hemert komt binnenkort naar Naaldwijk om haar medewerking te verlenen aan een concert van de Christe lijke Oratoriumvereniging Ex celsior. De zangeres treedt dan evenals de organist Feike Asma solistisch op het „Excelsior" en de R.K. Roosendaalse Orato riumvereniging in een zang concert, dat op 11 december in de Adrianuskerk wordt ge geven. Dit concert staat uiter aard in het teken van kerstmis. Solisten en koren treden in deze uitvoering gezamenlijk èn afzonderlijk op, zodat het pro gramma zeer gevarieerd beloofd te worden. Dit door Excelsior verzorgde concert in de kersttijd is de tweede grote uitvoering dit jaar. Op 5 april jl. werd met succes de Johannes Passion van J. S. Bach gebracht. Ook het concert van 11 december wordt ge houden onder leiding van Ex celsiors vaste dirigent Jan Ver meulen ge-et iift bijdrag blijvend# veibeter.og ó<e voeding in arme land» geef een geronde b aan hun bestaan oor ?5 cent per dag bent u gasthem *ros stijit uw bijdrage op giro 645300 novib den haag We hebben de laatste tijd zoveel verzoeken ontvangen om af drukken van in onze bladen gepubliceerde foto's, dat we de knoop maar hebben door gehakt. Wat resulteert Lil een nieuwe vorm van service aan onze lezers: het nabestellen van foto's dus Platen van onze eigen foto-redaktie kunt u daardoor in bezit krijgen voor vijf gulden per stuk. Op formaat 18x24 cm. Aanvraag alleen schriftelijk. U knipt de foto uit, vermeldt naam en datum van het blad en verzuimt uiteraard niet uw eigen naam en adres er bij te zetten. Uw brief met de uitgeknipte foto er in dan richten aan: RANDSTAD FOTO DIENST, Koornmarkt 34, Delft. Met de bestelde foto's ontvangt u tevens een nota met het verzoek het genoemde bedrag op het speciale gironummer van onze Fotodienst over te maken. Telefonische verzoeken voor nabestellingen kunnen niet in behandeling worden genomen. En voor de goede orde: de uit nabestelling verkregen foto's mogen niet voor publikatie worden gebruikt. De mogelijkheid tot het schrif telijk nabestellen van foto's spaart u tevens een loopje uit naar onze burelen, waarmee u en ons gemak alleen maar gediend is. De in Schiedam gehouden koliek te van het Nationaal Jeugd Fonds heeft in totaal f 3.717,23 opgebracht. Hiervan gaat de helft naar de kollekterende Schiedamse organisa ties die daardoor enkele soms lang bestaande - financiële wensen in vervulling zien gaan. Op landelijk niveau kan het Natio naal Jeugd Fonds hierdoor haar stimulerend en aktiverend werk op het terrein van de leef- en speel ruimten voor de jeugd voortzetten, door vele vormen van jeugd- en jongerenwerk financieel te steunen. Het buro van de SRJJ, die ook dit jaar hier in Schiedam de kollekte heeft georganiseerd, dankt iedereen voor zijn bijdrage, mede namens de deelnemende organisaties. Donderdag 29 november a.s. heeft in zaal „Ireijg" een Sinterklaas middag plaats, die een creatieve middag gaat worden. Hoe? Dat blijft nog geheim, maar men wordt als lid van de Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Schiedam wel gezocht een cadeautje ter waarde van f 2,50 mede te nemen. Aanvang: 2 uur. U komt toch ook? Op woensdag 28 en donderdag 29 november komt de nieuwe Nederlandse revue „Dag, dag heerlijke lach" in het Passage Theater. In de hoofdrollen Frans van Dusschoten, André van Duin en Carry Tefsen. Toegangsprijzen flO,-, f7,50 en f5,-. Plaatsbespreken aan de kassa van 18.00-21.00 uur, telefonisch van 11.00-15.00 uur onder nummer 269563. Vanavond heeft in het centrum „De Dukdalf" aan de Rijnstraat 1 (onder de H. Hartkerk) de heropening van dit centrum plaats. Er is een tombola en een aansant, waarvoor een gezellige bar.d komt spelen. Toegang gratis, aanvang acht uur. Voor kinderen in de leeftijd van 4 t/m 9 jaar komt morgenmiddag in Zoldertheater „De Teerstoof", Nieuwstraat 12 een „Beeldentheater met het poppenspel „Gijs". Dit verhaal gaat over een alledaags jongetje Gijs, die met zijn ouders in een huis woont en met allerlei spelletjes de dag doorbrengt. Het spel wordt gespeeld in samenwerking met de zaal; op deze wijze bepalen de kinderen voor een belangrijk deel het spel zelf. Aanvang: 14.30 uur, toegangsprijs f2,50. Van maandag 28 januari tot en met zondag 3 februari 1974 zal in de Margriethal van de Jaarbeurs te Utrecht, de eerste beurs voor hand werken, breien en zelfmaakmode „Kreatief'74" worden gehouden. Aanleiding tot het organiseren van deze manifestatie is geweest een groot aantal verzoeken hiertoe van importeurs en fabrikanten in de sektoren handwerken, breien en zelfmaakmode. De