Slager Van Kesteren viel in de prijzen Kleurenkalender WF is weer uit Helene en Hannie hebben mini-winkel aan Lange Haven van der] Kerst concerten in de Doelen voor bejaarden en invaliden ETALAGE VOL MET ANTIQUITEITEN A long way MAAGDENBERG-VERLICHTING AMSTERDAM LEVENDE KAARTEN HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 28 VRIJDAG 30 NOVEMBER 1973 Van het "Costume of the Clans" naar de kleding voor de man van nu is een lange weg. Maar zijn eisen bleven gelijk aan die van de Schotse edellieden. De behaaglijkheid en houdbaarheid van zuiver wol, het onnavolgbare kleurgevoel van Wilson Glenny's ontwerpers. suits that suit your personality •ksklusief bij herenkledingspecialistei Uw Wilson Qllenny- specialist voor Schiedam e.o. HOOGSTRAAT 174 TEL. 26.95.37 UW VERLICHTING SPECIAALZAAK MGR NOLENSLAAN 45S SCHIEDAM TEL 71 14.79 We zijn weer zo 'n beetje aangeland in de roerige decembermaand. Het leven staat weer even in 't teken van die Spaanse bisschop die eeuwen geleden grote bekendheid verwierf door zijn liefde voor de kinderen. Wij zetten op onze manier zijn traditie voort en ook dit jaar zal de Sint in veel gezinnen weer voor veel vreugde en gezelligheid zorgen. Op de koopavonden vliegen de beurzen weer eens open en zo blijft het specifiek voor ons land traditionele heerlijk avondje" in stand. Tja. die bisschop uit Myra moest eens weten dat wij nu nog z'n daden navolgen. In december staat nog iemand centraal die eeuwen geleden op aarde was. Daar heb je hem weer, zul je misschien denken. Jezus Christus gaf ons een altijd blijvend geschenk dat we echter niet - zoals andere geschenken - voor ons zelf alleen mogen houden. Hij wil graag dat iedereen daar profijt van heeft. Daarom willen we het graag doorgeven, zodat je misschien gaat ontdekken dat die vrede van God óók voor jou is. Hans Koffiebar ,,de Goede Haven Albardastraat 69 (zijstraat Nolenslaan), Schiedam. Een spectaculair beeld: de schroef van een in reparatie liggend schip in de stroppen van een kraan aan de kade. Onze stadgenoot slager M. J. van Kesteren uit de Brugmanstraat 31 nam aan de 20ste internationale slagersvaktentoonstelling te Utrecht deel en niet zonder sukses. Hij ztg kans bij de gekookte worst een tweede prijs, een zilveren medaille, in de wacht te slepen. Voor schouderham een derde prijs, dus een bronzen medaille, en voor cassler rib wederom een tweede prijs, dus eveneens een zilveren medaille. U weet nu waar de slager woont die zo voortreffelijk dit alles klaar kan maken. Op woensdag 19 en donderdag 20 december a.s. worden in het con certgebouw De Doelen in Rotter dam concerten gegeven voor be jaarden en invaliden. De Jorring Credo Singers; Renate Heemskerk, zang; David Pope, zang en Jan van Weelden, orgel, zullen werken voor koor, orgel en samen zang ten gehore brengen, begeleid door leden van het Radio-Omroep orkest, dirigent Arie Pronk. Aan vang: 20.00 uur. Prijs f 5,50 p.p. Kaartverkoop: Bureau Breeplein- kerk, Van Malsenstraat 104, Rotter dam-Zuid, tel. 320655. De afdeling Schiedam van het Ned. Rode Kruis kan hulp bieden bij het regelen van transport voor invaliden en gehandicapten. Men wordt ver zocht zich schriftelijk aan te melden bij: Het Ned. Rode Kruis, afd. Schiedam, Warande 95, Schiedam. Hij is weer uit, de maandkalender van de dok- en werfmaatschappij Wilton-Fijenoord B.V. Geheel in kleur verschillende werkzaamheden op de werf weergevend. Om te beginnen een avondfoto van de grootste drijvende kraan „Mam moet" die een 50 ton wegend machine-onderdeel in de machine kamer van een 284.500 dwt. tanker brengt. Twee produktcarriërs in aanbouw in het dubbele bouwdok voor OK Oljekonsumenternas Förbund te Stockholm, Zweden. Het vervaar digen van een buitenmantel voor een knooppunt van een Jacket" (onder waterconstructie) voor een boor/- exploitatie-eiland op zee. Een spec taculair beeld: de schroef van een in reparatie liggend schip in de strop pen van een kraan aan de kade. Het vervaardigen van een fundatie voor een V6V 22/30 (a-magnetische) M.A.N.