Aktiviteiten "De Doele" Uw kruidentuintje binnenshuis Echt brand verstoort een brandweeroefening Natuurlijk Autorijschool Aad v. Leeuwen BROERSVEST 52 - SCHIEDAM TEL. 26.75.94 freek hoogvliet Beautiful Garden bij 'Instuivers" SOLINGER QUALITATSSCHNEIDWAREN DONDERDAGA VOND KOOPA VOND HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 12 VRIJDAG 30 NOVEMBER 1973 KLAAS LEST IN VOLKSWAGEN Steeds dezelfde instukteur met VAMOR-diploma Telefoon 26.41.74 26.55.78 Prof. Kamerl. Onneslaan 185a ZEEMAN ieder die van cactussen en vetplanten houdt nodigen wij uit onze kwekerij te cbctuskweker oostelijke slag 7 maasdijk i 3 km vanaf maassluis-west iedere bezoeker ontvangt een plantje cadeau. >e Beautiful Garden, een formatie it Schoonhoven zijn op zondag- vond 2 december a.s. de gast van de Instuivers". Aanvang: 8 uur. De sportzaal van het clubhuis „De Doele" is helemaal opgeknapt. Ook is het trappenhuis helemaal be timmerd, zodat alles er veel gezel liger uitziet, deelt de leider van dit clubhuis, de heer C. A. Veenema, opgewekt in het clubhuis mede. Gedurende enige weken zijn de heren Jansen en Jan Overgoor bezig geweest dit allemaal op te knappen, zodat men na St. Nicolaas hoopt deze zaal weer in gebruik te nemen. Er zijn nieuwe tafeltennistafels ge kocht en trimapparatuur. Vanaf heden is de eerste avondclub om half zeven en duurt tot kwart voor acht, hetgeen voor de kinderen dan niet te laat is. Op zaterdag 1 december is er een St. Nicolaasfeest voor de kinderen van 4 tot 8 jaar. Kosten f 1,—. Door een aantal kinderen zal een toneelstukje worden opgevoerd, waarbij de ouders van harte welkom zijn. Dinsdag 4 december om kwart voor twee voor de peuters. Woensdag 5 december is het clubhuis gesloten. Het clubrooster per 1 december luidt, letterlijk aangehaald: Voor de peuters: Dinsdag en vrijdag van kwart voor twee tot kwart voor vier. Voor de 5- tot 12-jarigen: Woensdag van drie uur tot half vijf, f 0,50. Zaterdag van één uur tot half drie, f 0,50. Voor meisjes en jongens van 9-12 jaar: Maandag en woensdag van half zeven tot kwart voor acht, f 0,25. Vrijdag van half zeven tot kwart over acht, f 0,25. Dinsdag van half zeven tot. kwart voor acht handenarbeidgroep, f 0,50 (alleen voor de meisjes en jongens die zich hiervoor hebben opgegeven; kosten f 0,50 i.v.m. materiaal). Zaterdag van half twaalf tot één uur poppeboetiek en hobbyclub, f 0,50 (ook weer alleen voor meisjes en jongens die zich opgegeven hebben voor deze speciale clubs). Zaterdag om één uur gemeenschap pelijk spel of film, f 0,50 (als er film is, zijn de kosten f 1,— p.p.). Voor de Tieners vanaf 14 jaar: Maandag om half negen. Deze avond geen disco. We praten wat met elkaar, draaien soms films, vertonen dia's. Gedurende deze bijeenkom sten hopen wij van onze leden te horen wat zij eigenlijk van ons clubhuis verwachten. Dinsdag: nieuw. Vanaf half acht is de sportzaal geopend. We starten met een tafeltennisclub. Daarnaast is er gelegenheid om gebruik te maken van de trimapparatuur. Kosten f 1 Woensdag: om half negen Rock and Roll-avond. We draaien dan ook stomme films. Kosten f 1,—. Vrijdag: om half negen soos. Kosten f Zaterdag: om drie uur soos, tafel tennis, biljart. Kosten f 0,50. Speciaal voor in de winter en voor wie geen eigen tuin bezit is er nu een leuke set verkrijgbaar voor een eigen kruidentuintje binnenshuis: de Keuken Potterie. Die set bestaat uit een metalen ophangrek met vijf bloempotten van rode klei. Vijf zakjes met geselekteerde kruidenzaden (zeker voldoende voor een jaar verse kruiden) en een zak potaarde met kunstmest worden bijgeleverd. U hoeft alleen maar de kruiden potterie - liefst in de buurt van een raam, zodat er voldoende licht bij kan komen aan de muur in de keuken op te hangen, de potten met aarde te vullen en de zaadjes erin te doen. Daarna geeft u de potjes regelmatig water en na verloop van tijdschieten de kruiden omhoog. De set bevat de vijf belangrijkste kruiden, die een simpele maaltijd tot een gerecht voor fijnproevers kunnen maken: tijm, bieslook, peterselie, selderie en rozemarijn. Voor het gebruik van deze kruiden in verschillende gerechten wordt een kookaanwijzinggegeven. Met deze kruiden potterie heeft u in de keuken het gehele jaar door verse kruiden onder handbereik. Het frisse groen staat bovendien erg gezellig. Het is voor een stedelijk brand weerkorps altijd bijzonder ge wenst dat er met elkaar massaal wordt geoefend. Teamgeest en een groot vakmanschap zijn uiteraard een eerste vereiste bij een brandweerman. Een oefe ning mag dan plaats vinden, het wordt echter wat anders als de oefening een realistisch karak ter krijgt, sterker nog, in de harde realiteit overgaat. Dat was woensdagavond het geval toen de brandweer een grote oefening aankondigde vlak bij het station Schiedam Rotter dam-West. De oefening moest echter een half uur worden uitgesteld toen er plotseling middenalarm werd afgekondigd bij de werf Gusto. Daar stond een loods in brand, maar het betekende niet zoveel. De brandweer had dit vuurtje binnen enkele minuten be dwongen, waarna een groot gedeelte van het rollende brand- weermaterieel met gillende sire nes naar het oefenterrein kwam. Daar werd voor het toege stroomde publiek een demon stratie gegeven hoe men een in brand staande auto blust en een inzittende van een personen auto, die ook bij deze bran dende auto was betrokken, binnen enkele seconden uit de brandende auto redt. Ook de in brand staande auto werd bin nen enkele minuten geblust. Daarna kwamen de nieuwste brandweersnufjes aan de orde, namelijk hoe treed ik op bij radio-aktieve stoffen. Ook daar in bleek de Schiedamse brand weer uiterst paraat te zijn. De oefening werd voor een gedeel te bijgewoond door burge meester H. Roelfsema. Dit is de Kruiden Potterie, uw eigen kruidentuintje binnens huis, met de vijf belangrijkste kruiden, die een simpele maal tijd tot een gerecht voor fijn proevers kunnen maken: tijm, bieslook, peterselie, selderie en rozemarijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 12