affiniteit, die er De klaverjasvereniging „Groenoord" organiseert op 20 december een kerstdrive, die gehouden zal worden in „Boerderij Landvreugd", Swee- lincksingel 7. Het inschrijfgeld bedraagt f 2,— per persoon en staat voor iedereen open. U kunt zich opgeven bij de heer J. van Schie, Schubertplein 203, tel. 708361; de heer A. van Buuren, Sem. Dresdenplein 90, tel. 700174; de heer L. Heinsbroek, Sibeliusplein 178 en aan de zaal „Boerderij Landvreugd". De wedstrijd begint om acht uur. onmiskenbaar is tussen breien, hand werken en naaien, bood de organisa toren de mogelijkheid het initiatief te nemen om te komen tot een gezamenlijke prestatie. Het exposi tieprogramma van „Kreatief'74" vermeldt naast de reeds genoemde sektoren, een aanbod van artikelen voor de kunstnijverheid - amateur. Optimaal rekeninghoudend met de wensen en eisen van de vakhandel en konsument en de mogelijkheden van de organisatoren is besloten deze beurs te houden gelijktijdig met „Karwei", de doe-het-zelf vakbeurs Nu de japon weer een behoorlijke plaats in het modebeeld is gaan innemen, iets dat de afgelopen maanden tijdens vele modeshows duidelijk is gebleken, valt het accent ook meer op de kous. Of liever gezegd, op de panty's, want die hebben grotendeels de kous ver vangen. Is er voor tal van maten fleurig mode pantynieuws, omdat er tal van kleuren worden gebracht, de grote maat was op dit gebied een beetje een achtergebleven terrein. Wie maat 50, 52 of 54 heeft én toch zeker nu 't gaan winteren graag panty's zou willen dragen, kan die sinds en'ge tijd verkrijgen. Ten Cate heeft deze pote maten namelijk opgenomen in het Stringlonmaat- systeem, waarbij ook aandacht wcrdt besteed aan lengte en ge wicht. Prettig nieuws dus voor de tot nu toe vaak van panty's verstoken dames, waar we nog aan toe willen voegen, dat deze fabrikant een serie gekleurde panty's brengt, die met name door de handige verpakking gelijk laat zien welke tint men kiest. Gebracht in 30 dernier betekent deze colorite-serie een behoorlijk stevige kous voor steeds killer wordende dagen. en „Vakantie", de ideeënmarkt voor toerisme en rekreatie. Maandag 28 tot en met woensdag 30 januari 1974 zijn speciaal bedoeld voor professioneel bezoek, donder dag 31 januari tot en met zondag 3 februari is de beurs voor het publiek toegankelijk. De openingstijden zijn: maandag 28 en dinsdag 29 januari van 10-22 uur; woensdag 30 januari van 10-17 uur; donderdag 31 januari tot en met zaterdag 2 februari van 10-22 uur en zondag 3 februari van 10-17 uur. Wie een weerballon vindt mag een maand lang gratis vlees eten. Dit is het originele idee van de organisa toren van de twintigste Slagersvak- tentoonstelling „Slavakto". Bij de opening van deze tentoonstelling op maandag 26 npvember 1973 zal om kwart voor twee 's middags minister Boersma van Sociale Zaken in eigen persoon eenentwintig speciaal gepre pareerde weerballonnen laten op stijgen van het jaarbeursterrein in Utrecht. Aan elke weerballon is een in plastic verpakte waardebon be vestigd „voor één maand gratis vlees". De gelukkige vinders(sters) van deze prijsballonnen kunnen in de maand december bij een wille keurige slager deze waardebon be steden. Degene die een weerballon uit de lucht heeft kunnen plukken doet er echter wel verstandig aan zich zo vlug mogelijk in Utrecht op de Slavakto te gaan melden, want wie het eerst met zijn (moeizaam) veroverde waardebon binnenkomt, heeft zelfs recht op een half jaar gratis vlees! Dat is niet niks en de trip naar Utrecht zeker waard. De Stichting Voorlichting Vlees, Vleeswaren en Vleeskonserven (WW) en de organisatoren van de Slavakto hebben met vereende krachten deze openingsstunt tot stand gebracht, niet alleen voor het twintigjarig jubileum van Slavakto zelf, maar ook om het vijftigjarig jubileum van de Slagers Vakoplei ding (SVO) te vieren. Een en twintig Nederlandse ge zinnen kunnen een maand lang gratis mee feesten en voor één gezin wordt daar nog vijf maanden aan vastgeplakt. Nog een waarschuwing: als u in de auto zit, kijk op de weg en niet in de lucht, zelfs al ziet u ze (de ballonnen) vliegen! 23 november: King Creamson, Concertge bouw, Amsterdam. 6 december: Uriah Heep MacGuinness Flint, Evenementenhal, Gro ningen. 7 december: 7 december: 8 december: 9 december: Uriah Heep, nachtconcert, Congresgebouw, Den Haag. Roxy Music, nachtconcert, Doelen, Rotterdam. Roxy Music, nachtconcert, Concertgebouw, Amsterdam. Uriah Heep, Concertgebouw, Amsterdam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 36