-motor. Het aanbrengen van de voorpieksectie aan het laatste van de drie containerschepen, die men samen met de R.D.M. voor Sea-Land Service (Inc.) U.S.A. bouwden. Ook „lash-scheDen" (lighter aboard ships) worden in het grote dok 8 (160.000 dwt.) behandeld. Deze schepen vervoeren geladen lichters over zee, waarna transport over de rivieren m.b.v. een duwboot volgt. De allergrootste schroefassen wor den op de banken in de machine fabrieken gedraaid, zoals een as voor een zeer groot containerschip. Het verwisselen van een 50 ton zwaar tandwiel van de hoofdwielenkast in de machinekamer van een mam moettanker. Het aanbrengen van een nieuwe middensectie in de m.t. „Hallanger" thans varend onder de naam „Rodosto". De „Hallanger" werd zwaar beschadigd tijdens schoonmaakwerkzaamheden, waar door vervanging van een rompge deelte noodzakelijk was. Het be werken van een roosterwals voqi een vuilverbrandingsinstallatie in Arn hem en tot slot de „Okturus" op proeftocht. Voor OK Oljekonsu menternas Förbund te Stockholm werden twee productcariërs van 30.000 dwt. gebouwd. De „Oktu rus" was daar een van. Een fraaie forse kalender van deze werf. Er is geruisloos een klein winkeltje verrezen op de Lange Haven 7. Beheerd door Helene en Hannie, Het begon eigenlijk een jaar geleden, toen ze vanuit Vlaaruingen naar dit pand verhuisden. Met kisten vol spulletjes, die Helene en haar man in de loop der tijden vergaard hadden. Het meeste afkomstig van veilingen. Dit allemaal weer wegstoppen in kasten? De grote keuken aan de voorkant van het huis werd verbouwd omdat zij zich daar zo verloren in voelden. Een stuk werd afgescheiden en de rest werd bestemd voor een knus winkeltje. Dat het inderdaad ge worden is en waarvoor ze nog geen naam weten. Een etalage vol met spulletjes uit grootmoeders tijd. Oude poppen, die je nu niet meer ziet. Het plastic tijdperk heeft hen verdrongen. Maar hier vindt u er nog een paar. Oude blikken poppewagentjes waar de kinderen vroeger mee speelden. U vindt hier van alles wat. Van een oud borstbeeld tot een speelgoed beest, een oud strijkijzer. Met heel veel zorg hebben ze deze collectie samengesteld. „In Amster dam heb je zoveel van deze winkel tjes", vertelt Helene. Hier in dit huis zo dicht aan het water komt dit allemaal goed uit. De etalage vooral is met smaak ingericht en ben je eenmaal binnen (de bel zit naast de winkeldeur) dan verwonder je je over al die grappige toestanden verzameld in twee heel verschillende kasten. Maar het hoort hier allemaal gewoon bij en het lijkt wel of het hier allemaal voor gemaakt is. Je vindt hier eigenlijk van alles wat. Een baljurk met een meterswijde klokrok op een hangertje. Een oude tas uit grootmoeders tijd. Een oude automaat die zijn tijd gehad heeft, maar hier helemaal tot zijn recht komt. Een typische jurk afkomstig uit Marokko. Met de hand geweven en daardoor niet te dragen zo zwaar. Helene kocht hem voor de curiosi teit. zijn. Ze kunnen er geen afstand van doen. U leest het: er is van alles te koop. Maar dat moet je zelf eerst eens goed bekijken. De werkelijkheid is heel anders dan dat je erover schrijft. In bescheiden vorm is dit nog maar opgezet. Maar er zit perspectief in. Ze kijken heel verstandig eerst de kat uit de boom. Als alles goed loopt dan kopen ze nog meer in. Want op de veiling zijn ze altijd te vinden. De winkel is voorlopig op de koopavond en vrijdag en zaterdag open. Vroeger maakten ze toch nog meer werk van de ansichtkaarten dan nu. Toen had je ook al gekleurde met bijna levende ogen zo mooi bijge tekend. Er is hier een hele stapel van. Zo ook ouderwetse reclame platen van Vim, van een verzekering, van zeep. Een oude reclamebak van Daniël Visser voor jenever van „De Grauwe Hengst". Boven hebben ze nog wat kleine stukjes antiek en een echte oude pop, die Helene niet verkopen wil. Hij zou vermoedelijk ook te duur

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 28